BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: Swiss_fan op 22 March 2015, 12:51:36
-
Kwam deze site tegen.
http://loolee.org/megapoints/index.html (http://loolee.org/megapoints/index.html)
Lijkt me een deftig en niet te duur systeem voor het aansturen van servo's.
Uitleg en documentatie ziet er ook duidelijk uit.
Voor de niet-soldeer enthousiasten ;) wordt het kant en klaar geleverd.
Heeft iemand dit al in gebruik en zoja; werkt het echt zo gemakkelijk als voorgesteld?
-
Ik heb even het megapoint basic programming filmpje gekeken, ziet er veelbelovend uit óók voor de analoge rijder die servo's wilt gebruiken.
Vooral de functie om de slag van je wisseltongen achteraf (na inbouwvan de servo's) softwarematig kan instellen is een aangename functie.
Ik ben enthousiast, en benieuwd naar praktijk ervaringen :)
Prijs in € anno nu volgens GWK :
€ 64,66
-
Ik heb het op Warley werkend gezien en was meteen enthousiast.
Er is m.i. alleen geen mooie oplossing voor de puntstukschakeling.
Ik zou graag willen dat de servocontroller het puntstuk ook meteen omschakelt.
Leen.
-
Er zijn leuke beugeltjes in de handel, waar 2 micro-switches aan zitten en waar de servo in past. De servo schakelt dan het puntstuk.
Groet,
Bert
-
En waar zijn die te koop.?
-
Die beugeltjes zijn o.a. te koop bij PiCommIT.
Groet,
Bert
-
Leuk hoor!
Ik weet alleen niet of het 'netwerk' op basis van i2c nou wel zo'n goede keuze is ...
Maar er zit zeker veel denk werk in ..
Guus
-
Kwam deze site tegen.
http://loolee.org/megapoints/index.html (http://loolee.org/megapoints/index.html)
Lijkt me een deftig en niet te duur systeem voor het aansturen van servo's.
Uitleg en documentatie ziet er ook duidelijk uit.
Voor de niet-soldeer enthousiasten ;) wordt het kant en klaar geleverd.
Heeft iemand dit al in gebruik en zoja; werkt het echt zo gemakkelijk als voorgesteld?
Hello,
I live in Switzerland, while I was in the UK. I saw them. I got a few of these MegaPoints Controllers and have been using them for the past 3 months for my LGB outside train . They work exactly as described, the part I like the best was the ease and speed of setup and the bounce. I had some question which were answered very quickly, I am looking, to add to my ESU unit soon.
Tim
-
Veebelovend... maar ik mis een mooie relais optie voor de puntstuk polarisatie. Dat gedoe met microswitches gaat het echt niet worden... veel te mechanisch foutgevoelig, en zeker met grotere wisselstraten in N spoor, geeft dit veel te veel ellende en neemt te veel ruimte in.
-
@Tim;
Welcome on Beneluxspoor.net.
@Jowi;
Ruimte is bij N inderdaad een beetje krap.
De schakelunit en montagebeugel van Picommit is ongeveer 3x zo breed als de servo dus ook niet echt bruikbaar voor N.
http://shop.dinasys.nl/epages/63375790.sf/nl_NL/?ObjectPath=/Shops/63375790/Products/25040010 (http://shop.dinasys.nl/epages/63375790.sf/nl_NL/?ObjectPath=/Shops/63375790/Products/25040010)
-
Het gaat me niet om de beugel, daar heb ik zelf een mooier en veel kleiner alternatief voor, waarbij de servo ook nog eens horizontaal ligt en niet verticaal staat.
Het gaat me om het schakelen van de puntstukken, daar is geen mooie mogelijkheid voor, anders dan mechanisch gerommel met microswitches bij de servo.
-
Wat is dat alternatief als ik vragen mag?
-
Een zelfbouw oplossing gebaseerd op wat anderen ook gebruiken, gemaakt van plastic L profiel.
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,61511.msg3221509771.html#msg3221509771