BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Meppelspoor op 08 October 2014, 11:58:38
-
hierbij open ik een aparte topic. Hierin kan alles gezegd word over Rivarossi. Ik las bv dat ze mogelijk geen nieuwe Nederlandse modellen meer wil maken en ook Lippe heeft er wat mee te maken.
-
Nou nou
Je maakt er wel iets mysterieus van hoor.
De VIRM is gemaakt in opdracht van Overbeek, de importeur. Deze verkoopt hem weer door aan winkels binnen of buiten de Benelux. Rivarossi mag hem niet rechtstreeks aan andere winkels/of importeurs verkopen.
Als dat nu wel gebeurt, en dat wordt geimpliceerd, en de betreffende winkel het stel voor veel lagere prijzen aanbiedt dan zal de importeur wel twee keer nadenken weer een dergelijk initiatief te starten. Zij hebben er alle moeite en geld in gestopt en de fabrikant gaat ermee aan de haal...
Dus dat
-
Als ik als fabrikant (R) mijn concurent (Rivarossi) een loer wil draaien, dan laat ik mijn outletstore een prijs aankondigen, die de prijs in Nederland kapotmaakt.
Dan hoef ik het product (een exclusief Overbeek/Model Engeneering product) niet eens in huis te krijgen.
En anders vind ik wel de één of andere Nederlandse beunhandel bereid me die dingen te leveren.
Liepen = zieken, en dat zou de Nederlandse consument ook eens moeten begrijpen (mening).
Wel zeuren om nieuwe modellen en ondertussen de boel zelf verstieren, hoe heet dat ook al weer ?
Iets van: eigen schuld, ...... of Boontje heeft het nakijken of zoiets (mening)
Maarten.
-
Snap eigenlijk nog niet hoe je er bij komt dat de DC versie al is uitverkocht...die heeft leippie niet eens op z'n site staan..
-
Liepen = zieken, en dat zou de Nederlandse consument ook eens moeten begrijpen (mening).
Maarten,
Ik begrijp dit niet. De consument is er toch niet schuldig aan dat modellen, bedoeld voor de NL markt, ook buiten NL verkrijgbaar zijn? Zie de VIRM, in div. (web)winkels in Duitsland te bestellen. Iemand levert dat toch aan die winkels en dat is of Overbeek of Riva zelf lijkt me.
Gr, Ben.
-
hierbij open ik een aparte topic. Hierin kan alles gezegd word over Rivarossi. Ik las bv dat ze mogelijk geen nieuwe Nederlandse modellen meer wil maken en ook Lippe heeft er wat mee te maken.
Als je in het andere draadje nou eens goed leest (dus ook bladzijden terug) lees je dat de modellen in opdracht van Overbeek gemaakt worden. En dat Overbeek de distributie doet.
Dan is het dus erg vreemd dat Lippe (ook wel bekend als de discounter van Roco) die modellen te koop aan biedt.
Dat motiveert een importeur dan niet echt meer om nog nieuwe modellen te laten ontwikkelen. Maar dat is allemaal speculaas. Het is maar om aan te geven wat er zou kunnen gebeuren.
-
Als ik als fabrikant (R) mijn concurent (Rivarossi) een loer wil draaien, dan laat ik mijn outletstore een prijs aankondigen, die de prijs in Nederland kapotmaakt.
Alleen bieden alle grotere webshops het model aan, vaak voor nog veel lagere prijzen. Bij Lokshop en Kramm doet de AC versie minder dan €300 en de tweerailversie €260. Dus of de Duitse webshops willen collectief Rivarossi pesten of ze hebben collectief de verwachting dat ze ook kunnen leveren. Dat kunnen ze mis hebben, maar je zou toch denken dat de vertegenwoordiger voor Duitsland, wie dat ook moge zijn, de stellen ergens op een bestellijst heeft gezet.
Het heeft in ieder geval niks specifiek met Lippe, laat staan Roco te maken Maarten. Het is eigenlijk wel een fikse beschuldiging richting de concurrent op basis van halve informatie. ???
-
Wel zeuren om nieuwe modellen en ondertussen de boel zelf verstieren, hoe heet dat ook al weer ?
Wat verstiert de consument, en hoe?
-
Het is een algemene trend van consumenten om in een winkel spullen te gaan bekijken en dan later via het internet te gaan bestellen.
Noem het vooruitgang... ;D
Het gebeurt bij alle soorten produkten... tot aan trekhaken toe (de mijne dus!)
De prijzen zijn bij bestellen via internet meestal lager. Dus bestellen we daar, ja toch!
Dat daarna winkels verdwijnen (vandaag weer Halfords) is daar het indirecte gevolg van.
Consumenten kijken nu eenmaal naar de harde valuta en wat ze daar voor krijgen.
De prijzen in Duitsland van modelspoorartikelen liggen 5 tot 10% lager dan bij ons.
Dus als je een (internet)winkel vindt die inclusief verzendkosten goedkoper is dan in NL....
Sommige mensen rijden af en toe naar Duisland of Oostenrijk om voor meerder personen tegelijk hun spullen op te halen.
Dus....
De vraag is... zijn de prijzen in NL gewoon niet te hoog t.o.v. het buitenland?
En ja, als we alles via het internet gaan bestellen zullen langzamerhand winkels verdwijnen. Een slimme ondernemer heeft een winkel en internet.
Ik denk zelf dat Rivarossi het een worst zal zijn welke prijs er naar de consument gerekend wordt.
In dit geval is Overbeek de distributeur voor de Benelux van de VIRM en levert Overbeek ook naar een aantal winkels in het buitenland.
Dus Rivarossi krijgt het afgesproken bedrag van Overbeek en Overbeek weer van de winkels.... en wat die met de adviesprijs doen....
Het is aan een ieder waar hij/of zij koopt.
De meeste (nieuwe) zaken koop ik bij de plaatselijke winkels en af en toe op internet. En daarnaast wordt het ook nog wel via het forum gekocht en in Houten.
Ik vind het prettig om terug te kunnen naar de winkel als er iets aan de hand is. En voor advies... en er valt eigelijk altijd wel wat te regelen m.b.t. de prijs met de winkel voor een trouwe klant.
Wij kunnen van alles verzinnen en insinueren over de gedachtengang van Overbeek en Rivarossi....
Misschien als zij zelf meer duidelijkheid geven over de toekomst en wat ze plan zijn, dat dan beter zou zijn. Dan hoeven wij niet te gissen.
Maar communicate is niet het sterkste punt bij de modelspoorfabrikanten. Helaas...
gr.
Ad
-
Ik denk zelf dat Rivarossi het een worst zal zijn welke prijs er naar de consument gerekend wordt.
In dit geval is Overbeek de distributeur voor de Benelux van de VIRM en levert Overbeek ook naar een aantal winkels in het buitenland.
Dus Rivarossi krijgt het afgesproken bedrag van Overbeek en Overbeek weer van de winkels.... en wat die met de adviesprijs doen....
Nja, ik ga er ook maar vanuit dat Overbeek dus aan die webwinkels levert. Want als zij het alleenrecht hebben, zou dit wel heel stom zijn van Riva. Of ze hebben het juridisch niet goed dichtgetimmerd.
-
Het is een algemene trend van consumenten om in een winkel spullen te gaan bekijken en dan later via het internet te gaan bestellen. .....
Als dit de trend is dan is het dus zaak voor de winkel om daar op in te spelen. Geef de klant een gratis app en laat de klant meteen bij jouw eigen webshop bestellen als hij in de winkel staat te kijken naar een model. Biedt de klant aan dat hij het product meteen kan meenemen bij de afhaalbalie in de winkel. Zie internet niet als een bedreiging .... maak er gebruik van.
Sander
-
Chris heeft goede contacten ;D met Overbeek. Ik begreep uit die andere draad dat hij wilde informeren naar het hoe en waarom. Als Overbeek ook aan L%^*&^$* levert dan zal hij dat echt wel te weten komen.
Allie
-
Laten we eerlijk zijn, de meesten zullen bestellen waar het het goedkoopst is. Dat is niet specifiek voor de modelspoorbranche, maar dat gebeurt overal. Ik kies zelf voor locs meestal voor een gewone winkel, puur voor de service. Maar een simpele goederenwagen bestel ik ook meestal waar het het goedkoopst is. En toevallig kom je dan vaak bij dezelfde uit.
Mvg, Peter
-
Ik las bv dat ze mogelijk geen nieuwe Nederlandse modellen meer wil maken en ook Lippe heeft er wat mee te maken.
En waar heb je dat gelezen anders dan een of andere suggestieve theorie?
-
Dat is al rechtgetrokken in bericht 2.
Hij heeft van een mug een olifant gemaakt zeg maar.
-
Alternatief scenario: Overbeek heeft de afname door buitenlandse aanbieders nodig om het project mogelijk te maken, dan is het dus alleen maar in het belang van de consument.
Winkel versus internet is een heel andere discussie.