BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Gerritvw op 18 June 2014, 18:24:43
-
Misschien een rare vraag,na 10jaar wil ik weer gaan rijden met m'n digitale trein.
Ik beschik over een lenz systeem tw Lv101 en handregelaar Lh200.
Hoe kom ik achter het juiste lokadres.
Ook heb ik een lok die niet wil rijden,maar wel werkt de verlichting.
Analoog werkt hij wel.
Alvasbedankt voor de moeite.
-
Soms zou je het adres kunnen achterhalen door een aantal voor de hand liggende nummers te proberen. Maar echt belangrijk is het niet om het juiste nummer te achterhalen.
Om instellingen van een decoder (CV-waarden) te veranderen moet je vaak eerst het juiste nummer weten. Het lokadres is daarop een uitzondering. Als je een nieuw loknummer programmeert, dan hoef je het oude (vorige) nummer niet te kennen. Je kunt zondermeer een nieuw loknummer instellen.
Let op : Wel belangrijk is in dat geval uitsluitend deze ene lok op de baan te zetten - alle andere treinen even weghalen. Of het programmeren uitvoeren op een apart spoor met slechts een lok.
Sander
-
Ook heb ik een lok die niet wil rijden,maar wel werkt de verlichting.
Analoog werkt hij wel.
Waarschijnlijk heb je de stekker van de decoder 180 graden gedraaid.
Marco
-
Als je de stekker verkeerdom insteekt werkt juist de verlichting niet, en doet de motor het wel.
Er moet dus iets anders aan de hand zijn.
-
Soms zou je het adres kunnen achterhalen door een aantal voor de hand liggende nummers te proberen. Maar echt belangrijk is het niet om het juiste nummer te achterhalen.
Om instellingen van een decoder (CV-waarden) te veranderen moet je vaak eerst het juiste nummer weten. Het lokadres is daarop een uitzondering. Als je een nieuw loknummer programmeert, dan hoef je het oude (vorige) nummer niet te kennen. Je kunt zondermeer een nieuw loknummer instellen.
Let op : Wel belangrijk is in dat geval uitsluitend deze ene lok op de baan te zetten - alle andere treinen even weghalen. Of het programmeren uitvoeren op een apart spoor met slechts een lok.
Aha,dat is makelijk,ik was in de veronderstelling dat ik het nummer moest weten om te kunnen rijden,bedankt
-
Dat moet je ook. Als je het juiste adres niet weet kun je de loc niet aansturen tenzij je een nieuw adres geprogrammeerd hebt en dat gebruikt.
Maar met je Lenz systeem kan je gewoon CV's uitlezen.
In CV1 vindt je het (korte) adres.
Mocht je ooit een lang adres ingesteld hebben, dan vindt je dat in CV17 en 18. Dan moet je wel even uitrekenen wat het precieze adres is omdat dit er gecodeerd in opgeslagen is. Kijk maar in je handleiding van de decoder hoe die berekening gaat.
-
Om instellingen van een decoder (CV-waarden) te veranderen moet je vaak eerst het juiste nummer weten.
Uhm, nee ::) Dit geld alleen voor (het "moderne") POM. Als je gewoon standaard CV programmeren doet kan je gewoon alle CV's beschrijven en (als je centrale het ondersteund) uitlezen. Dit gaat globaal, niet per loc, dus steeds maar één loc op de baan/programmeerspoor hebben. Bij lezen heb je anders een error/onjuiste waarde en bij schrijven geef je alle loc's dezelfde waarde.
Ken de regelaar niet zo goed maar als je kunt uitlezen is dat ook optie. (Of gewoon nieuw adres schrijven). CV1 bevat het adres als deze maximaal 127 is en CV17 en CV18 samen als het adres tussen 128 en 9999 ligt. Tip voor de toekomst, geef een loc een logisch adres. Een NS 1717 op adres 1717 is lekker logisch :)
Timo
-
Hallo,
Ik heb - als ik dit zo lees - de stellige indruk dat je maar het beste een analoog papiertje bij de hand kunt hebben waarop zulke gegevens met een nog analoger potloodje zijn opgeschreven. En dat papiertje dan goed opbergen in een brandkast en niet op een disc want die kan ook onleesbaar worden.....
Gegroet,
Rob
-
Dan heb je het niet zo goed gelezen Rob.
Als je een adres niet meer weet, dan lees je het uit.
Kan dat om een of andere reden niet, dan geef je de decoder gewoon een adres naar keuze. Geen enkele reden om ingewikkeld te gaan zoeken.
En tegenwoordig onthouden centrales of besturingsprogramma's de adressen en andere gegevens ook nog.
Eigenlijk is de kans dat je zo´n papiertje kwijtraakt een stuk groter.
Maar een analoogfundamentalist overtuig je nooit. Het is ook een volstrekt ongevaarlijke overtuiging en dus een welkom element van de diversiteit. :P
-
Maar een analoogfundamentalist overtuig je nooit.
Die titel beschouw ik voortaan als een geuzennaam! Je weet hoe het begrip "geuzennaam"is ontstaan? Een veldheer zag ergens in Zeeland een aantal bootjes op de wal afkomen met een paar gewapende kerels aan boord om de toenmalige machthebbers in Nederland een lesje te leren. De militair sprak toen de befaamde (Franse ) woorden : "ils ne sont que des gueux" (schooiers). Nou, dat hebben achteraf die machthebbers wel geweten!
Gegroet Henk!
Rob
-
CV 1 uitlezen m.b.v. het programmeerspoor, of gewoon een nieuw adres toekennen eveneens via het programmeerspoor en CV 1, Wat soms ook helpt is de gebruiksaanwijzingen lezen.
-
Gebruiksaanwijzing lezen is wel heel erg 1986, van een digitale centrale mag je ervan uit gaan dat de bediening intuïtief en logisch is.
-
Wie heeft het over alleen de centrale? Handleiding van de decoder zal ook zeer verhelderend werken. Maar de gouden regel is eerst vragen en proberen, en als dat alles niet helpt of werkt dan toch uiteindelijk de gebruiksaanwijzing lezen. :o :o :o ::)
-
.. van een digitale centrale mag je ervan uit gaan dat de bediening intuïtief en logisch is.
Is wel wat voor te zeggen, maar de centrale kan niet ruiken wat voor adres er in die decoder steekt. Je zal als gebruiker toch actie moeten ondernemen om er via de centrale achter te komen. Of anders gewoon een adres er in stoppen, dat is meestal het makkelijkst. Wat er nu in staat is niet zo boeiend.