BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: Ernest op 13 August 2007, 20:27:04
-
https://images.beneluxspoor.net/bnls/Veek_kopstation_2007_1.jpg
Na enige tijd tekenen en weer aanpassen heb ik dit baanplan als voorlopig
eindpunt van de ontwerpfase geaccepteerd.
Het is een HO kopstation in een kleine gemeente (in het midden, boven moet ik nog wat huizen fotoshoppen). Er zullen hoofdzakelijk reizigers treinen komen uit diverse tijdperken; van Mat 24 tot ICM.
Van getrokken treinen zal de lok moeten omlopen.
Er is enige ruimte voor een beperkte goederentrein en wat opstel mogelijkheden voor lokomotieven. Ik beeld dus hoofdzakelijk het station en de aanloop daar naar toe uit.
Rechts onder verdwijnt de baan in een tunnel om één nivo lager een keerlus te maken waarna de trein retour station komt. Afmetingen: 4.80 x 2.90m
Ben benieuwd naar jullie reacties.
Groeten,
Ernest
-
leuk baanonterp ;)
1 ding dat ik alleen vreemd vind: rechts is een spoor te zien dat net nog voor het einde even de weg kruist. is dit niet handiger om dat weg te werken? het is namelijk niet echt realistisch ::)
-
Ja daar heb je gelijk aan.
Bedankt,
Ernest
-
Binnen de beperkingen die je hebt met de ruimte is het een leuk ontwerp. Alleen zijn veel spoortjes zo kort dat je ze eigenlijk net zo goed weg kunt laten. Met name denk ik dan aan de hele rechterkant.
- Peter
-
Bedankt voor je reactie.
Ja ruimte is altijd een probleem.
Aan die rechterkant komt een tankplaat voor de diesels.
Verder zal ik daar nog een aantal loks stallen.
Groeten,
Ernest
-
Opzich niks mis mee... Maar die loze ruimte aan het eind van het station zou je anders in kunnen delen.
Als voorbeeld kan je bijvoorbeeld al iets simpels nemen als Zandvoort. De trein komt binnen... Een andere loc komt van een opstelspoor tegen de trein... die trekt de trein evenlater weer weg... en de losse loc rijd naar het opstelspoor/terrein... om aldaar te wachten op devolgende inzet. Zo creëer je ook een realistischer beeld van het echte werk en benut je de ruimte effectiever.