BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: De eerste Ivo op 16 September 2007, 21:57:16
-
Hallo,
Wil zoals Bernd heeft beschreven een rangeerlicht in mijn HK maken. Was alleen vergeten dat ik dan 2 functie uitgangen nodig heb. Eentje had ik al opgesoupeerd met de binnenverlichting. Nu kun je aan de logische uitgangen een schakeling maken met een transistor om die ook als functieuitgang te gebruiken. Bij zimo is die ook kant en klaar te kopen. Hangen ze hem aan de rail en aan de decoder. Alleen zelf maken is leuker.
Kent iemand zo'n schakeling.
ivo
-
https://images.beneluxspoor.net/bnls/versterker.jpg
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/versterker.jpg)
Mvg
Wim.
-
Hallo Wim,
Dat bedoelde ik. Nu werk ik wel bij een electronicabedrijf, maar ben geen techneut. Welk type transistor moet ik nemen? RL is neem ik aan de binnenverlichting en het andere component is een gelijkrichter. (Elk type goed?)
Ivo
-
@ivo, schau einmal diesen Link:
http://atw.huebsch.at/Elektronik/ZOutput.htm (http://atw.huebsch.at/Elektronik/ZOutput.htm)
Da steht alles dabei...
Gruß
Bernd
-
Hallo Bernd,
Herzlichen Dank! War gesternabend auf diesem Forum. Habe leider nicht gut genug gekuckt.
ivo
-
Hallo Bernd, Wim,
Als ik twee functies wil versterken, moet ik dan 2x de transistor en 1x de gelijkrichter gebruiken, waarbij ik de - van de gelijkrichter bindt aan beide transistoren?
Ivo