BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: DR Enthousiast op 15 October 2014, 19:06:31
-
Beste mede Modelspoorders,
Via Marktplaats heb ik een geheel metalen Trix Express V 100 gescoord :) Een mooie lok met gebruikerssporen (lichtgeleider bovenste licht ontbreekt en ik mis een buffer) maar dat is op te lossen.
Hoe kan ik deze ombouwen naar gelijkstroom ? Slepers ombouwen kan niet aangezien ze als 1 blok tussen de assen zitten. Voor andere wielen heb ik reeds een adresje in Kerkrade. Dat is het probleem ook niet. De lok werkt (getest met 2 losse draden en een trafo). Wie heeft er ideeën ?
Bedankt voor het meedenken alvast !
Groet, Marco
-
Je had toch een paar maanden terug een soortgelijke vraag?
Lukt het dan niet om op een soortgelijke wijze deze ook om te bouwen.
Qua aandrijftechniek zal het toch wel redelijk gelijkwaardig zijn.
En kan de trix express club (http://www.trixexpressvvn.nl/index.html) je niet helpen?
Die bouwen ook om, maar dan juist naar trix express. Zullen ze wel enige kennis hebben 8)
-
Hoi Marco,
Volgens mij hebben wij hetzelfde idee (y), ook ik heb besloten om verschillende Trix Express loks om te bouwen.
De meesten waren van mijn vader en het heeft dus een hoge emotionele waarde voor mijzelf.
Het probleem wat ik ondervind is, dat de V100 geheel van metaal is en de stroomafname een nieuwe uitdaging
vormt, samen met mijn neven hebben wij al verschillende wielen op een draaibank afgedraaid, dat gaat redelijk goed.
Ik vermoedt dat de persoon uit Kerkrade dezelfde voornaam draagt als ikzelf ;D
Groetjes, Ton.
-
@Remunj: Jij bent scherp !
Klopt inderdaad. Ik ben inmiddels heel wat wijzer geworden maar ik word elke keer weer verrast...Ook nu weer. Bedankt voor je tip :D
-
@Ton: Dan ben jij mijn wielenleverancier en de man van de tips toch ?
Ik ben begonnen met het verzamelen en repareren van geheel metalen Loks. Merk maakt mij eigenlijk niet uit. Hoe kapotter ze zijn, des te groter de uitdaging nieuw leven in te blazen. Keep them rolling ;)
Het gekke is dat ik steeds weer op Trix H0 International of Express, Märklin (3-rail) of Fleischmann uitkom :)
We dwalen af...heb jij nog ideeën bij de V100 ?
Hoor graag van je.
-
Hoi Marco,
Nee het is waarschijnlijk een oude hofleverancier van mijn vader, Dhr. Jongen.
Ja ik hou je graag op de hoogte, omgekeerd ook, ik ben even met andere zaken bezig, wat het modelspoor
aangaat, stuur me even een p.b. als je wilt (y) anders staan we zo in de tocht 8)