BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Kalender => Topic gestart door: amt2368 op 20 March 2015, 12:55:48
-
1, 2, 3 mei organiseert het Stoomcentrum Maldegem (www.stoomcentrum.be) haar jaarlijkse stoomfestival. Deze editie verzamelt maar liefst 7 rijvaardige stoomlocomotieven. De stoomtrein rijdt naar het Schipdonkkanaal, een Front waar in 1944 zwaar is gevochten. Enkele maanden later, 8 mei 1945, was het in gans Europa vrede (V E Day) … exact 70 jaar geleden!
Reënactment groepen zetten een militair kamp op; met soldaten, tenten,… Het event toont ook oude Legervoertuigen en er rijden historische pendelbussen naar het Canada-Poland War Museum, een bezoek meer dan waard.
Tussen Maldegem en Balgerhoeke rijdt elk uur een stoomtrein met pluche zetels of houten banken. Onder de rijvaardige stoomlocomotieven bevindt zich een authentieke ‘bevrijdingslocomotief’. Stoomloc 4389 ‘Enter’ is een Amerikaanse loc van het US Army Transportation Corps, speciaal voor de bevrijding gebouwd door Davenport!
(http://www.treinfoto2000.be/buitenland/Nederland/Goes/2013/4389Goes1.JPG)
Op het smalspoor komen 2 stoomlocs uit Groot-Brittannië! Deze rijden met open rijtuigjes, tot jolijt van de kinderen en hun ouders.
In Maldegem is er een kleine spoorbeurs voor de liefhebber met boeken- en video’s. Uiteraard wordt het Stoomfestival gekruid met cateringstands op alle sites!
Er is in Eeklo station aansluiting op de NMBS-treinen uit Gent.
De stoomtrein rijdt ook elke zon- en feestdag van 10 mei tot en met 27 september
Voor info : bel (050) 71.68.52, raadpleeg www.stoomcentrum.be (http://www.stoomcentrum.be) of mail info@stoomcentrum.be
-
Hallo,
De USATC 4389 van SGB is niet de enige loc die ons vanuit Nederland zal bezoeken.
De stichting NS162 zal deelnemen aan het stoomfestival met WD33/NS162.
-
Ben er vandaag wezen kijken.
Leuke line up in een gemoedelijke sfeer.(https://images.beneluxspoor.net/bnls/WP_20150501_019.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/WP_20150501_019.jpg)
Bezoekje waard!