BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: FRACHRIFIE op 04 March 2016, 14:10:49

Titel: Aansluiten Digikeysmodules aan Intellibox basic en Loconet
Bericht door: FRACHRIFIE op 04 March 2016, 14:10:49
Gegroet,
Mijn naam is Frank en ik ben voor de eerste maal op dit forum.  Ik ben (her)beginner en wil mijn nog te bouwen baan met de pc besturen maar ook nog beperkt handmatig bedienen.  Ik ben al geruime tijd bezig met opzoeken wat ik hiervoor nodig heb en hoe ik alles moet aansluiten.
Ik heb een laptop met Windows 10.  Ik wil een IB basic aanschaffen en werken met Loconet en modules van Digikeys.
Ik ga Marklin 3-rail rijden.
Ik heb volgende vragen:
- Hoe sluit ik modules van Digikeys zoals de DR4024 (wisseldecoder) e.a. aan op Loconet ?  Volgens de handleiding ondersteunen zij enkel DCC en Motorola waardoor ik veronderstel dat een aansluiting op Loconet niet kan, of zie ik dat verkeerd ?  Kan dit niet, dan is mijn vraag hoe ik die modules kan aansluiten op de IB.  Achteraan de IB zijn aansluitingen voor Loconet, een booster, 6 aansluitingen voor rails, transfo en een programmeerspoor en nog een USB-aansluiting voor een pc.  Waar blijf ik met de draden afkomstig van de verschillende modules ?

- De baan moet gevoed worden door verschillende boosters op gescheiden baanstukken.  Ik heb begrepen dat de rails hiervoor volledig moeten doorgesneden worden.  Wat gebeurd er echter wanneer er een trein over die scheiding tussen de rails rijdt ?  Krijg je dan geen problemen met het doorverbinden door de sleper en de wielen van de loc ?

Indien mij iemand zou kunnen helpen dan ben ik weeral een eind verder.
Alvast bedankt,
Frank.   :) ???




Titel: Re: Aansluiten Digikeysmodules aan Intellibox basic en Loconet
Bericht door: Nederlaantje op 04 March 2016, 14:57:44
Hallo frank,

Ik kan je niet met alles helpen, maar probeer zoveel mogelijk te helpen. De plus sluit je rechtstreeks aan tussen centrale en 1 spoorstaaf. De min gaat echter van de centrale naar bezetmelders. Vanuit de poorten van bezet melders gaat deze naar verschillende secties op de baan. Datakabel van loconet gaat van centrale ook naar zo'n module en daarna van module naar module. Met wisseldecoders nog geen ervaring, zover ben ik niet maar ik dacht dat die gewoon op + en - komen, rechtstreeks vanaf de centrale. Vanuit zo'n module gaan ze dan richting de aandrijving. Booster weet ik niet zeker, maar daar zit meestal een schakeling ingebouwd die zorgt dat het probleem wat jij beschrijft niet voor kan komen (maar dit kan op fout hebben). En DCC en Motorola: dacht dat motorola van marklin is en DCC het overige.

Gr Remco
Titel: Re: Aansluiten Digikeysmodules aan Intellibox basic en Loconet
Bericht door: WimC op 04 March 2016, 21:10:49
Staat dit niet gewoon in de handleidingen die je op de Digkeijs site kunt downloaden?

Vorige week heb ik iig een keer gekeken naar de handleiding voor de bezetmelders, en daar was bij aangegeven hoe die op Loconet moesten worden aangesloten en hoe je ze moest programmeren.
Ik ga er vanuit dat het er voor de schakeldecoders ook wel zal instaan.

De IB Basic werkt ook gewoon met DCC trouwens (ik heb een IB Basic).

Grt,
Wim
Titel: Re: Aansluiten Digikeysmodules aan Intellibox basic en Loconet
Bericht door: Dirk J op 04 March 2016, 21:39:45
De betreffende schakeldecoders hebben helemaal geen loconet nodig. Ze melden ook niets terug. Je sluit ze aan op hetzelfde digitale signaal dat op de baan staat, en daar lezen ze de commando's uit die ze moeten uitvoeren. Dat kunnen Motorola en DCC commando's zijn.
Titel: Re: Aansluiten Digikeysmodules aan Intellibox basic en Loconet
Bericht door: FRACHRIFIE op 11 March 2016, 13:41:47
Bedankt allemaal voor jullie hulp.

Ik probeer het uit en bij problemen ben ik er terug.

Frank ;)