BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: koekepeers op 27 October 2014, 21:19:10

Titel: Decoders overleden?
Bericht door: koekepeers op 27 October 2014, 21:19:10
Heb ik weer............. ???
Vanmorgen mijn nieuwe aanwinst van Eurospoor, een mooie schattige Blauwe engel met geluid op de baan gezet. Na wat test rondjes was het lunchtijd en kwam de jongste uit school. Dus de baan netjes uitgezet. Na het eten was er nog wat tijd over, en zou ik trots mijn nieuwe aanwinst showen. Dat liep echter anders. In plaats van 1 trein kwamen er 6 van de 10 aanwezige treinen in beweging. Snel op de stopknop van het Mobile Station 2 gedrukt. Vervolgens gecontroleerd wat er mis gegaan kon zijn maar niets gevonden. Na opnieuw inschakelen bleek dat de 6 treinen niet meer in beweging wilde komen...?
Van deze 6 heb ik er inmiddels 2(DCC)weer aan de gang via een algehele reset.
De vier andere loks, te weten, een stoomlokje Lindau (30295)Delta, NS 1117 (3424)Delta, NS Cargo 6513 (33641)Delta en NS 1711 Emmen (26589)Mfx, laten het geheel digitaal afweten. Annaloog doen ze het inclusief de lichtwisseling bij rijrichting veranderen.
Wie weet wat er gebeurt is? En kan dat in de toekomst voorkomen worden?
En als laatste en belangrijkste vraag; Is er nog hoop voor de vier decoders?

Ter informatie nog. Van de 4 totaal niets mankerende treinen hadden er 3 een Mfx decoder en 1 een DCC decoder (Loksound V4.0) on board. De Delta decoders zijn met dipswitches.
Titel: Re: Decoders overleden?
Bericht door: Trein47 op 28 October 2014, 11:16:43
Hallo Marc,

Wat je kunt proberen is de mfx-loks en de lok met de loksound versie 4 decoder op een baan zetten die door een andere centrale,
die ook mfx-loks herkent, betuurd wordt.

Ik heb dit heel vaak gehad met mijn marklin cs-2; de mfx-loks wilden zich spontaan totaal niet meer aanmelden,
waarna ik ze op een baan met ecos-centrale plaatste en ze zich spontaan aanmelden op de ecos.
Hierna melden loks zich ook weer aan op he cs-2, nadat ik eerst de lok uit de cs-2 verwijderd had.

Heel vreemd, maar het werkt!  ???

Succes en groeten, Henny.
Titel: Re: Decoders overleden?
Bericht door: koekepeers op 28 October 2014, 21:35:24
Vanmiddag met de kapotte loks naar de Märklin store geweest, en wat bleek met de loks was niets aan de hand.  ???
Ik denk dus dat je gelijk hebt Henny.
Voor de zekerheid is de nieuwste software op mijn MS2 gezet.
Als er morgen tijd is ga ik de loks weer proberen op de baan.
Ben dus wel opgelucht dat het niet aan de decoders lag, ik zag in mijn boze dromen mijn portemonnee al leeg lopen.