BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Ruvaria op 20 February 2016, 16:42:33
-
Als herintreder op zolder 2 DCC decoders gevonden... Is er iemand die kan vertellen welk type/merk deze decoders zijn?
(http://i63.tinypic.com/11w8p6e.jpg)
(http://i68.tinypic.com/fe2hyb.jpg)
De ene heeft een zwart 'jasje' met stickertje met opschrift 31/04/DS en de andere, zonder zwart jasje, met opschrift 01/05/38.
Alvast bedankt!
-
Gezien het kenmerkende stickertje en transparante krimpkous om de decoder is de bovenste een ESU.
Kijk eens of er op de printplaat zelf iets van LP4 (=LokPilot 4) of andere tekst staat.
Die met de zwarte krimpkous weet ik niet. De tekst op de sticker lijkt ESU achtig, maar ik ESU decoders eigenlijk alleen maar met een transparante krimpkous.
Als je de mogelijkheid hebt om ze uit te lezen kan je in CV7 en CV8 kijken om merk (staat in CV8) en eventueel type (staat in CV7) te achterhalen.
-
Een foto van de andere kanten kan ook wel helpen.
-
Betere foto's zijn sowieso handig.
De bovenste is denk ik een Lokpilot 2.
De onderste is zo slecht te zien dat ik er geen chocola van kan maken. Behalve dat in ieder geval de Lokpilot 1 aanvankelijk in een zwart omhulsel werd geleverd.
-
Beide zijn ESU lokpilots. Voor de precieze types moet je CV7 (laten) uitlezen.
-
Boven lijk mij ESU V3.5 of V4.0
Onderste lijkt mij de ESU Basic
-
Het lijkt me sterk dat een "herintreder" een lokpilot 4 "van zolder" haalt. Dan is hij wel heel kort van de hobby af geweest.
-
En de 3.5 is er alleen in soundversie.
De twee IC'tjes linksboven (op onderstaande foto rechtsboven) geven hem weg als versie 2 van de Lokpilot.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_484.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_484.jpeg)
Plaatje geleend van de Mobasite. Daar kan je ook de layouts van de andere ESU-decoders terugvinden.
http://web-hgh-moba.de/modellbahn/digital/decoder-traegerplatinen/fuer-lokomotiven/esu/loksound/ls-i (http://web-hgh-moba.de/modellbahn/digital/decoder-traegerplatinen/fuer-lokomotiven/esu/loksound/ls-i)
-
Dank allen! Wat een parate kennis. (y)
De decoder met transparante krimpkous lijkt inderdaad een ESU lokpilot 2 te zijn, zeker na vergelijking met de site die Henk aangaf. De andere zou dan een Lokpilot 1 kunnen zijn. Zo gauw ik de mogelijkheid heb laat ik CV7 uitlezen. Dank!