BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Sicco Jan op 21 October 2007, 20:59:34
-
Hoi,
na alle vrijblijvende kritiek van mijn kant en andere klussen in huis vandaag een begin gemaakt met het inrichten van de treinenkamer.
Eerste actie is 'rondom' kasten te timmeren. Daarvoor had ik nog wat gebruikt hout van een boekenkast, dat is stevig verzaagd (staanders zijn ruim de helft korter geworden, andere maten legplanken her en der).
Fotoimpressie, de opstelling met het zaagplan:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Halfwegtreinkameronderkasten00.jpg)
Twee plaatjes met de kasten tot zover (plinten zijn op dus bouwstop..)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Halfwegtreinkameronderkasten03.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Halfwegtreinkameronderkasten04.jpg)
Detailfoto van een stuk gereedschap.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Halfwegtreinkameronderkasten01.jpg)
Betreft een sjabloon voor het boren van deuvelgaatjes. Ik heb ook zo'n boorhulp van de Praxis, maar dat is leuk als je 1 kastje wil maken. Bij de boekenkasten die ik in elkaar sleutel heb je veel meer aan een op de gebruikte plankbreedte aangepast apparaat, en gelukkig kan mijn vader lassen. Het is een U-profiel met op de einden twee platen. Schuif het profiel om de kopse kant en boor gaatjes, schuif het profiel over een plank en boor gaatjes. Past altijd!
Volgende dat moet gebeuren is het opruimen van de voorzolder, daar staat namelijk behoorlijk wat materiaal dat in deze kasten moet. En op die voorzolder moet ook nog het een en ander verbouwd worden.
Vervolgens moet de andere helft van de kamer gemaakt worden (tafel, vitrine, boekenkast).
Tot slot komt het nadenken over een banenplan, want bovenop deze kastjes komt natuurlijk mijn baan. Ik ben er nog niet helemaa uit welke schaal. Nadruk in de verzameling ligt nu op H0 en Marklin K, met N haal ik echter meer ruimte in huis (...), gelukkig heb ik daar ook al wat materiaal van.
U herinnert zich nog mijn commentaar op succesvol samenwonen? Nu is het er dus toch van gekomen dat er eerst in de treinenkamer geklust is ;D. Nou ja, het ruimt lekker op.
Na also, scheissen Sie los! Wie komt er met een eerste baanplan?
Buitenmaten: 135*295*40 breed. Ik denk point to point..
Groet, Sicco Jan
-
h0, N (wanneer ben je er helemaal over uit :P)
Wil je analoog of digitaal rijden, is makkelijker met bijvoorbeeld haven gebied oid erin.
Welk land wil je rijden?
Willem
-
Als het Marklin blijft dan wordt het analoog, althans, dan hoef ik niks om te bouwen.
Als het N wordt dan kan ik met digitaal beginnen omdat ik nog geen traktie heb.
Land maakt me niks uit, maar ik verzamel bierwagentjes van Berliner Kindl (Duits) en mijn meeste materieel is Duits.
Mogelijk dat ik de ModelRailroader van Juli (?) er nog eens bijpak, daarin zat een baan met Milwaukee als thema. Brouwerij rondom! Kan in deze kamer echter alleen in Z of N, bovendien moet ik dan voor de deur een brug, in de boekenkast een plank, boven de werktafel een plank, langs kachel en raam een brug inlassen. Dan is het voorbeeld in de MR al behoorlijk verwaterd. Vandaar dat point to point me beter lijkt.
Ander idee is dat stukje Italiaanse kust (vooral scenery dus), station Hoogezand op dit oppervlak heb ik vast opgegeven.
Als alle boekenkasten staan is de U overigens 135*295*124 (40 breed). 40 breed betekent geloof ik maxmax 6 sporen naast mekaar in H0.
Groet, Sicco Jan
ps. nog niet in het stadium plannen en bouwen aanbeland, maar ik wou de kriebelende vingers bij zo'n kaal stukje plank niet onbenut laten.