BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: jumboy op 11 July 2006, 20:13:16

Titel: Digitale besturing baan
Bericht door: jumboy op 11 July 2006, 20:13:16
hallo,

Ik ben bezig een baan te maken digitaal aangestuurd.

Nu vind ik het programma koploper (in tegenstelling tot andere) soms ingewikkeld.

Dus ben ik aan het kijken hoe ik mijn baan anders kan aansturen.

Ik rijd gelijkstroom, DCC, H0, IB.

Het gaat met name om mijn schaduwstation, dat ik wil weten waar welke trein staat.

Wat voor oplossingen zijn er?

Schaduwstation alleen met koploper besturen rest zelf of ?

mvg Jumboy
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Wim Ros op 11 July 2006, 20:27:37
Een ander programma gebruiken, wat eenvoudiger is.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Weeeyaa op 11 July 2006, 20:45:19
het schijnt toch dat koploper heel eenvoudig is?
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Hub op 11 July 2006, 21:01:00
Koploper is niet echt moeilijk.
Op de PAHASOFT site kun je een beschrijving voor beginners downloaden.
Tevens is er een Koploperforum waar je alle vragen kunt stellen.

Met vriendelijke groet,
Hub
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: henk op 11 July 2006, 21:49:18
Koploper is niet bijzonder moeilijk of bijzonder eenvoudig.

Eerstens brengt automatiseren allerlei hoofdbrekens met zich mee en dan maakt het niet uit of het met of zonder computer gebeurt. Al dergelijke computerprogramma's vergen om die reden tijd om onder de knie te krijgen.

Tweedens lijkt gebruikersgemak niet erg hoog op de agenda van de programmeurs te staan. Mijns inziens zou bijvoorbeeld het invoeren van de baan en alle gegevens eenvoudiger moeten kunnen. De enige die ik ken die heeft geprobeerd dat proces te vereenvoudigen is Fred Stevens. Het resultaat heeft RailRoad Express, maar dat werkt met een beperkt aantal systemen. Staat tegenwoordig hier.
http://www.moba-digitaal.nl/content.php?id=1 (http://www.moba-digitaal.nl/content.php?id=1)

Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Biem op 11 July 2006, 23:08:38
Ik zou het gewoon met koploper proberen, heb zelf het schaduwstation ook met koploper lopen , bevalt mij uitstekend.
Kom je er niet uit , kun je het toch altijd vragen op het koploperforum, know how zat daar hoor.
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Chris op 11 July 2006, 23:09:54
Het programma is zeker niet ingewikkeld.
Vragen kan je veel beter op het koploper forum zetten.

Paul zal je altijd graag helpen.


Daarbij, toen ik op BeneluxRail.net een noodkreet plaatste, kreeg ik bijzonder veel hulp van mensen die mij stap voor stap hielpen.

Lijn Zuid (mijn eerste baan) draait nu feilloos op Koploper, waarin een schaduw station zit voor 4 treinen.

Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: jumboy op 12 July 2006, 00:57:33
Ik ga het nogmaals proberen met Koploper.

Ik vind wel dat Koploper een top programma is zoals ik het bij kennissen heb zien draaien. (helaas marklin systeem)

Maar ik vind het gebruikersgemak  niet al te makkelijk, misschien vanwege mijn achtergrond dat ik niet direct super technisch ben aangelegd. Maar meer economisch haha!

Ik heb wel de testbaan kunnen leggen en in de pc in Koploper kunnen verwerken, en dat ging goed, na wat fouten.

Dus heb weinig hoop voor de rest van mijn baan.

In ieder geval iedereen bedankt

Mvg Jumboy

ps. Henk, dat programma waar jij het over had werkt dat met IB en DCC ?
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: pahasoft op 12 July 2006, 06:58:51
Hoi,

Even kijken op de site en je had het zelf ook kunnen vinden:
http://www.moba-digitaal.nl/content.php?id=20 (http://www.moba-digitaal.nl/content.php?id=20)

Je kan natuurlijk altijd bij iemand verzoek indienen om ander digitaal systeem ook te ondersteunen. Zo is het met Koploper ook gegaan.
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Robert E op 12 July 2006, 08:12:10
Voor het geval je door de bomen het bos niet meer ziet  ;D
Naast de genoemde oplossing van Fred kwam ik laatst eens dit tegen

http://www.rocrail.org/

Eens geinstalleerd, maar werd er niet echt slimmer van....
Hier staat ook wat in die richting geloof ik.

http://jmri.sourceforge.net/

Robert
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: mmhajvth op 12 July 2006, 08:38:39
Ik denk dat je met Koploper toch het beste af bent. Al is het maar omdat veel mensen koploper gebruiken in deze kringen. Dus heb je een vraag over Koploper kan je terecht zoals gezegt bij het Koploper forum. En heb je iets anders technisch kan je hier terecht als je dan vertelt dat je Koploper rijdt weet men percies waarover je praat en dat maakt het verhelpen van de klacht natuurlijk makkelijker. De andere programma's worden minder gebruikt door de mensen die je hier spreekt. Dus is het moeilijker om je zelf in alles in te leven en het probleem op te lossen.

Verder denk ik dat je in ieder programma moet inleven, want bijna al die trein besturingsprogramma's zijn niet gemaakt voor mensen die echt geen idee hebben van computers en dergelijke.
De uitgebreide HELP file van koploper en de door een gebruiker gemaakte beginners handleiding moeten je immers toch makkelijker door het leer poces kunnen helpen!

Veel Succes.

Met vriendelijke groet,

Mark

PS: Waar een wil is, is een weg..  dus even die tanden er in! ;)
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Hub op 12 July 2006, 09:57:56
Ik vind wel dat Koploper een top programma is zoals ik het bij kennissen heb zien draaien. (helaas marklin systeem)
Als hiermee bedoeld MM, Koploper kan ook uitstekend met DCC overweg.

Met vriendelijke groet,
Hub
Titel: Re: Digitale besturing baan
Bericht door: Wim Ros op 12 July 2006, 10:17:28
Ik ga het nogmaals proberen met Koploper.

Ik vind wel dat Koploper een top programma is zoals ik het bij kennissen heb zien draaien. (helaas marklin systeem)


Jumboy,

Het maakt voor Koploper niet uit of hij een Marklin Interface moet aansturen, of een Intellibox. Ook voor de verdere verwerking van de basisgegevens welke jij als gebruiker opgeeft maakt het geen verschil. Ook kent Koploper het verschil niet tussen DCC of MM of Selectrix, hij geeft alleen maar opdrachten aan de Intellibox, en deze zorgt voor de juiste afhandeling richting decoders. Dus als je de Intellibox juist hebt ingesteld is er geen enkel probleem.

Mvg
Wim.