BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Timmo op 11 August 2014, 12:37:10
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_jpg.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_jpg.jpg)
Zou iemand mij willen helpen in het bepalen van waar ik de inrij en stop secties kan neerleggen in mijn baan? Ik wil de baan gaan besturen met koploper.
Waar de rails stopt zitten klim spiralen en dat mond uit in een schaduw station.
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_jpg_secties.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_jpg_secties.jpg)
misschien dat dit wat meer duidelijkheid bied,
ik dacht zelf op deze wijze de blokken te maken:
Groen= inrij sectie
geel= stop sectie
Rood= daar wil ik de wissels gescheiden houden van elkaar zodat er meerdere treinen tegelijk het station in en uit kunnen rijden.
Is het van belang dat ieder wissel zijn eigen detectie heeft?
En kan ik de sectie tussen de inrij en de stop sectie gewoon aansluiten op de trafo? of is een detectie beter?
-
Op zich een goede indeling.
Alleen zou ik de inrijsectie van het bovenste spoor (via welke je naar de draaischijf kan) verplaatsen naar links.
In een blok liggen nl. geen wissels.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_jpg_secties_1.jpg)[/url]
Dat korte stukje spoor trek je dan bij de wisselstraat.
Wissels kun je gescheiden maken om een snellere doorstroom te krijgen maar is niet noodzakelijk.
Koploper regelt zelf een hoop.
Als je niet met volledige treindetectie rijdt hoef je de wissels niet van een eigen detectie te voorzien.
De niet gedetecteerde delen moet je niet op de trafo aansluiten maar op de uitgang van je centrale. Doe dat dan wel via de welbekende diodeschakeling om spanningsverschillen (en daardoor valse detectie) te voorkomen.
-
oke, dat is wel een goed idee ja. alleen dat word het wel een redelijk kort blok, +- 1,5 meter
-
Wissel naar rechts verplaatsen?
-
ja dat is ook zeker een optie,daar wilde ik eigenlijk een stations gebouw met goederen laad plek maken. daar laat ik me gedachte nog even over gaan. ik moet even kijken of ik genoeg heb aan 1 module van 16 meldingen. anders haal ik gewoon een 2de erbij. ik wil eigenlijk wel met volledige trein detectie rijden, dus alle wagens met weerstandlak bewerken, dan moeten dus alle wissels detectie hebben als ik het goed begrijp?
-
Yep. Dan heb je 100% controle op bezetmelding (bv door losgeraakte wagons)
-
@ Eric: wat is de weerstand per as eigenlijk als je er weerstandlak op smeerd? Ik zit daar nl ook over te dubben, maar met ca 200 wagons op de baan (vooral in de twee schaduwstations) kan ik me zo voorstellen dat er alles bij elkaar een aardige stroom gaat lopen :-\.
-
Ik ben ooit eens begonnen om een paar wagons van weerstandslak (flesje van Trix) te voorzien om zo alles te laten detecteren. Maar moet het merendeel nog doen en weet eerlijk gezegd niet meer welke waarde ik toen aangehouden heb. Ik meen ergens rond de 12 to 15k maar pin me daar niet op vast. Was nog min of meer in de categorie experimenteren wat het beste werkt.
Moet er ooit nog eens van komen om de rest te doen.
Waarde hangt ook een beetje af van de gevoeligheid van je detectieschakeling.
-
Ik dacht wel begrepen te hebben dat alle weerstand waardes ongeveer gelijk moesten zijn om storing te voorkomen.
-
Hi All,
Ik ben ooit ook begonnen met weerstandslak, maar ben daarmee gestopt. De weerstanden die je krijgt zijn niet reproduceerbaar en door veroudering van de lak verandert de weerstand ook met de tijd. Bovendien pakt de lak op sommige wielen niet, bijvoorbeeld die van Lima.
Ik soldeer er nu SMDtjes van circa 7k in, soms 6k4, maar ook wel 7k2, net wat de elektronicaboer heeft liggen. Ik doe dan één as per wagon of draaistel. Het werkt perfect en van overload van het systeem heb ik nog niets gemerkt.
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_2_secties.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplan_Stoom_2_secties.jpg)
hier een geupdate plaatje van de baan, ik heb het wissel op "spoor 1" 35cm naar rechts verlegd. Ik denk dat het blok stelsel zo wel redelijk tot zijn recht gaat komen. Kan ik de "niet gedetecteerde sectie van het blok ook niet gewoon detectie geven? dus eigenlijk 3 secties in een blok? of slaat dat nergens op?
-
Dat kan zeker. Wordt veel gedaan, o.a. door mijzelf.
Wil je met volledige detectie gaan rijden dan moet je het zelfs doen.
Maar je kan het ook via een diodeschakeling voeden.
Is maar net wat jezelf wilt.
-
Het enige nadeel is dat je meer terugmeld modules nodig hebt. :-X
-
Je zegt dat je met Koploper gaat rijden. Voor zover ik weet heeft Koploper geen detectie nodig van de tussenliggende secties.
Je zou de handleiding van Koploper eens goed door kunnen lezen om te zien wat ze adviseren, en of het programma wel overweg kan met die extra informatie.
-
Yep, Koploper kan daar prima mee overweg. Rij al jaren met drie secties per blok, waarvan 1 niet gedetecteerd.
-
Koploper kan tegenwoordig toe met twee bezetmelders.
Maar meer bezetmelders per blok is geen enkel probleem.
Ik gebruik 3 bezetmelders per blok (in stationsblokken zelfs 4 of 5 voor alternatieve sopplaatsen bij korte treinen) en dat werkt prima.
Mijn aanleg stamt nog uit de tijd dat 3 melders meer standaard was (cq nodig was) en er geen virtuele bezetmelders bestonden.
Nu zou ik met minder toekunnen.
-
Op zich een goede indeling.
Alleen zou ik de inrijsectie van het bovenste spoor (via welke je naar de draaischijf kan) verplaatsen naar links.
In een blok liggen nl. geen wissels.
Ook dat is in Koploper niet perse nodig de melder tussen de wissel kun je gebruiken als algemene inrijder voor de blokken naar het rangeerterrein en het station.
Is ook geen enkel probleem. Dat is de enige uitzondering op het feit dat wissels niet in een blok zitten. Bij het gebruik van een algemene inrijder zitten die er nu juist wel in.
Mvg
Wim.