BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Patrick1975 op 08 September 2014, 10:15:32

Titel: Welke Roco Mouse?
Bericht door: Patrick1975 op 08 September 2014, 10:15:32
Hoi,

Had even een vraag, ik heb via marktplaats een baan gekocht 1x3,5m compleet.
Daarbij zit een digitale startset van Roco, maar die hoef ik niet te nemen, wat dus geld scheelt.
De mouse is een kleine mouse, niet de grote multi mouse.
Wij hebben zelf alles analoog. Daarbij komt dat de trein ons totaal niet aan spreekt en de rails niet over 1 komt, wij hebben modelrails van Fleischmann. Wel zitten we te denken om over te stappen op digitaal.
Alleen nu is de vraag, kan deze mouse net zo veel als de grotere variant? Ik vind het zonde om nu geld uit te geven,
als we haast niks van deze set gaan gebruiken en later blijkt ook nog dat de mouse te weinig mogelijkheden heeft.

Hoor graag van jullie.

Groet,

Patrick
Titel: Re: Welke Roco Mouse?
Bericht door: Ronald Halma op 08 September 2014, 10:44:12
Patrick, dat ligt er aan wat je straks allemaal digitaal wilt... als je een centrale met veel mogelijkheden koopt en je doet er vervolgens niks mee is dat weggegooid geld. Andersom, als je een kleine maus hebt en je wilt automatisch gaan rijden zullen de mogelijkheden erg beperkt zijn zonder heel veel technische toestanden.

Verdiep je in wat je wilt gaan doen, en kijk dan welke centrale daar het beste bij past. Lijkt mij de beste oplossing. Je geld kun je maar 1 keer uitgeven ;)
Titel: Re: Welke Roco Mouse?
Bericht door: rjr op 08 September 2014, 11:26:48
Dit zal dan de roco lokmuis2 zijn? (kan ook nog de lokmuis1 zijn )
Deze kan minder dan de Multimuis van roco.
Programmeren is beperkter, de belangrijkste CV's kun je programmeren.
wissels bedienen zit er niet op,
adressen is maar tot 99,
Aantal aan te sturen functies is beperkt.

Mijn zoontje rijd er mee, voor hem werkt het op zich prima. Adressen komt hij nog prima mee uit. wissels stuurt hij analoog, en programmeren doe ik gewoon via mijn centrale. Zijn op zich ook handige regelaars er bij. Maar heeft wel degelijk meer beperkingen dan de multimuis.

Als het een lokmuis1 is dan zijn de beperkingen nog groter.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Welke Roco Mouse?
Bericht door: HansQ op 08 September 2014, 11:43:08
...ik heb laatst een LokMaus2 op de kop getikt voor Euro5. Op Ebay doen ze meestal niet veel meer dan Euro 25...
Titel: Re: Welke Roco Mouse?
Bericht door: zuylen op 08 September 2014, 12:13:28
Persoonlijk zou ik voor de Multimuis gaan. Deze kan veel meer maar is ook weer geen te grote uitgave. Hoewel dat is natuurlijk persoonlijk. En dan bedoel ik hoeveel je er aan besteden wilt.
Titel: Re: Welke Roco Mouse?
Bericht door: henk op 08 September 2014, 13:53:50
Ja, in beginsel altijd voor de Multimaus gaan. De extra mogelijkheden maken het ding hedendaagser, bijvoorbeeld meer geschikt voor moderne decoders. Het is echt wel vervelend als je de maximumsnelheid of de afremvertraging niet naar tevredenheid kan programmeren of die ene leuke extra functie niet kan bedienen.

Er zijn overigens twee typen Lokmaus.
De eerste is herkenbaar aan grote gele knoppen en praktisch onbruikbaar geworden.
De Lokmaus2 (rood) of Powermaus (grijs) is herkenbaar aan de grote draaiknop met veel kleine knopjes eromheen. Die is nog wel te gebruiken, maar met de nodige beperkingen. Als de meerprijs nu tientjeswerk is, dan kan je alsnog overwegen het ding erbij te nemen. De bijgeleverde versterker en trafo zijn namelijk zonder meer bruikbaar voor een Multimaus. Kan je altijd nog een losse Mulltimaus aanschaffen en inprikken.