BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Bart spruitje op 17 January 2016, 10:04:54
-
Hoi,
Wie heeft er tekeningen of afbeeldingen met maten van relaiskasten zoals die langs het Nederlandse spoor worden toegepast?
Gaat om relaiskasten voor seinwezen als ook energievoorziening (hoog en laag).
Ik wil ze zelf gaan bouwen voor op mijn baan maar ik kan geen afmetingen vinden.
Ja er zijn diverse fabrikanten die ze leveren maar zelfbouw is toch leuker.
Groeten Bart
-
Hallo Bart ,
Ik zie dat nog niemand geantwoord heeft.
Mss kan ik je helpen vanuit mijn geheugen. ;D Ik ben Monteur SW geweest en heb dus met die kasten te maken gehad.
Ik zou zeggen dat ze manshoog zijn, ca 1m breed en een cm of 75 diep zijn. er zitten aan de voorkant twee openslaande deuren die met een draaikruk geopend worden.
Helaas staan ze nooit vlakbij een plaats waar je komen mag ,dus hier zal je het voorlopig mee moeten doen. Foto's helpen dan voor de verhoudingen. Het zou kunnen zijn, dat ze ergens op een perron zouden staan ,dan ben je ook geholpen.
Sukses, Peter
-
Ik heb ooit eens een duimstok langs zulke kasten gehouden. Even zoeken of ik die aantekeningen nog kan vinden.
-
Even een paar berichten verwijderd. Het kopiƫren van artikelen van een fabrikant is niet wat we hier willen zien.
Eelco
team forummoderatoren BNLS
-
:-\ dat geldt voor alles wat je namaakt of kopieert, daar wordt altijd wel iemand niet blij van ;).
Hopelijk vindt Brein een kopie voor eigen gebruik wel goed ;D.
-
In het draadje Westerweel (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,32006.0.html) is de bouwer, Benno, ermee bezig geweest.
-
Dat is een goede link Koen. Rond pagina 10 komen de vele foto's. Als ik afga op de lengte van een stoeptegel van 30 cm dan is de lengte van een kast 90 cm en de breedte 65 cm. Zo op het oog geschat. Deel dat eens door 87 (H0-schaal) en je zit goed.
Trouwens; een afwijking van 8,7 cm in werkelijkheid is een afwijking van 1 mm in model, zie je niets van.
-
De aantekeningen waar ik het eerder over had kon ik natuurlijk nergens meer terugvinden. :(
Maar aangezien het gisteren mooi weer was ben ik op de fiets gestapt en heb het hele verhaal overgedaan.
Hieronder de resultaten. Alle maten zijn afgerond/opgerond naar de dichtstbijzijnde hele centimeter.
Ik zie wel dat dit modernere kasten zijn dan de kasten die Artitec levert. Maar dat oudere type staat volgens mij niet meer in Zeeland. Ongeveer 20 jaar geleden is hier ATB aangelegd, en toen zijn ook alle kasten vervangen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_3.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_5.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/RK947_6.jpg)
-
En de complimenten aan Klaas voor zijn uitzoekwerk! (y)
-
Zelf nabouwen is goed te doen.
Sokkeltje eronder, tegelpaadje erlangs.
Moeilijkste is nog de graffitti...
-
Top Klaas,
Dank je wel voor dit uitzoekwerk,.
Groeten Bart
-
Hallo Bart,
Ik heb nog een (eenvoudige) tekening, uit 1971, uit een nummer van "de Modelbouwer". Het is een kast, met dakje, zoals die bij een AKI staat (stond). Als je interesse hebt laat het dan even weten dan kan ik je een kopie mailen. ;)
Groeten
Wim
-
Beste Wim,
Graag,
Groeten Bart
-
Uit een oude RailMagazine 115:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_11.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_11.jpg)
Grt, Ronald.
-
Goedemorgen,
Vanmorgen even zitten frezen met de CNC. Gisterenavond een tekening gemaakt in Autocad van een relaiskast en hierna het programma gemaakt voor de CNC.
Relaiskast is uit 6mm trespa gefreesd en twee delen op elkaar gelijmd en even snel gespoten. Dit alles nog even zonder het netjes af te werken.
Het concept ziet er leuk uit, ga nu kijken of ik hem uit 1 wat dikker materiaal kan frezen zodat de naad in het midden in ieder geval weg is.
Verder wil ik kijken of ik gelijk de scharnieren en klink mee kan frezen.
De sokkel valt in ieder geval een stukje terug qua dikte.
Lastige is wel dat dit type relaiskast anders is als de standaard. Daar zit het oversteekje van het dak nl boven de kastdeur (dit voor het inwateren).
Deze is niet zoals nu te frezen dus dat wordt waarschijnlijk eerst de contouren frezen en dan kantelen en dan de deurzijde nafrezen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/eerste_probeersel_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/eerste_probeersel_1.jpg)
wordt vervolgd.
-
Proto 2 is gemaakt.
nog steeds 2x6mm trespa en dan in een malletje nabewerken voor de deuren en scharnieren.
Niet geheel ontevreden maar het kan nog beter.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20160125_104634.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20160125_104634.jpg)
Bedoeling is om nu niet de twee losse delen na te bewerken voor de deuren maar met een 0,6mm freesje de gehele voorkant van de relaiskast in 1 keer. Daarmee compenseer je de afwijkingen meer.
Groeten bart
-
(y) dat is wel een heel mooi resultaat Bart (y). Alleen de sokkel is aan de zijkant ook iets smaller dan de kast. Net zoals je eerste exemplaar laat zien ;).
-
Klopt ruud,
Vergeten mee te programmeren. Volgende komt het wel in.
Gr Bart
-
Op p. 9 en 10 van het Westeweel draadje staat inderdaad zeer veel goede informatie, met dank aan Sebastiaan1201 . Toch zoek ik nog steeds ergens een tekening of overzichtje staat van hoe deze kasten *in principe* staan opgesteld in het seinstelsel 1955, met iets van uitleg van wat wat is en doet. Afgezien van specifieke omstandigheden natuurlijk;
maar er moet toch ergens een soort basis-schema zijn van een blokovergang waar 4 lichtseinen bij elkaar staan (2 per spoor per richting) met naast het spoor de kasten die daarbij horen (1 relaiskast + 1 VK kast) , de railpotten en die platte dozen direct naast het spoor, schouwpad, etc. Met een overweg erbij is het alweer anders, dan zijn er meer kasten.
Er zijn diverse publicaties in tijdschriften geweest over het NS seinstelsel, maar deze basisinfo vond ik daar niet.