BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: janspekman op 21 June 2014, 22:02:30
-
Hoi medeleden,
Ik ben een nostalgische baan aan het bouwen en wil een oudere kibri overgang plaatsen, ik heb echter geen aansluitschema, weet iemand hoe deze moet? wissel of gelijkstroom?
De bijgaande foto toont de onderkant, je ziet de aansluiting van het rode licht en een contact dat de bomen moet sluiten.
Alvast bedankt
-
Ik gok op wisselstroom, omdat het grootste deel van de accessoires daarop werkt. Hoe worden de slagbomen bewogen? Met een motor, servo of anders?
-
bedankt voor je reactie, ik weet helaas niet precies hoe het werkt.
Maar de paarse en de bruine draad zitten gescheiden van elkaar gesoldeerd aan de koperen strippen, waarschijnlijk trekken de koperen strippen tegen elkaar aan als er stroom opkomt en dan wordt het mechanisme van de slagbomen in werking gesteld . denk ik ???
-
Hallo Jan,
Kun je ook een foto maken van de bovenkant? misschien dat iemand het apparaat herkent en je verder kan helpen.
Groet,
Tjalling
-
Ik heb ook een oude overgang van vermoedelijk (Kibri????) Deze overgang wordt aangedreven door een gelijkstroommotortje i.p.v. de nu gebruikelijke wisselstroommotor. Het gelijkstroommotortje bedient de spoorbomen, laat een belletje rinkelen en zorgt er tevens voor dat de waarschuwingslampen op de overgang knipperen. Het knipperen gebeurt via een mechanische schakelaar die het motortje tevens bedient.
Helaas zie ik geen gelijkenis van jouw foto ten opzichte van mijn overweg. Maar foto's van de bovenkant kunnen inderdaad helpen.
Mijn overweg was indertijd een tweede hansje die niet helemaal compleet meer was.
-
Hierbij 2 foto,s van de boven en onderkant.
Alvast bedankt
-
is dit niet zo`n overgang waarbij het gewicht van de trein de bomen sluit en door de lipjes het lampje moet gaan branden?
-
Ik heb er zo een gehad, en Auke heeft gelijk: de draadjes zijn alleen voor de lampjes, de bomen gaan omlaag door het gewicht van de trein. Het is geen nauwkeurig of verfijnd systeem, maar als kleine jongen vond ik het bar mooi.
-
Ik heb het geprobeerd en dit lijkt inderdaad de werking van de overweg te zijn
de koperen strippen worden in contact gebracht als het gewicht van de trein op de overweg staat, de bomen gaan dan dicht en de lamp gaat dan branden.
Bedankt heren, dit had ik zelf niet bedacht. (y)
-
Heb zelf dezelfde gehad in mijn jeugd.. Alleen dan zonder de verlichting