BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Maikel_1982 op 15 December 2014, 19:25:12

Titel: Welke software is geschikt voor Roco z21 centrale
Bericht door: Maikel_1982 op 15 December 2014, 19:25:12
Hallo,

Ik heb een witte roco z21 centrale en gebruik ook m’n smartphone en tablet waar op de roco Z21 app draait om de treinen te besturen.
Maar nu wil ik een stapje verder.  Ik wil een deel van mijn treinen automatisch laten rijden met behulp van een software programma. Daarnaast wil ik wel gebruik blijven maken van de optie om een of meerdere treinen zelf te blijven besturen met de smartphone of tablet.

Welk software pakket kan ik daar het beste voor gebruiken?

Alvast bedankt voor jullie advies.

Met vriendelijke groet,

Maikel
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: santerdam op 15 December 2014, 19:41:52
Maikel,

Welk pakket "het beste" is, kun je alleen zelf beslissen. Mijn advies is om Koploper te bekijken, dat voldoet voor mij prima en is in gebruik bij veel banen (waarschijnlijk het meest gebruikte programma).

Sander
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Remunj op 15 December 2014, 19:55:47
Sowieso kan ik Koploper aanbevelen  ;D maar er is meer/
Neem eens een kijkje in de encyclopedie (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Treinbesturingssoftware)  (y)
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Wummeke op 15 December 2014, 21:35:09
als je ook je smartphone en tablet wil gebruiken, kun je ook kijken naar Rocrail, daar is ook een (Android) app voor beschikbaar. Hoe dat met IOS zit, weet ik niet (dat is evil ;) ) Je kunt het gewoon op een Windows computer installeren of op bijvoorbeeld een Raspberry-pi en (dus) Linux, dan kost het je een habbekrats. Maar enig verstand van Linux is dan wel handig overigens, deze configuratie is niet aan te raden voor digibeten of mensen die alleen maar willen klikken en bang zijn voor een knipperende cursor ;) .
Ik heb verder geen ervaring met Koploper, maar ik kan me niet voorstellen dat dat heel veel makkelijker is qua configuratie dan Rocrail.
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: tod op 16 December 2014, 11:55:37
Volgens mij komt Koploper niet in aanmerking, want dat draait alleen onder Windows.
Gewoon even kijken welke aansturingsprogramma's wel onder Android draaien.
Succes, Ton
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Wim Ros op 16 December 2014, 12:13:41
Maikel,

Besturings software

iTrain ondersteund de z21 (Z21) volledig. Ook voor Linux OS en Windows.

Traincontroller ondersteund de z21 (Z21) niet volledig.

RocRail ondersteund de z21.

Koploper ondersteund de z21 alleen via een omweg. voor de z21 (witte) heb je een xpressnet interface nodig en extrerne terugmelders. b.v. de s88XPressnetLI met de s88SD16-n melders.
Voor de Z21 (zwarte) heb je een LocoNet interface nodig en melder op basis van loconet b.v. de L.Net-s88SD16-n.

Groetjes
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: jowi op 16 December 2014, 13:47:50
IOS (dat is evil ;) ) Linux is dan wel handig
iOS is evil (wtf?) en Linux wel handig... jaja... lekker onderbouwd zeg. Wat een onzin.

Op z'n minst heeft Apple met iOS (wat een unix variant is overigens) nog strenge controle over de apps, terwijl bij Android alles en iedereen lekker aan kan kloten, en dat dus ook doet... nee, ik zou eerder iOS boven Android kiezen. Maar 'evil'? Kom op zeg... grow up.
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Remunj op 16 December 2014, 13:51:39
Volgens mij komt Koploper niet in aanmerking, want dat draait alleen onder Windows.
En aangezien de meeste PC's gewoon op windows draaien dus geen probleem  8)
De tablets bij de z/Z21 bedient de centrale als handregelaar.
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Wim Ros op 16 December 2014, 15:40:52
Yep, en daarbij komt dat het helemaal niet van belang is of je Linux iOS of Windows gebruikt, als het besturingsprogramma wat je wil gebruiken om de z21 mee aan te sturen dat maar ondersteund. Heeft dus verder niets met de z21 of Z21 zelf te maken, net zoals dat bij alle andere centrales het geval is.

Groetjes
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Wummeke op 16 December 2014, 16:25:03
iOS is evil (wtf?) en Linux wel handig... jaja... lekker onderbouwd zeg. Wat een onzin.

Op z'n minst heeft Apple met iOS (wat een unix variant is overigens) nog strenge controle over de apps, terwijl bij Android alles en iedereen lekker aan kan kloten, en dat dus ook doet... nee, ik zou eerder iOS boven Android kiezen. Maar 'evil'? Kom op zeg... grow up.

offtopic:
De wink was niet voor niets... En juist omdat Apple strenge controle heeft over de apps, ben ik er geen fan van. Ik zoek het liever zelf uit. Gelukkig kunnen we kiezen en kies jij voor IOS, terwijl ik voor Android kies. Maar nogmaals, de wink was niet voor niets...
Titel: Re: Welke software pakket?
Bericht door: Benrail op 16 December 2014, 20:02:26
nadeel aan de (z)Z21 vind ik dan weer dat er (nog) geen app is voor windows phone  :'(
Titel: Re: Welke software is geschikt voor Roco z21 centrale
Bericht door: Maikel_1982 op 18 December 2014, 06:31:34
Bedankt voor alle reacties. Ik ga me er verder in verdiepen.

Maikel