BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sven op 12 March 2016, 16:01:21

Titel: Z21 en Multitractie
Bericht door: Sven op 12 March 2016, 16:01:21
Ik loop vast bij het instellen van multitractie op de iPad. Ik heb de tractie instellingen bij beide (gelijke) locs ingevoerd als volgt:

(mijn app is in het Engels)
Regulation step    Time (sec.)
10                        30
20                        20
30                        10
40                        5
100                      1
0                         0

Nu kan ik niet van die laatste regel afkomen, maar ik neem aan dat dat zo hoort. Je kunt trouwens helemaal niet eens een regel verwijderen. En als je van alle ingevoerde nummers af wilt, moet je de hele loc verwijderen uit de app.

Hoe dan ook, bij een handleiding die ik op z21.co.uk (http://www.z21.co.uk/articles/z21-loco-functions.html#TractionSettings) vond (Gaugemaster website), staat dat je dan nieuwe lok moet aanmaken door op 'Add' te drukken (+) en dan een nieuwe loco te kiezen. In het voorbeeld krijg je dan echter aan de rechterkant een veld te zien met de beschikbare loks voor multitractie. Dat lijkt me raar, want als je een nieuwe lok aanmaakt, komt daar gewoon de lijst met functieknoppen. Dus hoe creëer je nu dan een multitractie-eenheid?
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: Sven op 15 March 2016, 23:59:37
Even een schopje. De mensen die er vast iets vanaf weten zaten denk ik met hun hoofd in Ontraxs.
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: Ronaldk op 16 March 2016, 12:36:56
Hoe dan ook, bij een handleiding die ik op z21.co.uk (http://www.z21.co.uk/articles/z21-loco-functions.html#TractionSettings) vond (Gaugemaster website), staat dat je dan nieuwe lok moet aanmaken door op 'Add' te drukken (+) en dan een nieuwe loco te kiezen.

Nope, Je leest die handleiding niet helemaal juist ;) Daar staat het volgende:

Citaat
Locos are assembled into consists from the railed vehicle settings screen as well. Tap the "add" symbol at the top, then tap on "train" – "New train" will appear, ready for us to add the locos we would like:

Je moet dus op "nieuwe trein" drukken en niet nieuwe locomotief. Dan kan je loks en wagons selecteren voor de trein.

Groeten Ronald.
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: HAR 67 op 16 March 2016, 12:58:51
Weten jullie ook de verschillen tussen de z21 instap en de Z21 prof?

Groet Harry
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: Ronaldk op 16 March 2016, 13:09:09
zie daarvoor het volgende draadje: Roco z21 en Z21 centrale (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,56583.0.html). In dat draadje staat in grote lijnen de verschillen en anders linkjes naar de roco webzijde waar de verschillen staan.

Groeten Ronald.
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: Sven op 16 March 2016, 13:11:47
Jaaaaah, geweldig! Nu werkt het wel! Heb ik inderdaad gewoon overheen gelezen.

Hee, Harry, zo off-topic. Dat staat nu juist wel al op BNLS. Zoeken op "verschil z21" geeft mij nog een andere link (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,55986.msg3221412357.html#msg3221412357) dan Ronald geeft. Lijkt me precies wat je zoekt.

Zo nog even een filmpje uploaded met stoom in Multitractie. Hebben jullie wel verdiend.  ;D
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: Sven op 16 March 2016, 13:35:43
Videotje! Loks hebben ESU loksound.

https://youtu.be/H5uE1VY9lJw
Titel: Re: Z21 en Multitractie
Bericht door: HAR 67 op 16 March 2016, 14:45:39
Sven en Ronald bedankt voor de info.

Gr Harry