BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Roeltje! op 11 August 2015, 21:24:02
-
Hallo Allemaal,
Sinds enkele uurtjes ben ik de gelukkige eigenaar van een esu lokprogrammer 53451.
Na de installatie gelijk mijn XL 4.0 decoder voorzien van nieuwe firmware, dat ging goed.
Hierna gelijk aan de slag met de Xl 3.5 sounddecoder en toen ging het mis. Op de een of andere manier lukt het mij niet om een soundfile van Esu te downloaden naar mijn programmer. Met andere woorden, ik kan de files niet terug vinden. Intussen al wel een andere driver voor de usb gedownload maar dit helpt ook niet. Het is mij wel gelukt om de decoder van nieuwe firmware te voorzien.
ik gebruik versie 4.4.19, volgens esu ondersteund deze versie alle decoders en Vista.
Help! Wat doe ik fout?
Roelof
-
even je vraag op het esu forum zetten
-
Daar heb ik ook al aan gedacht maar ik had gehoopt dat er hier wel een slimmerik aanwezig was, die mij precies kon uitleggen wat ik fout doe ;D
Groet, Roelof
-
Misschien een overdreven vraag, maar heb je wel de juiste versie van de esu site gedownload? En niet voor een loksound 4.0 ?
Bestandje unzippen en het esu-bestand dubbelklikken om te openen.
De lokprogrammersoftware wordt nu automatisch geopend.
Lok op het programmeerspoor en je moet dan de geluiden kunnen schrijven.
-
Hi Roelof,
De XL3.5 geluid door esu in een zip bestand gepakt. Download de gewenste geluidspak van de esu site.
De lokprogrammer heeft na installatie in je document (Mijn documenten) folder een sub folder aangemaakt genaamd LokProgrammer.
Copieer de gedownloade zip file naar deze folder.
Gebruik Winzip, 7zip, of andere zip tool om de zip file uit te pakken naar een folder (bv met dezelfde naam).
Na het starten van de lokprogrammer software kies open bestaand project of ga naa bestand en open, of [ctrl]-o.
De lokprogrammer software kijkt automatisch in de door de installatie gemaakte folder.
Open nu het "ietszinnigs".esu bestand en het wordt ingelezen.
Nu kun je eerst de geluidsfile uploaden naar de decoder, Rood pijl asmbooltje met muziek noot. Dit kan 2-3 minuten duren. Je zal de ledjes van de programmer zien flikkeren.
Na de geluidsfile nog de settings updaten met de rode pijl op een witte pagina.
En voila hoor eens! Een nieuwgeluid op de decoder.
Het downloaden van geluid uit een lokomotief/decoder is niet mogelijk.
Jan-Peter