BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: X op 21 September 2007, 15:44:43
-
Beste medespoorders,
Bij mijn Heris/LS Models slaaprijtuig T2S en couchetterijtuig Bcm zitten alllemaal losse onderdelen om op de draaistellen te zetten (type MD36). Er zit wel een vage tekening bij, maar daar is weinig uit wijs te worden en is volgens mij ook niet conform werkelijkheid.
Wie heeft duidelijke foto's van de draaistellen van genoemde wagens (periode 1994 - 1997). Ik heb me al helemaal suf gesurft op het Internet en menig boek doorgebladerd. Foto's genoeg van de wagens, maar niet specifiek of duidelijk genoeg van de draaistellen.
Gert Jan
-
Gert -Jan,
in het boek "Drehgestelle-Bogies"
van Karl Gerhard Baur uitgever EK-verlag,
staat op blz 175 een foto van md36 en pagina veder,
een tekening....
-
Weet iemand de wieldiameter van MD36 draaistellen (zoals onder Bm235)?
En weet iemand de wieldiameter van MD52 draaistellen (zoals onder Bpmz)?
-
Weet iemand het antwoord?
-
MD 36 (https://www.google.de/search?q=drehgestelle+MD+36&biw=1440&bih=789&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiL5oTD2LbKAhWJXBoKHRTXCL8QsAQIIw)
MD 52 (https://www.google.de/search?q=drehgestelle+MD+52&biw=1440&bih=789&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9xsyC2bbKAhXMOxoKHStrCg4QsAQIGw)
-
Leuk hoor, die links naar Google afbeeldingen... maar op slechts een fractie van die afbeeldingen is ook echt het genoemde draaistel te zien, en op nul van die afbeeldingen staan de gevraagde afmetingen.
Maar ik weet in ieder geval dat de oude typen Minden Deutz draaistellen (MD 36) wielen van 1000mm hebben. De lichte variant (onder Silberlingen) heeft kleinere wielen.
-
Daarom ook mijn vraag: ik heb heel wat (Google)pagina's bekeken, maar op geen van hen kon ik de diameter van de wielen van de beide draaistellen vinden.
MD36 dus 1000 MM.
-
Er zijn diverse soorten MD 36 draaistellen, de meest voorkomende is die waar jullie het waarschijnlijk over hebben en die heeft wielen met 95 cm doorsnee, gemeten wielvlak -> wielvlak. De leichtversie voor de Silberlinge en Umbauwagens waar naar verwezen is heet de MD43/42, zo ook de MD44 die je onder de duitse autotransporters vind. Deze MD43/42/44wielen hebben een doorsnee van 84 cm.
Er zijn ook MD36'ers met een omgekeerd frame voor lagere bak oplegging (MD36/I A), die vind je (eerste die me te binnen schiet) Schlieren Bc's van de ÖBB. Is alsof het frame op zijn kop 'gemonteerd' is, maar ook daar zijn weer varianten in en heten dan de MD61.