BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Sven op 16 February 2015, 22:45:38
-
Sinds ik een paar jaar oud was, ben ik door mijn vader zeer betrokken bij de Museumstoomtram Hoorn-Medemblik. Wie afgelopen jaar een foldertje heeft opgepikt van dit prachtige museum, zal de grote overzichtstekening van het museum en verwante attracties niet zijn ontgaan die op de middenpagina's staat. Ik heb deze op hun verzoek voor ze gemaakt. Met de uitbreiding van het nieuwe station had de directeur mij gevraagd te tekening aan te passen en keek ik er met een fris oog naar. In de folder komen al die mooie details er uiteraard veel minder uit en vraag ik me af of iedereen wel de kleine grapjes cq verwijzingen kan vinden die er in zitten. Daar ga ik de komende tijd in dit draadje telkens iets meer laten zien van de tekening in detail. Zodat jullie deze eens goed kunnen bekijken. Ik zal wat hints geven waar ik naar zoek. Eerst het overzichtsplaatje zoals deze dit jaar in de folder komt te staan.
(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/shm-overzicht.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/shm-overzicht.jpg)
-
Nu het station in detail. Hier staan eigenlijk nog geen extra grapjes, alleen een dingetje: de twee meisjes onderaan het perron zijn mijn nichtje en haar vriendin. Deze twee lijken net tweelingen en zouden jullie kunnen terugvinden in foto's uit een eerdere folder van de SHM, of tijden Hemelvaart kunnen zijn tegengekomen bij de stoomtram. Klik op het plaatje om het groter te zien.
(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/hoorn-station.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/hoorn-station.jpg)
-
Hallo Sven
Wat zijn dit leuke tekeningen en heel mooi gemaakt.
Ben altijd een fan geweest van de driehoek stoomtram Hoorn Medemblik, met de boot weer terug
en dan nog een klein stukje met ik denk tegenwoordig de sprinter ?
Vooral dat buiten museum vond ik altijd geweldig.
Ben momenteel net 68 jaar geworden dus ik denk dat dat al weer 35 à 40 jaar geleden is dat ik
daar regelmatig met m'n kinderen naar toe ging.
Door mijn medische omstandigheden kan dat niet meer.
Ik zou je willen vragen of ik voor mijn eigen archief deze twee tekeningen mag kopieëren in een
Word document.
Ben zeer benieuwd wat je ons meer laat zien en verteld over dit mooie stukje nostalgie in Nederland.
gr,
Herwim Frank
-
Daar hoef je geen toestemming voor te vragen, hoor. Gewoon doen!
Het is natuurlijk een prachtig dagje uit. Dat laatste stukje gaat tegenwoordig met een dubbeldekker, volgens mij.
-
Leuk!
Als je nog details/grapjes zoekt: ik mis op station Wognum nog een bruidspaartje, 18 september vorig jaar hebben wij de tram (met de 7742) gehuurd voor Wognum -> Medemblik -> Twisk.
Mijn vrouw wil misschien haar jurk wel weer aantrekken om samen "model" te staan ;D
maar foto's hebben we natuurlijk ook
-
Leuk voor een volgende update. Ik zal het meenemen als ik er weer veranderingen op moet aanbrengen.
-
Ik mis de chagrijnige parkeerbeheerambtenaar (met bonnenboekje) op de parkeerplaats in Hoorn.
-
Suske en wiske al gezien.
-
Ik mis de kapitein op het perron (y)
Oh ja, en de stroopwafelverslaafde fotograaf
-
Dat zegt mij niet zoveel, helaas.
-
Leuke tekeningen Sven! Ik zie trouwens ieder jaar met Hemelvaart een tweeling lopen in hun identieke roze outfit, maar dat is vast een ander duo dan jouw nichtje en haar vriendin?
(Door mijn neef Erik loop ik ook al jarenlang met hemelvaart rond bij de SHM, foto's staan ergens op het forum en op een afschuwelijk weblog.... http://frank103.blogspot.nl/search/label/SHM)
-
Jawel, Frank. Dat zijn Cloë en Jamie in het roze. Heb net nog even je foto's bekeken, leuk hoor. Krijg er helemaal zin in om er dit jaar weer een keer heen te gaan.
Omdat Suske en Wiske al snel ontdekt waren, hier dan Medemblik, Opperdoes, Twisk, de Bijenstal, Radboud, het Stoommachinemuseum en uiteraard de historische boot. Er zitten op deze tekening nog drie andere referenties, waarvan één kinderliedje en twee stripfiguren. Al zal één stripfiguur alleen voor de echte stripfan te herkennen zijn. Ik zou het knap vinden als je dit vindt.
(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/medemblik.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/medemblik.jpg)
-
liedje:
Drie kleine kleutertjes die zaten op een hek.
Behalve Suske en Wiske zie ik:
Dat naakte poppetje dat wegloopt bij die twee die zitten te picknikken zal ook wel iets zijn.
En Kuifje met zijn hond bij de spoorweg overgang.
-
3 kleine kleutertjes niet? Of Lambiek (y).
Gr Hans
-
Ik zou Shaun nog bij de schapen tekenen.
-
Alleen de drie kleine kleutertjes zijn juist. :) Dat poppetje met de bijen is niet naakt en ook geen referentie.
-
Is die auto niet met Blake & Mortimer?
-
Niet dat ik een groot fan ben, maar volgens mij zie ik op de gehele afbeelding Olivier B. Bommel met z'n bolide schuiven?
-
Jij loopt vooruit op de zaken. ;)
Kijk even wie er het spoor oversteekt.
Die auto had ik eigenlijk ook wel ergens naar kunnen refereren, maar daar dacht ik te laat aan.
-
Kuifje en Bobbie steken het spoor over.
-
(y) En ik maar denken dat ie zo gevonden zou zijn.
-
Had ik al lang genoemd ;D
liedje:
Drie kleine kleutertjes die zaten op een hek.
Behalve Suske en Wiske zie ik:
Dat naakte poppetje dat wegloopt bij die twee die zitten te picknikken zal ook wel iets zijn.
En Kuifje met zijn hond bij de spoorweg overgang.
is alleen de vraag of je kuifje en bobby een stripfiguur noemt of twee.
Anders moet er nog een inzitten.
-
Haha. Nu woon ik in Hoorn niet ver van deze route en ben zo nog nooit mee geweest met de stoomtrein. Toch is doen van de zomer.
Ik hoor de verschillende stoomtreinen toh regelmatig in de zomer voorbij komen...
-
En staat Kapitein Rob niet in het gangbord?
Jan-Peter
-
Ik bedacht eigenlijk pas halverwege, of daar voorbij eigenlijk, om bekende dingetjes er in te zetten. Anders waren het er veel meer geweest. Volgend jaar ga ik die er wel bij doen, want voor dit jaar is de kaart al af. Goede ideeën, trouwens.
Paul Bender was overigens de eerste die de kleutertjes al bij mij meldde. ;D
Het laatste stripfiguurtje is Maaike Hartjes, van Maaikes Dagboekje (http://maaikehartjes.nl). Bekend uit de Viva, wellicht? Dat is het meisje met de twee haartjes op de loopbrug naar de boot. Vriendin van mij.
-
Heb ik Olivier B. Bommel en Tom Poes richting de overweg zien rijden (in de Oude Schicht) ?
-
Hoe vroeg is het in de morgen op een klein stationnetje?
-
Even druk geweest, vandaar nu pas een volgend plaatje. Hier is één stripheld op te ontdekken (of twee, ligt er maar aan hoe je het ziet). Achteraf had ik het openluchtmuseum in Enkhuizen toch best wat drukker mogen maken. Volgende keer, dan.
(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/enkhuizen.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2015/shm/enkhuizen.jpg)
-
Oh, wacht, er zit nog een stripheld in, maar die raden jullie nooit. Dat is Barbara Stok (http://www.barbaraal.nl) met haar hond Whiskey, links net voor de brug.
-
@Sven....Mijn vrouw werkt bij het zuiderzeemuseum en ze vind het een erg leuke kaart...waarvan akte! (y)
-
O ja, zo heette het. 8) Bedankt!
-
Franka, ook met hond...
En momenteel rijden er (overdag voornamelijk) Koplopers