BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: zuylen op 24 November 2014, 10:02:29

Titel: Lampje van Liliput stoomloc schijnt door bufferbalk.
Bericht door: zuylen op 24 November 2014, 10:02:29
Beste mensen,
Ik heb al een geruime tijd een Liliput stoomloc in mijn bezit. Het is artikelnummer: L109108. Een Br91 van, oorspronkelijk, de Duitse Spoorwegen dat na de Tweede Wereldoorlog in Nederland verbleef. Een leuk ding, met het irritante probleem dat de verlichting met behulp van gloeilampjes dwars door de bufferbalken aan weerszijden van de loc schijnt.
Ik heb het ding open getrokken en gezien dat de seinen/lampen op de loc via een lichtgeleider verbonden zijn naar de lampjes. Die lichtgeleider lijkt gelijmd aan de lockap te zitten waardoor ik geen verf aan kan brengen om het licht te blokkeren.
Zijn er mensen die dit lichtprobleem van dit ding hebben opgelost? En dan is de vraag hoe?

Normaal zou ik de achterkant/binnenkant van de bufferbalk behandelen met verf zodat het licht niet door kan dringen. Maar daar lijk ik nu niet bij te kunnen komen.
Graag jullie advies,
vr gr André
Titel: Re: Lampje van Liliput stoomloc schijnt door bufferbalk hee.
Bericht door: Besselspoor op 24 November 2014, 11:15:16
Heb je een plaatje van de situatie ter plaatse? ;) Overigens heb ik voor lastige afschermproblemen zelf altijd een rol zelfklevend alufolie bij de hand, geweldig spul.
Titel: Re: Lampje van Liliput stoomloc schijnt door bufferbalk hee.
Bericht door: zuylen op 24 November 2014, 12:40:47
Ik zal proberen een foto te maken van de situatie. Alleen dat heeft even tijd nodig. Afschermen is lastig. Het "glas" van de lichtgeleider verdwijnt in de kap richting de lampen. De lichtgeleider loopt tegen de bufferbalk aan. En daar ontstaat een licht hotspot. Er is moeilijk bij te komen. Ik hoop binnenkort met plaatjes te komen.
vr gr Andre van Zuijlen