BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Abraham op 09 April 2015, 13:26:56
-
Beste mensen,
Wie helpt mij uit de brand? De één zegt: je moet een trein digitaal kopen want dat is beter, de ander zegt: je kan ook een trein digitaal laten maken en dat is net zo goed.
Wat is jullie advies?
Ik hoor het graag.
-
Een loc/trein digitaal maken kan prima zijn, zeker de sound locs. Maar zelf vind ik de OEM decoders die de fabrikanten gebruiken meestal wel erg beperkt. (Bijvoorbeeld gebrek aan uitgangen of functiemapping enz.) Tegenwoordig zijn alle nieuwe loc's voorzien van een stekker voor de decoder (wel even opletten, zijn op dit moment best veel verschillende stekkers) waardoor eht zelf digitaal maken het probleem is. Over het algemeen heb je voor de meerprijs tussen de analoge en digitale uitvoering van de loc ook een decoder. Voordeel is dan dat je zelf kunt kiezen wat voor decoder je in een loc stopt. Dit is in mijn ogen een groot pluspunt van zelfs een decoder erin stoppen. Welke decoder het dan zou moeten zijn is weer een (vaak gevoerde) andere discussie.
Timo
-
Met een klein beetje handigheid maak je ze zelf digitaal. Zijn ze reeds digitaal voorbereid, dan is het kap eraf, brugstekker eruit, decoder inprikken en kap er weer op. Daarna het adres programmeren en basicly ben je dan reeds klaar ;).
-
Ik zou er je keuze in ieder geval niet door laten bepalen.
Rij je drierail, dan heb je niks te kiezen. Er zit tegenwoordig altijd een decoder in drierailmodellen.
Rij je tweerail, dan zijn er juist weinig modellen met ingebouwde decoder. Als je bij tweerail alleen modellen met af fabriek ingebouwde decoder wil, dan beperk je je keuze van modellen wel heel sterk. Meestal zijn modellen tegenwoordig digitaal voorbereid, oftewel je prikt er zo een decoder in. En bij een goede winkel willen ze dat best even voor je doen, waarmee het verschil eigenlijk niet meer zo boeit.
-
Voor 2-rail heb je dus 3 smaken
- analoog
Dit is wel digitaal te maken, masr dat gaat een echt project worden. Zeker als je ruimte in de loc moet gaan uitfrezen, lampjes vervangen etc
- voorbereid
Dat is makkelijk, kap eraf, kapje van de stekker halen en de decoder inpluggen.
- kant en klaar
Dat is duidelijk
Wil je sound dan zul je zeker ruimte moeten gaan maken voor de speaker. Die zijn in verhouding groot!