BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: ebroers op 03 November 2007, 22:00:25

Titel: Wisselaandrijving wordt heet!!
Bericht door: ebroers op 03 November 2007, 22:00:25
Potverdorie, allemaal nieuwe spulletjes en het valt niet mee!

Ik ben nieuw in de digitale modeltreinbesturing. Heb een IB, Uhlenbrock 67200 magneetartikeldecoder en een Piko elektrische wisselaandrijving. Na een avondje prutsen is het gelukt om de decoder te programmeren, en met de toetsen op de IB kan ik het wissel omleggen. Da's natuurlijk mooi en ik ben er trots op; en maar schakelen.

Totdat ik iets begin te ruiken! En de behuizing van de wisselaandrijving zie verschrompelen. Snel maar de stekker eruit! Potverdorie.

Maar wat gaat er fout?? Alles lijkt goed aangesloten te zijn (en het wissel schakelt dus ook netjes), maar zo heet moet-ie niet worden. (of moet ik niet zoveel schakelen? :-( )

Iemand hier ervaring mee?

Alvast bedankt! Ik laat de stekker er maar even uit....

Groeten,

Eric
Titel: Re: Wisselaandrijving wordt heet!!
Bericht door: Louis Holleman op 03 November 2007, 22:51:07
Lijkt mij een eindafschakeling die weigert? Als je daar toe in staat bent, stroommeting in de lijn zetten en kijken wat die doet na het omzetten. Behoort terug te vallen naar nul, maar ik vermoed dat dat laatste een andere uitkomst zal laten zien. En i.d.d. niet te lang laten draaien, als de stroom na 5 sekonden niet afvalt weer gewoon de stekker eruit.
PS: in principe kun je een wissel heen en weer blijven schakelen. Als je afschakeling goed werkt, mag dat geen probleem zijn. Ik denk dat je wisselspoel(en) gewoon stroom blijven trekken na het schakelen en dat mag niet.
Titel: Re: Wisselaandrijving wordt heet!!
Bericht door: RobE op 03 November 2007, 23:25:04
Hallo Eric,

Je kunt deze aandrijving gemakkelijk openmaken en de eindafschakeling controleren.

Groet,
Rob