BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Miniature Holland op 24 April 2014, 08:09:31
-
Hallo mede forumleden,
Ik zit nu zo'n 10 maanden op dit forum en heb al veel geleerd hier. Bedankt daarvoor (y)
De muur waar mijn modelbaan tegenaan staat wil ik wat opleuken met mooie foto's van treinen die tussen 1980 en 2000 in Nederland hebben gereden. Het is puur voor het opleuken van de modelbaan. Aangezien de foto's op Google auteursrechtelijk beschermd zijn en ik daar geen problemen mee wil krijgen vraag ik via het forum of ik foto's van jullie mag gebruiken. Vragen of foto's mag je mailen of hier plaatsen.
Gr Jason
-
Als jij foto's van Google uitprint en in je eigen huis hangt, is er volgens mij niemand die daar iets aan gaat doen. Dus printen die hap. (y)
-
Als je deze link (https://www.flickr.com/search/?q=NS&d=taken-19800101-19991231&ct=0&mt=all&adv=1) volgt, krijg je gelijk hoge resolutie foto's en tussen 1980 en 2000. Hoef je dat niet meer uit te zoeken. Klik dan bij het downloaden wel op de drie puntjes onder de beschrijving en klik op 'Download / All sizes' en dan op 'Original'. Dan heb je gelijk de hoogste resolutie.
Pim
-
Het auteursrecht zal vast iets zeggen over thuisgebruik maar in mijn ogen is het er vooral om een juridische grond te bieden als iemand anders jouw foto's gaat gebruiken. Dat wil zeggen, publiceren zonder bronvermelding of er simpelweg geld mee verdienen door verkoop ervan (of verkoop van jouw foto in een publicatie)
Dus als jij iets moois ziet, gewoon uitprinten of opslaan en daarna uitprinten. Zelf slurp ik heel wat van internet om modellen correct om te bouwen, maar die zal ik echt nooit op m'n site zetten.
-
@ Duvel, een kennis heeft zelfs daarmee een keer mot gehad.
@ Pim, dankjewel. Ik heb even gekeken en er zit veel moois tussen.
@ Menno, ik ga googlen op auteursrechten. Het hangt natuurlijk bij mij aan de muur, maar als ik foto's van de baan maak kan het zo zijn dat de foto's aan de muur er ook op komen te staan.
Gr Jason
-
Bij Flickr kan je ook aangeven of je alleen de foto's wilt zien die onder een Creative Commons licentie bevinden (als je klikt op de knop 'Advanced Search '. Volgens mij kan je het dan gerust ophangen, maar dat moet je dan even nakijken. Zeker weten doe ik dat namelijk niet.
Pim
-
wel toepasselijk ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trein_199.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trein_199.jpg)