BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: jeemka op 22 October 2014, 15:54:51
-
In een verborgen deel van mijn toekomstige baan heb ik een keerlus bedacht. Daarin wil ik ook een 'station' maken van twee sporen, waarin een binnenkomende trein middels iTrain een eerder gearriveerde trein aflost. Dit gedeelte wil ik met bijvoorbeeld de xtreme keerlus uitrusten. Is dit mogelijk, of moet een keerlus per definitie één spoor zijn?
Inmiddels opgelost door op een andere manier naar het probleem te kijken, met dankt aan Drik.
Groet, Jaap
-
Het begrip keerlus is wat verwarrend. Dat suggereert dat het maar 1 spoor is/mag zijn.
Het gaat erom dat er ergens in de lus een stuk spoor zit wat volledig geisoleerd is en van polariteit kan wisselen.
Daarna (of daarvoor) mogen best een paar parallel sporen lopen. Dat is geen enkel probleem.
De meeste van ons zullen wel zo'n situatie hebben.
Zelf heb ik twee "keerlussen" met in elke lus 5 parallel sporen als schaduwstation.
Het keerlusspoor De ompoolsectie (het stuk wat dus van polariteit moet wisselen) moet in ieder geval net zo lang zijn als je langste trein. Wat ervoor en erna zit mag je naar eigen keus maken.
-
Bedankt Eric!
-
De belangrijkste beperking bij een keerlus is dat er niet tegelijk een trein de lus inrijdt, terwijl een andere trein uitrijdt.
Als je werkt met aflossing wordt daar vanzelf aan voldaan.
-
En een keerlus hoeft helemaal geen lus te zijn.
Als je voor dat station een recht stuk spoor hebt dat lang genoeg is kun je daar de keerlus schakeling in doen zodat je verder helemaal geen last hebt van die sporen van je station.
Roelco
-
Inmiddels opgelost door op een andere manier naar het probleem te kijken, met dankt aan Drik.
En die oplossing is?
Misschien hebben anderen er ook wat aan.
-
We hebben even samen naar het sporenplan gekeken, en daar bleek aan een zijde een stuk enkelvoudig spoor te zijn waar de keerlusautomaat perfect z'n werk kan doen.
-
Oftewel de oplossing die wij ook aangedragen hebben. ;D
Allemaal op dezelfde manier tegen het "probleem" aangekeken. ;)
-
Het begrip keerlus is wat verwarrend..
Het keerlusspoor (het stuk wat dus van polariteit moet wisselen)
Helaas constateer ik hier weer een staaltje spraakverbastering. "Het stuk wat dus van polariteit moet wisselen" heet de ompoolsectie, en die ompoolsectie is onderdeel van het keerlusspoor (of de keerlussporen). :)
In verband met het gebruik van de zoekfunctie, is het wenselijk om de juiste termen te hanteren. :) ;)
-
Klopt helemaal. Heb het even aangepast.
-
Heren,
Wat een snelheid van reacties! Hartelijk dank daarvoor. Inderdaad was het simpel, er zat nog een recht stuk in dat ik over het hoofd zag. Blinde vlek.
Toch leerzaam, wat Klaas Zondervan schreef over aflossing.
Wie weet tot ziens zaterdagmorgen op Eurospoor.
Groet, Jaap