BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Al het andere! => Topic gestart door: Miniature Holland op 07 February 2016, 08:50:40

Titel: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: Miniature Holland op 07 February 2016, 08:50:40
Goedenmorgen allemaal,

Ik plaats het ook maar even in een eigen topic.
Zou iemand mij kunnen helpen met een nogal groot probleem. Vanmorgen wou ik na een lange tijd weer eens gaan rijden met het materieel. Tot mijn grote verbazing zijn alleen de stations sporen te berijden en 1 spoor van de rest van het traject. De rest is spanning loos. De baan is opgebouwd uit Fleischmann profi rail. Is het aan te raden om te repareren of complete nieuwbouw?

Wie o wie kan mij helpen?
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: Marc tramt op 07 February 2016, 08:55:42
Heb je de rails al eens schoongemaakt? Eerst voorzichtig met de stofzuiger het stof er af en dan poetsen, poetsen, poetsen. Idem voor de wielem van je locs, treinstellen e.d.
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: desperado112 op 07 February 2016, 08:59:01
heb je de ringleiding (indien aanwezig) al gecontroleerd.
Ik heb wel eens gehad dat vrouw lief iets had opgeruimd en onder de baan had gezet een daarbij toch een draadje had geraakt waardoor deze los was komen te zitten en dus gen spanning meer op de rails stond.

gr
Martijn
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: VAM65 op 07 February 2016, 09:03:07
Hoe weet je dat het spanningsloos is? Heb je dat met een multimeter gemeten, of met een toevallig slecht rijdende loc?
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: ivanzon op 07 February 2016, 09:15:52
Poets trein al geprobeerd neem ik aan...

Wat ik bij mijn Profi rails zie is dat er soms oxidatie ontstaat onder de klemmetjes. Dus als geen enkele poets methode helpt zou je die klemmetjes kunnen overbruggen met een stukje draad
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: Miniature Holland op 07 February 2016, 09:19:32
Marctrams de rails is schoongemaakt. Bij een overgang van 2 rail stukken gaat het mis.
desperado112 er is geen ringleiding aanwezig.
VAM65 ik heb de baan doorgemeten met de multi meter. Bij de overgang van de rails gaat het mis.
ivanzon daar was ik ook al bang voor. Dat word een vervelende reparatie klus. Precies onder dat gebied ligt het schaduwstation.
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: henk op 07 February 2016, 09:42:34
Alsnog een ringleiding plaatsen?
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: Miniature Holland op 07 February 2016, 20:37:20
Een ringleiding is denk ik de enige oplossing. De railassen zijn aangetast helaas. Bij het meten is er op het baanvlak geen spanning te meten en op het werkende deel wel.
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: WesleyMunnik op 07 February 2016, 21:00:21
Niet per ongeluk geïsoleerde raillassen gebruikt bij de overgang tussen die 2 railstukken???


Groetjes,

Wesley
Titel: Re: Spanning problemen op Fleischmann profi baan
Bericht door: Bas, Dordrecht op 08 February 2016, 10:05:39
Ik had die problemen ook...zijn de railassen die geen stroom geleiden. Heb toen gewoon alles ff gesoldeerd, en toen was het probleem voor altijd opgelost.

Groeten

Bas