BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: lfickert op 17 August 2007, 14:48:01
-
Wat voor snij/ frees machine wordt er gebruikt bij Railz Miniworld?
Op een afbeelding uit de Railhobby lijkt het wel een dremel met een besturingstafel. Wie kan mij hier meer over vertellen? Werkt het via AutoCAD?
Laurens
-
Ik kan jou hier zeker meer over vertellen, ik ben nl. elke dag dat ik bij railz loop met dat apparaat bezig. Dus brand maar los wat wil je precies weten.
-
Wat voor merk is het apparaat? Of is het een combinatie van een dremel met tafel?
-
Werkt het via AutoCad?
Dat is wel het begin! Ik lever Lennert namelijk de Acad tekeningen van diverse prachitge gebouwen ;) (En als het nodig is ook van allerhande andere dingen)
Die tekeningen lever ik aan op een manier dat ze makkelijk om te zetten in PCNC.
m.v.g.
Mark
-
De machine is een XYZ tafel van Haase en de spindel is een frees machine van Kress. De XYZ tafel wordt bestuurd met PCNC.
-
Heeft "Railz" dat allemaal los besteld of is het ergens compleet te koop?
-
Is compleet gekocht, de naam van het bedrijf weet ik zo een twee drie niet meer.
-
Bedankt voor de informatie! Mischien weet iemand anders wel de naam van de leverancier? Ik wacht het af.
-
Wilde je zo'n ding voor je zelf aanschaffen dan??
Best een investering namelijk :-|
m.v.g.
Mark
-
ach valt toch wel mee ;) gebouwd beginnen ze te tellen vanaf 2500 euro.
-
Nou ik ben aan het kijken wat zoiets zou gaan kosten.
-
De goedkoopste die ik tot nog toe ben tegengekomen is van elektuur en die kost 1600 euro.
-
het is een goede investering voor railz aangezien zij enorm veel huisjes ook zelf moeten maken omdat ook niet alles compleet te koop is maar als je een gewone modelspoorder bent kun je toch beter uitsnijden als je eens een xtje een huisje in elkaar wilt zetten denk ik
-
Offtopic:
Is de RailHobby nieuwe al online te vinden dan? ???
-
Was ook benieuwd naar wat jullie er op Railz allemaal mee maken...
Zat zelfs te denken om een bezoek aan Railz met rondleiding te boeken om de freestafel in levende lijven te mogen aanschouwen. ;D
Op de beurs in Dortmund kwam ik al in aanraking met verschillende fabrikanten.
www.team-haase.de
www.cnc-step.com
www.signseen.nl
www.step-four.at
www.grootinhetkleine.nl
Graag zou ik willen weten,
Kan de cnc frees ook snijden met dezelfde nauwkeurigheid als bv Greco's snijplotter? Ik weet dat er messenhouders voor cnc freesmachines te koop zijn maar wat zijn de resultaten. Hoe zijn de resultaten met het frezen? Lukt het ook met styreen? Kleeft het niet aan de frees door het smelten?
Frezen jullie alleen maar ramen uit muurplaten en/of maken jullie ok de steenstructuur?
Op modelspoormagazine loopt namelijk ook hier over al een discussie
link (http://www.modelspoormagazine.be/newforum/topic.asp?TOPIC_ID=2242&whichpage=7&SearchTerms=snijplotter)
Is er iemand die bv met een laser werkt?
Diverse Amerikaanse bedrijven bouwen zo hele mooie bouwpakketten.
bv www.laserkit.com Hierbij gebruiken ze voornamelijk hout omdat het kunstof smelt.
Graag lees ik van jullie resultaten
Groet Erwin
-
@erwin:
ik zou zeggen kom van de week langs ik ben er tot donderdag elke dag, dan kan ik vast wat van je vragen beantwoorden.
-
En wat betreft het mestelwerk... We beginnen met een vollegig kale en gladde plaat en daarin word alles gefreest. Zowel de muuropeningen als de metselwerk graveringen die uiteraard wel op een andere diepte worden in gefreest. ;)
m.v.g.
Mark
-
Lennert,
Bedankt voor de uitnodiging! Ik kom graag langs!
Groet Erwin
-
heb ik een vraagje aan de Cad tekenaars. ik heb al flink ervaring in cad tekenen, echter in het tekenen van installaties die niet op schaal hoeven te zijn (installatie schema's e.d.), en enige tijd geleden heb ik het plan opgevat om maar eens een gebouw uit te tekenen. nu is de voorgevel iets kleiner als een a4 tje, maar ik krijg het geheel niet goed op papier, de schaal klopt nooit, en dat wil ik wel graag goed hebben voor ik het op styreen ga printen (plotten!!!), en de raampjes enzo op overhead ga printen, want nu zijn ze eigenlijk altijd kleiner als dat hoort, terwijl ik de schaal enzo wel goed heb ingesteld.
ik gebruik A-cad 2005 mech/elec versie met officiƫle licentie, uigebreid met een "ontwerp" pakket waarvan me de naam is ontschoten. verder ben ik constant aan het werk met A-cad, en het programma heeft weinig geheimen voor me, dus wie kan me helpen?
oh, aan de printer moet het niet liggen, ik heb er een paar tot m'n beschikking, laser, inktjet, en plotter, en ik kan het zelfs op ouwel printen met eetbare (lees vloeibare kleurstoffen!) inkt.
Timo