BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: rschuite op 30 December 2013, 12:35:37
-
Uit het analoge tijdperk heb ik nog een aantal Fleischmann denkende wissels. Het denken wil ik uitzetten op mijn digitale baan, maar de onderdelen hiervoor heb ik niet meer.
Wie kan mij met een tekening helpen, hoe ik de stroom-verbindingsbrug kan herstellen?
-
Die draadbruggetjes zijn los te bestellen bij de goede modelspoorwinkel:
77 6044 voor gewone wissels, 77 6058 voor meegebogen wissels en 77 6065 voor Engelse wissels.
-
Als je Fleischmann denkende wissels zoekt. op google en kijkt naar afbeeldingen kom je vanzelf een foto tegen.
Je kan ook een paar nietjes gebruiken
Groet John.
-
Bron: modelbaanhandboek van Feischmann
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0010_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0010_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0009.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0009.jpg)
Knar46
-
Nog duidelijker te zien op dit plaatje (zie bij 7)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0011.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Scan_Pic0011.jpg)
Knar46
-
Op een digitale baan heb je helemaal gaan denkende wissels meer nodig omdat er altijd spanning op de baan staat.
In wezen kan je de "nietjes" gewoon weglaten. Die hadden alleen een functie om de rails stroomloos te maken wat bij digitaal rijden niet meer aan de orde is.
-
En bovenstaande onderstreep ik dan ook maar.
Wel of geen draadbrug/of nietje,t maakt bij digitaal rijden idd niks meer uit.
Das dan weer t voordeel van digitaal freubelen ;D
-
Moet je allen wel aan alle spoor aansluitingen de digitale spanning aanbieden.
Dus alle spooren apart aansluiten, anders werkt het denken van de wissel ook bij digitaal
-
Het denken wil ik uitzetten op mijn digitale baan, maar de onderdelen hiervoor heb ik niet meer.
Die brugjes, o.a. nummer 7 in plaatje geplaats door Knar, zoals door sommigen al genoemd, ik gebruik daarvoor Hema nietjes nr 10 (volgens doosje). De kleine nietjes... Even glasvezelstift over binnenkant spoort, effe vastduwen met pincet en evt met zwarte marker erover heen.. Klaar en lekker goedkoop...
Mvg,
Robert
-
Remunjen en tijgernootje,
de draadbruggen/nietjes hebben de functie bij elke wisselstand alle rijwegen onder spanning te laten staan (zie tekst handboek Fleischmann).
Ik begrijp de opmerking dan ook niet dat de nietjes alleen de functie hebben om de rails stroomloos te maken (het tegenovergestelde dus).
Knar46
-
Als je de onderkant van het wissel er fff af haalt zie je een drie-vork zitten die meeschuift met het omslaan van de wissels. Normaal geeft die de stroom door, maar dat gaat nogal eens mis, zeker als de wissels ouder worden.
De "nietjes" vond ik ook alijd maar zo-zo. Soms oxideerden die ook, of werden door een magneetje onder een lok weggevist. Bij ons was het geen daverend succes.
Om het dus op te lossen kun je die vork wegslopen, en de railstaven even paarsgewijs op die plek doorlussen: Nooit mee problemen... ;-). Wel uitkijken dat je het plastic van je wissel niet volledig doorsmelt ;-).
Groet,
Richard
-
Waarom zou je aan het wissel zelf gaan klooien?
Maak gewoon een aansluiting aan elk spoor achter het wissel, dan bereik je toch hetzelfde?
-
Remunjen en tijgernootje,
de draadbruggen/nietjes hebben de functie bij elke wisselstand alle rijwegen onder spanning te laten staan (zie tekst handboek Fleischmann).
Ik begrijp de opmerking dan ook niet dat de nietjes alleen de functie hebben om de rails stroomloos te maken (het tegenovergestelde dus).
Theo bij digitaal rijden maak je GEEN rails meer stroomloos. Op alle rails staat gewoon altijd de digitale spanning (er zijn wat uitzonderingen (ABC systeem) maar die laten we hier buiten beschouwing omdat die wat gekunsteld zijn).
De "nietjes" hebben dus geen enkel effect. Je schakelt GEEN rijwegen meer stroomloos bij digitaal. D.m.v. een commando aan de loc decoder laat je de loc stoppen. Bij digitaal rijden wordt nog te veel analoog gedacht met stroomloze stukken voor stoppen.
Die gedachtenwijze moet je helemaal loslaten bij digitaal rijden.
Gewoon alle rails aansluiten (al dan niet via een stroomdetectie print) en het maakt niets meer uit of de "nietjes" er wel of niet inzitten.
Die doen dan helemaal NIETS meer 8)
En je mag het geloven of niet ik heb alleen maar FLeischmann rails liggen en er ontbreken genoeg "nietjes" en het werkt gewoon probleemloos. (y)
-
Erg kort door de bocht ::) De volkstammen die met behulp van een "slimme centrale" (bijv, ECoS oid), computer en blokbezetmelding rijden zullen dit beslist niet ::) onderschrijven. Zeker omdat dit niet "gekunsteld"is :P
...Gewoon alle rails aansluiten (al dan niet via een stroomdetectie print) ...
Dit klinkt al veel vriendelijker ;D (y)
Allie
-
Volgens mij is het juiste antwoord nu inderdaad wel een paar keer gegeven. ;D
Het verbaast mij allen dat een hoop denken, dat je wissel als je digitaal rijd, ineens niet meer kan denken.
Maar aan de wissel verandert niets.
Je zal dus toch echt alle aansluitingen moet voorzien van een digitale spanning met draad.
En daarna pas je onderbreking maken voor je volgende blokbezetmelding.
Dit is de betrouwbaarste oplossing.
-
Waarom geen meedenkende wissels als je digitaal rijdt? Het kan erg handig zijn als je puntstukken gepolariseerd zijn en je rijdt handmatig. Het kan je behoeden voor een vonken regen als je per ongelijk een wissel open rijdt. Pats boem alles ligt stil. Op mijn vorige baan waren alle uitrijwissels van het schaduw station mee denkende wissels. Scheelt een stuk aan problemen als je aan het rijden bent. Wie vergeet er niet wel eens een wissel om te zetten? Dus de stelling dat je bij digitaal geen meedenkende wissels moet gebruiken is grote onzin!
Marius.
-
Marius, ik denk dat je een paar dingen door elkaar haalt. Het gaat hier over de denkende wissels van Fleischmann, en daarvan kan je de puntstukken helemaal niet polariseren. Dus je ziet een probleem wat helemaal niet bestaat.
-
Klaas, je hebt helemaal gelijk. Maar hier werd even de stelling geponeerd dat mee denkende wissels onzin zouden zijn bij een digitale baan. Dit wilde ik even weerleggen. Er zijndus ook argumenten om het wel te doen (als je geen Fleischmann wissels hebt ;) )
Marius.
-
Marius, het enige wat een denkend wissel doet is het niet gekozen spoor stroomloos zetten. En dat lijkt mij bij digitale besturing overbodig, zoals door anderen ook al gezegd.
-
Nee Klaas, je bent niet verplicht om het hele spoor stroomloos te schakelen. Je kan er mee ook een stopstuk voor de wissel mee schakelen. Staat de wissel fout dan stopt je digitale/analoge trein voor de foutief staande wissel. :D "Vroegguhr" noemde we zo iets geloof ik een stopwissel. ???
Marius.
-
Maar dan ga je dus helemaal voorbij aan de voordelen van digitaal rijden. De locdecoder regelt nu juist dat stoppen waar je wil. Het hele stroomloos maken is niet meer aan de orde.
Ik merk in veel dat jij nog veels te analoog denkt. 8)
Dat is iets wat je (nog) bij veel overstappers merkt. Dat analoge denken zit er zo ingebakken dat het tijd kost om dat los te laten.
Om het hele draadje samen te vatten voor de vraagsteller: je kunt goed zonder de "nietjes" mits je alle rails van spanning voorziet. (y)
Het denkende gedeelte wordt daarbij overbodig.
-
Eric, ik weet dat de slogan luidt "Digitaal, dan helemaal" maar ik denk dat jij - en vele technisch onderlegde mensen op dit forum met jou - te gemakkelijk denken voor spoorders als ik die niet technisch onderlegd zijn (in een te vroeg tijdperk geboren en in dit opzicht verkeerde opleiding gehad) om alles te digitaliseren. Je schrijft dat de locdecoder nu juist het stoppen regelt waar je wil. Maar dan zal er wel iets meer moeten gebeuren. Ik heb de rubriek "seinen digitaliseren" een paar keer doorgelezen - dit onderwerp interesseerde me - maar als daar wordt gesproken over wisseldecoders, diodes etc. houdt het voor mij op. De locdecoder en de instellingen daarvan heeft mij veel plezier gegeven. Op de baan houd ik maar op een combinatie van digitaal en analoog in de wetenschap dat ik er niet uithaal wat er inzit maar je kunt niet alless hebben in het leven.
Knar46
-
Je schrijft dat de locdecoder nu juist het stoppen regelt waar je wil. Maar dan zal er wel iets meer moeten gebeuren.
Ja, je moet de knop naar 0 draaien. ;)
-
Maar dan ga je dus helemaal voorbij aan de voordelen van digitaal rijden. De locdecoder regelt nu juist dat stoppen waar je wil. Het hele stroomloos maken is niet meer aan de orde.
Eric, zoals Klaas ook al schreef, de locdecoder doet niets als je hem er geen opdracht geeft. Om netjes te stoppen in stroomloze stukken zijn er zelfs remmodules ontwikkeld. Je moet wel lezen wat ik schrijf en niet blind antwoorden om mij af te katten.
Ik merk in veel dat jij nog veels te analoog denkt. 8)
Dat is iets wat je (nog) bij veel overstappers merkt. Dat analoge denken zit er zo ingebakken dat het tijd kost om dat los te laten.
Om jou gerust te stellen: ik was al met de digitale baan bezig nog voordat DCC geboren werd. Dat analoog denken is wat jij er van maak.
Prettige jaarwisseling.
Marius.
-
....ik was al met de digitale baan bezig nog voordat DCC geboren werd.
Dan ben je dus desondanks nog analoog aan het denken. ;D
(Sorry hoor, maar dit kon ik even niet laten)
-
;D
Klaas, volgens mij is het even windstil geworden ;D
(En dat kon ik weer niet laten ;D )
Marius.
Case closed. Veel gezondheid en veel trein plezier in 2014 (y)
-
Ja, je moet de knop naar 0 draaien. ;)
Eric, zoals Klaas ook al schreef, de locdecoder doet niets als je hem er geen opdracht geeft.
Precies, maar dat is zo rudimentair dat ik dat er niet bij gezegd heb. Want dat geld natuurlijk ook voor analoog rijden. Ook daar doet de loc niets zonder dat je aan de rijregelaar zit. ;D
Om netjes te stoppen in stroomloze stukken zijn er zelfs remmodules ontwikkeld. Je moet wel lezen wat ik schrijf en niet blind antwoorden om mij af te katten.
En dat is zo ongeveer wat ik bedoel met nog analoog denken.
Er zijn inderdaad remmodules die stroomloze stukken regelen. Maar daar ga dus helemaal voorbij aan de essentie van digitaal rijden. Je kiest dan weer voor een analoge oplossing die niet meer nodig is. Voor mensen die hun baan langzaam om willen bouwen van analoog naar digitaal misschien nog een (dure) tussenoplossing. 8)
Maar zeker iets wat ik niet (meer) zou adviseren voor een beginnende digitaalspoorder.
Maar zo zijn er voor meer problemen op de digitale baan moderne oplossing beschikbaar. (y)
En om het af te sluiten. Ook veel treinplezier in 2014 en verder.
-
Heren
Bedankt voor al jullie reacties. Het heeft me een hoop inzicht gegeven in de verschillende mogelijkheden.
Toch heb ik nog een slotvraag: heeft iemand een foto van een wissel met een nietje.
Groeten
Ronald
-
Zie hier bijvoorbeeld
http://imageshack.us/photo/my-images/129/drielr9.jpg/
Komt uit http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,6058.msg90021.html#msg90021
Mvg,
Robert
-
Toch heb ik nog een slotvraag: heeft iemand een foto van een wissel met een nietje.
Even het antwoord van Theo op de eerste bladzijde bekijken. Staan de foto's bij ;D (y)
-
Eric,
het wordt een beetje raadselachtig wat Ronald (Schuite) nu precies wil zien.
Op de foto's die ik heb geplaatst en op de foto van Robert - als ik het goed zie - staan draadbruggen van Fleischmann afgebeeld. Nietjes komen op dezelfde plaats te liggen. Ik begrijp zijn vraag dan ook niet goed.
Knar46
-
Waarschijnlijk omdat we de termen draadbrug en nietjes door elkaar zijn gaan gebruiken 8)
Maakt voor de werking verder helemaal niet uit. ;D Het is om het even wat je gebruikt. De dure Fleischmann draadbruggen of goedkope nietjes (y)
-
Maar dan ga je dus helemaal voorbij aan de voordelen van digitaal rijden. De locdecoder regelt nu juist dat stoppen waar je wil. Het hele stroomloos maken is niet meer aan de orde.
Ik merk in veel dat jij nog veels te analoog denkt. 8)
Hoe komt het toch dat zoveel mensen denken dat iedereen overschakelt op digitaal?
Er zijn al twee winkeliers mij als klant kwijtgeraakt omdat ze uitgingen van die gedachte, en niet bereid waren nog iets anders te leveren. In mijn kennissenkring is niemand overgestapt, noch heeft plannen daartoe.
Denkende wissels is een van de beste analoge uitvindingen. Goed dat iemand daarmee door wil gaan.
-
Waarom wordt dit draadje ineens omhoog gemikt na een redelijk stille periode met iets wat niet echt inhoudelijk iets vandoen heeft met dit topic ::)
-
Floris,
Rechts onder staat de knop 'meld dit bericht aan de moderator', dan hoef je niet zelf te modereren... ;)
Gr, Bert
-
Sorry, foutje.
Moet ik nu dan alsnog op dat knopje drukken ? ::)
-
Het slot van dit draadje zou kunnen zijn dat Ronald (Schuite) ons laat weten dat hij nu voldoende antwoord heeft gekregen op zijn vragen en indien dat zo is of hij nu draadbruggen dan wel nietjes gebruikt.
Knar46
-
Hoe komt het toch dat zoveel mensen denken dat iedereen overschakelt op digitaal?
Misschien helpt het als je dan het HELE draadje leest en vooral het BEGIN. :-X
Daar geeft de topic starter zelf aan dat hij digitaal gaat rijden ::)