BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Michel van den Hof op 09 February 2015, 12:36:01
-
Allen,
Ik ben op zoek naar foto's uit midden jaren '60 van Hondekop 2'tjes Plan F, G en M (321-365) i.v.m. het correct historisch kunnen samenstellen van mijn 12 stellen tellende vloot Piko Hondekoppen.
Het gaat me daarbij vooral om stel nummer in combinatie met de toen mogelijke variatie aan huisstijl/kleurstelling.
- groen met bloedneus
- groen met bloedneus en creme typhoon rooster
- groen met bloedneus en creme 1e klas streep
- groen met bloedneus, creme typhoon rooster en creme 1e klas streep
- groen met creme snor, creme typhoon rooster en creme 1e klas streep
Ik houd me aanbevolen voor links naar websites of toegestuurde foto's.
Met vriendelijke groet,
Michel
-
Misschien dat deze site kan helpen: http://stortenbeker.eu/flat.asp?f1=maatschappij_type_serie&q1=ns_mat_54
-
Werkelijk perfect Fermon, hartelijk dank!!!
Mvg, Michel
-
Voor zover je qua info nog niet compleet bent:
http://www.railwiki.nl/index.php/Mat'54_-_Treinstellen_Materieel_1954_(Hondekop) (http://www.railwiki.nl/index.php/Mat'54_-_Treinstellen_Materieel_1954_(Hondekop))
weinig plaatjes maar het helpt miss wel bij het uitzoeken wel nummer past bij welke uitvoering qua kleurtjes.
-
Dank je. Daar was ik echter al lang geweest en niet verder gekomen dan het moment van vergelen. Over de diverse groene variaties tijdens hun leven is daar helaas niets te vinden.
-
Op Seinarm overigens net zo.
-
Die gegevens zijn blijkbaar niet meer te achterhalen.
Voor de modelbouwer ook weer in een voordeel te gebruiken: niemand kan beweren dat jouw variant niet klopt met je tijdperk ;D
-
Foto's kunnen zaken bewijzen maar ook ontkrachten.
Het 1e wil ik graag bewerkstelligen.
Het 2e voorkomen ....... ;)
-
De link die Fermon gaf heeft heel veel mooie oude foto's opgeleverd.
Helaas niet ouder dan 1967, met slechts 1 Hondekop foto van een stel met bloedneus met creme typhoon er op, stel 347, dus dat nummer zal ik zeker gebruiken.
Alle andere foto's bevatten Hondekoppen in groen met creme snor, groen met creme snor, vishaak logo en reclamebanen of gele Hondekoppen.
Gelukkig moet ik 6 groene stellen met creme snor (zonder vishaak logo en zonder reclamebanen) een nummer geven, dus voor dat doel was deze website werkelijk perfect.
Nu verder met de speurtocht naar nog 4 stelnummers voor bloedneus stellen, met of zonder toegevoegde creme details.
Mvg, Michel
-
Hier al gekeken:
http://www.hetutrechtsarchief.nl
Mvg,
Robin
-
Ja als eerste Robin. Gezocht op stelnummers. Heb ik net ook nog bij die 1e gegeven link gedaan. Ik ga ook nog verder met doorsnuffelen van alle locatie foto's op de site van Nico Split. Wel wat werk, maar daar kom je ook wel e.e.a. tegen, vooral ook van de bloedneuzen tijd.
-
Hallo Michel
Heb nog een paar scans van speciaal nummer 9 van Rail Magazine.
Een foto van WH den Dool
van een tweewagenstel te Heerjansdamzomer 64
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_2_Barendrecht.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_2_Barendrecht.jpg)
De tweede is een scan van een tweewagenstel ergens op de Veluwe begin jaren 60
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_te_Assel.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_te_Assel.jpg)
de foto is uit het archief stichting railpublicaties.
Nog een scan uit Roosendaal ook weer van de Stichting Railpublicaties
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_te_Rozendaal.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_te_Rozendaal.jpg)
Hoop dat ik je een beetje heb kunnen helpen met deze scans.
Een fotootje van mijn twee uitvoeringen van een tweetje een een viertje.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P3150015_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P3150015_1.jpg)
De stellen zijn z'n 15-20 jaar geleden al gebouwd van lima stellen.
Toen nog zonder interieur maar sinds een paar jaar met interieur en binnenkort met
verlichting.
Groet Ed
-
Hallo Ed,
Dank voor de moeite en de scans.
Het gaat me vooral om de combinatie van kleurstelling details en stel nummer.
Heb je ook informatie welke stellen op de foto's staan?
Zo ja, wil je dan je bijdrage nog even aanpassen met die info er bij?
Leuk zo die Lima stellen zoals we ze niet kennen.
Met een beetje werk is er zat van te maken.
En gelukkig geen naad op de neuzen .... ;)
Mvg, Michel
-
Hallo Michel
Heb de nummers gevonden wat betreft stel bij Heerjansdam dat is no347,
het stel op de Veluwe is wel een uit de reeks 340,
het stel in Roosendaal is 340.
Heb uit het boek Elektrische Stroomlijnmaterieel van Martin Van Oostrom
een scan van een stel met de zogenaamde "floepsnor".
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_453.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_453.jpg)
Foto J Lub
een foto scan van een groene met rood typhoon rooster
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_statie_foto.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Mat_54_statie_foto.jpg)
Foto uit Elektrisch Stroomlijnmaterieel van Martin van Oostrom.
Archief Stichting Railpublicaties.
Als ik nog wat tegenkom zal ik het doorseinen.
Groet ed
-
Dank je wel Ed. Top. Ik zie er eventueel nog wel wat meer komen.