BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Erik op 12 August 2007, 18:57:06
-
Hallo,
Zoals jullie kunnen zien zit ik met een probleem ik wil binnenkort wanneer weet ik nog niet een ICE3 aanschaffen.
Maar het probleem is dat ik niet goed weet wie van de 2 moet kopen die van Mehano is 8 delig en die van Piko 4 delig.
Hoe zijn de rij eigenschappen van deze 2 zowel als van Mehano en van Piko?
Alvast bedankt.
Mvg
Erik
-
Hallo Erik-Jan
De piko is ook uit te breiden naar 8 wagens.
Die zijn los te verkrijgen.
Ik heb beide stellen getest (en gekocht) is te vinden bij modelbesprekingen op mijn site.
Persoonlijk zou ik voor de Piko gaan.
-
Mag ik dan ook vragen waarom dan Chris?
-
Kortgekoppeld.
Electrisch doorgekoppeld.
Mooiere dakopbouw
Motor in resto wagen, dus onzichtbaar
Mooie gesloten eenheid.
Afwerkings niveau is hoger
-
Dus Chris als ik het goed begrijps is die van Mehano iets minder van kwaliteit en afwerking.
Hmm ik denk dan dat ik toch maar dan voor de Piko ICE3 ga ook al zit die in een digitale startset.
Erik
-
Ik volg de redenering van Chris, ook ik heb beide stellen getest, de Mehano had nogal eens de neiging om vlug uit de sporen te lopen, terwijl de Piko hier absoluut geen problemen mee had, vooral dan in de wisselstraten, dus ik zou voor de Piko gaan. ;)
-
Hallo,
aber nur der ICE 3 von Mehano ist exact 1:87, den habe ich...
Die Entgleisungen kommen von den den Achsen, diese müssen neueingestellt werden. Auch ist der Umbau nach digital nicht so einfach. Der Triebwagen hat eine Schnittstelle, der Steuerwagen nicht...
Also für den Beginner kann ich dann besser den Piko empfehlen!
Gruß
Bernd
-
En dan is er nog de Trix, vijfdelig en niet zonder meer uit te breiden naar acht (maar er zijn wel winkeliers die dat voor je doen door het Märklin-model te gebruiken).
Net als de Piko in schaal 1:88,9, maar helemaal correct (voor de tijd waarin hij werd uitgebracht); je hoeft dus niet in je bakken te gaan zagen om een correcte uitvoering op je baan te hebben.
Het grote nadeel is de prijs, die veel (heel veel) hoger is dan die van de Mehano of de Piko.
- Peter
-
Ik volg de redenering van Chris, ook ik heb beide stellen getest, de Mehano had nogal eens de neiging om vlug uit de sporen te lopen, terwijl de Piko hier absoluut geen problemen mee had, vooral dan in de wisselstraten, dus ik zou voor de Piko gaan. ;)
hmmm.....vreemd genoeg ontspoort de Piko bij mij om de haverklap. Daarom rij ik er ook niet meer mee, wachtend tot ik een baan heb die niet 3 meter boven de vloer zweeft. Ik ben al een Lima hondekop en een Roco ICE armer :-|
-
Hallo,
aber nur der ICE 3 von Mehano ist exact 1:87, den habe ich...
Die Entgleisungen kommen von den den Achsen, diese müssen neueingestellt werden. Auch ist der Umbau nach digital nicht so einfach. Der Triebwagen hat eine Schnittstelle, der Steuerwagen nicht...
Also für den Beginner kann ich dann besser den Piko empfehlen!
Gruß
Bernd
Sorry hoor Bernd maar mijn duits is niet zo goed hopelijk neem je het mijn niet kwalijk.
Maar zoals wat ik hier boven net zei mijn duits is niet zo goed en kan iemand mij misschien vertellen wat bernd vertelde??
Erik
-
Sorry hoor Bernd maar mijn duits is niet zo goed hopelijk neem je het mijn niet kwalijk.
Maar zoals wat ik hier boven net zei mijn duits is niet zo goed en kan iemand mij misschien vertellen wat bernd vertelde??
Erik
Bij deze mijn poging tot het vertalen van Bernd's woorden.
"Hallo
alleen de ICE3 van Mehano is exact 1:87, die heb ik ....
De ontsporingen komen door de assen, die moeten opnieuw afgesteld worden. Ook de ombouw naar digitaal is niet zo eenvoudig. De aandrijfwagen heeft een interface, de stuurstandwagen niet....
Voor de beginner kan ik beter de Piko aanraden!"
Volgens mij klopt 'ie zo....
Groeten,
Edsko
-
Ik heb een piko en ben er erg tevreden mee. Alleen breekt de koppeling soms. Dat is wel vervelende maar voor de rest heb ik er geen problemen mee gehad.
-
@Erik, mijn nederlands is ook niet even beter ;D
@Edsko, Ja alles richtig 8)
Gruß
Bernd
-
Ik bezit de Pico (7 delig) en heb er géén problemen m,ee. Hij rijdt geweldig fijn (digitaal) en ook de stroomopname is uitstekend.
Klein minpuntje is de afstand bij de koppelingen. Het geduwde deel is perfect kortgekoppeld, het getrokken deel duidelijk minder. Motorrijtuig is de BAR wagon. Voor het wijzigen van digitaal instellingen wel lastig. Hij moet ten minste 3 delig op de baan (programeer stukje moet lang genoeg zijn).
-
Nu weet ik in ieder geval waar ik ga voor sparen ik ga voor de ICE3 van Piko en misschien ga ik dan de rest van de set door verkopen maar dat is nog niet zeker.
Erik
-
Hallo
Erwin en Bernd, ik heb vorig jaar sept. in een duits blad, waarvan ik de naam even vergeten ben, een verslag gelezen waarin werd vermeld dat er van de eerste series van de Mehano ICE's er een klein aantal last hadden van draaistellen welke niet geheel juist waren "gevormd". Ontsporingen waren hier door het gevolg. M* wilde volgens eigen zeggen de stellen te snel op de markt brengen. De problemen zijn nu allang verholpen. Ik heb zowel de Piko NS als de Mehano DB.
Alles is prima in orde. Beide kunnen ook, ondanks het kleine schaal verschil, goed naast elkaar staan. De Piko NS heb ik overigens als analoge beginset gekocht. Dus alleen de trein, bestaande uit vier delen, rails en een trafo. Prijs 89. Jaap
-
Ik heb de 3 ICE3 treinstellen.
-De Trix ICE3
-De Piko ICE3
-De Mehano ICE3
Alle 3 van NS
Ik kan van ze alle 3 iets uitleggen.
Ik begin bij de trix
de plus punten:
-neus is zeer goed
-de bestuurderscabine comt ook heel realistisch over
-Electrisch geleidende koppelingen
-de pantograafunits zijn perfect
-binnenverlichting
-Draaistellen zijn naar waarheid uitgevoerd
-heeft een waarheidsgetrouw interieur
de minpunten
-zeer storingsgevoelig (vooral de aandrijving) moet elke 20 draaiuren nieuwe aandrijfassen en wormwielen.
-De airco-units zitten er niet op.
-Koppelingen zijn best breekbaar
De Piko
Pluspunten
-Het zelfde als de Trix
Minpunten
-Het zelfde als de trix
-Airco-units zijn ook foutief ( De units op de piko zitten alleen op de binnenlandse ICE3 stellen van de DB)
-er zit geen pantograaf op de bistrowagen
De Mehano
Pluspunten
-Is op schaal
-bestaat uit 8 wagens
-heeft de juiste airco-units zoals de ICE3 dat in de internationale dienst heeft
-De aandrijving is minder storingsgevoelig (Is de zelfde als van de Thalys)
-het hele stel oogt heel realistisch
minpunten
-Motorwagen zit in een koprijtuig, waardoor er geen interieur in zit (maar met de getinte ruiten is dat ook niet intresant)
-de pantograaf units zien er vrij kitscherig uit
-koppelingen zijn bereekbaar en zitten te dicht op de rails
-heeft te veel magneetremmen
-maakt wat veel herrie bij topsnelheid
Bij mij komt de Mehano het beste uit de bus qua rijeigenschappen en betrouwbaarheid.
Ik heb het treinstel wel uitgebreid verbouwd, te weten:
-De draaistellen zijn aangepast zodat het stel op de juiste plaatsen schijfremmen heeft
-De kap is aan de binnenkant zilver geschilderd zodat de front en sluitseinen niet door het plastic heen lekken
-De pantograafunits zijn verbouwd met trix onderdelen
-heeft nieuwe koppelingen gekregen (verbouwd met symoba kortkoppelingsetjes, en verbonden met starre koppelingen
Het stel ligt nu ook veel beter op de baan, ontspoort niet en de wagens bewegen onafhankelijk van elkaar over de baan
Wie hier anders over denk, ik hoor het graag
-
Volgens mij zijn er ook nog de volgende punten:
De Trix is de enige met de juiste dak en deur indeling (geplaatst in de periode zonder airco, met 3 eerste klas rijtuigen, dat zijn er nu 2).
Mehano heeft een verkeerde deur indeling van een binnenlands ICE stel (heeft meer deuren dan de internationale ICE).
Spoorfan
-
Naast de rij en zicht/schaaleigenschappen is er natuurlijk nog het prijsverhaal.
De trix is een tikje duurder dan de rest . maw een uitbreidingswagen van Trix kost 2 x zoveel als een van Piko.
De mehano set 8 wagens heb ik voor 110, euro gekocht.
-
@Jos
Foto's van het veranderen van de koppelingen toevallig ?
Graag :)
Staan de rijtuigen dan ook korter op elkaar ?
-
Motorrijtuig is de BAR wagon. Voor het wijzigen van digitaal instellingen wel lastig. Hij moet ten minste 3 delig op de baan (programeer stukje moet lang genoeg zijn).
De piko neemt stroom af met de eerste klasse-kopbak. De tweede-klasse-kopbak hoeft er dus niet bij aan te zitten bij het programmeren!
Ik heb zowel de piko als de mehano regelmatig onderhanden gehad bij railz, (let wel, ze rijden daar natuurlijk ietsje meer dan thuis he ;) ) de mehano vind ik altijd een plastic stuk speelgoed die nogal eens rare streken heeft (tijdje rijden en de motor smelt ongeveer door de bodemplaat heen, soms is ie niet vooruit te slaan, de trekkracht van de motorwagen is echt maar netaan genoeg), Bij mehano is de hele aandrijving een bult plastic (zelfde constructie als de thalys), bij de piko mooie messing lagertjes, loopt allemaal net wat soepeler en zo. Wel is het inderdaad zo dat ie enig tandwielenverbruik heeft maar elke 20 uur alles vervangen is onzin. De mehano is ook niet onderhoudsvrij dus op dat punt ontlopen ze elkaar niet zoveel... Met t ene stel tandwielen doet ie het een hele tijd en de andere gaan sneller kapot, het is net hoe worm en wormwiel op elkaar inslijten, de ene keer gaat t lang goed en de andere keer vreten ze elkaar snel op.
De motortjes van beide stellen zijn tamelijk goedkoop, maar de piko heeft er 2 dikke vliegwielen op zitten dus t rijgedrag van dat ding is heel mooi soepel, lange uitloop en zo. Wel slaat er bij een piko-motortje soms een lager vast, dat dan gaat meedraaien met de motoras en vreet zich door het plastic motoreind heen en na een tijdje slaat dan de motor vast. Of dat op een thuismodelbaan snel zal gebeuren vraag ik me af, maar ik heb t een paar keer gezien.
Wat ontsporen betreft, met de piko heb ik nooit echt problemen gehad, behalve dan als je er met schaalsnelheden van over de 300 een scherpe bocht mee in wilt. De mehano is weleens zo enthousiast bij vertrek dat de motorwagen zichzelf uit de rails trekt. (draaistellen steigeren). De Piko heeft eigenlijk ongeveer dezelfde constructie (per draaistel 1 as aangedreven, met bandjes) maar die heeft er duidelijk minder last van, omdat het bevestigingspunt van het draaistel lager zit.
Wat overigens bij beide stellen een goed idee is is de aspuntjes van de niet-aangedreven assen een likje vaseline geven, dan loopt de hele trein een stuk soepeler, dus zijn de krachten op de koppelingen kleiner, ontspoort de zaak minder snel, slijten de tandwielen minder etc.
Alles bij elkaar vind ik de piko zeker qua techniek een veel beter doordacht apparaat, de mehano is wel erg simpel. Wel is de mehano een beter model van de nederlandse ICE's vanwege de panto op de bistro en zo... Maar ja, dat is bij de piko wel te verbouwen.
Het lengteschaalverschil... tja, daar zie je niks van, tenzij je een mehano en een piko vlak naast elkaar zet.
-
En dan is er nog de Trix, vijfdelig en niet zonder meer uit te breiden naar acht (maar er zijn wel winkeliers die dat voor je doen door het Märklin-model te gebruiken).
Net als de Piko in schaal 1:88,9, maar helemaal correct (voor de tijd waarin hij werd uitgebracht); je hoeft dus niet in je bakken te gaan zagen om een correcte uitvoering op je baan te hebben.
Het grote nadeel is de prijs, die veel (heel veel) hoger is dan die van de Mehano of de Piko.
- Peter
Het hoeft voor een NL-baan ook niet per se een HIspeed exemplaar te zijn. Er rijden hier meer DB-stellen rond dan HIspeed stellen.
-
Toch denk ik dat ik, voor mijzelf tenminste, de beste keuze heb gemaakt met de Trix (hoewel er op moment van aankoop nog geen sprake was van een Piko, laat staan een Mehano).
En het klopt wat je zegt, maar ik vind de vishaak nu eenmaal leuk. :)
- Peter
-
@ Chris,
Ik heb hier nog geen foto's van gemaakt, maar dat kan ik wel voor je doen.
Het is wel veel freeswerk aan de bak, want je moet aan de kopse kanten de hele onderkant er uit frezen.
de eerste 2 wagens zijn een beetje fout gegaan, met het opzetten van de kopstukken waar de doorloopbalgen zijn.
Maar dat heb ik gelijk weer aangepast.
De rest verbouwen was vlekkeloos verlopen.
De rijtuigen staan iets dichter bij elkaar, maar ze moeten toch 3 mm speling hebben tussen de doorloopbalgen.
Anders komen de zijkanten tegen elkaar aan en dan ontspoort hij nog.
De ICE is namelijk bol aan de zijkant, en daardoor iets breder als een Märklin ICR rijtuig
-
Toch denk ik dat ik, voor mijzelf tenminste, de beste keuze heb gemaakt met de Trix (hoewel er op moment van aankoop nog geen sprake was van een Piko, laat staan een Mehano).
En het klopt wat je zegt, maar ik vind de vishaak nu eenmaal leuk. :)
- Peter
Vishaken zijn inmiddels van de HIspeed stellen verdwenen. ;D
Op de Hispeed stellen staat nu HIspeed. :D
-
Ik ga de vishaken op mijn ICE niet vervangen.
Dan moet ik de rode streep in zijn geheel opnieuw spuiten.
En er zijn nog geen fatsoenlijke transfers van HIspeed
-
Er zijn nog twee stellen die nog rond rijden met vishaken erop. Vraag me niet welke nummers dat zijn want dat weet ik niet. ;) Vorige week in ieder geval nog op de foto gezet.
-
Erik-Jan,
Ik heb niet zoveel verstand van zaken, maar kan je wel de ervaring vertellen van de Piko die mijn schoonvader laatst aangeschaft heeft. Deze rijd bijzonder goed en geluidsarm en is nog niet ontspoord, ook niet op de clubbaan. Hij heeft die analoge startset gekocht, deze is al digitaal voorbereid. Een decoder erbij en hobbelen maar. Dit is een stuk goedkoper dan wanneer je de digitale uitvoering koopt (vanuitgaande dat je al een digitale regelaar hebt). Alleen het naleveren van de extra rijtuigen laat op zich wachten.
Groenten Rob
-
Hier komen wat Foto's van de ICE wat ik een beetje verbouwd heb.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0444.jpg)
Zo ziet het uit met de Symoba kortkoppeling
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0447.jpg)
Dit is het draaistel van de 1e klas kopwagen nadat de magneetrem weggesneden is en de wielen zilver gemaakt
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0449.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0451_1.jpg)
Dit is de ververboude pantograaf-unit.
Er zitten nu ook de juiste isolators en trafokasten op
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0452.jpg)
Dit is het draaistel van het Bistrorijtuig.
Hier heb ik behalve het roestig maken van de wielen niks aan gedaan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0454_2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0444_1.jpg)
Dit is de nieuwe Symoba kortkoppeling met de starre koppelstang
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0460.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0461_1.jpg)
Dit is de ICE in ongekoppelde toestand.
De Starre koppelstangen heb ik gemaakt van 2 aan elkaar gelijmde roco kortkoppelingen.
Er moest wel wat aan de bodemplaat weggefreest worden.
Dat de schortplaten een beetje bol zijn weggefreest, dat kon niet anders omdat anders de koppeling niet genoeg ruimte heeft in bochten en wissels