BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sven op 02 February 2014, 08:33:54
-
Moeilijk om hier een goede titel voor aan te geven. Maar wat ik zoek is het volgende:
Software die decoders aanstuurt op een gegeven tijd, niet op impuls en dan met veranderend voltage. Stel je een tijdlijn van een minuut voor en dan wil ik dat bij seconde 10 een lampje langzaam aangaat en deze bij seconde 25 weer uit gaat. Bij seconde 15 wil ik dat een ander lampje aan gaat, die dan bij seconde 60 langzaam weer uitgaat. Op deze manier wil ik verschillende decoders aansturen.
Wat betreft de hardware kan ik natuurlijk verschillende decoders gebruiken. Ik neem aan dat wisseldecoders alleen maar een aan en uit stand hebben en geen te veranderen voltage? Is er een doosje dat meerdere regelbare decoders bevat?
-
Ik weet het niet zeker maar volgens mij kun je dit met een OC32 Van Perlo Elektronica en Besturingstechniek http://www.vpeb.nl/ (http://www.vpeb.nl/) uitvoeren.
Elke uitgang kun je dmv een programmatje op je pc precies instellen zoals jij dat wilt.
Op de club gebruiken we ze voor het schakelen van wissels, maar lampjes e.d. aansturen kan ook. Er is daar ook een forum beschikbaar, daar kunnen ze je vast wel antwoord geven of dit mogelijk is.
Eric
-
Bedankt daarvoor. Een kastje met 32 uitgangen, daar ga ik even meer over lezen. Overigens is hun link incorrect op de website, die brengt je weer terug naar de startpagina. Dit is de juiste link:
http://www.vpeb.nl/oplossingen/accessoires/oc32/
Nu had ik wel gehoopt op eenvoudige software. Gewoon zoals een audioprogramma met een tijdlijn, zoals Garageband. Aan te sturen via Mac of iPad, niet weer een onnodig techneutenprogramma met... Windows. Dat hoeft helemaal niet moeilijk te zijn. Maar verwacht helemaal niet dat dat er is. :'(
-
Ik begrijp trouwens niet dat een fabrikant zijn producten RM-U, TM-H, TM44, CD16, PM32, IPM, OC32 noemt. ::) Tenzij ze alleen de techneutenmarkt willen aanspreken, want dat mij, als gewone gebruiker, al af.
-
Misschien is de DEG32 van http://www.modeltech.be/ (http://www.modeltech.be/) wel iets voor jou.
Vermoedelijk wel wat minder mogelijkheden dan de OC32, eveneens met een Windows programma (hoe kan je het raden) maar wel een lagere instapdrempel.
mvg,
Patrick Smout
(overigens klinkt C64, Pentium, iPAD, MAC, etc even cryptisch als OC32 en DEG32 tenzij je natuurlijk een zekere verbintenis hebt met die wereld ;).
Ik geef je wel gelijk dat de gebruikersinterface van heel wat software geschreven is vanuit de stoel van de techneut en dat je bij veel zaken het bos door de bomen niet meer ziet)
-
Hallo Sven,
Je kunt ook hier eens kijken. Hij staat ook op Rail.
http://www.loics.com/NL/index.htm
PeterC
-
Bedankt voor deze twee opties. De eerste is van een über-techneut, daar lijk je meer een programmeur. De tweede is al weer beter, maar ook hier is gebruiksgemak weer typisch afschrikwekkende PC venster met een miljoen opties. Ik zie helaas geen prijs.
Als techneuten nou eens samen zouden werken met grafisch ontwerpers, zouden ze zoiets kunnen maken als onderstaand plaatje. Misschien moet ik Roco maar eens een mailtje sturen, want met de Z21 hebben ze toch meer begrepen wat een gebruiker zoals ik graag wil.
(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2014/lichtcontroller.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2014/lichtcontroller.jpg)