BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Daniel Schreurs op 27 February 2014, 21:30:27
-
Beste Lezers,
Ik heb een Lint van Fleischmann (Twents Syntus) op de kop getikt.
Ik vroeg mij alleen af met welke onderdelen je dat stel kunt ombouwen naar drie rail, ik heb al gekeken op het forum maar vond geen artikelnummers, wie helpt mij even. Heeft iemand ook enig idee hoeveel het kost als je het zelf doet en hoeveel het kost als je het laat doen?
Groet Daniël
-
Wielen op de juiste afstand (14,0mm inplaats van 14,3mm), dan nog plaats maken waar de sleper op kan. Als mee zit is hiervoor gewoon ruimte op een draaistel.
Oftewel €3,- voor de sleper, als je het zelf kan.
Als je het laat doen komt er bij een winkel gauw een paar tientjes bij. Verder als je alles origineel 3-rail wilt vast nog meer tientjes. ;D
-
Ja Wybe,
maar er komt nog wel meer om de hoek kijken: Je moet in ieder geval
-liefst alle wielen waar rijstroom door wordt geleid elektrisch met elkaar verbinden (het wordt de nieuwe verbinding met de massa - de rails - naast de toevoer van de rijstroom via de aan te brengen sleper). Let op: die sleper moet minstens in ingedrukte toestand zo'n 2 mm boven de rijvlakken van de wielen uitkomen omdat de trein anders op de verhoogde puntcontacten van de wissels blijft hangen of zelfs uit de rails wordt gedrukt.
- en er zal ook een gelijkrichter/rijrichtingschakelaar, speciaal bestemd om van origine gelijkstroom tractievoertuigen op Märklin(wisselstroom!) banen te laten rijden, moeten worden ingebouwd.
Het is allemaal best te doen hoor, maar je moet wel het héle "plaatje" (inclusief de daarmee verbonden kosten) opsommen!
Ik wens Daniel Schreurs succes met zijn ombouw. Als je er niet uitkomt vraag je maar. Daar zijn we met zijn allen voor!
Gegroet,
Rob
-
Hoi Daniël
Ik sluit me aan bij Rob
Ik neem aan dat je Digitaal gaat rijden? Hoe dan ook er moet sowieso een decoder in omdat er in de Fleischmann een gelijkstroom motor zit. Zowel voor Analoog als ook Digitaal heb je de decoder nodig om de gelijkstroom motor van een keurige hoogfrequente voeding te voorzien.
Mij lijkt dat je onder de motorloze bogie (Nr 23 op de onderdelenlijst) (http://www.fleischmann.de/de/service/spareparts/index.html?p=y&ssp=442302) wel een sleper kwijt kunt.
Gelukkig hoef je bij deze moderne Fleischmann geen motorschild meer massa vrij te maken.
Massa (zwarte) draden van de wielen aan een kant van de print solderen en dan de (rode) draad van de middensleper aan de andere kant van de print solderen. Aan welke draad van de decoder heb ik zo ff niet paraat.
Wielen op 14 mm. Klaar!!!
Verlichting aansluiten kost natuurlijk wat meer werk.
Kosten?
Decoder, een simpele met 2 functies ca €17 een decoder met 4 of meer ca €25 tot €35
Sleper, €4 tot €9
Beetje tin met harskern, soldeerbout en wat tangetjes en schroevendraaiers.
Ter inspiratie Hier (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,50870.0.html) en Hier (http://forum.3rail.nl/index.php?topic=46967.msg839756#msg839756) een paar van mijn eigen "Umbauten"
Ride On
Rino
-
Fleischmann heeft zelf drierailvarianten van de Lint uitgebracht. Gek genoeg zijn de drierailonderdelen niet op de bijbehorende onderdelenlijst te vinden, maar er moet dus een specifieke sleper zijn. Het bestelnummer even bij je dealer vragen of bij Fleischmann zelf. Je kunt tegenwoordig ook onderdelen direct bij Fleischmann bestellen.
http://www.fleischmann.de/doc/ET/2/DE/1420_13944.pdf (http://www.fleischmann.de/doc/ET/2/DE/1420_13944.pdf)
Dus die sleper en een goede decoder. Hij loopt perfect met een LokPilot. Dat is ook voor analoog drierailgebruik het beste 'omschakelrelais' verkrijgbaar.
Oh wacht, de Lint is ook uitgebracht onder de merknaam Roco, maar dat is gewoon dezelfde. Op het Roco onderdelenblad staan wel de specifieke drierailonderdelen opgesomd.
http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/72100_201500.pdf (http://www.roco.cc/doc/ET/1/DE/72100_201500.pdf)
Wel veel onderdelen. Staan complete onderstellen bij. ???
Eigenlijk zo je eens een drierailer moeten bekijken om te zien wat er nu echt nodig lijkt. Misschien toch geen kwestie van even een sleper eronder klikken.