BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Swiss-Bas op 28 December 2014, 12:17:23
-
Goedemorgen/middag.
het is even stil geweest rond mij maar ondanks dat het een druk jaar was voor Bas met me werk heb ik toch nog tijd gevonden om aan de treinen hobby verder te werken.
omdat de doelstelling eisen van mijn oude baan ja u raad het al oude baan steeds hoger werden en door het baanplan vormgeving van de module,s kon ik mijn eisen en doel niet meer behalen daarom heb ik bijna 1 jaar geleden op 1 januari nog wel de zaag in de oude baan gezet.
en ben daarna begonnen met het denk en ontwerp werk voor de nieuwe baan.
de nieuwe baan heeft geen station alleen een schaduw station hierdoor is er ruimte voor lange treinen wat natuurgetrouw werkt en mooie trace. plus er komen zo en zo twee bls kunstwerken de eerste is het Bietschtal viaduct en het tweede het Luogelkin viaduct.
de treinen kunnen wel net als in het echt van spoor veranderen want er komen wissels in het trace.
Hieronder al een foto van de vorm van de baan met de brug het geeft een goed beeld hoe dit deel er uit moet gaan zien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/003_302.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/003_302.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/004_240.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/004_240.jpg)
u ziet de brug is van messing en in gebogen vorm.
de laatste foto,s zijn van de huidige staat van de baan omdat het bietschtal met zijn kunstwerken best lang is en ik toch gewicht wil besparen komen er 2 module,s naast elkaar ten hoogte van het bietschtal de brug zelf komt weer op zijn eigen module die in en voor de twee andere module,s valt.
ook bouw ik gelijk de achtergrond dit wordt een helling die stijl en met uitlopers loopt dus eigenlijk bouw ik gelijk een dwars profiel van de baan en kleed ik die ook gelijk aan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/042_15.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/042_15.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/019_42.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/019_42.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/002_364.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/002_364.jpg)
zo dit is de huidige stand van zaken.
later meer over de baan en de brug.
Groetjes Bas
-
o ik zie dat de foto er niet staan.
hoe kan ik dat veranderen zonder de foto,s op nieuw te plaatsen?
-
Als je upload via de server hoeft dit [img ]http://[/img] er niet bij
gewoon copy paste
Haal [img ]http:// ervoor en[ /img] erna weg en het moet werken
-
idem bij het plaatje onder je naam ...
Gr, Marc
-
bedankt nu staan ze er op.
groetjes Bas
-
Wow gaaf (y)
die brug ziet er goed uit (y)
net als de berghellingen
-
Dank je Martijn.
het is allemaal nog in de maak maar ik ben er erg tevreden over
ja de brug is verhaal apart hier kom ik later nog wel op terug.
wil wel verder vandaag maar me nek nekt me dus helaas moet deze eerst over.
Groetjes Bas
-
Hoi Bas, mooi dat je weer iets laat zien van je spoorbaan! Ziet er erg indrukwekkend uit!
Vrgr
Frank
-
Hoi Frank.
Ja leuk toch hoop dat ik vanavond weer wat kan doen.
-
Goedenavond.
ondanks dat ik nog last van me nek heb heb ik nog wat meer rots gesteente gemaakt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/016_50.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/016_50.jpg)
en na wat geklieder met verf heb ik ze bij de andere rotsstukken gelijmd met houtlijm.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/029_27.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/029_27.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/032_22.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/032_22.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/042_16.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/042_16.jpg)
zo wordt het steeds mooier nu nog naald bomen maken mijn voorkeur voor hier gaat naar kale en omgevallen bomen door lawine schade.
beneden in de kloof en dal komen meer rots blokken en gesteente te legen het staat nu alleen even niet op de foto.
deze week begin ik aan de andere module welk hier tegen aan komt dit deel zal dan geheel achter het bietschtalbrucke staan.
ondanks dat dit deel nog niet klaar is al ben je dat nooit wil ik de groei er deze week toch nog even in houden dus morgen beginnen we weer met het houtwerk.
goed over het bietschtal brucke deze is geheel van messing en groote deels van faller afgekeken helaas ik had toen nog geen verslag 75 jaar bls waar de brug goed en duidelijk instaat maar ik probeer wel vele delen van het origineel na te bouwen.
zo is deze brug ook licht gebogen en komt ook de verbouwde dubbelspoor trace.
maar bij mij zal je de brug vanaf de oude kunstwerken zien dus als ik het goed heb vanuit het dal dis ivb baan ontwerp maar dat maakt straks het fotografie leuk omdat je met een beetje tele het liefst macro over de berg de brug goed kan fotograferen wat een mooi beeld geeft.
hier onder een paar foto,s van de bouw van de brug.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/017_51.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/017_51.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/004_242.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/004_242.jpg)
hier de brug nog zonder de aanbruggen er tegen aan en ik moest nog wat vervangen wat in het echt ander loopt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/033_18.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/033_18.jpg)
er is nog een hoop werk te doen dus ik hoop dat ik deze week nog wat werk kan verzetten zodat we goed het nieuwe jaar in kunnen gaan.
groetjes Bas
-
Bas,
Leuk dat je weer een topic begonnen bent. Ik denk dat je nieuwe doelstelling realistisch zijn en kijk uit naar wat je ervan gaat maken.
Groeten,
Arjan
-
Hoi Arjan.
ja nu er schot in de zaak zit heb ik wel zin om weer eens wat te plaatsen.
het doel is zeker haalbaar al is mijn doen nu op dit moment het bietschtaldeel af te krijgen.
de bouw van de brug gaat goed ik zal er binnenkort nieuwe foto,s van maken ik wilde eerst de brug af hebben maar dan kan ik hem niet plaatsen daarom maak ik nu de module,s zo dat die straks gelijk de brug er in plaatsen.
wat ik ook mooi vind is de lengte van de treinen nu kan ik met zeker met 8 personen rijtuigen over de baan rond rijden en parkeren in het schaduwstation.
het is alleen nog even puzelen omdat het bietschtal nu in een soort keerlus licht en ik wil juist aan twee kanten met de zugs er over.
maar dat komt wel goed.
Groetjes Bas
-
Goedenavond.
hier nog een paar foto,s van hoe de brug er bij komt te staan.
omdat ik begonnen ben met het houtwerk voor de andere module wil ik weten van hoe de er bij komt te staan.
omdat foto,s soms meer vertellen dan dat geklets van mij.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_438.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_438.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/008_125.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/008_125.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/012_79.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/012_79.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/021_46.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/021_46.jpg)
Groetjes Bas
-
Hoi Bas,
Indrukwekkend bergje ... (y)
Dit kan ik alleen maar proberen te vergelijken met professionele banen, woorden schieten te kort
Jan-Peter
-
Goedemorgen.
na een slechte nachtrust nog steeds last van me nek :( heb ik al vast de appelbollen en flappen in huis :) gehaald.
vandaag gaan we weer verder met de bouw van de brug module,s.
ik zat alleen te denken hoe ik de groenstrook aan de rechterkant van de berg zou laten lopen.
heb hem nu wel bestrooit maar omdat de berg verder naar rechts naar een uitloper loopt zal denk ik niet overal het groen te zien zijn wel gaan we achter het groen nog wat de hoogte in door middel een steile wand waarschijnlijk loopt tot daar deels het gras.
dan moet ik nog gaan kijken wat ik bij het achterstuk van de boog van de bocht gaat doen ik denk dat het tunnel wordt een brug zou wel mooi staan maar omdat het hier om standaard bogen van M gaat 2221 2231 vind ik deze net te krap voor een mooi kunstwerk natuur schouwspel.
ik zat ook te denken aan een klein berg dorpje maar deze mag niet in het zicht van de brug zijn en het liefst zou ik een berg dorp straatje willen maken met daarin het midden een kabelbaan station zeg maar een soort adelboden.
Jan-Peter
bedankt zelf vind ik de rots blokken erg geslaagd.
ook heb ik een idee voor het maken van de naald bomen ik heb nog messing las draden van 3 mm dik als ik daaraan de met 1 mm draad de takken soldeer en aan deze weer de hangende takken dan moet er toch een mooie Naald boom verrijzen dus misschien staan we vanavond nog wel in de schuur met het gasbrandertje.
iedereen verder een fijne jaar wisseling en een gelukkig gezond 2015
Groetjes Bas
-
Kijk het hoogste punt binnen een jaar bereikt.
Gelukkig heb je maar een paar boompjes nodig op deze helling. ;D
Succes met de kweek.
Robin
-
Uiteraard fantastisch, dat je de brug in messing bouwt. Maar dat je dat doet met de bekende Faller brug als voorbeeld, betekent dat je de helft of meer van alle spantwerk mist. Jouw brug is net zo open aan de onderkant als het (niet echte) voorbeeld, en ook het aantal tussenspanten is maar de helft. Ook allerlei trekstangen ( in de aanbruggen) ontbreken.
Ikzelf heb de brug van Faller, maar ik heb er dan wel 2 gekocht om alle gaten te vullen. En met Evergreen profielen allerlei andere onderdelen gemaakt.
Ook voor andere detaillering zou ik nooit de modelbrug als voorbeeld pakken (die mist teveel), maar zoveel mogelijk informatie uit boeken / foto's zien te verzamelen.
Maar nogmaals gezegd: wat je laat zien is prachtig.
Maarten.
-
Maarten,
nu maak je me heel nieuwsgierig.
Ken je dit draadje?
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49632.45.html (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49632.45.html)
Bietschtalbrug, wie heeft 'em?
Zou je daar eens wat van je verbouwde Bietschtalbrug kunnen tonen?
grüetsi
Hendrik Jan
-
Goedemiddag.
Hoi Robin.
Ja ik heb er wel een paar nodig.
Hoi Maarten.
Klopt ik heb onderander het boek van 75 jaar BLS hier staat veel in zelfs maten en tekeningen in.
Maar het punt is dat ik al honderen € in de brug heb zitten.
Maar in het echt zijn het ook geen h profielen en heb je met HO echt wel een uitdaging.
Wat wel zou kunnen is de aanbruggen in de nieuwe variant maken. Dus twee naast elkaar het boven dek is ook zo een verhaal im heb het aan twee kanten maar het echie is weer anders ook is de echte brug langer.
Wat ik wel zou kunnen doen is onderaan met messing profielen de verbindings stukken maken want als ik de brug op zijn zij ligt kan ik deze nog er tussen solderen omdat de brug in de rvs of alluminium platen en kellem vast kan op de werkbank.
Ik heb wel het begin stuk veranderd dat zal ik wel in het verslag laten zien zit nu met de ipad op schoot.
In iedergeval wordt de messing variant bietschtalbruce veel mooier dan de faller brug en flink sterker ook.
Hoi Hendrik-Jan
Ik zal even kijken denk dat ik hem nog niet gezien heb.
Groetjes Bas
-
Leuk om te zien hoe je de brug uit messing hebt gemaakt. En zo'n beetje hetzelfde zoals ik dat 10 tot 15 jaar geleden heb gedaan. Die staat er nog steeds maar de trappen zijn er nooit in gekomen en ook de bovenleiding heb ik nooit gemonteerd. Nu is het een vitrinemodel waarop ik mijn modellen (ook RhB smalspoor) kan uitstallen.
-
Al bijna 11 maanden niets vernomen?
Hoe gaat het met de bouw?
Gr
Paul