BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Beurzen => Topic gestart door: Patrick1975 op 07 March 2014, 07:19:08

Titel: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Patrick1975 op 07 March 2014, 07:19:08
De titel zegt genoeg ;D ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 07 March 2014, 09:42:01
Nou nou, jij hebt er zin in ;)

Hendrik Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: martijn v m op 07 March 2014, 09:43:27
nog 20 minuten (+24uur voor mij  :-X )

Heb er ook zin in.
staan gave banen tussen  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Herwim Frank op 07 March 2014, 14:42:37
Hallo allen

Ik had weer het geluk dat ik met mijn scootmobiel via een zijingang door kon rijden naar de achterste hal
waar ik zeer vriendelijk werd begroet door één van de hoofd suppoosten met de opmerking
U bent al voor de 6e keer de eerste bezoeker die binnen komt welkom hier.
Vervolgens wacht ik net zo als ieder ander om om 10. uur naar binnen te gaan.
Ben als eerste naar GM&S geweest waar ik een bestelling had lopen van lijm, een oliespuitje etc.
De volgende rustplaats was Rail Kees, fijn om kennis te maken even gekletst en een mooie doos sortering
Vallejo verf mee genomen nog bedankt voor het extra flesje.
vervolgens de diverse banen bekeken zover mogelijk want toen begon voor mij toch wel een tegen valler.
Bij elke baan was het zo druk dat ik soms 15 tot 25 min moest wachten alvorens ik met mijn scootmobiel
ergens mocht kijken met nadruk op mocht.
Want de mensen dit jaar hadden totaal geen zin om zo'n vervelende scootmobiel de kans te geven om ook
van het moois te genieten.
Gelukkig bij de Mitropa hoek was het nog iets rustiger waarbij ik Ronald tegen het lijf liep leuk om ook met jou
weer even te spreken en dan natuurlijk mijn plaats genoot Jaap, tjonge Jaap wat had je weer een mooie baan in elkaar gezet en zoals ik bij jou gewend ben moeten er altijd dingen bewegen, dus zie daar een reclame zuil op het dak van de stand die er lustig op los draaide.
Ik was van plan om tot ± 15.00 uur te blijven maar omdat ik bijna nergens kon kijken door de mensen die je vreemd aankeken of omdat de baan veel te hoog was ben ik ten einde raad om 12.15 uur naar huis gegaan.
Volgend jaar dan maar weer een poging wagen, ook een statief kwam ik weer tegen die verdomde om een stap op zij te doen ook voor de gewone bezoekers niet.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0307_7.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0308_3.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0309_8.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0310_4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0311_4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0312_5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0313_5.jpg)
Het is toch of je in Amsterdam rondloopt.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0315_4.jpg)     

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0318_7.jpg)

Meer banen heb ik niet goed kunnen zien dus ook geen foto's meer, ik hoop voor degene die niet geweest zijn
deze paar foto's toch weer de indruk geven van het hoge bouw niveau.
Misschien volgend jaar maar daar ga ik eerst nog eens goed over nadenken.
gr,
Herwim
 
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: haes op 07 March 2014, 16:14:12
Eh Herwim,het was denk ik alsof je in Den Haag rondliep
😀😀
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Pauldg op 07 March 2014, 16:55:02
Jaja, de Conradkade en de Weimarstraat, PCC's van de HTM met die typische reclame voor de Riva garage in de Torenstraat: je proeft Amsterdam gewoon!  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Herwim Frank op 07 March 2014, 17:09:55
Hallo

Ja Ja Ja Jullie hebben gelijk ach Amsterdam, den Haag, Rotterdam of Utrecht het maakt niet uit toch
het detaill is geweldig wat een geduld moet je daarvoor hebben.
prachtig gewoon.
gr,
Herwim

 
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Niels B op 07 March 2014, 17:28:03
Hoi,

Ik ben ook net terug uit Utrecht. De drukte en de aangekondigde langzaamaan acties op de weg terug deden mij ook besluiten eerder naar huis te gaan dan gepland. De afstand Utrecht Maastricht is al lang genoeg zonder vertraging...

Wat Herwim Frank zegt kan ik beamen, ik dan niet met een scootmobiel maar met een koter die niet bij de trapjes kon komen omdat er massa's kwijlende hobby-isten voor de banen hingen (forumgenoten?). Het werd zo erg dat mijn zoontje er op gegeven moment vanaf geduwd werd door iemand die de baan door zijn lens aan het bekijken was en die blauwe Brabander toch echt op de foto moest hebben... Ik denk, ik ga lekker op de vrijdag, lekker rustig.  ;D

Ik heb overigens ook wat plaatjes geschoten. Sorry voor de gene die ik onder de voet heb gelopen.  ;D

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6713_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6713_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6721.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6721.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6724_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6724_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6726_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6726_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6736_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6736_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6738.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6738.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6741.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6741.jpg)

Conclusie, mooie banen, maar (voor mij) veel te druk.

En er is naast wat ballast het volgende blijven plakken. Een mooie Leyland Verheul van de VAD. Die zal niet misstaan op het stationsplein van Arnhem!

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6763_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6763_1.jpg)

Grtz,
Niels
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Herwim Frank op 07 March 2014, 17:33:45
Hallo Niels

Dit vind ik nog veel erger, ik hoop niet dat je zoontje er een trauma aan overhoud per slot van
rekening is het de jeugd die de hobby straks voort moeten zetten.

Wat een mooie bus is dat zal zeker niet misstaan op je baan hoop daar een foto ooit van te zien.
succes
gr,
Herwim
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Niels B op 07 March 2014, 17:35:21
Geen zorgen Herwim, hij moest er om lachen en zei: die is nog gekker dan jij  (y) Tja....

Grt,
Niels
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: pixon op 07 March 2014, 17:47:09
Het was echt een gave beurs dit jaar heel veel mooie banen waar heel veel aandacht aan is besteed, ben net thuis hier is mijn eerste filmpje  van de mooiste banen beelden van 11 seconde en een paar foto's en de rest komt later eerst eten.

http://www.youtube.com/watch?v=5pE0BM6CLJY
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ruben derks op 07 March 2014, 18:11:45
Was zekers een erg mooie tentoonstelling.

Je kunt het ook omdraaien, Kinderen hoeven niet ergens per se als eerste te kijken, Die kunnen ook netjes op hun beurt wachten. Moeten wij volwassenen ook. Ook fotografen hebben het recht alles te fotograferen, niks vervelenders als storende kinderen (niet persoonlijk bedoelt, maar algemeen genomen).

Verders een uiterst drukke, maar prachtige beurs. Krijg nu al zin in volgend jaar.

Groeten Ruben Derks
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: prutser op 07 March 2014, 18:26:32
Wat een toestanden; scootmobielen die in volle vaart op de argeloze toeschouwers inrijden, mensen die kinderen bruut naar voren duwen om in hun kielzog voor te kruipen en fotografen die niet terugdeinzen voor geweld om een plek vooraan te annexeren en dan af te bakenen met allerlei statieven. ;D



Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Niels B op 07 March 2014, 18:30:29
Het was vreselijk.... :D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: pixon op 07 March 2014, 19:14:00
en het tweede deel

http://www.youtube.com/watch?v=p8BLOlTDTWQ
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Mudhen op 07 March 2014, 19:17:22
Als ik het allemaal zo lees moet ik me behoorlijk druk maken voor zondag met die kleine vent. #ikheberzinin  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: HenkN op 07 March 2014, 19:31:53
Prachtige banen gezien en dat niet alleen wat de thema's betreft maar ook zeker qua afwerking.
In de achterste hal was het verre weg het drukst. Wolzerdange en Rhenen-Oosterbeek waren dan ook zeer de moeite waard. Wat een details. Ook in de achterste zaal staat de "Even tussendoorbaan". Engels thema, zeer verzorgd en mooi door z'n eenvoud. Ik noem deze drie zonder alle anderen tekort te willen doen. Het is zeer de moeite waard.

En druk? Ja, veel drukker dan vorig jaar op vrijdag en de kinddichtheid was groot terwijl toch alleen het zuiden van het land nog vakantie had. Hoe dan ook, wat langer wachten, een rugzak tegen je neus voor lief nemen en verder gewoon genieten.
Groet,
Henk
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ZwolsBas op 07 March 2014, 19:37:57
Ook dit jaar niet gegaan, jammer :'( Heb ook echt nooit tijd.
Ik geniet van de foto's en video's  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 07 March 2014, 20:20:08
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/ot14_3.jpg)

Geweldig die kleine kinderen!

Menig kind heeft vandaag met mijn Multimuis mogen spelen, toeteren, sissen, etc etc. Ik geniet van de ademloze interesse van al die mennekes en meiskes.
Bovenstaand jongetje, ik weet helaas zijn naam niet, had na één keer uitleggen de muis direct door. Hij reedt zó netjes en beheerst dat ik buiten een sigaretje ben gaan roken. Na 20 minuten kwam ik terug een zag hoe hij aan het genieten was. Zijn opa vond het ok als ik de foto zou gebruiken.

Het was inderdaad erg druk, maar wat willen we als modelbouwers nog meer.

Groet Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: MaVe op 07 March 2014, 20:29:49
Best eens leuk om de reactie van een "fotograaf" te lezen. Ik begrijp dat er ergens een jeugdtrauma zit dat je vroeger niet vooraan mocht kijken als kleine vent maar omdat nou anderen ook te gunnen...?

Ik vind verder dat er bijvoorbeeld van 09:00 tot 11:00 of van 15:00 tot 17:00 ruimte is voor de mensen die een complete foto en film inrichting nodig hebben om de hobby te beleven en de rest van de tijd die dingen gewoon verboden zijn... Komop een telelens van hier tot tokio... Je staat er zowat met je neus op  (y)

Ik hoop verder dat iedereen geniet en kan genieten van Ontraxs en dat men de komende dagen rekening houd met elkaar, we zijn toch geen hooligans  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Besselspoor op 07 March 2014, 20:31:09
Het niveau is dit jaar hoger dan ooit, echt prachtige kunstwerken. Hoewel ik zelf de mitropa demo-stand haast niet uitkon omdat er ontzettend veel gekletst moest worden heb ik 's middags toch nog even een rondje gemaakt om van de tracés te genieten.
Frappant dat de banen die breken met de standaard cliche's blijkbaar niet zo begrepen worden. Zoals de licht aangevroren baan op stand 1 (dus geen zomer maar ook geen meter sneeuw) en daardoor heel subtiel ijskoud lijkt: gewoon een topstuk. Of Sdr Omme, het stukje Denemarken wat als saai ervaren werd. Wie ooit in Denemarken is geweest ziet hoe perfect het plaatje klopt.
Maar er was veel meer fraais te zien. Rhenen en Oosterbeek zijn al genoemd, maar de volgende stukjes vond ik ook zeer de moeite waard:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_06_185834.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_06_185834.jpg)
Wuelzerbech, heel overtuigend stukje Luxemburg;

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_173144.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_173144.jpg)
Gare de Talleyrac, licht bevroren;

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_173526.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_173526.jpg)
De niggende saligheyt, met veel drukte..;

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_174612.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_174612.jpg)
Herberts Crossing, waarvan alleen de loc's al de moeite waard zijn om er heen te gaan;

Maar dit is niet het enige, anders zou ik de rest tekort doen. Er zijn dit jaar gewoon geen banen die niet Ontraxs waardig zijn.
En wat de drukte betreft: dit jaar had de openingsdag bijna 2x meer bezoekers dan de tegenvallende vrijdag van vorig jaar. Dat is dus goed nieuws voor de organisatie, en jammer voor hen die even moesten wachten. Het verklaard wel waarom de bezoekers die een rustige vrijdag verwachtten, niet op hun weken bediend werden, iedereen zal elkaar een beetje ruimte moeten gunnen.
Nog twee dagen genieten...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 07 March 2014, 20:32:53
Ha Sebas,

Als ik het allemaal zo lees moet ik me behoorlijk druk maken voor zondag met die kleine vent. #ikheberzinin  ;D

Dan stal je die voor een uurtje bij Paul en mij voor het in elkaar plakken van een huisje  ;D ;D Hoef je daar ook geen zorgen over te hebben.

Voor de hele grote kinderen die het ook te druk vinden mogen ook wel even komen uitpuffen in de goederenloods. Niets beters dan even lekker rustig plakken, even tot rust komen.  ;D  (y)

Vervolgens wacht ik net zo als ieder ander om om 10. uur naar binnen te gaan.

Dat is vreemd.... Ik begreep dat de eerste mensen al om kwart voor tien binnen waren. Ze waren een kwartiertje eerder open gegaan.

Bij elke baan was het zo druk dat ik soms 15 tot 25 min moest wachten alvorens ik met mijn scootmobiel ergens mocht kijken met nadruk op mocht.
Want de mensen dit jaar hadden totaal geen zin om zo'n vervelende scootmobiel de kans te geven om ook van het moois te genieten.

Tja...  Normaal gesproken wacht iedereen even op zijn beurt. Dan kan je uitgebreid alles bekijken :) Ik heb hetzelfde hoor op de snelweg. Ik wordt nooit voorgelaten als ik in de file sta. Ze laten mij gewoon wachten. Als ik netjes toeter om er langs te mogen laten ze mij niet voorgaan. Ik wil graag op tijd op mijn werk zijn. Dat vind ik zo gek....  ???  ::)

Ik heb dus weinig meegekregen van de beurs zelf op deze dag. Geen tijd gehad om de beurs goed te bekijken. Sorry Steef :) Ik zal eens kijken of ik morgen nog een paar minuten bij jou kan rijden zodat je even en pitstop kan maken  (y)

In ieder geval heelveel blije gezichten, zowel van de bouwers als de familieleden, gezien na het gereed komen van een mooi huisje. Dat natuurlijk mee naar huis mocht!

In ieder geval: #ikhebermorgenweerzinin!

Groet Ronald.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 07 March 2014, 20:34:22
Ik was er ook vandaag op uitnodiging van Jan Bosman en ik heb GENOTEN! Het was echt fantastisch leuk en ik kom misschien toch zondag weer. Lekker gekletst met mensen van the litterbin ;D en zelfs nog een erg mooi cadeau gehad van Leen Verkaik (nog hartelijk bedankt Leen!), ja, de hele dag was 1 grote meet and greet en voor mij een fantastische dag. Leuk, leuk, leuk...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ex44 op 07 March 2014, 20:35:41
Citaat
Menig kind heeft vandaag met mijn Multimuis mogen spelen, toeteren, sissen, etc etc. Ik geniet van de ademloze interesse van al die mennekes en meiskes

Jaja, Jajo werd belaagd door het kleine grut, en ook wel door wat groter grut, al dan niet met een kleine afwijking in de chromosoomhuishouding. Ik heb er een poosje met genoegen naar staan kijken, en omdat ik de idylle niet wilde verstoren ben ik verder gelopen (nou ja, geschuifeld) zonder even dag te zeggen.

Even verderop een glimp van de Gretsch-kuif-met-bril in Mara Harbor waargenomen, maar dichterbij gekomen bleek die vogel gevlogen.

Anderen bleken door de drukte evenmin bereikbaar, slechts enkele woorden gewisseld (overigens zonder dat dat een woordenwisseling was) met Tjalling in Wolzerdange. Aangenaam.

Ook nog tegengekomen de broertjes/neefjes/zusjes/buurtjes/weetikveelwat Hans en Eric OmbC, en nog een stel ouwe bekenden.

Oogst: behalve een hoop indrukken van mooie banen een doos blaadjes en twee losse blaadjes.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1_819.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/1_819.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 07 March 2014, 20:45:28
De eerste dag zit erop, een zeer gezellige en geslaagde dag.
Vele mensen van het forum gesproken en gezien. De meeste namen
ben ik inmiddels al weer kwijt. Excuus daarvoor, maar de indrukken
zijn overweldigend deze dagen. Heb zelf naast de buurman, nog
maar bar weinig gezien. De module komt binnenkort in het
Modelspoor Magazine en in een Engels blad waarvan ik de naam
alweer kwijt ben. Morgenochtend komen zij de rest van de foto's maken.

Iedereen bedankt voor de leuke en complimenterende reacties.  (y)

*Op die ene zever na dan, maar ja... Ook koffie smaakt beter dan azijn*
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 07 March 2014, 20:49:12
Menig kind heeft vandaag met mijn Multimuis mogen spelen, toeteren, sissen, etc etc.
Volgens mij de manier om met name de jeugd te boeien. Wat is er nou leuker dan zélf met zo een prachtige loc op een topbaan rijden?  (y)
Ooit, later, als ik groot ben en mijn Trambaantje af is (jaa... gaat echt gebeuren in 2015  8)) mogen de toeschouwers er ook mee aan de gang wat mij betreft. Multimaus eraan en rondjes rijden maar!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ex44 op 07 March 2014, 20:50:10
Oja, Steef en de Mrs! Druk hoor, daar in Denemarken. Maar wel mooi, helemaal niet saai!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Floris op 07 March 2014, 20:57:49
Het niveau is dit jaar hoger dan ooit, echt prachtige kunstwerken. Hoewel ik zelf de mitropa demo-stand haast niet uitkon omdat er ontzettend veel gekletst moest worden heb ik 's middags toch nog even een rondje gemaakt om van de tracés te genieten.

Maar dit is niet het enige, anders zou ik de rest tekort doen. Er zijn dit jaar gewoon geen banen die niet Ontraxs waardig zijn.
En wat de drukte betreft: dit jaar had de openingsdag bijna 2x meer bezoekers dan de tegenvallende vrijdag van vorig jaar. Dat is dus goed nieuws voor de organisatie, en jammer voor hen die even moesten wachten. Het verklaard wel waarom de bezoekers die een rustige vrijdag verwachtten, niet op hun weken bediend werden, iedereen zal elkaar een beetje ruimte moeten gunnen.
Nog twee dagen genieten...

Volgens mij zijn de banen bij Ontraxs ieder jaar Ontraxs-waardig toch?? anders gaat er iets mis bij de selectie   ;D
Zie weer fraaie modelbouw, maar zijn er zoals vorig jaar ook nog banen waar wat langere treinen rondrijden??

Mbt de drukte verdeling; vandaag was het natuurlijk perfect Ontrax weer. Met het lenteweer dit weekend in het vooruitzicht hebben de potentiele weekendbezoekers denk ik gekozen voor een snippervrijdag.....
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Weerd op 07 March 2014, 21:09:35
Al die fotografen die vooraan willen staan! Moest verboden worden. ;D  (y)

Gerard
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: nijvedop op 07 March 2014, 21:19:06
Aan de heren inrichters,
Een vraagje,voor een eventuele deelname aan het evenement in de volgende jaren.Wordt men gevraagd of moet men zijn kanidatuur aan de organizatie stellen?

Alvast bedankt,groeten eddy MSC de Kempen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ivanzon op 07 March 2014, 21:22:07
Wat die fotografen met statief betreft: Ik snap best dat je een mooi plaatje wil en je zoveel mogelijk scherp wilt hebben, maar maak dan een afspraak met de eigenaar van de baan om de boel voor een fotoshoot op te stellen zodat je je perfecte plaatje kan schieten zonder het kijkplezier van de rest te bederven.
Of koop een spiegelreflex van dat andere merk die wel om kan gaan met hoge ISO waardes
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 07 March 2014, 21:24:53
Doorgaans wordt men gevraagd.

Aan de heren inrichters,
Een vraagje,voor een eventuele deelname aan het evenement in de volgende jaren.Wordt men gevraagd of moet men zijn kanidatuur aan de organizatie stellen?

Alvast bedankt,groeten eddy MSC de Kempen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Edsko Hekman op 07 March 2014, 21:28:14
Jaja, Jajo werd belaagd door het kleine grut, en ook wel door wat groter grut, al dan niet met een kleine afwijking in de chromosoomhuishouding. Ik heb er een poosje met genoegen naar staan kijken, en omdat ik de idylle niet wilde verstoren ben ik verder gelopen (nou ja, geschuifeld) zonder even dag te zeggen.
Dat beeld met Jaap en de man met down heb ik ook aanschouwd. Ik vond het fantastisch om te zien hoe Jaap dat deed. Dikke pluim Jaap!  (y)
Ik denk idd dat Jaap precies de juiste snaar heeft geraakt met zijn openheid hierin. Prachtig hoe er de tijd werd genomen om die kleine mannekes uit te leggen van hoe en wat.

Verder heb ik me echt uitstekend vermaakt. Ik vond de kwaliteit van de banen bijzonder hoog, al is niet alles mijn smaak. Dat laatste neemt niet weg dat het nog steeds bijzonder goede modelbouw is. Dat Deense baantje was wel wat saai hoor.... :P 8)
Heb nog een tijd met Steef staan praten, heel prettig gesprek. Erg leuk om je gesproken te hebben en om op een switchje te hebben mogen drukken.  ;D De baan komt in het echt nog mooier over dan op de foto. Mooie details!

Ik heb te veel goede en mooie banen gezien om er een te kiezen waarvan ik zeg dat dit de mooiste was. Wel een bijzondere vond ik Canal de Remainoul a Tournet (nr 3 op de kaart  :) ). De brug die omhoog gaat om ruimte te maken voor de door een locomotor (?) getrokken trekschuit. Zeer origineel.
Feldbahn in Bild was wel waanzinnig mooi afgewerkt, zeer bijzonder oog voor detail.
De andere niet genoemde wil ik niet te kort doen, maar ik kan wel door blijven gaan.

Mbt de drukte, dat was idd waar. Ik denk dat de drukte een mooi compliment richting organisatie is. Het wordt klaarblijkelijk erg gewaardeerd, een aanmoediging om door te gaan lijkt me. Overigens heb ik gewoon plaatsgemaakt voor die ukkies. Ik hoorde veel kleintjes klagen dat ze het niet konden zien. Sommigen blijken echter ware circus artiesten door met z'n vieren/vijven op z'n trappetje te gaan staan!  (y)
Jochie: "Ik kan het niet zien! Mag ik bij jou op de nek oma?" Oma: "Je bent wat te zwaar voor mij...." Dus daar zijn opa's en oma's goed voor: opstapje!;D
Het was wel zo dat er idd fotografen zijn die je aan de kant beuken voor een goede foto... Da's wat minder sympathiek. Ik wacht maar totdat ze weg zijn en kijk dan lekker rustig naar al het moois. Maar goed, iedereen reageert op zijn/haar manier.

Marty, leuk ook om jou eindelijk eens te spreken.  (y)  ;) Leuk gesprek gehad en je liet wat mooie dingen zien. Pluim voor jouw en de rest van de organisatie voor de vernieuwde opzet en de ingevlogen banen.  Mijn dank!

Gr.

Edsko
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris80 op 07 March 2014, 21:29:13
Maar als je een mooie baan hebt kun je de organisatie daar natuurlijk ook op wijzen..

Wat betreft de drukte, ik ben benieuwd hoe het zondag is. Misschien dat vanwege de weersverwachting er meer mensen op vrijdag zijn gegaan.

Ik ga iig wel zondag :).

Groet,
Chris
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Mudhen op 07 March 2014, 21:41:01
Hij is nog net geen drie Ronald, succes!  ;D

Ps; kan wel treinen besturen met een MM Jaap  ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Edsko Hekman op 07 March 2014, 21:43:31
Oh ja, er ging vandaag een ledstripje kapot op Martin's baan. Martin bromde even een kort "goedkope chinese meuk" en ging weer verder. Dus als iemand nog wat "goedkope chinese' ledstripjes heeft, is Martin ook weer blij.  (y) ;D

gr.

Edsko
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hans_omBC op 07 March 2014, 21:58:15
Citaat van: 44
Ook nog tegengekomen de broertjes/neefjes/zusjes/buurtjes/weetikveelwat Hans en Eric OmbC

Nee, geen familie of zo, maak er maar treinenvriendjes van  ;D

Hans
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ronald1956 op 07 March 2014, 22:59:46
Oh ja, er ging vandaag een ledstripje kapot op Martin's baan. Martin bromde even een kort "goedkope chinese meuk" en ging weer verder. Dus als iemand nog wat "goedkope chinese' ledstripjes heeft, is Martin ook weer blij.  (y) ;D

gr.

Edsko

Werkt alweer , was gisteravond in de gauwigheid verkeerd om aangesloten . (meten is weten)
Draadjes even omgedraaid en er was licht in de duisternis.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Frans op 08 March 2014, 00:35:36
Komop een telelens van hier tot tokio... Je staat er zowat met je neus op  (y)

Van dit soort banen wil je eigenlijk alleen maar details fotograferen en heel af en toe een overzicht.
Hoe krijg je de details voor je lens?? Juist ja  :D

mvg Frans
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 08 March 2014, 00:40:38
even wachten tot de grootste drukte voorbij is lijkt me de koninklijke weg. En dan nog even terugkeren voor de ultieme plaat.

Hendrik Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: pixon op 08 March 2014, 06:30:47
en hier is deeltje 3
http://www.youtube.com/watch?v=IbCY71PITik
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Noordpool op 08 March 2014, 06:45:21
Ga straks. Eerst met de trein naar Amf om vervolgens daar op de trein naar Maliebaan te stappen. Dat is al voorpret. Met mijn museumjaarkaart loop ik de rij voorbij om vervolgens lekker te gaan genieten. Vrouw en kinderen hebben vandaag een andere missie. De dag is voor mij.
 
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Noordpool op 08 March 2014, 10:04:46
Met 25 minuten vertraging zojuist vertrokken AMD. Ns had ook nog een extra overstap. Van sprinter naar DSM.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Patrick1975 op 08 March 2014, 11:40:14
Hoop dat het vandaag net zo dringen word als gisteren ??? en morgen minder druk ;D :P
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Klaas Zondervan op 08 March 2014, 11:43:12
Ben gisteren geweest. Mijn indruk: veel te mooi. ;D Dat kon je ook zien aan de drommen die voor sommige spoorbanen stonden. Als je er bij wilde komen moest je gewoon geduld hebben. Wachten tot er iemand opzij stapte, dan gauw die vierkante decimeter veroveren en wachten tot de volgende het veld ruimde. Maar stond je eenmaal vooraan, dan was het heel erg de moeite waard.

Vanochtend in de PZC twee pagina's breed over OnTraXS, een pagina over Gert Arkema met Rhenen, en een apgina over Hugo Baart met de Niggende Saligheyt.
Hetzelfde artikel stond wellicht ook in andere regionale kranten.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Mudhen op 08 March 2014, 12:34:23
Hoop dat het vandaag net zo dringen word als gisteren ??? en morgen minder druk ;D :P

Dus dat.  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Patrick1975 op 08 March 2014, 13:33:31
 (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Herwim Frank op 08 March 2014, 14:08:16
Hallo

Omdat ik gisteren niet alles goed heb kunnen zien ben ik vanochtend vroeg weer gegaan
Mocht om 9.45 uur als eerste bezoeker weer naar binnen, direct naar rechts gegaan naar de groep Mitropa 
Een leuk gesprek gehad met  ? (Ja daar komt mijn vergeetachtigheid weer) het was degene die hele mooie
messing loks maakte.
Verder de banen daar nogmaals goed bekeken vooral Harber knap dat je die baan nog gereed hebt gekregen
voor Ontrax.
Vervolgens weer terug naar de grote hal nou die was weer behoorlijk gevuld met bezoekers, nog even een klein boodschapje voor de tweede keer bij GM&S en daarna om ± 11.20 weer naar huis.
Toch weer een voldaan gevoel dat ik voor de tweede keer gegaan ben was ik eerst niet direct van plan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0311_6.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0310_5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0309_9.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0308_4.jpg)


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0312_6.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0313_6.jpg)

Zo hier nog wat plaatjes voor degene die niet naar Ontrax konden gaan.
gr,
Herwim   
Titel: Twee video's ontraxs 2014
Bericht door: Reinout van Rees op 08 March 2014, 16:19:18
Ik heb weer een video gemaakt. Twee zelfs, want die van de Tsjechische baan werd op zichzelf al lang, daar heb ik een losse van gemaakt.

De algemene is 15 minuten en begint met veel Wolzerdange en daarna Rhenen/Oosterbeek. Vervolgens een overzicht van redelijk wat andere banen:
https://vimeo.com/88508886  (en alternatief http://www.youtube.com/watch?v=LKRgcrdK13o)

De Tsjechische baan vond ik de beste van de tentoonstelling. Redelijk goed landschap, interessante onbekende treinen, goed rijdend en warempel een realistisch aandoend verkeer!
https://vimeo.com/88512887 (en alternatief http://www.youtube.com/watch?v=NTkz2PeBcVs).

Die baan had het voor elkaar treinen op het station te laten stoppen, op elkaar aan te laten sluiten en je echt het idee van een enkelsporige hoofdlijn met aftakkend zijlijntje te geven. Wolzerdange vond ik qua landschap (en vooral combinatie met de achtergrond!) mooier, verkeerstechnisch krijg je bij mij puntenaftrek als je alle treinen achter mekaar dezelfde kant op laat rijden :-) Maar oh, wat was die baan mooi met z'n achtergrond!!! En die brug bij Rhenen was om te kwijlen.

Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Silvolde op 08 March 2014, 16:39:45
Hierbij ook van mijn kant wat sfeerplaatjes. Sommige details waren om je vingers van af te likken. Wat de veelzijdigheid betreft is onze hobby er één met vele facetten.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6721_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6721_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6735.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6735.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6740.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6740.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6744.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6744.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6745.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6745.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6746.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6746.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6751.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6751.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6753_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6753_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6754.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6754.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_1kopie.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_1kopie.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_2kopie.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_2kopie.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_3_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_3_4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6840_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6840_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6842.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6842.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6843.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6843.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6844.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6844.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6845.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6845.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6846.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6846.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6850.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6850.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6852.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6852.jpg)


Vooral de laatste foto geeft aan dat de belangstelling voor dit soort "hogeschool kijkdozen" groot was en er van de bezoekers enig geduld gevraagd werd.

Naast al dit moois heb ik ook nog even van schaal 1:1 genoten, leuke gesprekken  met o.a. de Mitropa workshop gevoerd en weer even bijgepraat over gecombineerd analoog/digitaal rijden en de T4T stroomvoerende koppeling met sluitlicht aansturing. Je kunt tenslotte niet van alles op de hoogte blijven, zeker als de belangstelling verder gaat dan alleen de modelspoor hobby.

Al met al een leuke dag al hadden mijn voeten aan het eind van de dag een heel andere mening....

Groet,
Rob

PS. Voor de fotograferende liefhebber. De foto's zijn gemaakt met een Pentax K5 + 18=135mm lens, deels op 200 ASA geflitst en zonde flits op 6400 ASA.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ben op 08 March 2014, 16:44:17
http://www.zie.nl/video/algemeen/Treinbouwers-Champions-League-in-Spoorwegmuseum/k39zog0fcbol  ;D (y)

Gr, Ben.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Floris Dilz op 08 March 2014, 17:45:41
kom net terug van een dagje ontraxs. Vond dr geen hol an.





 ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: prutser op 08 March 2014, 17:49:50
Da's mooi want ik neem morgen mijn zoon mee en die heeft de schurft aan treinen.

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Jefftrack op 08 March 2014, 17:55:12
Ben gisteren geweest alhoewel het naar mijn smaak een mindere beurs was als de voorgaande jaren heb ik mij er prima vermaakt. Niet veel mee naar huis genomen slechts de nieuwste uitgave van Eisenbahn Journal Super Anlagen met als Thema een hoogoven.

Jeffrey
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: HAR 67 op 08 March 2014, 18:51:04
 Vandaag met mijn zoon geweest het was weer een heerlijke dag. De Luxemburgsebaan was schitterend. Wat zeer en dan ook zeer vervelend is dat mensen denken we gaan een foto maken dat dan ook iedereen opzij moet. Verder vooral zeer genoten.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Jeroen1975 op 08 March 2014, 19:01:13
Vandaag voor het eerst een bezoekje gebracht aan Ontraxs.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.430203710443535.1073741855.100003617299141&type=1&l=2cff0d0895 (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.430203710443535.1073741855.100003617299141&type=1&l=2cff0d0895)

En een paar hoogte punten.

(https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/l/t1/1920137_430204117110161_913605290_n.jpg)

(https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1488021_430204167110156_673701544_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1982341_430204393776800_319851255_n.jpg)

(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1970451_430204407110132_1655682670_n.jpg)

(https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1797565_430204890443417_17870787_n.jpg)

(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1234873_430205023776737_1319644574_n.jpg)

(https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/1902940_430205140443392_1305050230_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1969328_430205190443387_1333646838_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/10003898_430205360443370_1959988633_n.jpg)

(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1924960_430205567110016_924498859_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1901487_430205623776677_2026025059_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1975061_430205700443336_1087190161_n.jpg)

(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1794622_430205833776656_911176604_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1925352_430205967109976_1006856344_n.jpg)
Voor de grootspoorders onderons.............

(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/10014565_430205973776642_1013947261_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1654156_430206207109952_1208293572_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1797498_430206433776596_2138935729_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/553942_430207083776531_1965714057_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1888749_430207213776518_165296800_n.jpg)

(https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1620496_430207357109837_2134773129_n.jpg)

Groeten Jeroen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roco op 08 March 2014, 19:01:20
kom net terug van een dagje ontraxs. Vond dr geen hol an.

 ;D

Heb je dan de hele dag in de stand van Artitec gestaan ipv bij de metropisten te zitten "vrotten"?

gr Jos
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 08 March 2014, 19:13:34
Vandaag geweest en vond het niveau erg hoog. Enkele ongebruikelijke thema's erbij zoals die Italiaanse stoombaan en Steef met zijn Deense thema en veel leuke kleine baantjes. Verder enkele bekenden gesproken en me erg goed vermaakt.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: haes op 08 March 2014, 19:47:19
Vandaag vroeg geweest, geen wachtrijen bij de kassa(internet kaartje gekocht en het was vanmorgen goed rustig alleen bij de Mitropa boys was het erg druk) bijna geen vervelende cameralieden met statieven meegemaakt. Enorm genoten van mooie banen die goed verspreid waren.
Een ding maar aan de handen blijven plakken(oude telefooncellen bij Markenburg) hoewel er voldoende saldo was voor meer......
Aankomende week in Wenen maar eens kijken.

gr Hans
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris80 op 08 March 2014, 19:55:18
Dat zijn weer mooie foto's! Hoe was het met de drukte vandaag?

Morgen ga ik genieten van al dat moois :).

Groet,
Chris
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Jeroen1975 op 08 March 2014, 20:08:13
Dat zijn weer mooie foto's! Hoe was het met de drukte vandaag?

De MITROPA hoek was tot 12 uur goed te doen, erna was het snel erg druk. Het eerste uur was erg prettig om rond te kijken.

Groeten Jeroen
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 08 March 2014, 20:33:02
Vond dr geen hol an.

Ach, als je een holbewoner zou zijn ......... is dat ook weer voor meerdere uitleg vatbaar
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ronald1956 op 08 March 2014, 20:38:13
Vandaag weer de hele dag achter de treinen aangelopen (en dat viel niet mee om met je draadloze muis tussen al dat publiek door te wurmen) van Oosterbeek naar Rhenen en weer terug .
Ook bij Artitec  maar even een kakelvers kitje van een Dikke Daf meegenomen . (y)

Was weer een topdag .
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gouda op 08 March 2014, 20:57:09
Heb genoten. (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Dennis1984 op 08 March 2014, 21:18:00
De MITROPA hoek was tot 12 uur goed te doen, erna was het snel erg druk. Het eerste uur was erg prettig om rond te kijken.

Groeten Jeroen

Na 3 uur was het ook wel weer okay, maar inderdaad... rond half 2 kon ik mijn kont niet keren!

Ik heb ook nog wat foto's gemaakt, moet nog even kijken of ze het plaatsen waard zijn.

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 08 March 2014, 21:21:37
Heren fotografen, vergelijk:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP6751.jpg)

met

(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1982341_430204393776800_319851255_n.jpg)

Zet die flits nou eens uit, het slaat helemaal nergens op. De kleuren op de baan komen niet meer uit zoals de bouwer bedoeld heeft en dat is jammer. Zeker als ze "gedeeld" worden op het net. Wat zo zag het baantje er gewoon met het blote oog niet uit.

En heren dSLR bezitters/gebruikers. Als de flits opklapt voor je een foto wilt nemen, weet iedereen dat je een enorme prutser bent. Zet hem dan in programma mode ofzo. Of plak hem dicht. (y)

Succes morgen.  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Romar op 08 March 2014, 21:26:30
Zo.... net thuis...

Inmiddels alweer 17 uur in touw... en dat voor een stom beursje waar eigenlijk, geen hol aan was.  ::) :P
Heb me dus ook dit jaar weer vermaakt, veel bekende gezien en gesproken en natuurlijk diverse leuke banen en baantjes gezien.

Foto's komen denk ik morgen of misschien later vanavond een paar.



Romar

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: brutus1 op 08 March 2014, 21:26:57
Voor de eerste keer  ONTRAXX bezocht.
Hoogstaande en inspirerende modelbouw in een stijlvolle omgeving.
Geen geprut met allerlei 2e handsverkoop, wel stands met de goede scenery dus nog wat ingeslagen.
Prachtige kijk op Rhenen, wat een serene rust straalt deze baan uit, en het allereerste stenen kopstation in Amsterdam......
ONTRAXX, zeer zeker voor herhaling vatbaar.

gr Brutus
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 08 March 2014, 21:31:50
Citaat van: ingenium link=topic=57777.msg3221443755#msg3221443755
Zet die flits nou eens uit, het slaat helemaal nergens op. De kleuren op de baan komen niet meer uit zoals de bouwer bedoeld heeft en dat is jammer.

Dit is het baantje van Jaap in de ochtendzon:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0280.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMAG0280.jpg)

Helemaal Goed  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Romar op 08 March 2014, 21:34:31
En heren DSLR bezitters/gebruikers. Als de flits opklapt voor je een foto wilt nemen, weet iedereen dat je een enorme prutser bent. Zet hem dan in programma mode ofzo. Of plak hem dicht. (y)

(y) (y) ;D

Hadden ze net zo goed een compact cameraatje kunnen kopen en geld over gehouden. :P
Volgens mij denken ze dat ze met een DSLR automatisch goeie foto's maken ofzo...

Romar
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 08 March 2014, 21:37:50
Eentje dan.

(http://www.belderok.net/coppermine/albums/userpics/10001/Oth-schapekooi_P7198.jpg)

Zo uit m'n telefoon...  ;D



Gaaf Ronald!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: sander1985 op 08 March 2014, 21:40:41

Met of zonder flits... :-X
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 08 March 2014, 21:41:56
Ik vin hem wel flitsend.  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: sander1985 op 08 March 2014, 21:44:37

Meer fluitend eigenlijk  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Dennis1984 op 08 March 2014, 21:46:05
Hier van mij wat foto's 8)

(https://lh5.googleusercontent.com/-r1GV1FTcBr8/UxuARoZ_EEI/AAAAAAAAEd0/4PWx7j00saw/s400/P1070340.jpg)

(https://lh4.googleusercontent.com/-jrJDb_tjDDE/UxuASDAs-DI/AAAAAAAAEd8/cv5gqPfAnxU/s400/P1070343.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-cSIJsyHPZz8/UxuAR9yLEWI/AAAAAAAAEd4/iCUvgmrxnpU/s400/P1070350.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-4562266ov9o/UxuASymqptI/AAAAAAAAEeM/zOqGyHbxKhQ/s400/P1070351.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-S1cZV1EMf7s/UxuATB0uX5I/AAAAAAAAEeQ/L1cWVUfuPOg/s400/P1070354.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/-v7Jyg-H129U/UxuATlxh9dI/AAAAAAAAEeU/VmLofa8gdZU/s400/P1070360.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-HCGvQ8wFLFM/UxuAUa841HI/AAAAAAAAEeo/CCMvGkYml4Y/s400/P1070362.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-42EITdKnQGo/UxuAUWQtqGI/AAAAAAAAEek/yhWy0qx9ryI/s400/P1070365.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/-XvDdILhyoms/UxuAU3kwmXI/AAAAAAAAEes/jGIY8sGmqVI/s400/P1070368.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-8Jard7irebQ/UxuAVTPoktI/AAAAAAAAEe4/dbetarLERqA/s400/P1070370.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-C5AXXcvwyjs/UxuAWAORZiI/AAAAAAAAEe8/525tNrcKVPE/s400/P1070372.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-KHfLdJRqQnQ/UxuAWiw02iI/AAAAAAAAEfE/XplQHgXrwxA/s400/P1070375.jpg)

En inderdaad... flits :-X.

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 08 March 2014, 21:57:23
Heel klein flitsje dan... Netjes toch? Jammer dat de plaatjes niet groter kunnen.

Edit, citaat van gemaakt, anders jammer van de leuke foto's

Hier van mij wat foto's 8)

(https://lh5.googleusercontent.com/-r1GV1FTcBr8/UxuARoZ_EEI/AAAAAAAAEd0/4PWx7j00saw/s400/P1070340.jpg)

(https://lh4.googleusercontent.com/-jrJDb_tjDDE/UxuASDAs-DI/AAAAAAAAEd8/cv5gqPfAnxU/s400/P1070343.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-cSIJsyHPZz8/UxuAR9yLEWI/AAAAAAAAEd4/iCUvgmrxnpU/s400/P1070350.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-4562266ov9o/UxuASymqptI/AAAAAAAAEeM/zOqGyHbxKhQ/s400/P1070351.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-S1cZV1EMf7s/UxuATB0uX5I/AAAAAAAAEeQ/L1cWVUfuPOg/s400/P1070354.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/-v7Jyg-H129U/UxuATlxh9dI/AAAAAAAAEeU/VmLofa8gdZU/s400/P1070360.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-HCGvQ8wFLFM/UxuAUa841HI/AAAAAAAAEeo/CCMvGkYml4Y/s400/P1070362.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-42EITdKnQGo/UxuAUWQtqGI/AAAAAAAAEek/yhWy0qx9ryI/s400/P1070365.jpg)

(https://lh3.googleusercontent.com/-XvDdILhyoms/UxuAU3kwmXI/AAAAAAAAEes/jGIY8sGmqVI/s400/P1070368.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-8Jard7irebQ/UxuAVTPoktI/AAAAAAAAEe4/dbetarLERqA/s400/P1070370.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-C5AXXcvwyjs/UxuAWAORZiI/AAAAAAAAEe8/525tNrcKVPE/s400/P1070372.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-KHfLdJRqQnQ/UxuAWiw02iI/AAAAAAAAEfE/XplQHgXrwxA/s400/P1070375.jpg)

En inderdaad... flits :-X.

Met vriendelijke groet,
Dennis
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ATB op 08 March 2014, 21:58:47
Geen flits, wel ruzie met het scherpstellingsmechanisme (10 x woordwaarde). Met of zonder donder en bliksem, ik heb weer genoten. Volgend jaar weer. Bedankt bouwers van al het schoons (y).
Wat sfeerimpressies:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020169.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020169.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020174_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020174_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020176_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020176_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020181_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020181_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020182.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020182.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020184_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020184_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020237.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020237.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020189.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020189.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020191.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020191.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020197_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020197_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020194.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020194.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020200.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020200.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020188.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020188.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020209_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020209_3.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020210_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020210_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020215.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020215.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020219.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020219.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020220.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020220.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020225.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020225.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020228.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020228.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020232.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020232.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020243_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020243_1.jpg)

Zoals ik al schreef, genieten (y) (y) (y)

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: sander1985 op 08 March 2014, 22:02:43

Fraaie foto's! En leuk die foto van de 3758 met het stammetje groene couperijtuigen  :D

Ik heb voor de beurs behoorlijk hard doorgebouwd om die af te hebben.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 08 March 2014, 22:13:45
Citaat van: ingenium link=topic=577e77.msg3221443765#msg3221443765 date=1394311070
Zo uit m'n telefoon...  ;D

Gaaf Ronald!

Dank! Die van mij ook! Een eenvoudige smartphone.

Groet Ronald
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Edsko Hekman op 08 March 2014, 22:18:08
Tsja, ik heb dan wel weer een DSLR camera. En ik gebruik die opspringende flitsert.... Ik maak dan ook plaatjes ipv foto's.  ;D
Maar eerlijk is eerlijk, zonder flits komen de banen wel beter over.


Nu nog uitvogelen hoe ik dat opspringende flitsertje uit kan zetten..... waar heb ik die handleiding ook alweer gelaten...   :-\ ::)


SCHAAAAATTTT.....
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: DV modelspoor op 08 March 2014, 22:29:05


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020200.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1020200.jpg)



Dit vind ik toch zo ongelooflijk schitterend (y) (y) (y) (y) (y)
Als het meezit dan kom ik morgen met het gezin even kijken.
Maar wat wil ik dit graag zelf zien ::) ::)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 08 March 2014, 22:44:55
(http://img.tapatalk.com/d/14/03/09/u9ype5yb.jpg)

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/09/4u4uhape.jpg)

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/09/2y6ygyna.jpg)

Morgen noch einmal ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 08 March 2014, 22:48:59
Ik zou een rollator meenemen Naos, want ik krijg er ook nog steeds slappe knietjes van  ;) .

Vandaag weer een fantastische dag gehad, heel veel positieve opmerkingen over de baan en de brug en alles wat er overheen reed aan moois. Blij dat we zoveel materieel beschikbaar hadden, ik heb een Staats 600 ( Bt = twee-as, hikvrij!!) gezien, de wijnrode 700, een 1700, 2100, een 3500, diverse ongelooflijk soepel lopende Staats-700 / NS 3700 van de bekende fabrikant ( ;) ) en zelfs een 6700, oeps 8700. Prachtig, een feest voor het oog  (y) .
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 08 March 2014, 22:52:04
vergeet de 2  4600- de SS 726 (Dido) en de 8700 van Gerrie niet
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: martijn v m op 08 March 2014, 22:55:19
ik miste de ICE en de bovenleiding  :P
vandaag 2 keer door Oosterbeek hoog gekomen en het lijkt maar een klein beetje.  :-\

maar zonder gekheid.
de baan was prachtig  (y) 

heb ook een rollenbank bij MTE gekocht van die bekende duitser.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: DV modelspoor op 08 March 2014, 22:56:49
Gelukkig ligt de jongste telg nog in de kinderwagen,  kan ik die mooi als rollator gebruiken ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 08 March 2014, 22:57:09
je was ook te laat   ;D  je had 100 jaar geleden moeten gaan Martijn
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 08 March 2014, 23:00:13
Gelukkig ligt de jongste telg nog in de kinderwagen,  kan ik die mooi als rollator gebruiken ;D

Zet die dan maar achter de baan anders blokkeer je alles.
Oosterbeek en Rhenen trekken nogal wat publiek
(http://www.mijnalbum.nl/Foto-KSZS3BYF-D.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: martijn v m op 08 March 2014, 23:00:29
ohh vandaar  ;D

ben pas 18 he. dus weet niet beter  :P

Maar ik vond het echt super en ook in grote lijnen zeer herkenbaar.
en die brug bij Rhenen was echt uitmuntend  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 08 March 2014, 23:20:27
Ik heb trouwens een Lokmuisarm van jewelste nu...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: GerardvV op 08 March 2014, 23:22:00
Zoveel moois, ik kan niet kiezen  (y) (y), volgens mij de beste Ontrax ooit.
Van al dat griezelig moois toch maar een paar plaatjes zonder anderen tekort te willen doen (maar daar is al zoveel van genoemd/te zien geweest).
Jammer dat ik morgen iets anders moet doen. :-\

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP3469a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP3469a.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP3473a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP3473a.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 08 March 2014, 23:25:56
Ik heb trouwens een Lokmuisarm van jewelste nu...

leuk voor je katten ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JeanR op 08 March 2014, 23:56:38
Inderdaad,een van de beste edities van Ontraxs. Ik heb vandaag ontzettend genoten.
Niet voor niets de championsleaque van de modelbouw  (y)
Wat mij betreft zijn alle banen winnaar en de organisatie natuurlijk,bravo!!!
Alvast tot volgend jaar,

Grt.Jan.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: NS264 op 09 March 2014, 01:44:23
Ben blij dat jullie zoveel mooie foto's laten zien. (y)

Top.

Groeten Koen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Herwim Frank op 09 March 2014, 01:47:52
Hoi Koen

je bent er ook nog laat bij, kon je niet slapen door de griep.
gr,
Herwim
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: NS264 op 09 March 2014, 01:49:30
Nee, door al het moois hier, ondertussen muziekje erbij.

Gr Koen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Maurice K op 09 March 2014, 09:00:33
Mooie foto's van een mooie beurs. Ben vrijdag al geweest en heb zeker weer genoten van alle banen. Ook leuk om een aantal forum banen in levende lijve te zien en de bouwers te spreken.

Groet Maurice
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: nighttrain1 op 09 March 2014, 12:59:11
Vandaag even heen en weer gehupt.
Hoop mooie banen gezien.
Omdat ik een andere afspraak heb voor vanmiddag vroeg opgestaan en kon nagenoeg voor de deur (gratis) parkeren. Om 10.00u al binnen, bijna als eerste  ;D totaal niet druk (y)
Had 3 rolbokken nodig van Marion Zeller, maar omdat zij er zelf niet stond ff bij Modelspoorexpress langs, zij hadden ze wel.  :)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Rolbokken.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Rolbokken.jpg)

 
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: prutser op 09 March 2014, 13:33:17
Leuke beurs, mooie banen, gezellige mensen , beleefde kinderen, mooie treinen in het museum en aardig personeel, mooi weer buiten, parkeren voor de deur, niemand stonk en ik ben geen rugtas of buggy tegengekomen, alles was goed te zien en de moeite van het bekijken waard, op alle banen was voldoende beweging en treinen te zien dus nergens saai (of heb ik dan toch de Denemarken baan gemist?), de koffie en het frikadellenbroodje waren ook goed te pruimen en zelfs mijn doorgaans pubernukkende zoon kon er de lol nog een beetje van inzien.

Was ik maar thuis gebleven.

Stephan.

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: R v/d Hoven op 09 March 2014, 14:36:26
Beelden van zaterdag (van een DSLR....(zonder flits)) Wat was het *&#*%@<>*-druk!!

Wolzerdange:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9780_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9780_1280x768.jpg)

Oosterbeek Hoog:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9806_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9806_1280x768.jpg)
niet altijd even goed lopend treinverkeer. En als ze dan voor je neus stilstaan...

Brug van Rhenen:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9832_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9832_1280x768.jpg)
4 keer werd er een camera zowat op de rails gezet om een trein vanaf de brug vast te leggen. Dit was mijn 4e mislukte poging om dat netjes van buiten (!) de baan te doen. Daarna moed opgegeven....(Dit is dus NIET mijn klikdoos!!!!!)

Weesperpoort:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9842_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9842_1280x768.jpg)
Petje af voor mensen die een modelbaan maken over een thema wat zo ver geleden is!!

Mara Harbor:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9852_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9852_1280x768.jpg)
erg 'doorzichtige' baan.....

Once upon a time in the West
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9875_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9875_1280x768.jpg)
Een van de 2 beste banen van deze editie. Sorry, na lang wikken en wegen toch voor nummer 30 gekozen voor de award...

Leek Junction
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9880_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9880_1280x768.jpg)
reed bijna niets. Alleen op 1 Franse baan reed nog minder: helemaal niets :)

Landovice Nove Mesto
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9892_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9892_1280x768.jpg)
Het stationsgebied was onbereikbaar door zo'n pro met enorme lampen en dito statieven. Het blijft mijn enige minpuntje. Er moet genoeg tijd buiten de openingstijden om zijn om die mensen hun werk te laten doen zonder de betalende bezoekers te storen....

Sdr Omme
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9929_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9929_1280x768.jpg)
Pas Pa! Da komme en toget!!  Nummer 3 op mijn Awardlijst!!

Gare de Ralleyrac-Vieyre
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9919_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9919_1280x768.jpg)
Je voelde de kou!

Canal de Remainoul a Tournet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9899_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9899_1280x768.jpg)
Eigenlijk te klein voor zo'n beurs. Van de 19 plaatjes heb ik er 8 met een andere camera/arm/kleuter oid in beeld. Maar wel een leuk thema!!

De Helluf van lijn Elluf
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9954_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9954_1280x768.jpg)
Geniaal: een rookgenerator in een auto met pech!! (een van de vele details. Vergeet die trammetjes en kijk goed rond!)

Conclusie: Een editie die met kop en schouders boven de vorige uitsteekt. Met vele rijen voor elke baan terwijl je een paar weken geleden bij een andere beurs in je uppie stond te kijken. Primeur voor 2014: weg geduwd worden......bij een schaduwstation (Mijn Stuthout). Daar moest en zou iemand voorkruipen om met een telefoon (met flits) een flutplaatje te maken (kon ik zien op zijn schermpje) Met zo'n dom klik-geluid....AAAHHHHHH

Complimenten aan de organisatie en de bouwers. Nou, vooruit, nog 1 minpuntje: Tillig was Tillig-elite. Want van de 1:87 modellen was er niets te vinden. En daar was ik nou juist weer op zoek...
Nog wat meegenomen? De catalogus van Artitec. En Modelspoormagazine 134. Inderdaad vanwege de voorpagina en pagina's 28-41. 1 x raden wat daar nu staat....

Groet,
Raymond v/d Hoven, vaste bezoeker Ontraxs. Ik kom ook in 2015, 2016 en 2017. De data zijn al gereserveerd!

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Myron op 09 March 2014, 15:05:12
Vandaag toch onverwachts naar Ontraxs gegaan. Gezien het weer maar eens op de fiets ernaartoe gefietst in plaats van de trein. Erg geslaagde dag geworden. Hieronder enkele foto's:
(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-KCSXHV3K.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-ZERGQLV4.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-CRCWKRRO.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-CCYI4UJH.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-DACJ7Y7P.jpg)

Alleen wat messingbuisjes en gaas gekocht. Verder weer wat inspiratie opgedaan en veel moois gezien (y).

Groet, Myron
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: henk op 09 March 2014, 15:29:56
Leuk en ontspannen sfeer als altijd.  (y)
Drukker dan vorig jaar op zondagochtend. Nog goed te doen, maar ik ben geloof ik blij dat ik niet op vrijdag ben gegaan.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: eric den boer op 09 March 2014, 15:57:01
1e prijs. De helluf van lijnelluf
2e prijs  Wolzerdange
3e prijs  Once apon a time the west

Van harte mannen (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Karst Drenth op 09 March 2014, 16:32:17
Gefeliciteerd Thom en Gerco !!

Wie heeft de Kidsaward ? :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ad.M op 09 March 2014, 16:37:50
 geen foto's  van de 1501/05 ?                                                               .
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Myron op 09 March 2014, 17:30:50
Daar heb ik drie foto's van:
(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-MJZLUZ6B.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-7K86ALSF.jpg)


(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-JXAHVELF.jpg)

Groet, Myron
Titel: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Mudhen op 09 March 2014, 18:08:30
Leuke beurs, mooie banen, gezellige mensen , beleefde kinderen, mooie treinen in het museum en aardig personeel, mooi weer buiten, parkeren voor de deur, niemand stonk en ik ben geen rugtas of buggy tegengekomen, alles was goed te zien en de moeite van het bekijken waard, op alle banen was voldoende beweging en treinen te zien dus nergens saai (of heb ik dan toch de Denemarken baan gemist?), de koffie en het frikadellenbroodje waren ook goed te pruimen en zelfs mijn doorgaans pubernukkende zoon kon er de lol nog een beetje van inzien.

Was ik maar thuis gebleven.

Stephan.

Dus dat. Wat ging er mee? Een bouwpakketje van een forumgenoot (dank @ fullersdepot!) en een Noch grasprutser (dealtje, ben benieuwd ;-).

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/10/u5e5urab.jpg)

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ad.M op 09 March 2014, 18:52:58
@Myron

Bedankt

Mvg Ad
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: DV modelspoor op 09 March 2014, 19:33:34
Vandaag met het hele gezin naar het museum geweest.
Dat is meteen het leuke van deze beurs, alleen Ontraxs is geschikt voor (ons) hele gezin.
Normaal moeten ze niets van de treinen van mij weten ;D

De mannen van Mitropa hebben weer een schitterende beurs neergezet.
Met name hun eigen banen naar Nl voorbeeld vond ik fantastisch om te zien.
Paar leuke gesprekken gehad met oude bekenden en een hoop ideeën en inspiratie opgedaan.

Ontraxs is de enigste beurs die ik echt elk jaar bezoek, heb nog geen editie overgeslagen.

Ook de foto wand van modelbouwers thuis vond ik schitterend om te zien.
Schitterende fotografie (y) (y) (y)

Tot volgend jaar (y) (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 09 March 2014, 19:45:11
Erg genoten van het vele moois vandaag.
Veel bekenden gesproken, sommigen stonden wel een beetje te wankelen, aan het eind van 3 dagen beurs.
Topper voor mij: de vorstbaan van de Fransozen.
Daar kreeg ik letterlijk kippevel van, wat een sfeer.

Zonder de rest te kort te doen, er was weer veel moois.
Jaap een serenade gebracht met mijn smoelschuif. Hij wist niet waar hij kijken moest toen ik het thema van "Once upon a time" speelde, lazerde bijna van zijn kruk. (kan ook de vermoeidheid geweest zijn natuurlijk) ;D

Enkel een paar H0 pallets gekocht.

toffe dag, bedankt allemaal.
Hendrik Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: MHS84 op 09 March 2014, 19:46:28
Zoals hierboven reeds beschreven de beste editie ooit. De deuren gingen al vóór 10.00 u open en meteen doorgelopen naar het Mitropa gedeelte. Het was ’s zondags (gelukkig) helemaal niet druk. Oosterbeek Hoog en Wolzerdange/La Vallée du Wuelzerbech vond ik het mooist. Beide banen hadden een schitterende foto achtergrond. Heb een hele tijd met Tomasso staan kleppen. Een aantal bekenden gezien en zelfs  ingenium en roadster36 een hand gegeven. Het WO2 diorama op de Artitec stand vind ik ook wel het vermelden waard: mooi Floris! En op diezelfde stand wist ik nog een Duitse tank te “bevrijden”.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: René op 09 March 2014, 20:04:18
Niets gekocht, wel een paar plaatjes meegenomen.
Ze staan hier:  http://www.flickr.com/photos/renewolf/sets/72157642107666065/
Later meer
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: SimonH op 09 March 2014, 20:13:37
Gisteren naar Ontrax gegaan, en zoals meestal bij dit soort evenementen, ging mijn vriendin met me mee. Dit keer wierp dat zelfs nog vruchten af: ze heeft besloten een eigen baantje te maken. Maar wat zou het worden, Z, H0 of toch N? In Houten kocht ze onlangs nog bijna een spoor-Z startset, maar gisteren ging dan toch de kogel door de kerk: het moest N worden. Totdat ze de leuke veldspoorbaantjes zag op Ontrax... en tsja, dat was dan ook wel weer leuk (en handig, in dezelfde schaal als mijn baan). Niet langer getwijfeld, en een stukje rails meegenomen in schaal H0m. Het rijdend materieel volgt later...

Qua drukte vond ik het nog meevallen. Soms was het nodig even te wachten totdat ik van dichtbij een foto kon maken, maar in de tweede helft van de middag was het erg rustig (dus nog even een tweede rondje kunnen doen)

Wat heb ik gezien:
Veel leuke, kleine details
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4071_7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4071_7.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4078_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4078_3.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4167_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4167_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4222_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4222_2.jpg)

Groot ontmoet klein
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4073_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4073_3.jpg)

Dit treinstel zoeft voorbij door een licht besneeuwd landschap (prachtige baan trouwens)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4087_9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4087_9.jpg)

Het is rustig op het station
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4088_8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4088_8.jpg)

Leuke, kleine details (love it)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4099_5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4099_5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4101_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4101_2.jpg)

Even voor paparazzi-fotograaf gespeeld
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4103_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4103_3.jpg)

De jager laat zich niet afleiden door het drukke treinverkeer op het spoor achter zich
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4105_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4105_2.jpg)

En verder, was het gewoon best druk
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4112.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4112.jpg)

Even een uitstapje, naar een wel heel noemenswaardige standhouder. Vader en zoon met (deels) handgemaakte modellen in HO. Jezelf in HO laten vereeuwigen op je modelbaan? Dat kan bij deze mensen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4120_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4120_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4121_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4121_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4122_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4122_2.jpg)

de details konden het best worden bekeken met een vergrootglas, zelfs in HO
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4187_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4187_2.jpg)

Weer terug naar de banen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4125.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4125.jpg)

Een juweeltje:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4126_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4126_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4128_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4128_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4129.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4129.jpg)

Over deze baan is al veel gezegd en geschreven. Ik sluit me aan mij de eerdere commentaren: een prachtbaan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4131_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4131_1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4133_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4133_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4136_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4136_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4138_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4138_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4139_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4139_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4165_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4165_4.jpg)

Oosterbeek-Hoog, weer zo'n juweeltje. En ik was kennelijk niet de enige die er zo over dacht... belangstelling genoeg...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4141.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4141.jpg)

Wat doet dat schaap buiten de omheining? Losgebroken, of komt deze zich aansluiten bij de kudde?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4145_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4145_2.jpg)

Loslopende honden langs de spoorlijn...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4149_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4149_4.jpg)

Van Oosterbeek naar de Far West. Een kleine moeite, op Ontrax:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4164_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4164_2.jpg)

Amsterdam Willemspoort, en zo gaan we van het ene hoogtepunt naar het andere
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4170_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4170_3.jpg)

Erg leuk, zo'n baan uit de begintijd van het spoorgebeuren

En er was er nog eentje
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4200_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4200_2.jpg)

Weer naar de andere kant van de oceaan
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4171_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4171_4.jpg)

En opeens waren daar trams
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4175_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4175_1.jpg)
(Zoals ik al zei, van het ene hoogtepunt naar het andere)

Van de Nederlandse trams naar Sloveense diesellocs
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4183_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4183_1.jpg)

En opeens op een landelijk stationnetje
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4196_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4196_2.jpg)

En weer in de bergen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4197_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4197_3.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 09 March 2014, 20:25:12
Vandaag ook nog lekker meegedaan bij Oosterbeek en Rhenen tot een uur of 3. Eigenlijk wilde ik nooit meer naar huis, heb geweldigenoten ;D

Ook ontzettend veel mensen in levende lijve gezien en gesproken, blijft toch erg leuk zo'n meet & greet. Wat mij betreft voor iedereen een aanrader, zelfs als je niet van treinen houdt, maar het wel leuk vindt om te socializen met alle BNLS'ers ;D

Zoals ik al eerder zei in dit topic, heb ik van Leen (Stoomboy) een cadeautje gekregen, het boek "Van d'Een Honderd Roe naar Lombardijen":

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/10/edygynyh.jpg)

Het leuke hier aan is dat het boekje op een modelspoorbeurs in Londen lag, dus het is een internationale aangelegenheid geweest :D Gelukkig weer terug op vaderlandse bodem ;D

Het moest er maar eens van komen, heb al zo lang een frame klaar staan op zolder, al het hout ligt klaar, maar rails, ho maar... Had vorig jaar dit wissel van Peco op de kop getikt voor € 20,- :

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/10/mubude9y.jpg)

Dat scheen nogal een koopje te zijn, zeker gezien de prijzen die ik op Ontraxs zag (€ 57,-), dus vol goeie moed nog maar eens 3 wissels gekocht van Peco, de SL-E188 en de SL-E189:

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/10/5eradu4u.jpg)

(http://img.tapatalk.com/d/14/03/10/ysy3ynap.jpg)

Tsja, dat viel ff tegen, ook bijna € 20,- per wissel. Nou ja, moest er toch maar eens van komen en ben er nu heel blij mee. Samen met 4 flexibele stukken rails is zo het echte begin van baan Hunsow naar Ezonstad geboren ;D

Rest me nog te zeggen dat het een waanzinnig mooie tentoonstelling was en ik wil vooral Jan (roadster36), Ewout (ingenium), Gert Arkema (Gert Arkema), Sander (Sander1985) en Ronald (Ronald1956) bedanken dat ik deze experience eens aan den lijve mocht ondervinden, heb een topweekend gehad!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Romar op 09 March 2014, 21:02:32
Zo... heb me plaatjes ook uitgezocht en gedaan en staan inmiddels online.

Hier een kleine selectie.

Was lekker druk op de zaterdag:

(http://farm3.staticflickr.com/2413/13041489164_6be9a9b0d4_z.jpg) (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13041489164/)
Drukte tijdens OntraXS 2014 (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13041489164/) by Romar Keijser (http://www.flickr.com/people/romarkeijser/), on Flickr

(http://farm8.staticflickr.com/7356/13040913643_729fbdbccf_z.jpg) (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13040913643/)
Willemsport Station Amsterdam, OntraXS 2014 (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13040913643/) by Romar Keijser (http://www.flickr.com/people/romarkeijser/), on Flickr

(http://farm8.staticflickr.com/7314/13040153185_a8f417982e_z.jpg) (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13040153185/)
Mara Harbor, OntraXS 2014 (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13040153185/) by Romar Keijser (http://www.flickr.com/people/romarkeijser/), on Flickr

(http://farm3.staticflickr.com/2709/13038534535_8e3a8408c1_z.jpg) (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13038534535/)
Once up on a time in the west, OntraXS 2014 (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13038534535/) by Romar Keijser (http://www.flickr.com/people/romarkeijser/), on Flickr

(http://farm4.staticflickr.com/3234/13035080223_5f14c30bab_z.jpg) (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13035080223/)
Sdr. Omme OntraXS 2014 (http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/13035080223/) by Romar Keijser (http://www.flickr.com/people/romarkeijser/), on Flickr

Meer foto's zijn hier te vinden:
http://www.flickr.com/photos/romarkeijser/sets/72157642065945425/with/13035080223/


Mvg,


Romar
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 09 March 2014, 21:06:17
Jij wist natuurlijk dat ik er zaterdag niet was...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Romar op 09 March 2014, 21:09:25
Uh, nee, niet dat ik weet. Zal wel geluk hebben gehad. ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 09 March 2014, 21:11:12
;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Station W op 09 March 2014, 21:19:09
@Roadster: Het was geweldig even met jullie mee te mogen kijken. Wat een treinenfeest.

Ja ik heb ook een foto gemaakt:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2518_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2518_1.jpg)

Groeten Henk
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Duizendpoot op 09 March 2014, 21:29:33
Henk, jammer dat we elkaar gemist hebben en je de Bergpoort misgelopen bent.
Maar dat snoepie van Roadster hoort eigenlijk te rijden tussen Ede en Wageningen vindt je ook niet ;D

Groet, Hans
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: RobK op 09 March 2014, 21:40:57
Veel dank aan de organisatoren van OnTraxs 2014! Ik heb zondag een fantastische dag gehad. Als trammodelbouwer, spoornuller, en smalspoorliefhebber ben ik ruimschoots aan mijn trekken gekomen. De locatie Spoorwegmuseum blijft onovertroffen.
In vergelijking met vorige edities lijkt de commercie wel steeds meer ruimte te krijgen, wat gezien de hoge kwaliteit van de aanbieders geen probleem is. Wel hoop ik dat het aandeel van prachtige modelbanen dan ook blijft groeien, zodat de verhouding modeltoppers/commercie ongeveer 50/50 blijft, zoals het OnTraxs betaamt.
O, en dan moet je hier ook nog vertellen welk moois er mee huiswaarts ging. Drie 0e-kipwagenkitjes van Dirkzwager, een spotgoedkoop aandrijfsetje van Kuijpers, een beurskoopje van ModelspoorMagazine, een schaftende 0-spoorarbeider van Hauser/Aumo.be, en bakkenvol inspiratie!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris80 op 09 March 2014, 21:41:50
Allen,

Vandaag ben ik ook geweest. Had niet heel veel tijd, dus na alle banen goed bekeken te hebben weer snel naar huis. Wat mij opviel was de grote verscheidenheid in publiek (man, vrouw, jong en oud). En zo netjes als de jongeren zich gedroegen, zo debiel was menig ouderen. Veel foto's mislukt door geduw, ineens opzij lopen of gewoon half voor me neus gaan staan. Maar ach, de mooie banen vergoeden veel :). Bij deze wat wel gelukte foto's.

De blauwe brabander? zoeft voorbij
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0927_1.jpg)

Wolerdange, mijn persoonlijke favouriet
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0950_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0956_2.jpg)

Brrr, de kou straalt er vanaf....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0988_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_0994_1.jpg)

Een treinenschilderij, erg mooi gemaakt en verzonnen!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_1031_2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC_1074.jpg)


Groet,
Chris

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Michel van den Hof op 09 March 2014, 22:33:30
Na die asociale €3185 die ik al in februari uitgaf aan mijn baan en op mijn verjaardag 8-3 ook nog eens een andere auto, bleef ik op 9-3 steken op een buit van maar 4 MZ rollers in H0 bij MTE.  ;) Er waren er trouwens nog 5. Zal wel komen door die vorige 3 .......  ;D

Mooie banen, handelaren aanbod wat mager. 1e rit in DEIII 114 in de coupé naast de motorruimte pure nostalgie. Rest van museum komt nog wel een keer, met mijn kleinzoon van 4.

Mvg, Michel
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 09 March 2014, 22:46:22
1e prijs. De helluf van lijnelluf
2e prijs  Wolzerdange
3e prijs  Once apon a time the west

Van harte mannen (y)

Gefeliciteerd Thom en Gerco !!

Wie heeft de Kidsaward ? :)

Canal de Remainoul a Tournet


Thom en Gerco Gefeliciteerd met de 1 e prijs
gr Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 09 March 2014, 22:55:07
@Roadster: Het was geweldig even met jullie mee te mogen kijken. Wat een treinenfeest.

Ja ik heb ook een foto gemaakt:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2518_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_2518_1.jpg)

Groeten Henk

Henk,
leuk om je weer eens te zien en te spreken.
Mooie plaat geworden zo van mn snoepie.
Kreeg meteen al pb `s met vragen over de bouw van de 6500?
Miin advies: begin er niet aan als je geen gevorderd instrumentmaker bent ;D
technisch zeer gecompliceerde lok die FLM Beathe.
Andere leuke reactie van een Winkelier die me belde dat hij sloop exemplaren had liggen.
ik mag ze komen ophalen (y)
Ga ik zeker doen , nog een hoop leuke ideeen met deze lok.

Gr Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: spoorzeven op 09 March 2014, 23:14:00
Het was helemaal TOP! Heb mij uitstekend vermaakt en ben met een HB bus (Standaard streekbus Den Oudsten als CN 174 richting Haarlem NS), een Artitec catalogus en stelconplaten van Rail Kees - deskundige dochter hoor - weer naar het Delftse afgereisd. Ook nog even leuk gesproken met Steef (Stedahult) uit Pijnacker die wat mij betreft met zijn Sdr. Omme de eerste prijs had verdiend.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Roeltje! op 09 March 2014, 23:33:59
Hoe was Ontraxs?
Ge-wel-dige dag gehad (y)

Rond elf uur geparkeerd in de Uithof, even op de bus gewacht. Daarna onder een stralend zonnetje tien minuutjes door Utrecht gewandeld. Bij binnenkomst liep ik gelijk al Ronald Halma tegen het lijf, die ik na vandaag niet meer mag bedanken  :'(  Er blijft zo niet veel over, na Eurospoor mocht ik hem ook al geen meneer meer noemen ;D
Daarna gelijk bij Peetoom langs gegaan, tandwielkastje gekocht. Even een tijdje bij de familie Stedahult gekeken en de andere banen in de zaal. Hierna doorgelopen naar het Mitropa bolwerk. Natuurlijk even met RobbertJan(Scones please) gepraat, we zitten bij dezelfde club in Leek (y)  Bij Mara Harbor was John? Aan het rijden, na een paar minuten staan praten kwam Martin zelf opdagen. Zeer leuk gespek gehad over zijn baan en de plannen voor de toekomst. De volgende baan was Once upon a time in the West. Ik had het geluk dat de meester zelf aan de knoppen zat. Omdat ik deze baan op het forum compleet gevolgd had, was het extra leuk om Jaap in het echt te ontmoeten.
Beide heren ontzettend bedankt voor de fijne gesprekken (y)
Bij Locdepot nog wat messing buisjes gekocht, broodje beenham opgehaald. Samen met RobbertJan de prijsuitreiking bekeken, winnaars gefeliciteerd!
Bij Peard nog een mooi NYC bord gekocht, daarna nog even bij de stand van PicommiT staan te kletsen.
Op de valreep nog een wielset bij Peetoom gekocht en afscheid genomen.
Op de terugweg door Utrecht lag het park vol met mensen die genoten van het mooie weer (y)
Bij de bushalte had ik geluk, de bus kwam al voorrijden. Na anderhalf uur sturen weer thuis.
Hulde aan  de organisatie voor dit fantastische evenement, volgend jaar weer!

Groet, Roelof
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 10 March 2014, 00:17:55
(http://www.mijnalbum.nl/Grotefoto-CCYI4UJH.jpg)

Prachtige foto, waar het effect van de doorlopende weg in de fotoachtergrond goed te zien is, bedankt!

Oosterbeek-Hoog, weer zo'n juweeltje. En ik was kennelijk niet de enige die er zo over dacht... belangstelling genoeg...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4141.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4141.jpg)

Wat doet dat schaap buiten de omheining? Losgebroken, of komt deze zich aansluiten bij de kudde?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4145_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4145_2.jpg)

Het is al leuk als je op het bouwmoment zo iets bedenkt, maar als het ook nog opgepikt word, vind ik nog een keer leuk!

Loslopende honden langs de spoorlijn...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4149_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4149_4.jpg)

Euh, dat witte ding is een schaap. Ik had ook beter zo'n dik exemplaar neer moeten zetten. Voor het contrast. ;D

Verder een top (lang)weekend gehad met Oosterbeek-Hoog en Rhenen. Ik heb zegge en schrijve wel 1 uur (het laatste uur) nog wat van de beurs meegekregen.

Mag ik op deze plek ook de bezoekers bedanken voor een zeer geslaagde beurs! Het lijkt wel alsof er een cultuuromslag heeft plaats gevonden, zo voorbeeldig hebben de bezoekers zich gedragen. Jullie hebben zelf kunnen zien dat er nauwelijks omheiningen om de banen stonden en dat men toch af en toe 7 rijen dik echt met de neus in het gras aan de baan stonden.

En ook een bedankje voor de gastvrijheid van het museum en moeite van de organisatoren. Ohja en de Mitropa boys, bedankt voor weer een onvergetelijk weekend!

En Maarten, sorry dat ik geen idee had wie jij bent...   ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris op 10 March 2014, 00:18:26
Zo weer thuis. Na 4 dagen OntraXS.
Voor het eerst achter de schermen.
Ik heb mij prima vermaakt.
Veel mensen gezien en gesproken.
En ook veel mensen gezien, maar door de drukte niet kunnen spreken, sorry :)
Maar het was een geweldige editie.
Het samen ontbijten en avondeten is echt uniek en daar leg je zoveel leuke contacten. En je hebt natuurlijk ook gewoon lol.

Marty, Ronald, Jelle, dank voor de heel fijne samenwerking.
Leden van Mitropa, het was 4 dagen lachen.  :)

Paul, RonaldK en Harold, leuk jullie (weer) te hebben gesproken.

2015, hup, nog mooier, nog beter, ik zie er naar uit :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 00:19:21
Veel dank aan de organisatoren van OnTraxs 2014! Ik heb zondag een fantastische dag gehad. Als trammodelbouwer, spoornuller, en smalspoorliefhebber ben ik ruimschoots aan mijn trekken gekomen. De locatie Spoorwegmuseum blijft onovertroffen.
In vergelijking met vorige edities lijkt de commercie wel steeds meer ruimte te krijgen, wat gezien de hoge kwaliteit van de aanbieders geen probleem is. Wel hoop ik dat het aandeel van prachtige modelbanen dan ook blijft groeien, zodat de verhouding modeltoppers/commercie ongeveer 50/50 blijft, zoals het OnTraxs betaamt.

Dank je Rob, er was idd iets meer commercie maar ook ruimer opgezet. Het aantal modelbanen blijft het streven om er 25 tot 30 te willen hebben staan. Was zo, en zal ook zo blijven.

Bij deze wil ik namens de organisatie (NSM, TM, Marty, Chris, Jelle en ikzelf) iedereen bedanken die geweest is en ervoor gezorgd heeft dat OntraXS weer een daverend succes is geworden dit jaar. Met 10.867 bezoekers een doorslaggevend succes en hoopvol gestemd richting de toekomst. Persoonlijk vond ik deze editie de beste tot nu toe met een mooie variëteit aan modelbanen en commerciële deelnemers. Het vernieuwde concept heeft zijn vruchten duidelijk afgeworpen, niet in de laatste plaats door de inzet van nieuwkomer Chris van Diesen. Dank kerel!

Inderdaad was de winnaar van de OT award de baan van Thom Raven en zijn vriendengroep. Voorwaar een prestatie van formaat, zeker bij een primeurbaan als deze. De kids award was voor Didier Mozier uit Frankrijk. Onze hartelijke felicitatie's voor beide!

Het was vermoeiend maar weer geweldig. Ik dank iedereen die ik gesproken heb. We gaan alweer hard aan de slag voor de volgende editie in 2015, maar eerst een weekje rust.

Nogmaals; Allen dank voor jullie bezoek!!

Groeten, Ronald Halma namens de organisatie van OntraXS.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 10 March 2014, 00:25:45
Dank je Rob, er was idd iets meer commercie maar ook ruimer opgezet. Het aantal modelbanen blijft het streven om er 25 tot 430 te willen hebben staan. Was zo, en zal ook zo blijven.

Nou onder die bovengrens ga je wel blijven hoor...  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 00:31:51
Aangepast :) ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Sven op 10 March 2014, 07:35:16
Drie dagen lang mee kunnen genieten van de foto's en video's hier. Heb toch het gevoel er een beetje deel van te hebben uitgemaakt. Allemaal hartelijk dank!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: NS6400 op 10 March 2014, 07:46:05
Dit jaar ook maar weer op bezoek in het NSM geweest. Was een erg geslaagde beurs  (y) Persoonlijk vond ik hem een tikje minder dan vorig jaar, maar dat kan er ook aan liggen dat de camera uit het niets besloot de geest te geven. Mijn persoonlijke favoriet was Willemspoort maar ook Herberts Crossing en die TT baan (weet de naam niet meer) vond ik erg mooi. Behalve het toegangskaartje heb ik niks aangeschaft. Wel nog wat overgenomen van een forumlid.

Volgend jaar weer  (y)

Groet,
Paul
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Besselspoor op 10 March 2014, 08:12:10
Ontraxs was echt het hoogtepunt dit spoorseizoen (y) Ik heb zelf de meeste tijd in het Mitropakasteel demo's mogen geven het dat was meer dan een genoegen. Tientallen mensen gesproken, ook van het forum dus ik probeer nu voor mezelf een beetje in kaart te brengen wie dat allemaal geweest zijn ;D
Erg leuk vond ik de Schoonhovenaar die mijn station in aanbouw op Rail al herkend had en mij hier op de stand spontaan een oud boekje over trammaterieel uit z'n collectie aanbood, erg sympathiek.
Leuke gesprekken gehad met andere bouwers en bezoekers uit alle lagen van de bevolking inclusief hun kroost. Kinderen reageren zoveel leuker als je in plaats van "afblijven" te roepen vraagt of ze het mooi vinden en ze laat vertellen wat ze zelf wel eens gemaakt hebben.
Verder ook nog even wat tijd gevonden om te genieten van de prachtige banen, ik denk dat qua bouwniveau dit jaar een nog niet eerder bereikt niveau is gehaald, niet in de laatste plaats door de gekoppelde kunstwerken Rhenen en Oosterbeek hoog. Ik kan niet wachten tot volgend jaar...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: tothebeach op 10 March 2014, 08:21:23
Afgelopen vrijdag een dagje geweest. Mooie banen gezien, maar het hoogtepunt was Herberts Crossing. Daar werd je uitgenodigd om zelf te rangeren. Ik heb daar rustig een uur mij bezig gehouden met een climax, heisler en een shay (eet ik ook weer even wat dat zijn ;)). Een rangeerpuzzle opgelost, of eigenlijk klaar gezet voor de volgende rangeerder. Echt gaaf om zo even bezig te zijn en er actief bij betrokken te worden. Dan gaan de baan ook echt leven. Mijn complimenten voor de bouwer en zijn compagnons.
Tegenvallend was Mara Harbor, ik hoop dat deze nog eens af komt. Nolans Wharf had uitstraling, kleine details, doorkijkjes die verrassend waren en kleine details die aanvullend waren. Ondanks de vele uren die er ingestoken waren, Martin, vond ik dit echt jammer.
Rhenen was indrukwekkend. Even werd ik verrast door de 4 delige spoorbrug, jawel ik trapte in de spiegeltruuk  :D.
Verder lekker staan praten met enkelen van het forum/Mitropa-team. Nog bedankt voor de bouwmaterialen, Hans!

Groet,
Michel
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: L o k S o u n d op 10 March 2014, 09:04:35
de afwezigen hadden weeral ongelijk.

Ook wij waren afwezig.
Ik had er al spijt van ... toen ik zondag op bezoek kwam!
Volgend jaar beter!

Patrick
Train Service Danckaert
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: wimk op 10 March 2014, 09:10:52
Dit jaar ben ik op zondag geweest i.p.v. op zaterdag. Misschien niet goed vergelijkbaar, maar ik vond het dit jaar veel rustiger. Lekker druk, soms even wachten, maar niet zo druk dat je met je ellebogen pas een plekje kon bemachtigen om te kijken. Leuk staan praten met diverse bouwers.

Om uit zoveel moois de mooiste te kiezen is gewoon niet te doen. Naast al dat andere moois stak die van Wolzerdange er voor mij met kop en schouders boven uit. Goed dieptewerking ingebouwd, fraai afgewerkt.

Naast voldoening over ouders die hun kinderen in bedwang hielden, heb ik me mateloos geergerd aan die moeder die naast haar kind stond. Kind pakt boompjes vast, de eigenaar van de baan zegt "afblijven", kind gaat gewoon verder, moeders staat ernaast en kijkt er naar. Ik was bijna in staat om die moeder een dreun te verkopen. Nou ja, ik heb me maar ingehouden. Ze zal zichzelf nog wel tegenkomen als dat ON-opgevoede kind later gaat puberen. Als ik vroeger tegen mijn (toen nog kleine) kinderen zei "afblijven", dan bleven de handjes netjes op de rug.

En heb ik wat moois meegenomen naar huis? O, ja zeker. Twee zakjes gras van 1,40 per stuk. Wie het kleine niet eert.......  8)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Patrick1975 op 10 March 2014, 09:23:42
Ook wij vonden het zeer geslaagd (y) We waren op tijd, geen wachtrijen voor de banen (y), af en toe een statief die op duikt ;D Wat een geslaagde dag!!! Eerst naar het Mitropa plein, daar de nodige mensen gesproken, maar wie ???, daar snel de banen bewonderd omdat we dachten dat het wel druk zou worden. Daarna bij Anita decor 2 gipsmallen, 10 kleuren pigmentset en donkere voegpasta gekocht. Bij locdepot ook een gipsmal gekocht.
Verder door het museum gelopen en al het moois gezien. Brammetje heeft nog een bouwpakketje gemaakt en een zak vol met Auhagen bouwpakketjes gekregen (y) Daarna nog een keer alle banen bewonderd en dan nog steeds zie je nieuwe dingen 8)
Dus een top dag gehad. Foto's bespaar ik jullie, die zijn al genoeg geplaats en heb toch maar de zelfde ;D

Tot volgend jaar!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Automatic-rock op 10 March 2014, 11:38:51
Ik ben er vrijdag geweest en heb wederom genoten.  (y)
Enkele foto's heb ik op mijn site geplaatst: http://www.automatic-rock.nl/fotos/ontraxs-2014/

Vond het vooral leuk om te zien dat verschillende deelnemers (waaronder JaJo, zie foto's ;)) ook de multimaus eens 1 van de toekijkende kinderen gaf om even te rijden of te toeteren. Goed bezig! Zo krijg je de jeugd ook enthousiast!  :)
Mijn dochter heb ik voor het eerst meegenomen (bijna 2 jaar oud) en die heeft haar ogen uitgekeken. Helaas nog wel te jong om zelf even te rijden, maar dat komt nog wel ;)

Aankopen heb ik niet veel gedaan, alleen een bus ballast van Woodland Scenics.

Vriendelijke groet,
Benno
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 10 March 2014, 12:17:17
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/xs6.jpg)

OntraXs 2014. Wat een feest! (http://modeltreinbaan.nl/?p=9363)

Dit weekend werd er niet gebouwd maar geshowd. In het Spoorwegmuseum te Utrecht heb ik drie fantastische en onvergetelijke dagen beleefd. Een kleine serie foto's laat zien hoe ik de afgelopen dagen heb genoten van dit evenement met bijna 11.000 bezoekers.

Groet Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Klaas Zondervan op 10 March 2014, 12:27:47
Nou Jaap, als ik zie hoe je dat spul in de auto hebt gepropt, dan mag het wel een wonder heten dat het allemaal heelhuids is overgekomen.
Gelukkig hoefde je niet ver te rijden.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Remunj op 10 March 2014, 13:14:37
Heb me zaterdag prima vermaakt.
Stonden weer schitterende hoogstandjes.  (y)
Gezien de drukte bij veel banen vielen die zeker in de smaak.
Ook een mooie mix van handel en banen.
Wat ik dan wel "jammer" vond was dat er rond het Mitropa kasteel een aantal schitterende banen stonden die naar mijn gevoel daar een beetje weggedrukt stonden en niet goed genoeg tot hun recht kwamen.
Als ik dan zie hoeveel ruimte er vrij was in de grote hal tussen de handel had naar mijn gevoel de opstelling anders gekund.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 13:19:15
Maar dan was het geen Mitropa plein geweest :) De ruimte tussen de banen ging nog wel maar de doorloop was er niet. Ze bleven gewoon te lang staan  ;D

Leerpunten voor volgend jaar :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Harold Content op 10 March 2014, 13:22:18
Het Mitropa-plein was wel gewoon heeeel gezellig druk!! :) (y)...

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Petertrein81 op 10 March 2014, 13:30:08
de afwezigen hadden weeral ongelijk.

Ook wij waren afwezig.
Ik had er al spijt van ... toen ik zondag op bezoek kwam!
Volgend jaar beter!

Ik had inderdaad eigenlijk wel op ESU/Train Service Danckaert gerekend.
Ik was erg benieuwd naar de demonstratie van de aangekondigde DB Baureihe 245 en de Voith Gravita van ESU.

Groet Peter,
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 13:31:43
Nou nee hoor, geen leerpuntje hoor, als we volgend jaar weer 7,5 nieuwe banen hebben doen ik het gewoon weer zo.
Enige is denk ik dat we volgend jaar niet zoveel nieuwe banen hebben  :)
De paden waren daar 3 meter of breder, en als de paden nog breder waren, dan hadden de wachtende buiten het plein staan wachten in de paden, waardoor het alleen maar drukker en warmer is, en er alleen maar meer kans is op gedrang vanuit het midden
En dan staan er 7 rijen voor een baan..... leuk... vanaf rij 3 of 4 zie je toch niets meer.
En minder banen daar neerzetten was uit of de vraag, we gooien niemand buiten het bootje, dan maar krap  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 10 March 2014, 13:31:53
Ik heb je om de middag in het voorbijgaan gezien Patrick, daarna niet meer, tranen van spijt en snikkend huiswaarts  ;D ? Ik had je ook graag weer even gesproken.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Remunj op 10 March 2014, 14:10:08
Maar dan was het geen Mitropa plein geweest :) De ruimte tussen de banen ging nog wel maar de doorloop was er niet. Ze bleven gewoon te lang staan  ;D
Volgens jaar gewoon de 3737 ff opzij zetten voor meer ruimte  ;D

Dat ze te lang bleven staan hebben de bouwers aan zichzelf te danken. Moeten ze maar niet zoveel moois bouwen  ;D 8) (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 14:50:34
Zo.

Net thuis van Ontraxs, het hele weekend meegeholpen bij Wolzerdange. Vandaag moest eerst nog  Wolzerdange naar zijn zolderkamertje verhuisd worden  :)
Het was een schitterende beurs, en het blijft een geniale plek voor zo'n tentoonstelling.

Marty, Ronald en Chris + team: Bedankt!

Heel veel mensen gesproken, en het is inderdaad zoals Chris een paar bladzijden terug al schreef:
De jongeren waren over het algemeen erg netjes en beleefd, een aantal ouderen mag daar wel een voorbeeld aan nemen!

Wat heb ik gekocht: een zakje gras, een bielsmat voor een kruising h0-h0e en een setje krasdingen voor gips enzo.

En nu gauw weer zelf bouwen.

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim R op 10 March 2014, 14:53:37
Beelden van zaterdag (van een DSLR....(zonder flits)) Wat was het *&#*%@<>*-druk!!


Weesperpoort:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9842_1280x768.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9842_1280x768.jpg)
Petje af voor mensen die een modelbaan maken over een thema wat zo ver geleden is!!

Complimenten aan de organisatie en de bouwers. Nou, vooruit, nog 1 minpuntje: Tillig was Tillig-elite. Want van de 1:87 modellen was er niets te vinden. En daar was ik nou juist weer op zoek...
Nog wat meegenomen? De catalogus van Artitec. En Modelspoormagazine 134. Inderdaad vanwege de voorpagina en pagina's 28-41. 1 x raden wat daar nu staat....

Groet,
Raymond v/d Hoven, vaste bezoeker Ontraxs. Ik kom ook in 2015, 2016 en 2017. De data zijn al gereserveerd!


Dank voor het compliment. Word met een fijn gevoel ontvangen.  Mag het Willemspoort Station Amsterdam zijn?

Vr. Groeten,
Wim Ritzer.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Geoffrey_ op 10 March 2014, 15:16:19
Hoe was ONTRAXS?: Saai en eentonig

Welk moois ging mee huiswaarts?: Een verzameling boekjes

 ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 15:22:39
Zeker niet verder gekomen dan dat Deense baantje?  ;D

Kan me voorstellen dat je daar bent blijven steken, prachtig baantje  (y) en zeker niet saai  ;D

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 10 March 2014, 15:34:25
@Tjalling: ' ... saai is juist een kwaliteit'  (y) .

(Citaat van een lid van een welstandscommissie kortgeleden ;) )

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martin Welberg op 10 March 2014, 15:36:40
Citaat
Tegenvallend was Mara Harbor, ik hoop dat deze nog eens af komt. Nolans Wharf had uitstraling, kleine details, doorkijkjes die verrassend waren en kleine details die aanvullend waren. Ondanks de vele uren die er ingestoken waren, Martin, vond ik dit echt jammer.

Klopt als een bus Michel, zal ook niet weer voorkomen...is niet te doen om in je vrije tijd 1,5 baan van 7 meter te bouwen...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 10 March 2014, 15:44:19
Wij van Oosterbeek-Hoog zijn Martin dan ook zeer bijzondere dank verschuldigd hier. De bakkenbouw en met het begroenen van de baan heeft hij ons aan het handje meegenomen en hiervoor veel werk verzet. Bedankt Martin!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 16:08:43
Tja, hoe was Ontraxs ........... Je kan natuurlijk het vanuit de banen bekijken, echter ......... wie de jeugd heeft, heeft .......

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_001.jpg)

Voorbereiding


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_002.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_002.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_003.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_003.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_004.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_004.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_005.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_005.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_006.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_006.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_007.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_007.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_008.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_008.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_009.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_009.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_010.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_010.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_011.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_011.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_012.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_012.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_013.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_013.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_014.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_014.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_015.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_015.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_016.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_016.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_017.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_017.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_018.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_018.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_019.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_RV_019.jpg)

foto's copyright René Vink

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_001.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_002.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_002.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_003.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2014_03_07_PB_003.jpg)

Deze foto's zijn op de rustige momenten genomen. za/zo is tussen 12:00u en 14:30u spitsuur. Dan heb je zo 12 -16 kinderen tegelijkertijd aan het bouwen.

Allereerst wil ik alle meewerkende vrijwilligers bedanken
- Han & Marijke Zijlstra
- Hans en Evelien van Pelt
- Kees Boskamp
- Rene Vink
- Roelco Rens
- Ronald Koerts
en
- "meester Jan" voor de rangeerbaan


Verder:
- Marty voor de uitnodiging om het dit jaar weer te mogen doen

en tenslotte:
 - Maarten / Auhagen voor het organiseren van de kitjes. Zonder deze gift (voor het tweede jaar op rij) had iets dergelijks niet te doen geweest. We hebben een poging gedaan te turven hoeveel kinderen we aan onze tafels hebben gehad maar meer nauwkeurigheid dan ong. 60/120/120 op vr-za-zo zou onterecht zijn.

Wat ik er aan overgehouden heb:
- een paar zeer vermoeide voeten
- de herinnering aan een heleboel glimlachende kinderen en de vage hoop dat er ooit iemand met een baan op Ontraxs staat die zal zeggen dat hij/zij daar het eerste huisje gebouwd heeft.

Inmiddels hebben we de basis van het programma wel onder de knie en zijn er vergaande ideeën voor een uitbreiding van het programma. Wat mij betreft: voor herhaling vatbaar  (y) (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 16:20:32
Helemaal fantastisch Paul, Jij ook erg bedankt voor je tomeloze inzet voor, tijdens en na het entertainen van de kids  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martino op 10 March 2014, 16:22:42
Klopt als een bus Michel, zal ook niet weer voorkomen...is niet te doen om in je vrije tijd 1,5 baan van 7 meter te bouwen...
Is een grapje zeker...Mara harbor behoorde tot mijn favoriet! zoals die weg was gemaakt van klei en dan die steigers! erg mooi!!!
Martin.....complimenten....ps: heb een doosje met een decomatje gekocht met je naam erop...doe je nu in strooisels?
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 16:24:51
Paul:  (y) (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 16:36:38
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontraxs_2015.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Ontraxs_2015.jpg)

  ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim1969 op 10 March 2014, 16:48:47
geweldig

Kan er nog niet over uit, wat eeen TOP weekend (y) (y) (y)

Perfectt georganiseerd, een prachtige locatie, zeeeer gezellig, veeeeels te druk met allerlei enthousiastelingen, t hele weekend lullen over mooie moeders, treinen, bier en vooral gewoon lekker ouwehoeren,  en nu zo gaar als een klontje boter ;D ;D ;D

Veel mensen gesproken, nog veel meer mensen die ik graag had willen spreken gemist :D

Echt een ervaring om nooit meer te vergeten, organisatie bedankt, ook namens Tjalling, Remco en Harold.

Ook wij hebben op een lekker plekkie nog ietsiepietsie kunnen genieten van het prachtige voorjaarsweer


(http://i1190.photobucket.com/albums/z444/Wim_Wijnhoud/IMAG0744_zpsaaf8f843.jpg) (http://s1190.photobucket.com/user/Wim_Wijnhoud/media/IMAG0744_zpsaaf8f843.jpg.html)

(http://i1190.photobucket.com/albums/z444/Wim_Wijnhoud/IMAG0742_zps9a17f248.jpg) (http://s1190.photobucket.com/user/Wim_Wijnhoud/media/IMAG0742_zps9a17f248.jpg.html)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 16:57:56
Mooiste foto die ik gezien heb, die zou helemaal mooi zijn als het met een echte camera gemaakt was en je minder gedronken had  ;D
En ik had die witte engelen echt niet besteld hoor, was echt toeval  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim1969 op 10 March 2014, 17:04:47
t ratelt nog in mn kop, die witte engelen had ik net verbannen 8) 8) 8) zou zo weer die hele bar leeegdrinken, eet enige minpuntje Marty... die witte negelen..

alhoewel, waar bergen zijn zijn dalen... :o :P
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: tothebeach op 10 March 2014, 17:26:54
Tegenvallend was Mara Harbor, ik hoop dat deze nog eens af komt. Nolans Wharf had uitstraling, kleine details, doorkijkjes die verrassend waren en kleine details die aanvullend waren. Ondanks de vele uren die er ingestoken waren, Martin, vond ik dit echt jammer.
Klopt als een bus Michel, zal ook niet weer voorkomen...is niet te doen om in je vrije tijd 1,5 baan van 7 meter te bouwen...
Hoi Martin,

Daar heb je helemaal gelijk in, het is een gigabaan voor te weinig tijd. Ik doe het je niet na. Maar gewoon door blijven bouwen, volgend jaar is er weer een Ontraxs   ;D

groet,
Michel
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Klaas Zondervan op 10 March 2014, 17:29:53
@Paul Bender: mag ik uit jouw kalender afleiden dat OntraXS volgend jaar 4 dagen duurt? Of is de donderdag als vanouds de opbouwdag?
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 17:32:00
@Tjalling: ' ... saai is juist een kwaliteit'  (y) .

(Citaat van een lid van een welstandscommissie kortgeleden ;) )

Hebben ze die man met pek en veren de stad uitgejaagd?
Het is een bestaansreden voor een aantal andere beurzen  ;D

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 17:32:36
Hou het daar maar op, Klaas. Dat kost een hele dag, en Paul heeft deze editie ervaren hoe gezellig dat is ondanks het vele werk :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 17:36:12
Klaas, die vraag (hoeveel dagen duurt Ontraxs) is afhankelijk van aan wie je het vraagt. Bij Marty/Ronald/Chris/e.a krijg je een ander antwoord als van bij voorbeeld Milocomarty of Stedahult. Bij een gemiddelde bezoekers zal het weer een ander antwoord zijn.

Ik voor mij denk dat ik er niet onverstandig aan doe om het zo in MIJN agenda te zetten. Wat iemand anders doet ....  ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martin Welberg op 10 March 2014, 17:40:12
Hoef er niet voor 20.00 te zijn  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 10 March 2014, 17:48:57
Klopt Paul! Bij mij vier en een halve dag  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martin Welberg op 10 March 2014, 17:52:14
Trek er 5 voor uit  ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 17:53:40
D'r was de afgelopen dagen iemand die zei dat Ontraxs wil leuk is, maar dat het eigenlijk wel ten koste van de zuivere zuiptijd ging. Ben alleen even kwijt wie dat nu was  :-\
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 10 March 2014, 17:56:54
Hebben ze die man met pek en veren de stad uitgejaagd?
Het is een bestaansreden voor een aantal andere beurzen  ;D

Groet,
Tjalling

Het is een uitspraak genoemd in een ander verband, maar je hebt ook kwaliteitssaai  ;D .
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 17:57:24
Kan ik nooit gezegd hebben Paul, zo ben ik niet , maar ik gok dat diegene die dat zei zeker een centimeter of 60 kleiner is.... die onverstaanbare wandelenede bijzettafel soms ??
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 10 March 2014, 17:58:19
Well... not me! Drink geen druppel alcohol.

Moeten we de bouwtijd eigenlijk ook in dagen berekenen?
Of is dat liefdewerk oud papier? Dan kom ik wel op een 120 dagen...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2014, 18:10:20
Tja, hoe was Ontraxs ........... Je kan natuurlijk het vanuit de banen bekijken, echter ......... wie de jeugd heeft, heeft .......
t hij/zij daar het eerste huisje gebouwd heeft.

... Een hele rij fotos.....

Goh... Ik wist niet dat ik zo vaak op de foto sta....  ::)  En inderdaad alleen in de ochtenden wat banen bekeken. Nog een paar kleine dingen kunnen scoren maar niet veel.  Nog wel genoten van jaap z'n voorbeurs-muziek. Dat was volgens mij voor velen op het mitropa-plein een welkome afwisseling met de filmmuziek van zijn baan :D

Inmiddels hebben we de basis van het programma wel onder de knie en zijn er vergaande ideeën voor een uitbreiding van het programma. Wat mij betreft: voor herhaling vatbaar  (y) (y)

Inderdaad! 3 dagen hard werken maar het resultaat is er dan ook naar... Veel blije gezichten!

Ook van mijn kant een bedankje voor de heren (Marty, Ronald, Chris en Jelle) van OntraXS!: bedankt voor de goede zorgen. Het was weer allemaal goed geregeld! Wat je wel mist is de toespraak van Jelle.... De overige heren van Mitopra en de overige deelnemers die ik gesproken heb ook bedankt voor de gezelligheid voor / tijdens / na de beurs / in het hotel! Het was echt erg gezellig!

Natuurlijk ook Steef en Daan: Het was gezellig! Erg leuk om te zien hoe de baan geworden is en dat de IC3 ook goed rijdt in zijn natuurlijke omgeving. Hij komt vanzelf een keer richting het oosten des lands :) We gaan het zien in diverse bladen :D

@martin: Ik hoop dat mijn hulp bij het afbreken niet geleid heeft tot een groter bouwpakket te laten zijn dan het al was! ;D Soms dacht ik echt: Wat een Ikea-bouwpakket  ;D ;D ;D De hele meuk moest weer mooi mee naar het oosten ;) :D


D'r was de afgelopen dagen iemand die zei dat Ontraxs wil leuk is, maar dat het eigenlijk wel ten koste van de zuivere zuiptijd ging. Ben alleen even kwijt wie dat nu was  :-\

Dat kan er maar ééntje zijn ;)

Kan ik nooit gezegd hebben Paul, zo ben ik niet , maar ik gok dat diegene die dat zei zeker een centimeter of 60 kleiner is.... die onverstaanbare wandelenede bijzettafel soms ??

Onverstaanbaar? Valt toch wel mee? :D

Al met al: Een heel mooi weekend. Mogelijk dat het volgend jaar voor mij maar eens vijf dagen gaat duren. Zat behoorlijk brak op het werk vandaag ;) :)

Groet Ronald.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 18:17:02
diegene die dat zei zeker een centimeter of 60 kleiner is.... die onverstaanbare wandelende bijzettafel soms ??
Ach nadat we, met het nodige onderstophout, die wandelende bijzettafel aan Mata Harbor hadden vastgemaakt als "last minute" fiddleyard hebben we d'r volgens mij verder weinig last en enkel profijt van gehad  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: rjr op 10 March 2014, 19:02:30

- de herinnering aan een heleboel glimlachende kinderen
En vergeet niet de dankbare ouders die zagen hoe leuk hun kroost het vond om zelf ook z'n huisje te kunnen maken.

Inmiddels hebben we de basis van het programma wel onder de knie en zijn er vergaande ideeën voor een uitbreiding van het programma. Wat mij betreft: voor herhaling vatbaar  (y) (y)

Ben benieuwd wat de vergaande ideeën zijn, maar wie weet komen we daar volgend jaar vanzelf achter. Als het zo uitkomt wil ik ook best weer helpen.

En heb ondanks de drukte toch ook nog wel wat van de banen kunnen zien, al was dat vooral voor openings-tijden.

Roelco
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 19:08:50
.....Ben benieuwd wat de vergaande ideeën zijn......

Ik ook  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2014, 19:16:51
Ik weet al iets meer.... ik weet niet of marty daar zo vrolijk van gaat worden ;)

Groet Ronald.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 19:20:07
Dan worden jullie er automatisch ook niet  blij van  ;D ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2014, 19:30:06
Ik moet het nog even allemaal op mij in laten werken ;)  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ronald1956 op 10 March 2014, 19:35:47
Nog wel genoten van jaap z'n voorbeurs-muziek. Dat was volgens mij voor velen op het mitropa-plein een welkome afwisseling met de filmmuziek van zijn baan :D

Dan heb je z'n na programma zeker niet gehoord (dat begon met K3)  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: rjr op 10 March 2014, 19:36:48
Het is nog lang geen volgend jaar, dus je hebt de tijd om het op je in te laten werken.
En als ik er niet vrolijk van wordt dan meld ik me gewoon niet aan om te helpen  ;D

Roelco
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gerard van de Weijer op 10 March 2014, 19:38:51
Ik vind het gebrabbel rond Ronald behootlijk warrig.
Het enige wat ik gezien heb zijn drie man die een behoorlijke inzet hebben getoond onder "bedwelmende" omstandigheden en dan bedoel ikin geen enkele wijze drank.
De arbeidsinspectie had zich er druk over gemaakt. Hulde mannen ik hoop dat jullie geen bijwerkingen gaan ondervinden van die solutionsnuif.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 19:45:44
Dan heb je z'n na programma zeker niet gehoord (dat begon met K3)  ;D

En dat was het kwalitatief goede deel  ::)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 19:46:44
Kwalitatief goede deel van het naprogramma bedoel ik............... :-\
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 20:02:05

De arbeidsinspectie had zich er druk over gemaakt. Hulde mannen ik hoop dat jullie geen bijwerkingen gaan ondervinden van die solutionsnuif.

Och Gerard, ze vonden het best lekker ;D ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2014, 20:13:45
Ik vind het gebrabbel rond Ronald behootlijk warrig.

Ha Gerard, Ik hoop dat ze deze bouwer (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,51232.msg821715.html#msg821715) bedoelen :) Al zal het qua lengte niet zo heelveel uitmaken :D

De arbeidsinspectie had zich er druk over gemaakt. Hulde mannen ik hoop dat jullie geen bijwerkingen gaan ondervinden van die solutionsnuif.

Je merkt er op het laatst niets van.  ;D Nu snap ik het bord bij de rangeerbaan van "meester jan". Dat gaf aan: "Vanwege het rijtijdenbesluit heeft meester jan rust van 12.00 tot 13.30 uur..."

Groet Ronald.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: MB6400 op 10 March 2014, 20:21:46

Afgelopen zaterdag heben ook wij erg genoten van een prima georganiseerd Ontraxs 2014.

Met name de luxemburgse en de 2 franse banen waren voor ons hoogte punten.

Complimenten voor de organisatie  (y)

Volgend jaar weer.  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert1 op 10 March 2014, 20:36:34
Het is een bestaansreden voor een aantal andere beurzen  ;D

Andere beurzen? Hebben die na Ontraxs 2014 überhaupt nog bestaansrecht dan?   ;)

Aan alle exposerende modelbouwers en de organisatie: dit was top!  (y)
Ik bezoek al sinds de vroege jaren '80 de grote beurzen in NL, België en Duitsland en slechts enkele edities van de beurs van het Belgische Modelspoormagazine kwamen hierbij in de buurt.
De rest is nu volledig gedeklasseerd. Ik denk dat ik me vanaf nu in NL beperk tot Ontraxs.

mvg,
Gert
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 10 March 2014, 20:40:52
Nog niet vaak genoemd hier, ook niet door mijzelf, maar de tentoonstelling van foto's van de bouwers vond ik buitengewoon fraai. Mooi om de bouwers in hun eigen domein in opperste concentratie aan het werk te zien.  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 10 March 2014, 20:44:34
Andere beurzen? Hebben die na Ontraxs 2014 überhaupt nog bestaansrecht dan?   ;)

Aan alle exposerende modelbouwers en de organisatie: dit was top!  (y)
Ik bezoek al sinds de vroege jaren '80 de grote beurzen in NL, België en Duitsland en slechts enkele edities van de beurs van het Belgische Modelspoormagazine kwamen hierbij in de buurt.
De rest is nu volledig gedeklasseerd. Ik denk dat ik me vanaf nu in NL beperk tot Ontraxs.

mvg,
Gert
Je maakt het nu erger dan dat het bedoeld is.

Gelukkig worden er ook andere beurzen georganiseerd, en zijn daar ook leuke dingen te vinden.
Als je geen spullen tweedehands wilt kopen, en een baan maar één keer hoeft te zien om deze van haver tot gort te kennen, heb je gelijk.
Voor de rest van het land is er gelukkig de mogelijkheid ook andere beurzen te bezoeken  ;D

@Marc: Dat maakte het erg persoonlijk, ik vind het een mooi initiatief  (y)

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Remunj op 10 March 2014, 20:44:57
Nou heb ik er zaterdag meerdere uren rondgelopen (en uiteraard gekeken  8) ) maar die foto's heb ik dan compleet gemist  ???
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 10 March 2014, 20:45:18
Andere beurzen? Hebben die na Ontraxs 2014 überhaupt nog bestaansrecht dan?   ;)


Ja, dat hebben ze. Elke show in Nederland heeft zijn eigen publiek en doet het op zijn eigen manier. Uiteraard is er onderlinge concurrentie maar die is eerlijk. Van Leo Hendriksen (Eurospoor) kregen we het compliment dat er 30 voor Nederland nieuwe modelbanen stonden die nooit eerder hier te zien waren. Kijk, zo gaat het ook en daarmee verdienen alle organisatie's hun bestaansrecht.

Op naar 2015, de eerste banen hebben zich alweer gemeld ;)

Nou heb ik er zaterdag meerdere uren rondgelopen (en uiteraard gekeken  8) ) maar die foto's heb ik dan compleet gemist  ???

Wereld 4, tegenover Maerklin ;)

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronaldk op 10 March 2014, 20:47:00
Nog niet vaak genoemd hier, ook niet door mijzelf, maar de tentoonstelling van foto's van de bouwers vond ik buitengewoon fraai. Mooi om de bouwers in hun eigen domein in opperste concentratie aan het werk te zien.  (y)

Inderdaad marc! Helemaal vergeten! Ze hingen tegen de wand van de kluisjes. Daar heb ik op zondagochtend eens rustig naar gekeken. Mooi!  (y)

Groet Ronald.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert1 op 10 March 2014, 20:55:42
O, maar er zal best publiek zijn dat nog steeds graag naar tientallen meters grasrollen, dranghekken, slecht verlichte hallen, modeltreinen die kennelijk niet eens zo heimelijk liever Scalextric-racewagentjes waren geweest en kilometers marktkraampjes, danwel veel te nauwe gangpaden langs kilometers volgestouwde tafels gaat kijken, maar ik persoonlijk ben daar na ruim 100 bezoeken wel van genezen...

Dankjewel Marty, Ontraxs 2014 was het perfecte medicijn!   8)

mvg,
Gert
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Station W op 10 March 2014, 21:03:14
Henk, jammer dat we elkaar gemist hebben en je de Bergpoort misgelopen bent.
Maar dat snoepie van Roadster hoort eigenlijk te rijden tussen Ede en Wageningen vindt je ook niet ;

Maar Hans...
Ik heb naar je uitgekeken. Ik vond het al zo gek dat ik je niet zag. Zeker even geen zin meer na die wedloop van vorig jaar in de Bbthk. Zat je dan niet bij de Mitropa-boys? Ik had de Bergpoort toch niet kunnen missen.

Ja natuurlijk hoort de 6500 in Wageningen thuis. Even Jan lief aankijken..........

Helaas gemiste kans
Groeten en excuus
Henk
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 10 March 2014, 22:04:24
Overigens stond er wel een baan op Ontraxs die behoorlijk uit de toon viel; een racebaan op de Märklin-stand.  ;D.
Die had aan belangstelling van de jeugd overigens niet te klagen..  8)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 10 March 2014, 22:29:14
Lachen was dat, ja.
Van mij verdienen ze een rode lantaren ;D
Bij o.a. Artitec kon je zien, hoe een product ook kan worden gepresenteerd, waarvoor hulde.
Misschien een suggestie voor die racebaan om er ook iets mooiers van te maken?

Hendrik Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 10 March 2014, 22:39:32
O, maar er zal best publiek zijn dat nog steeds graag naar tientallen meters grasrollen, dranghekken, slecht verlichte hallen, modeltreinen die kennelijk niet eens zo heimelijk liever Scalextric-racewagentjes waren geweest en kilometers marktkraampjes, danwel veel te nauwe gangpaden langs kilometers volgestouwde tafels gaat kijken, maar ik persoonlijk ben daar na ruim 100 bezoeken wel van genezen...

Dankjewel Marty, Ontraxs 2014 was het perfecte medicijn!   8)

mvg,
Gert

Ik heb op eurospoor toch ook regelmatig juweeltjes gezien, zoals een compleet werkende haven met fanfare en tewaterlating etc. Of een baantje met een compleet werkende mijn uit Italië. En inderdaad, ander publiek, veel meer gericht op familie en kinderen. Maar goed, als purist ontgroei je soms sommige dingen (alhoewel ik ook met plezier naar eurospoor ga). Overigens maak ik die fase ook in privé modelspoorland mee, gisteren zei ik nog tegen Gert Arkema, eerst speelde ik met treintjes, nu speel ik met philotraintjes ;D zo gaat dat soms...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 10 March 2014, 22:55:14
Nou, dat Eurospoor meer voor gezinnetjes is, ben ik niet zo met je eens eigenlijk
Op Eurospoor lopen veel kinderen , maar het gros moet mee van pappa
In het museum, en niet alleen tijdens Ontraxs lopen heel veel kinderen, waarbij pappa, mamma en opoe mee moet van de koters.
Dat is wel een wezenlijk verschil, en verklaring waarom de kinderen zich over het algemeen beter gedragen en naar mijn idee nog geïntrigeerd naar de banen kijken, ondanks dat er soms even niks rijd
Op Ontraxs waren er 11 banen waar kinderen zelf konden rijden, en zelfs een maus in hun hand gedrukt  kregen, zelfs als ze nee zeiden als het hen werd gevraagd ( want meneer de baaneigenaar moest zo nodig even roken, ik noem verder geen namen), en dat helpt toch wel mee om de kinderen er warm voor te krijgen, al is het maar voor een uurtje, de startsets vlogen in ieder geval weg uit de winkels.
En dat is nou net weer de reden waarom we vonden dat de winkels wel meer mochten verkopen, goedkope startsets, bij voorkeur goedkoper dan een nintendo spelletje
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 10 March 2014, 23:08:54
Op Ontraxs waren er 11 banen waar kinderen zelf konden rijden,
Ik hem me niet gerealiseerd dat het er zoveel waren,, maar dat is een indrukwekkend percentage
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Reinout van Rees op 10 March 2014, 23:35:02
Nu had ik mijn zoontje van 9 (of dochter van 11) deze keer niet mee. 1x per jaar mag pappa in z'n eentje naar een beurs, voor de rest (rail/eurospoor/valkenburg) mag het kroost mee.

Dat zoontje heeft de neiging bij elke baan te vragen of hij ook even mag rijden. Nu heb ik de indruk dat het gros van de banenbezitters daar niet op staat te wachten. Als ik nu lees dat er ruim 10 banen kinderen lieten rijden... Is dat ontraxs of is dat algemener? Kunnen de dames/heren banenbezitters daar iets van zeggen?

Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 10 March 2014, 23:38:46
Yep Tom, niet van dat benauwde. Ik vond en vind zowel Driebergen-Zeist als Lunetten nog steeds mooi en inspirerend, die heb ik enkel op Rail / Eurospoor gezien. En zo zijn er nog meer banen die zeer de moeite waard zijn. Feit is alleen dat er een groter variëteit in kwaliteit n afwerking is op deze beurzen, dat heb je met OT minder.
BTW, het wordt tijd om ook kinderen es een blauwe muis in handen te drukken om met Philotraintjes te spelen, zo schrijdt de beschaving voort!

@Reinout, het wordt tijd dat je je es meldt. Elke keer prima filmpjes maken en niet eens even een handje geven, tsssss  >:(  ;).
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 10 March 2014, 23:39:36
Wij hebben het dit jaar niet gedaan  maar ach als ze me het netjes vragen heb ik daar geen moeite mee.

Gert je bent me voor  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Reinout van Rees op 10 March 2014, 23:50:07
Gert: ik was het van plan, maar van de vier keer dat ik bij de baan stond was je drie keer in geen velden of spoorwegen te bekennen en de vierde keer stond je in een hoekje met twee rijen bewonderaars als bescherming die met je kletsten :-)

Maar ik beloof de volgende keer nog beter mijn best te doen je wel een hand te schudden. Wat is de volgende beurs?

Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 11 March 2014, 00:09:42
nnb
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert1 op 11 March 2014, 00:38:49
BTW, het wordt tijd om ook kinderen es een blauwe muis in handen te drukken om met Philotraintjes te spelen, zo schrijdt de beschaving voort!

Vraag ik me toch af wat daarvoor de belangrijkste vereiste is: stalen zenuwen of geld teveel?   8)

Maar zonder dollen: Als er één beurs is waar kinderen echt een goeie kans lopen de hobby in te worden gezogen, dan ik het Ontraxs wel!
Hulde voor al het geduld en de bereidwilligheid van de exposerende modelspoorders.

mvg,
Gert
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Reinout van Rees op 11 March 2014, 00:40:03
Laat ik ook eens een verdediging van de andere beurzen opvoeren. Case in point Rail 2010. Ik heb ook daar toendertijd een video van gemaakt: https://vimeo.com/86838619

Het begint met de door Gert al genoemde Utrecht Lunetten baan. Mooi mooi mooi. Beetje langzamer rijden af en toe, maar geweldig herkenbaar. Nooit op ontraxs geweest.

0:53, Engelse baan in de lichte sneeuw. Veel mensen vonden die Franse baan met sneeuw zo mooi op ontraxs 2014, toch? Kijk hier eens naar! Minstens zo mooi.

1:30 een loeigrote Franse baan met een Eiffel brug. Dat rotding kwam boven mij uit, 2m20 ofzo. En tot aan de grond. Wow. Die baan was nauwelijks tentoongesteld omdat 'ie zo bewerkelijk te verplaatsen was. Rail 2010 kreeg het voor elkaar.

3:20 Schoppenhausen, voor mij de beste baan tot nu toe op een tentoonstelling! Volgens mij heb ik 8 minuten video ofzo van die baan. Mooi landschap en vooral goed treinverkeer. Groot station, halte, nog een station, lap vrije baan. Volgens mij was het mitropa plein daarmee wel redelijk gevuld geweest. Echt een grote. Dit is dus een soort baan dat niet makkelijk op ontraxs kan komen maar dat prima de ruimte heeft op Rails! Volgens mij komen ze (met een andere baan) naar Eurospoor 2014, dus ik ben paraat.

Kijk voor die baan bijvoorbeeld eens van minuut 6 tot 7. Enkelsporig baanvak. Railbus komt aan bij station en vertrekt weer. Bij 6:28 gaat het sein op veilig voor de goederentrein en vertrekt een realistische buurtgoederentrein met een BR57 naar het volgende station. Dat komt op mij qua verkeer toch beter over dan het gros van de banen op ontraxs :-)

Met 10:50 zijn we weer bij een andere baan. Spoor 0, prachtig gedetailleerd Engels spul. Zou niet misstaan op ontraxs :-)

12:30, Rae Bridge? Blijft een mooie. Niet specifiek een ontraxs-baan, maar wel eentje waar ik altijd met plezier bij sta te kijken op eurospoor/rails/valkenburg!

Dus... genoeg moois op andere beurzen. Maar... daar scheelt het per jaar wel hoeveel moois er te zien is. En ik moet ontraxs meegeven dat ik daar elk jaar gegarandeerd aan het kwijlen ben. (Ik sla me nog voor m'n kop dat ik het vorig jaar compleet vergeten ben, boem, boem, boem).


Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 11 March 2014, 01:18:14
Reinout, ik heb het filmpje bekeken, en elke baan ken ik inderdaad
bij sommige denk ik, ships, ze waren ons voor, bij andere denk ik, die heb ik gezien en had ik kunnen hebben, maar voldoen aan te weinig aan de regels die we zelf verzonnen hebben
Die Schoppenhausen is Fremo, en als ik me niet vergis de proto afdeling, of hoe ze dat noemen. Schitterende baan, maar geen Fries en geen achtergrond.
Of ze passen gewoon iet in geen enkel ruimte, of de vergoedingen zijn gewoonweg te hoog voor ons, aangezien de vergoedingen niet de enige kosten zijn die we hebben voor elke deelnemende baan
Ook die Engelse baan, prachtig, maar geen achtergrond.
En dat is iets waar we bij Ontraxs gewoon streng op zijn en blijven,  want jou filmpje bewijst voor mij weer waarom.
Ik kijk naar je filmpje en wat zie ik als eerste ?? :  GULPEN, cola flessen en lege omgevallen koffie bekers, en dat stoort voor mij persoonlijk te veel.
Neemt niet weg dat ik er op shows erg graag naar kijk, en wie weet wat we eenmalig voor elkaar krijgen bij het Nederlandse Proto deel van de Fremo, heel vaag ken ik er wel een paar van  :)
Waar ik wel erg trots op ben, en dat ben ik niet zo gauw, eerder altijd kritisch, en ongemerkt doe jij het nu ook. Iedereen laat  banen zien overal waar ze geweest zijn en noemt het Ontraxs-banen of geen ontraxs-banen, e  :-[ :-[ ;D zo gauw hoor ik niet ergens dat iets  wel of geen Eurospoor-baan of Rail-baan is
Maar over smaak valt nou eenmaal niet te twisten en gelukkig beleeft iedereen zijn hobby op zijn eigen manier, en ben ik eigenlijk soms heel erg jaloers op de mensen die nog enorm genieten van hun Kopergele fleischmann sporen en knalrode ijslands mos.
en soms zijn ze te vaak te zien geweest op diverse NL evenementen, en we hebben bij voorkeur liever primeurs, dat is een keuze
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Reinout van Rees op 11 March 2014, 01:41:05
Marty: groot gelijk hoor, met jullie criteria! Zo'n mooie fries en afgewerkte achtergrond hoort inderdaad bij de kwaliteit van ontraxs. En dan valt aardig wat Engels spul af.

En bijna elke keer als ik FREMO "pur" 1:87 tot op de detail alle flenzen op schaal enzo zag op Rails.... elke keer is maar de helft van de modules af. Mooi model precies op schaallengte maar dan zijn de gebouwen nog in ruwbouw en de rails zitten nog niet in de ballast. Jammer, jammer.

Aan de andere kant... een van de leukste banen ooit op ontraxs was Portpyn, maar die had omgeschilderde Fleischmann kiepwagentjes uit een startset. En duidelijk herkenbare ontkoppelrails. Goedkoop opgezet. Nu kan ik alleen maar hopen ooit een keer zo'n baan op te zetten, en ik vond 'em ECHT gaaf, maar de ultieme ontraxs kwaliteitservaring was dat niet. Wel een mooie fries enzo :-)

Blijft onverlet dat de gemiddelde kwaliteit op ontraxs alle andere beurzen in het stof laat happen. En ook dat er op de andere beurzen zat leuks te zien is. Er is gelukkig ruimte voor meer dan 1 beurs.

Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 11 March 2014, 07:32:41
Ik hem me niet gerealiseerd dat het er zoveel waren,, maar dat is een indrukwekkend percentage
Daar sluit ik me helemaal bij aan.. Had ik niet gezien.  (y)

(Maar ik ben dan ook al 47...)  8)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 11 March 2014, 07:38:13
Vraag ik me toch af wat daarvoor de belangrijkste vereiste is: stalen zenuwen of geld teveel?   8)

mvg,
Gert

Gert,

Waar slaat dat nou weer op.
Een groot aantal hier hebben 20,30 of nog meer locomotieven en treinstellen.
beetje roco loc kost ook dik 300.
Ik ben met een paar Philotrain locs dus goedkoper uit.
En stalen zenuwen? ik zet er rustig de dremel in om de pijnpunten er uit te halen.
Want rijden zal die ;D
Als je rail zo netjes ligt dat er niks ontspoort.
En hij digitaal zo  is  afgeregeld dat ze een overzichtelijke V-max hebben zie ik niet in waarom een kind niet met mijn philo zou mogen spelen.

Gr Jan


Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 11 March 2014, 07:43:34
Citaat
en zelfs een maus in hun hand gedrukt  kregen, zelfs als ze nee zeiden als het hen werd gevraagd ( want meneer de baaneigenaar moest zo nodig even roken, ik noem verder geen namen),

Kinderarbeid! Daar moet de organisatie( ;)) nou eens wat aan doen.....

Gr. Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 11 March 2014, 07:48:26
Ik kijk naar je filmpje en wat zie ik als eerste ?? :  GULPEN, cola flessen en lege omgevallen koffie bekers, en dat stoort voor mij persoonlijk te veel.
Nu je het zegt... Juist de dingen die je niet ziet zijn inderdaad belangrijk. Geen rommel achter de banen in het zicht of jaarvergaderingen van de moduleclub.  8).
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 11 March 2014, 08:19:40
@Reinout, ik ben inderdaad overspoeld met belangstelling, dat kan een belemmering zijn geweest. Ik weet niet wat de volgende beurs wordt, maar je weet dat je welkom bent.

Vraag ik me toch af wat daarvoor de belangrijkste vereiste is: stalen zenuwen of geld teveel?   8)

Nou Gert, voornamelijk modelbanen met een brede rand, waar een loc met de beste wil van de wereld niet af kan kukelen  ;D . Dat racen zijn ze toch in no time op uitgekeken.
Bovendien geldt ook weer de wet van de ruimtelijke kwaliteit; als de baan er half in aanbouw / half gesloopt uitziet (het beeld is hetzelfde  ;) ) gaan mensen er niet zo zorgvuldig mee om. Als de baan er bijzonder mooi uitziet wordt het als een voorrecht gezien om ermee te mogen spelen en zal men zich beheerst gedragen. Dat heb ik op Rhenen ook gezien, er waren maar een paar kinderen die gelijk en onnadenkend met hun vingers aan de spullen wilden zitten, veel 'bijna-aanrakingen' waren vanuit enthousiasme en de meeste keken gewoon met hun ogen.
Ik moet nog wel even wat doen aan de afstand tot de baan, mensen staan er te dicht op. Dan hebben ze minder overzicht en leunen al gauw tegen de modules aan.

Overigens; een Philotrain loc slijt niet echt van een moment topsnelheid  ;D .
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Klaas Zondervan op 11 March 2014, 09:51:02
....en we hebben bij voorkeur liever primeurs, dat is een keuze
Hoe streng ben je daarin? Op OntraXS heb ik 1 baantje gezien wat twee weken eerder op een andere tentoonstelling stond.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: henk op 11 March 2014, 10:05:07
Wie echt ontbrak was Joop met zijn Honderdeneenroe station. Lag dat ook daaraan?
Zou toch geweldig zijn geweest, baantje voor wereld 1 waar het het allemaal in 1:1 is te bekijken.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Geoffrey_ op 11 March 2014, 10:41:07
Voor mijn gevoel waren er dit jaar ook meer "grote" banen in vergelijking met de voorgaande edities, prettig voor de bezoekers.
Helemaal mooi natuurlijk dat deze banen zeker hetzelfde afwerkingsniveau hebben als de kleine kijkdozen  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Edsko Hekman op 11 March 2014, 11:10:00
Hoe streng ben je daarin? Op OntraXS heb ik 1 baantje gezien wat twee weken eerder op een andere tentoonstelling stond.
Volgens mij zat de crux in het woordje "liever". Je geeft dus ook eigenlijk zelf het antwoord al.  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 11 March 2014, 12:30:49
Hoe streng ben je daarin? Op OntraXS heb ik 1 baantje gezien wat twee weken eerder op een andere tentoonstelling stond.

Klopt.

Wie echt ontbrak was Joop met zijn Honderdeneenroe station.

Klopt, is door mij persoonlijk aan hem verteld waarom ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: henk op 11 March 2014, 12:43:16
Gaat ons verder niet aan. Maar jammer is het wel. Nog los van het onderwerp, mensen die echt alles zelf bouwen en met een dergelijk resultaat zijn ook op Ontraxs met een lantaarntje te zoeken. Niet te vinden meestal, denk ik.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 11 March 2014, 17:53:59
Meen je dat nou echt Henk ?? op heel veel banen wordt toch echt alles zelf gebouwd, ook de sporen en materiaal, en die ook die resultaten halen.
Maar goed, ieder zijn mening, ik zal wel een nieuw lantaarntje nodig hebben  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martin Welberg op 11 March 2014, 18:15:16
Hmm, wat versta je onder echt alles zelfbouw? Heb me bakken toch echt helemaal zelluf gebouwd  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Ronald Halma op 11 March 2014, 18:18:00
Precies, en op voorgaande editie's zijn er ook al heel wat geweest. Niet allemaal op de Joop-manier, maar zeker wel bijna-complete zelfbouw. Dus de mening van Henk deel ik zeker niet ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 11 March 2014, 18:21:42
Heb ook alles zelf gebouwd, op rail en materieel na.
Scratch-build doe ik zeer graag, maar al het materieel zelf
bouwen neemt gewoon teveel tijd in beslag voor mij.
Rail zelf maken is een volgende stap in mijn wensenlijst.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: ingenium op 11 March 2014, 18:35:42
Henk heeft mijn postbak die rondreed op Oosterbeek-Hoog en Rhenen waarschijnlijk voor een niet bestaande Philokit aangezien. Ik zie het als een compliment.  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Spoors op 11 March 2014, 18:58:40
... vergeet ook Wim niet. Al dat Nederlandse breedspoor spul is ook niet kant en klaar in de winkel te koop  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 11 March 2014, 19:06:33
Citaat
Meen je dat nou echt Henk ??

Ik ga er maar vanuit dat het een geintje is Marty.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 11 March 2014, 19:08:46
en mijn 5500, 6500,8600 diverse rijtuigen :-[
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: henk op 11 March 2014, 19:33:49
Meen je dat nou echt Henk ??

Natuurlijk Marty, zeg ik zoveel geks?  ???
Mensen die bij wijze van spreken alleen een paar wielen kopen, maar verder met wat plaatjes messing en profielen een dergelijk gedetailleerd model in elkaar zetten, zijn schaars. Ze zijn er wel, maar ze zijn schaars, ook op een aflevering van Ontraxs. Als daar dan ook nog in een vloek en een zucht de bijbehorende rijtuigjes achter hangen, een compleet railsysteem is nagebouwd en een stationsmodule is gemaakt waarvoor allemaal ook bijna niks voorhanden is, dan wordt het best bijzonder. Ik vind Joop tot de absolute top van Nederlandse modelbaanbouwers horen. In combinatie met het onderwerp juist op die locatie had ik het heel bijzonder gevonden ergens naast de in- of uitgang van wereld 1. Zal het baantje ook op Eurospoor en Rail te zien zijn geweest.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 11 March 2014, 19:34:48
Dat zijn allemaal kitjes Jan, Henk heeft het over volledig zelfbouw van materieel, en wat Joop bouwt aan materieel is inderdaad wel zelfbouw met een hoofdletter Z.
Maar of ie daar de enige in is, dat is waar ik het niet helemaal eens ben

Edit, we typten gelijk  :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: rjr op 11 March 2014, 19:58:47
Is dan natuurlijk wel de vraag hoe ver ga je. Want dat messing maakt hij dan toch weer niet zelf? Dus ergens wordt er toch iets standaards gekocht. En waarom zou je een plat plaatje messing kopen en die in een hoekje buigen als er naast in de schapen gewoon z'n gebogen stuk messing ligt.

Maar ja dat is dan weer niet zelf bouw? of dat nog wel, maar als je eenmaal 2 buig acties moet doen niet als je dat u profiel ook gewoon kunt kopen?
En hoe zit het met de wielen, zijn die kant en klaar gekocht, of is dat weer een stap te ver en moeten ze zelf gedraaid zijn?

Ieder zo zijn eigen manier van bouwen. Dit is ook afhankelijk van de hoeveelheid tijd. Maar vind een baan die zelf gebouwd is met bestaande rails en daarop bestaand materiaal, helemaal niet onderdoen voor een baan waarbij mensen de rails zelf gemaakt heeft, en ook daar is dan weer verschillende gradaties in. De echte purist heeft een boom in de tuin om gehakt om de bielzen uit te zagen, en een mijn begonnen om ijzererts te winnen om daar vervolgens de rails van te maken. De meesten zullen toch echt voorbewerkt hout hebben gepakt, en metaal al in de vorm van rails hebben gebruikt. En dan is de volgende stap, deze ook al voor gemonteerd, voor mij niets minder.

Vond het van de kinderen ook knap dat ze zulke mooie huisjes wisten te maken, ondanks dat het allemaal al voorgevormd was, terwijl er ouders/grootouders waren die het een stuk minder deden met deze bouwpakketjes. Verschil is er nu eenmaal.

Roelco

Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: u s a rene op 11 March 2014, 21:17:22
Hallo Reinout.

Sinds 2007 heb ik met mijn diverse modelbanen heel veel shows door half Europa bezocht en altijd mogen de kinderen en volwassen mensen met de treinen rijden en daar zitten hele dure of zeldzame eigen bouw modellen bij.
Omdat ik vind dat de jeugd beter met treinen kan spelen dan met sommige spelletjes, mogen ze bij ons altijd rijden.
Misschien vinden ze dat treintje spelen toch wel leuker en als je in een snoepwinkel geen snoepje mag pakken is de lol er ook gauw van af.
Als er iets stuk gaat had dat bij ons ook gebeurd, alleen letten we wel op hoe ze met de treinen om gaan en als ze te snel rijden grijpen we rustig in.
In het begin kregen ze een oorkonde en een snoepje, soms tegen de wil van de ouders in.
Het valt echter wel op dat er maar heel weinig volwassen mensen durven rijden, valse schaamte misschien?

Groeten van René, bouwer/eigenaar van Herberts Crossing in On3.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Reinout van Rees op 11 March 2014, 21:27:40
Geniale truc die ik bij een Trix Express baan op eurospoor zag: die hadden tussen de rest v/d treinen een goederentrein rijden met een open wagen met snoepjes erbij. Als er een kind a/h kijken was stopte de trein op het goede punt en mocht het kind er een snoepje uit pakken. Geweldig!

Mocht ik ooit (eerst m'n in-de-planning baan op zolder eens gaan bouwen) op een tentoonstelling komen te staan wil ik ook eens over dat soort zaken nadenken. En kinderen laten meebesturen lijkt me geweldig. Eerst maar eens op m'n eigen kroost experimenteren. De oudste kreeg glimmende oogjes toen ik het over dienstregelingen en wagenkaarten en echt rangeren had :-)


Reinout
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 11 March 2014, 21:37:58
Kinderen laten rijden is één van de leukste dingen van op een beurs staan.
De kans dat er iets stuk gaat is minimaal, en de reactie van de meeste kinderen is onbetaalbaar.
Ook bij Wolzerdange hebben we het weer gedaan op Ontraxs.

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: draisinenl op 12 March 2014, 07:37:12
Op Rail stonden wij met een Life steam LGB baan en daarnaast wer de Thomasbaan waar de kinderen zelf mochten rijden.. We doen dit al een paar jaar en de "kinderbaan"  staat altijd vol met kleine linderen die netjes op hun beurt wachten om te mogen rijden.. En natuurlijk een snoepje uit een vand e goederenwagentjes mogen pakken.. Succes verzekerd..

Michael
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: dalmvis op 13 March 2014, 19:11:17
Klopt,Michael. Mijn zoontje (Merlijn, 7,5 jaar) vond het helemaal fantastisch!! Hij ziet bij mij op zolder ook genoeg rijden (maar kan zelf dan niet zo gauw rijden, nog allemaal in opbouw enz.) maar het ovaaltje met verschillende ' Thomas serie loks en karretjes' is een vondst ! Zeer goed gedaan. Wat OOK erg belangrijk is, dat er VOLDOENDE opstapjes staan, wij volwassenen hebben al moeite om het goed te zien, laat staan de ' ukkies ;-)' ...en dan haken ze heel gauw af (terecht) merk ik bij mijn eigen zoon. Wat dat betreft valt er door verschillende modelbouwers nog veel te leren qua ' kindvriendelijkheid'  hoe mooi ook de banen zijn! (en ja, ik weet dat het niet per se een event voor kinderen is, maar toch...) groet, Arthur
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: RobbertJan op 13 March 2014, 19:45:22
Tja, die opstapjes, ik wist niet hoe snel ik deze moest wegstoppen gezien de fijne
details op de voorzijde van de baan.
Zolang de kinderen nog steeds kijken met de handjes en niet met de oogjes is het
mij te link om mijn scratch-build bouwwerkjes daar aan bloot te stellen.

Gr,

Robbert Jan.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 13 March 2014, 19:45:38
er staan meer dan 60 opstapjes bij de banen.
Echter gaan de ouders daar mee lopen, en van terugzetten hebben ze nog nooit gehoord
Elke avond doen we een rondje om ze terug te zetten en te verdelen over de banen, kleine banen 1 en grote 2 of 3, maar eigenlijk tegen beter weten in :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim1969 op 13 March 2014, 19:47:21
voor die kids idd wel beetje te begrijpen, toch is Ontraxs! wel de meest kindvriendelijke beurs hoor ik van velen. Vaak dranghekken, bouwers/bedieners afwezig ect ect. Bij Wolzerdange hingen vaak volwassenen op t bankje dat Tjalling speciaal voor kids had gemaakt :-[ :-\ :) :) Verder bij elke baan een krukje voor kids. Als je de baan weer lager gaat zetten krijg je weer het commentaar dat ie voor volwassenen niet op ooghoogte staat. Blijft een lastig dilemma, zeker met die drukte van Ontraxs!  ;D ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 13 March 2014, 20:27:34
ik heb geen kind gezien die met zijn fikken aan Oosterbeek of Rhenen zat. (y)
Een seinpaal is 2x in de herstelling genomen door onvoorzichtig foto gedrag. verder (bijna  ;D) alles heel gebleven.
Ik had wel een beetje medelijden met een man in een rolstoel, die zag bijna nergens iets.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 13 March 2014, 20:31:22
Er was een vrouw in een scootmobiel die langs kwam toen het wat rustiger was. Ik heb het publiek op haar bestaan gewezen, en ze kon een groot deel van de baan zien.

Camera's zijn idd een groter risico dan kinderen.

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: roadster36 op 13 March 2014, 20:35:06
Ja klopt op Zondag, maar die zat toch een stuk hoger dan die meneer in zijn rolstoel.
Die moet met lasogen naar huis gegaan zijn want hij zag alleen alle ledverlichting. 8)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 13 March 2014, 20:38:27
Die meneer heb ik wel bij verschillende kleine baantjes zien staan. Ik had de indruk dat hij daar wel eea goed kon zien.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 13 March 2014, 21:27:50
Voor ons waren het vooral de volwassenen die niet met hun poten van
o.a de wisselbedieningen, multimausen en bomen af konden blijven.
Gelukkig helpt mijn uiterlijk en een boos oog snel voor een excuus.
Van kinderen hebben we niet zoveel last gehad, de meeste genoten gewoon.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 13 March 2014, 21:30:16
Als je haar maar goed zit, Steef ;)

Hendrik Jan
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 13 March 2014, 21:31:39
 ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Sven op 13 March 2014, 22:30:35
Iedereen laat  banen zien overal waar ze geweest zijn en noemt het Ontraxs-banen of geen ontraxs-banen, e  :-[ :-[ ;D zo gauw hoor ik niet ergens dat iets  wel of geen Eurospoor-baan of Rail-baan is
De baan van de railclub Utrecht wordt ook wel eens als maatstaf/referentie gebruikt.  ;) ;D

Arthur, over opstapjes voor kinderen. Ik neem naar een evenement altijd dit opklapbare krukje mee:

http://www.amazon.co.uk/E-Zee-Multi-Purpose-Folding-Stool-White/dp/B004W0EO06/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1394745926&sr=8-3

Mijn zoon sjouwt er dan zelf mee rond. Ik moet toch echt eens een keer op een grote beurs gaan staan bij de ingang met een kraam vol van die stoeltjes. 5 euro inkoop, 10 euro verkoop, gouwe business. Verbaasd me dat niemand dat ooit nog opgepikt heeft, want wij krijgen altijd wel de vraag waar we die gehaald hebben. Ze denken vaak dat die van de expo is. Maar goed, ik kijk liever op een beurs rond dan er de hele dag met een kraam staan.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: smalspoorcompagnie op 13 March 2014, 23:49:14
Ooit is het in Chatham begonnen dacht ik : bij de ingang kon je een portable hop-up meekrijgen als je een kind bij je had. Met een paaltje er aan om je aan vast te houden. Groot nadeel van de Ontraxs-opstapjes (en veel andere) is dat kinderen geen houvast hebben, alleen maar hoger staan. Dat brengt een groot risico met zich mee: bij uit balans raken grijpen ze zich alsnog vast aan de baan - logisch.
Héél lang had ik ook opstapjes met een paaltje en 'kids only' er op, maar de laatste jaren sleep ik een klein keukentrapje mee met een soort railing er bovenaan. Misschien minder fraai, maar ideaal voor kids.
En inderdaad: de camera's vormen een groter gevaar tegenwoordig...

Guillaume

(https://lh3.googleusercontent.com/-FIaDv27jof8/UyI3_KZgtmI/AAAAAAAAErk/9uCQM6-42qA/s800/hop-up.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 14 March 2014, 10:37:14
De ouders mogen ook nog wel wat doen hoor, zoals hun kroost vasthouden als ze op een opstapje  staan
Ze worden de hele week al van s'ochtends vroed tot in de avond gedumpt op een kinderdag verblijf of de ballenbak van Ikea.
Lijkt me je kind even vasthouden op zaterdag een kleine moeite  :)
Stok eraan om je vast te houden is ook schijn veiligheid, zodra het gewicht zich naar voren helt , helpt zo'n stokkie ook niet
Trapje is inderdaad het best, maar om 60 trapjes neer te zetten, dan is het net of we aan het verbouwen zijn  ...........  :)

@ Sven  ;D, inderdaad......
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Klaas Zondervan op 14 March 2014, 11:17:48
Maar goed, ik kijk liever op een beurs rond dan er de hele dag met een kraam staan.
Je hoeft er niet de hele dag te staan. Die krukjes ben je in een half uur kwijt.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim1969 op 14 March 2014, 13:18:52
 Tjalling had een prachtige bak met idd een leuning, paar keer op t opstapje zonder leuning gezien dat kids vol aan de baan hangen :-\

Tjallings bankje was ook een goeie hangplek voor de oudere bezoeker, alleen heet biertje ontbrak nog, lekker hangen. Dat is wel t voordeel van dranghekken (Mechelen) ander voordeel van dranghekken, iedereen kan de baan goed overzien. Daarmee hebben we dan ook wel de voordelen van dranghekken gehad ;D ;D ;D ;D

We nemen dus, om in de naam vh topic te blijven, weer wat ervaringen mee.. bordjes, kids (and nice mothers) only op de baan plakken  ;D

en... zit jij aan mij(n baan) dan zit ik aan...  :-[
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tomasso op 14 March 2014, 13:47:31
Ik had wel een beetje medelijden met een man in een rolstoel, die zag bijna nergens iets.

Die zag ik ook en die kwam haast voor niks inderdaad. Maarre, ik heb de oplossing voor kinderen en rolstoelers (liliputters, mensen die altijd maat naar beneden kijken en andere), volgend jaar alle nieuwe banen op 50 cm hoogte! Geen gedoe met trappetjes, iedereen kan het zien, probleem opgelost. Frieslijst dan wel op 2 meter, anders zitten ze weer tegen die frieslijsten aan te kijken ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Besselspoor op 14 March 2014, 14:08:27
Op de Märklinstand waren baantjes die voor iedereen goed te zien waren, die lagen namelijk op de grond ;D

Maar zonder gekheid: hoe triest ook voor de rolstoelers, mooie modulebanen zijn ontworpen en gebouwd om maximaal effect te geven in kijkhoek en belichting op gemiddelde ooghoogte.  Die kun je onmogelijk lager plaatsen.
De enige optie is een rolstoelbaan, maar dan heb je een bouwwerk wat de lengte van de hele module beslaat. Je kunt ook spiegels op gaan hangen, maar in de bak geven die weer problemen met belichting en reflecties, buiten de bak lopen langere mensen er dan met hun kop tegenaan. Hang je posters of tv schermen op dan is het waarschijnlijk ook niet goed genoeg, want dan kunnen ze net zo goed na afloop de beste foto's op internet bekijken; als baanbouwer kun je dit niet oplossen.
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Martin Welberg op 14 March 2014, 15:12:24
Denk dat de gemiddelde rolstoeler echt wel weet dat de meeste banen hoog staan.....zouden een periscoop mee moeten nemen...
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Besselspoor op 14 March 2014, 15:20:38
Het draadje komt ook vast niet door de gemiddelde rolstoeler...
Een vriend van me heeft nog wel zo'n verrijdbare takel om motorblokken op te hijsen, ik zie wel mogelijkheden ;D ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 14 March 2014, 15:28:48
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/GH1B5622.jpg)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris op 14 March 2014, 15:29:19
 :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Gert Arkema op 14 March 2014, 15:42:07
Citaat
Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?

De  goede herinnering  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Besselspoor op 14 March 2014, 15:51:42
Helemaal mee eens (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 14 March 2014, 16:00:01
Zooitje ongeregeld...  ;)

Op het On traXs weekend teren wij nog wel even..  (y)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: eric den boer op 14 March 2014, 16:15:23
ships....alweer een week geleden dat de eerste dag er al weer bijna op zat... :-X time flies
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: decauville_nl op 14 March 2014, 16:30:37
Behalve dat een hele bende zooi niet mee huiswaarts ging maar jammerlijk is achtergebleven in een houten koffertje op een Amsterdamsche pont  :'( (dom, dom, dom, zonde, zonde, zonde)
kwam ik wel terug met een fantastisch weekend achter de rug, mooie herinneringen, het lidmaatschap van een illuster gezelschap, een mooie en leerzame ervaring, een schat aan informatie, een Whrightlines kitje van een schattig Simplex smalspoorlocje dat gelukkig niet in het houten koffertje zat....  (y) en..  veel nieuwe spoorvriendschappen!

Iedereen bedankt!
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marc tramt op 14 March 2014, 17:13:50
Behalve dat een hele bende zooi niet mee huiswaarts ging maar jammerlijk is achtergebleven in een houten koffertje op een Amsterdamsche pont.
On the positive side danwel elk nadeel hep z'n voordeel. Ik hoorde je een goed stuk promotie voor onze hobby doen op 3FM bij de Coen & Sander show. Negatieve boodschap maar wat mij betreft wel postieve beeldvorming voor de modelspoorhobby. (Met andere woorden; we zijn niet allemaal zonderlinge nerds die op hun zolder zitten opgesloten en moeite hebben met intermenselijke contacten  8)).
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Simplex op 14 March 2014, 17:18:56
Hij ook al, ik deed het een paar weken eerder bij Domien Verschuren in de avond  ;)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: decauville_nl op 14 March 2014, 17:37:05
ach... dan pikken ze toch de treinnerds met lang haar en oorbellen er tussenuit....  ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 15 March 2014, 09:05:39
Wow! (y) (y)
Prachtige serie sfeerplaatjes van OntraXs door onze hoffotograaf René Wolf. http://www.teammitropa.nl/de-sfeer-van-ontraxs

Groet Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Wim1969 op 15 March 2014, 09:15:25
 (y) (y)erg fraai en sfeervol idd
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Chris op 15 March 2014, 11:34:07
Dat zijn inderdaad fraaie platen ! En Marty heeft zich dit keer niet kunnen verstoppen :)
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Marty op 15 March 2014, 11:42:07
Ships. t luk m elke keer weer , even niet opletten en ik ben de sjaak bij René, en kon ik niet ff snel mijn buik inhouden  :'(
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: René op 15 March 2014, 11:43:46
De volgende keer zal ik je buik shoppen    ;D
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: guest7823 op 15 March 2014, 19:47:58
Twee verslagen:

eentje nog van 2011 (http://www.modelrailroading.nl/news%20articles/PhotoEssays/2011/2011-02-25%20Ontraxs%202011/index.html)

en de recente 2014 (http://www.modelrailroading.nl/news%20articles/PhotoEssays/2014/2014-03-07%20Ontraxs%202014/index.html) versie

van Garratfan (http://www.modelrailroading.nl/), maar die doet niet zoveel op BNLS  :'(
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Tjalling op 15 March 2014, 20:10:35
@Rene: Hele mooie platen!

Groet,
Tjalling
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: garrattfan op 15 March 2014, 22:37:16
van Garratfan (http://www.modelrailroading.nl/), maar die doet niet zoveel op BNLS  :'(

Garrattfan belooft beterschap..... :-*
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 23 March 2014, 07:26:03
Naar dit soort plaatjes blijf je kijken: http://www.teammitropa.nl/de-banen-van-ontraxs

Groet Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: JaJo op 29 March 2014, 16:35:31
Details op de banen van OntraXs 2014 door René Wolf: Team Mitropa (http://www.teammitropa.nl/ontraxs-2014-de-details?fb_action_ids=10202352318906731&fb_action_types=og.likes)

Groet Jaap
Titel: Re: Hoe was ONTRAXS en welk moois ging mee huiswaarts?
Bericht door: Hendrik Jan op 29 March 2014, 18:00:34
Fijne plaatjes, Jaap.

Hendrik Jan