BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: mDDM op 24 January 2015, 23:05:47
-
De shake-out onder modelspoor winkels is kennelijk nog niet ten einde.....
-
Wie? Wat? Waar? Wanneer? Waarom? Bron?
-
Info van marklinstore-amsterdam.nl (http://www.marklinstore-amsterdam.nl/mediapool/87/870712/data/M_rklinstore_Amsterdam_sluit.pdf)
Märklinstore Amsterdam sluit
Per 29 maart sluit de vestiging op de Parnassusweg.
Wij gaan, na 8 jaren, weer terug naar onze vestiging ‘Harlaar Modeltreinen’ te Badhoevedorp.
Alle bestellingen, reparaties en garantiezaken worden automatisch overgenomen door Harlaar Modeltreinen.
-
Mmmwaahh, is dit zo dramatisch?
-
Neuh. Bepaald niet.
-
In een ongeveer een jaar tijd:
- Gouda: H&H
- Delft: Koploper
- Amersfoort: Steven Volp
- Den Haag: Märklin Store
- Roermond: Modeltreincenter
- Amsterdam: Märklin Store
- Breda: Modeltrein 2000
En welke vergeet ik nog?
-
Brekelmans?
-
Mmmwaahh, is dit zo dramatisch?
Omdat het een marklin store is?
-
Ben er wel eens geweest, maar vond toen het assortiment tegenvallen. Zocht een Luxemburgse wagen, maar die was niet in de winkel. Ook nog naar wat andere dingen gezocht, maar helaas. Meeste was (toen) startsets en wat recent uitgekomen NL en Duits materiaal. Ik zou toch denken dat als je Marklin Store bent het meeste uit de catalogus er wel zou zijn.
-
Was ook niet echt een toplocatie, als ik zo op de kaart kijk. Ik denk dat de toekomst zich toch meer en meer op een beurs zoals in Houten gaat afspelen. Volgens mij zijn die nu ook meer dan niet zo lang geleden. Naar treintjes zoeken kun je best wel even wachten. Wat je al kent en meteen wilt hebben gaat via Internet. Ik zeg niet dat het leuk is dat winkels verdwijnen, het is wel logisch.
-
Het lijkt in theorie een prima locatie voor zoiets Sven. De tijd dat een modelspoorwinkel per se op een centrumlocatie moest zitten, is wel voorbij om redenen die je al noemt. De locatie is niet zo duur als de binnenstad en erg goed bereikbasr met ov èn de auto. Zelfs vanaf Schiphol is de verbinding direct. Kom er maar eens om in Amsterdam.
Dikke kans dat het juist een te goede locatie is geworden en dat iemand anders meer wilde betalen.
-
Omdat het een marklin store is?
Nee. Het is niet zo erg omdat ze niet sluiten maar alleen maar verhuizen en van de Marklin formule afstappen.
De afgelopen jaren is wel duidelijk geworden dat de Marklin contracten met de winkeliers niet heel vriendelijk voor de winkeliers waren. Voor de winkeliers was de Marklin formule slecht omdat ze maar beperkte ondernemers vrijheid hadden. Voor de consument is het beperkte assortiment een groot nadeel (geen AC modellen of rijtuigen/wagons van andere fabrikanten). De Marklin formule was alleen goed voor de markt positie van de firma Marklin.
-
Ik woon in Amsterdam, het is vlak bij mijn werk maar ik ben er maar één keer geweest. Ik kom vaker bij Harlaar vanwege het bredere assortiment, maar het meeste bestel ik op internet omdat je daar altijd wel vindt wat je zoekt. Een winkel kan daar nooit tegenop of ze moeten over een enorme voorraad beschikken.
-
Dat de Märklin store een beperkend concept was was vanaf het begin natuurlijk al bekend. In veel zaken moest een fysieke scheiding aangebracht worden. Harlaar heeft destijds de consequentie getrokken en op een nieuwe locatie een vestiging geopend. Hoofdstedelijk, en eentje die met OV en auto goed te bereiken is. Terwijl ik dat schrijf bedenk ik trouwens dat het OV in onze hobby een superkleine rol speelt (pun intended).
In de tijd dat ik railtjes zocht voor de Z baan kwam ik er wel eens, en daar zit meteen het vergif. Alles wat je in een winkel nieuw kan kopen vind je op het internet goedkoper. Voor deze grootste gemene deler zou een oplossing gevonden moeten worden.
Ik vraag me af of een 'betere' huurder de oorzaak van het vertrek is. Het zou kunnen, maar de eigenaar zal vast geen charitatieve instelling zijn, of modelbouwfan...
Dat er steeds meer beurzen in Houten zijn valt me ook op, zeker toen ik in de agenda keek wanneer ik weer eens in Haarlem langs kan.. Niet dus. Maar wel heel regelmatig in Houten. Dat is misschien wel de internetversie van de locale beurs aan het worden?
Groet, Sicco Jan
-
Ach dat marklin store was gewoon een dom concept, zeer beperkte voorraad, heel eenzijdig, alsof marklinrijders massaal winkelen in die ene type winkels en de rest (internet, houten, andere winkels met meer aanbod) links laten liggen. Totaal geen gemis dus. Wel jammer voor de winkeliers natuurlijk die deze richting in zijn geduwd en daar ook nog eens fikse investeringen voor moesten doen. Maar het concept is natuurlijk het stomste van het stomste, want je sluit zo een hele bloedgroep uit...
-
Omdat het een marklin store is?
Neuh, ben niet zo van de stammenstrijd. Maar Amsterdam wordt er niet modelbouwwinkel-loos van dus het gemis van een zaak die één merk voert is niet zo groot denk ik. Bovendien; Badhoevedorp is vlakbij.
-
Ik vraag me af of een 'betere' huurder de oorzaak van het vertrek is. Het zou kunnen, maar de eigenaar zal vast geen charitatieve instelling zijn, of modelbouwfan...
Eeeeh nee, en dus houdt de eigenaar bij iedere nieuwe vaststelling van de huur geen rekening met de vraag of daar wel een modelbouwinkel mee kan bestaan, toch? Feit is dat dit type locatie interessanter is dan Sven dacht.
Overigens schijnt de werkelijkheid nog wat prozaïscher te zijn. De buren willen uitbreiden en hebben bij de store een zak geld op tafel gezet. ;D
http://forum.3rail.nl/index.php?topic=54232.msg948278#msg948278 (http://forum.3rail.nl/index.php?topic=54232.msg948278#msg948278)
-
Ik heb het concept "Marklin Store" altijd al een beetje zelfoverschatting gevonden van het merk Marklin....
Als een "gewone" winkel het al niet redt waarom dan een winkel dat alleen het duurste seriemerk verkoopt wel? Maar bij Marklin moest het beter en vooral mooier als in de gewone winkels... Dat wilde "De klant" was het argument.. Nu sluit de ene winkel na de andere... Ik ben blij dat Harlaar als bedrijf wel overleefd.. Ik kom en koop er regelmatig en het is een prima zaak...
Het sluiten van de Marklinwinkel in Amsterdam is dus geen gemis.....
Michael
-
Het artikel op het 3-railforum is alleen voor leden te lezen...
Michael
-
Märklin wilde waarschijnlijk de Apple van de modeltreinen wezen, en tot op zekere hoogte is dat best een aardige vergelijking, maar vergat even dat de omvang van de modeltreintjesmarkt toch wat anders is dan die van smartphones.
-
Ik zie een Marklinwinkel een concept gelijk aan Apple.
Gepost met tapatalk
-
Het artikel op het 3-railforum is alleen voor leden te lezen...
Michael
Daar staat deze droge opmerking.
"Ik heb de eigenaar vrijdag gesproken en ze zijn voor de tweede keer benaderd door de buren want die wilde uitbreiden. Dus ze zijn uitgekocht en gaan dus terug naar Badhoevedorp."
-
Moderne consumenten zoeken vrijheid en diversiteit. Beurzen, webshops en 2dehandssite voorzien hier prima in.
Als je als modelspoorwinkel wilt overleven moet je daar op inspelen en je zeker niet beperken tot 1 merk. Hoe goed dat merk ook mag zijn.
Triest voor de mensen die het persoonlijk raakt maar geen opvallende ontwikkeling.
-
En Badhoevendorp is zelfs met het openbaar vervoer vanuit Amsterdam prima te bereiken.
In Badhoevendorp is er veeeel meer dan enkel Marklin, voor mij veel leuker.
Mooie snoepwinkel daar ;D
-
Daar staat deze droge opmerking.
"Ik heb de eigenaar vrijdag gesproken en ze zijn voor de tweede keer benaderd door de buren want die wilde uitbreiden. Dus ze zijn uitgekocht en gaan dus terug naar Badhoevedorp."
OK Henk, Bedankt..
Michael
-
Badhoevendorp
Waar ligt dat? ;)
-
even voorbij het het einde van de lijn ;D
(tramlijn 2)
-
Nou, dan zal de winkel waarschijnlijk ergens anders terugkomen? Maar dat hoeft natuurlijk niet.
-
Ga daar maar niet van uit.
Märklin zal de keutel ook wel ingetrokken hebben, en gewoon weer genoegen nemen met Märklin verkoop via Harlaar in Badhoevedorp, tussen de spullen van alle concurrenten.
-
Gezien het bericht op de website van Harlaar. Zal Harlaar een Marklin Shop-in-shop worden.
-
Als je als modelspoorwinkel wilt overleven moet je daar op inspelen en je zeker niet beperken tot 1 merk. Hoe goed dat merk ook mag zijn.
Triest voor de mensen die het persoonlijk raakt maar geen opvallende ontwikkeling.
Ik denk toch dat in principe Markin als merk en wat betreft het aantal liefhebbers van alleen dat merk sterk genoeg is voor een eigen store (zonder andere merken treinen). Maar wel in combinatie met alle merken scenery en ander toebehoren. Want anders moet je daarvoor toch weer naar een andere winkel en werkt 't concept niet meer. En dan ook wel het compleet Marklin pakket voeren, en niet een selectie hieruit.
-
Ik vraag me altijd dan af wat Harlaar denkt, als die al die opmerkingen, waarheden en uitleg waarom ze daar stoppen met hun winkel, hier leest. pffff
-
märklin en amsterdam....ik zal der geen traan om laten.
eric
-
Ach, nostalgie. De NS 1219 van Marklin die mijn vader begin jaren zestig kocht, heeft nog steeds het stickertje "Merkelbach, Kalverstraat" op de doos :)
-
Toch een reactie van mijn kant.
Ik kom al van kleins af aan bij Harlaar en ben dik tevreden over de winkel in Badhoevedorp (@NS8714, trek een lijn vanaf Amsterdam naar Haarlem en je komt er figuurlijk langs) . Als je hier op de baan kijkt komt eigenlijk toch wel het meeste van Harlaar af. Ook de ombouw is voor zeker 75% door hun gedaan.
Het parkeren in Amsterdam was wel meestal een probleem. Voordat ik de opmerking krijg van ''daar is het OV voor'', voor wie wat moeilijker ter been is, is het OV, zeker in de spits en in een stad zoals Amsterdam, niet altijd de beste optie.
Wat betreft de winkel heb ik die in Badhoevedorp altijd fijner gevonden. Dat omdat ik N-spoor rijd en dat is in Badhoevedorp veel meer in te krijgen dan in Amsterdam. Maar we hebben nog even, de winkel in Amsterdam gaat pas rond maart/april 2015 dicht.
MVG, Hielke1501
-
Dat zal er vlugger zijn dan je denkt hoor
-
Gezien het bericht op de website van Harlaar. Zal Harlaar een Marklin Shop-in-shop worden.
Zijn ze al. Voor Harlaar alleen maar voordelig. Mensen die nu Märklin komen kopen, nemen misschien ook iets van Artitec, roco of LSmodels mee.
Overigens denk ik dat Märklin ook niet goed verkocht. Het aanbod, met name Nederlandse modellen in gewoon te klein.
-
Naast de Store zit een makelaar die wil gaan uitbreiden en die heeft een succesvol bod gedaan. Op de winkel loopt nog 2,5 jaar huurcontract. Het is geen financiële kwestie alhoewel de omzet van alle winkels en Stores de laatste 5 jaar met een kwart gedaald is. En veel van de marge gaat direct naar Goppingen. De winkel inventaris gaat naar Badhoevedorp en er is dus geen uitverkoop.
Aldus een ingewijde op het 3rail forum.
Gr, Ben.
-
Aangezien ik niet echt in de buurt woon, ben ik er persoonlijk niet zo rouwig om dat de winkel verdwijnt. Maar hoewel dit vertrek dan een andere oorzaak had ben ik soms wel bang dat winkels als deze in het algemeen steeds meer verdwijnen. Iedereen kan via een site als https://www.strato.nl/webshop/ (https://www.strato.nl/webshop/) zo hup een webshop beginnen en fysieke winkels kunnen nooit op tegen het aanbod dat er op internet te vinden is. Het is niet zo dat ik denk dat alle winkels met modelspoor artikelen meteen verdwijnen, maar het zal toch steeds minder worden ben ik bang.. En dat geldt dan vooral voor winkels met een beperkt assortiment zoals dan deze Märklin-shop.