BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: gerhards op 25 October 2015, 11:46:51
-
hallo beste forum leden
ik heb een vraag over hoe ik dit moet instellen op mijn intellibox bassic en in mijn hondekop fleischmann
ik heb een fleischmann plan v 4472 laten digitaal maken en wel met de volgende decoders
uhlenbrock locdecoder 76425 en funtiedecoder 76900
nou is mijn vraag hoe moet ik ze progammeren appart of allebei samen op het prpgammeerspoor of apart
kan iemand me daar in wegwijs maken zou het zelf niet weten
bvd andre
-
Je moet decoders altijd apart programmeren, met twee decoders kan je problemen krijgen.
Erik
-
Andre,
lees dit draadje eens door http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,64206.0.html
Het gaat weliswaar over andere merken decoders maar er is toch wel algemene informatie uit te halen.
Knar46
-
Ik heb in een treinstel van mij ook twee decoders zitten. Een locdecoder in de loc en een functiedecoder in de stuurstand aan het einde. De locdecoder heb ik adres 60 meegegeven en de functiedecoder adres 61. Dan moet je ze dus ook los programmeren dus een voor een op het programmeer-spoor zetten. Misschien kun je ze ook wel allebei hetzelfde adres geven maar zo heb ik het gedaan, is wat overzichtelijker.
-
Door ze allebeide hetzelfde adres mee te geven werkt het wisselen van de verlichting gewoon.
Groeten Ronald
-
Maar dan moet je ze toch nog wel allebei apart programmeren, toch?
-
Kan, dat hoeft niet. Alle decoders die op het programmeerspoor staan worden mee geprogrammeerd. Groeten Ronald. Wil je aparte functies per decoder aanpassen dan mag je het los doen.
Groeten Ronald
-
Nog even ter info,
Meerdere dekoders tegelijk instellen kan zeker maar is wel beperkt tot de gemeenschappelijk CV's (zoals het adres)
Sommige centrales met een aparte programmeerspoor aansluiting leveren een beperkt vermogen. 10 dekoder tegelijk zal niet lukken maar 2, 3 tegelijktijd moet lukken.
Uitlezen van meerder dekoder gaat niet. Immers de centrale krijgt dan "antwoorden" van meerdere dekoders en de uitgelezen waarden kloppen dan vaak niet.
Heeft een lokdekoder een bepaald adres en een functie dekoder een ander, dan zal bij het uitlezen fout gaan.
-
Zoals Peter aan geeft, samen programmeren gaat maar alleen CV's die hetzelfde doen. In praktijk zal dat waarschijnlijk alleen adres zijn. Dus gewoon los programmeren, kan je de boek ook uitlezen (ook al hebben functiedecoders hier soms wat moeite mee).
Zelf zou ik beide decoders wel gewoon hetzelfde adres geven, rijdt een heeeeeel stuk makkelijker ;D
Timo
-
Maar dan moet je ze toch nog wel allebei apart programmeren, toch?
In principe wel ja, zoals anderen ook al aangeven.
Maar op jouw manier ook. ;D
Dus wat is het probleem / voordeel / nadeel ?
Ik opteer ook voor beide decoders hetzelfde adres te geven. Anders moet je al weer met consist adressen gaan werken. Maakt het alleen maar lastiger/onoverzichtelijker.