BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: HaHoHo op 01 January 2016, 17:18:03

Titel: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 01 January 2016, 17:18:03
Beste forumleden,

ik heb ooit een door een mede-hobbyïst gebouwde NS 6000 van Philotrain overgenomen. Deze wordt aangedreven door een Sagami-motor (type onbekend; het enige wat ik weet is dat het om een 12V-gelijkstroom-motor gaat die bij hoge snelheid zo'n 0,5 Ampère verbruikt). Volgens mij is dit een klokankermotor.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS6000_Sagami.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS6000_Sagami.jpg)

Ik wil deze gaan digitaliseren. Kijkende naar de ruimte die de loc nog biedt en de stroomsterkte die de decoders aan kunnen, kom ik uit op een Uhlenbrock 76425. Deze is ook leuk geprijsd, maar ik heb geen idee of ik beter een andere decoder kan aanschaffen om dit soort motoren aan te sturen. Iemand een idee? De maximale afmetingen die ik tot mijn beschikking heb, is 22,8 x 22 x 0,55 cm; de decoder moet dus 0,5A aan kunnen.

Alvast bedankt voor de hulp!

Groetjes,

Hans.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Ronald Halma op 01 January 2016, 18:29:16
Moderne decoders kunnen eigenlijk alles aansturen. Jou keuze is een goede denk ik, je zou ook bij Esu kunnen kijken. Hun motoraansturing is zeer uitgebreid.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Silvolde op 01 January 2016, 22:15:58
Beste Hans,

Allereerst een gezond 2016 toegewenst.

De Sagami motor is een conventioneel type motor van hoge kwaliteit; het is echter geen klokanker motor. Ze werden in de 80-er jaren van de vorige eeuw door veel Amerikaanse fabrikanten en ook een aantal Europese kleinserie fabrikanten gebuikt werden. Nadat de Sagami fabriek door een aardbeving volledig vernietigd werd zijn er velen op Mashima motoren overgestapt.

Groet, Rob
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 01 January 2016, 22:41:44
Ronald, Rob,

dank voor jullie reacties. Overigens jullie (en alle andere forumleden...) natuurlijk ook het beste voor 2016 toegewenst!

Even voor de zekerheid: als de Sagami geen klokanker-motor is, is de Uhlenbrock dan wel een geschikte decoder? Bij de specificaties op de site van Uhlenbrock staat namelijk "Für Glockenankermotoren wie z.B. Faulhaber". Ronald: jij geeft aan dat een decoder als deze eigenlijk alle motoren wel goed aan kan sturen. Doet Uhlenbrock zichzelf tekort hier en kan de Sagami er dus toch ook goed mee worden aangestuurd?

Groetjes,
Hans.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Ronald Halma op 01 January 2016, 22:59:43
Hans, ik ken de Uhlenbrock niet en kan er niks over zeggen. Ik werk zelf graag met de Esu's omdat ik die met de programmer lekker snel en gemakkelijk kan programmeren :)
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 01 January 2016, 23:13:54
Ronald,

ik heb zelf enkele ESU's en ben er prima tevreden over. De Lokpilot-V4 is echter net te groot als ik de afmetingen zie.

Groetjes,

Hans.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Silvolde op 01 January 2016, 23:18:30
Hans, Sagami lijkt mij gewoon door elke decoder te kunnen worden aangestuurd die de stroomopname aankan.Ik hen er een aantal in (analoge) smalspoor locomotieven die uiterst goed regelbaar zijn en relatief weinig stroom opnemen.

Groet, Rob
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 01 January 2016, 23:21:09
Dank allebei! Ik ga de Uhlenbrock aanschaffen!

Groetjes,
Hans.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: roadster36 op 01 January 2016, 23:41:42
Hans niet doen,
Gewoon de micro esu liefst met een powerpack
er is zelfs ruimte genoeg voor loksound in de 6000  (y)

http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,58870.msg3221597831.html#msg3221597831
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 02 January 2016, 00:17:41
Hallo Roadster,

Bedankt voor je input. Ik ga het draadje bekijken!

Groetjes,

Hans.
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Michel van den Hof op 04 January 2016, 10:36:13
Ik ben absolut geen fan van Uhlenbrock decoders. Zowel ESU als ZIMO laten modellen veel mooier en vooral stiller lopen.

Michel (via mobiel)

Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: Gerke op 04 January 2016, 10:42:50
Ik heb in mijn 4600 de Sagami uitgewisseld voor een Mashima. Icm Esu: top!
Titel: Re: Welke decoder is geschikt voor een Sagami-motor?
Bericht door: HaHoHo op 04 January 2016, 12:41:22
De ESU-micro is goed genoeg zo te zien (en past in de loc, ook niet geheel onbelangrijk... :)). Ik had de micro's niet bekeken aangezien ze op de site staan als bedoeld voor N en TT en verwachtte dat ze niet genoeg power zouden kunnen leveren. Gek eigenlijk want ik heb in het verleden wel een ESU-micro ingebouwd in mijn 5500tje... Wel een andere prijsklasse dan de Uhlenbrock die ik op het oog had, maar dat betaalt zich dan blijkbaar uit in beter en stiller rijgedrag als ik Michel's reactie zo lees. Het is alleen nog even dubben of ik de loc gelijk ook van geluid ga voorzien. Wel zo mooi, maar dan praat je natuurlijk over weer een heel andere prijsklasse. Stof tot nadenken in ieder geval!

Ger: welke Mashima heb je er voor in de plaats genomen? Moest je de aandrijving nog ombouwen hiervoor? Had je een specifieke reden om de Sagami te vervangen (bijvoorbeeld beter te combineren met de ESU-decoder)?

Groetjes,
Hans.