BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Tulpendaal op 25 November 2015, 21:29:29

Titel: Nieuw station in Schaffhausen
Bericht door: Tulpendaal op 25 November 2015, 21:29:29
Goedenavond,

Vanavond maar weer wat positief nieuws. Dit weekend wordt een nieuw station geopend in Neuhausen am Rheinfall:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/BH_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/BH_1.jpg) Foto zge

Met liften direct naar de waterval. Hier zal in toekomst de S-bahn stoppen. Maar er rijden ook goederentreinen en andere treinen door.

En Station Herblingen, eigentlijk een Duits station. Hoewel het aangedacht was hier de voetbalsupporter treinen te laten stoppen voor het nieuwe te bouwen stadion, is het nieuwe station te klein voor zulke mensen mengen. Dus die moeten toch met de bus in de stad en daar op de trein.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/BH_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/BH_2.jpg) Foto zge

Op station Thayngen is ook nog een kleine verbouwing geweest, een nieuw tunneltje voor de voetgangers.

Dit alles is aanlas voor een openingsfeest met een speciale trein. Dit weekend de Blaue Pfeil van de BLS wordt als speciaal trein op deze nieuwe route ingezet. Overigens gesponsoord door Ahlstom schienenfahrzeugen uit Neuhausen.

Als het weer meezit probeer ik de Pfeil op de foto te krijgen.
Voor wie in de buurt is: ;D of meer wil weten:

http://www.sh-mobil.ch/customer/files/127/Eroffnungsanlass_Festfuehrer_Web.pdf
Titel: Re: Nieuw station in Schaffhausen
Bericht door: T.Spat op 25 November 2015, 23:06:49
Oef, zo stante pede kan ik niet naar Zwitserland ;D maar ik hoop dat het dan daar
goed weer is (y)

Bij Herblingen zijn  inderdaad DB -masten te zien, maar het ligt dus nog in Zwitserland?

Mvg,

Tis
Titel: Re: Nieuw station in Schaffhausen
Bericht door: Tulpendaal op 26 November 2015, 13:47:45
Herblingen ist Zwitserland, Bahnhof wordt van de Deutsche Bahn onderhouden.
Gr. Joke
Titel: Re: Nieuw station in Schaffhausen
Bericht door: Tulpendaal op 29 November 2015, 22:32:38
Goedenavond,

Hier 2 fotos van de opening van het station, de hele dag is de Blaue Pfeil van de BNS uit Bern, tusen Neuhausen en Thayngen (DE) gereden, met steeds meer vertraging maar toch. Meerijden was gratis.

De Blaue Pfeil op het nieuwe station van Neuhausen am Rheinfall:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/BP_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/BP_1.jpg)

En onverwachts heeft hij een tussenstop in Jestetten ingelast, dat gaf de volgende fotomogelijkheid vanuit de trein:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/BP_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/BP_2.jpg)
de enige 5 minuten zon van die dag.... (y)

Gr. Joke
Titel: Re: Nieuw station in Schaffhausen
Bericht door: Bert van Gelder op 29 November 2015, 22:38:35
Mooi plaatje, die onderste.

Nu gauw even zoeken waar dat station ligt...

Gr, Bert