BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: ernie115 op 14 November 2014, 15:08:53
-
Hallo
Weet iemand welke tor of mosfet het licht achteraan (gele draad dus) aanstuurd bij deze decoder doet het niet meer ben zelf al aan het meten geweest boven de gelijkricht diodes .
-
Hoef je niet voor te meten om er achter te komen welk onderdeel het licht schakelt. Volg vanaf het soldeereilandje waar de gele draad aan gesoldeerd is, het printspoor (koperbaantje) op de print. Dan kom je vanzelf bij dat onderdeel terecht.
Maar weet je zeker dat het aan de decoder ligt? Het zou namelijk ook nog kunnen dat het aan het licht ligt. :)
-
Of aan de CV instellingen
-
kan de sporen niet volgen omdat het volgens mij een multilayer is , en CV waardes heb ik ook na gekeken .
in ieder geval bedankt voor het advies
-
Heb je de decoder al gereset ?
-
ja :( doet het niet
-
Misschien heb je dat al gedaan, maar heb je gekeken of het aantal rijstappen overeen komt met die van de centrale?
-
ja echt al van alles geprobeerd moet een transistor of mosfet zijn ;D
-
heb de fout gevonden pic of atmel is een uitgang van kapot ??? (y)
-
Dat is best knap, de uitgangen kunnen over het algemeen veel hebben. Hoe heb je dat gedaan? En hoe heb je het gemeten? Met of zonder de Fet?
Timo
-
Wat is een 'pic van atmel'? Spelfout of techneutentaal?
-
Geen van maar of 8)
-
heb eerst de fet gezocht die kapot was was de 3e fet boven aan bij de gelijkricht diodes daarna de aan sluiting na gelopen na de atmel of pic hier kwam geen signaal meer uit ook na diverse instellingen zoals de decoder resetten en zo .
ook geprobeerd om een fet die goed was op deze plaats te zetten (van groene led) deed het toen ook niet daarna fet weer terug gezet en weer aan gesloten deze deed het daarna weer normaal.
heeft geen nut om deze decoder op te sturen na esu omdat ie te oud is maar ik kan hem verder nog wel gebruiken de rest werkt normaal.
-
pic of atmel is het brein de besturing van de lok decoder ga maar eens googelen op pic of atmel