BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Trams en smalspoor => Topic gestart door: skiptram op 27 December 2013, 11:11:51

Titel: GTN (101-106) ketting
Bericht door: skiptram op 27 December 2013, 11:11:51
Forumleden,
Voor de afwerking van de Nijmeegsche tram modellen in H0m  zou ik graag heel fijn kettingmateriaal gebruiken.
Heeft iemand een idee waar ik dat kan krijgen?
(http://img843.imageshack.us/img843/2262/x2e5.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/843/x2e5.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Bij voorbaat dank voor een tip,
Met vr.gr. Paul Sassen
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Hans Gvz op 27 December 2013, 11:29:10
Gmens oftewl Piet Peetoom. Of zo'n winkeltje waar ze van die oorbel dingen verkopen. Hebben ze ook alle soorten en maten kettinkjes. Heeft een magische werking op mijn vrouw en kleindochters, vandaar  >:(.

Gr Hans.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Henk Boshuyzen op 27 December 2013, 11:34:32
Mark de Bruin heeft een ketting met schakels van 0,2 mm toegepast op zijn baan Rheinberger Strassenbahn Betriebe, ziet er mooi fijn uit. Dus zou adviseren om hem eens te vragen.
Henk
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Marc tramt op 27 December 2013, 11:47:40
Bijna goed Henk.  8)
Je bedoelt Mark van Dijk, en die kent Skiptram wel.

Groet,

Marc de Bruin
(Trambaantje)
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: MMTB op 27 December 2013, 12:31:12
Hoi Henk en Paul,

De ketting die ik gebruikt heb is van het merk Bavaria. Maar ik dacht dat Weinert dit soort kettingen ook in de verkoop heeft.

Ik ben voor de ketting van Bavaria gegaan, omdat deze al chemisch zwart gemaakt was. Met zelf zwart spuiten was het anders te dik geworden.

Groeten, Mark
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Henk Boshuyzen op 27 December 2013, 13:05:59
Inderdaad, twee namen verwisseld!
Dat heb je als je een weekje op visite bent en via de ipad de berichten leest.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: skiptram op 27 December 2013, 15:03:56
Dank voor alle suggesties.
"Insolvenz "betekent dat het bedrijf inmiddels op de fles is.
Jammer voor Bavaria want het was zo'n mooi "winkeltje"
Ga het bij Piet proberen alvorens ik me in het oorbel milieu begeef, maar het staat niet in zijn catalogus.
Prettige jaarwisseling gewenst van
Paul Sassen
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Sven op 27 December 2013, 19:09:10
Het allerkleinste kettinkje dat ik heb kunnen vinden in mijn zoektocht van toch wel een jaar, is een "42 links per inch" ketting. Als je daar op Googled, zie je dat dat een soort van standaard miniatuurmaat is. Er zijn er nl meerdere die het verkopen. Ik heb het zelf van http://www.backwoodsminiatures.com gehaald. Ze leveren het reeds gezwart per 45 cm voor £5. Verzendkosten naar NL zijn £4. Ik had het twee dagen later binnen (weliswaar een postreis binnen Engeland). Het staat niet op hun website, maar stuur een mailtje naar sales (at) backwoodsminiatures.com

Je kunt het goedkoper on-line krijgen als je gelijk voor 5 meter gaat. Dat is dan "maar" £35, maar dan wel van een andere leverancier (http://www.shipwrightshop.com/shop/contents/en-uk/d59_Thread-Chain-Wire_02.html).

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2013/3D/233.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2013/3D/233.jpg)
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: NS264 op 27 December 2013, 19:30:39
Voor mij ging er een wereld open toen ik deze blistertjes ontdekte  Anchorchain Billing Boats  (http://www.billingboats.com/Fittings4.html).
Nou moet je er wel even op letten of het een beetje bij je schaal past.

Groeten Koen.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Simplex op 27 December 2013, 19:41:17
Billing is te groot Koen, de kleinste ketting heeft een schalm van 0,8.
Is voor schepen in 1:50. Al gebruikt Billing het zelf bij hun 1:75 pakketten.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Sven op 27 December 2013, 21:31:13
Ik heb het net even opgemeten. De eerder door mij genoemde ketting heeft ringetjes van zo goed als precies 1 mm doorsnee (buitenmaat). Op de foto van het Backertje zie je die ketting dus nabij het nummer 3 op de voorkant.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: skiptram op 28 December 2013, 17:57:25
Van Piet Peetoom kreeg ik de volgende reactie en heb deze maar eens besteld.
>>
Ik heb kettinkjes SLCH01, hebben 12 schakels per cm. op de foto zag ik vrij grove kettingen. De genoemde kettingen (7,--/m) lijken me geschikt.
<<
Nogmaals dank voor alle snelle reacties.
Paul Sassen
P.S. Een klein bouwverslag van de GTN wagen volgt. in 2014
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Simplex op 28 December 2013, 18:25:35
Dit zijn de kettingkjes die Billing verkoopt. Het was even zoeken.
Deze zijn buitenwerks 1,1 mm. Model is in 1:25.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/M_050.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/M_050.jpg)
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Sven op 29 December 2013, 09:40:08
Ik kan je nu al vertellen dat wat je besteld hebt je veel te groot gaat vinden. Ik denk dat de ketting van Piet van Slaters is. Op het plaatje is de bovenste ketting van Slaters, de onderste is de kleine die ik je aanraadt. De tram ligt eronder voor de verhouding.

Ik ben echt heel lang op zoek geweest naar een fijne ketting, waarvoor ik ook elke sierradenwinkel binnen ben gelopen die ik tegenkwam. Tenzij je op je zoektocht nog een kleiner alternatief vindt (yes please!), is deze 42 schakels/inch echt het fijnste dat te vinden is. Het is moeilijk te tellen, zo klein, maar als ik het goed zie tel ik zo'n 25 19 schakels per centimeter.

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2013/ketting.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2013/ketting.jpg)
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: Sven op 29 December 2013, 09:44:48
Even ingezoomd op een ketting naast een lineaal. Het zijn er dus 19 per centimeter.
Titel: Re: GTN (101-106) ketting
Bericht door: skiptram op 30 December 2013, 18:05:00
Sven,
Ik beloof je dat ik de beide kettingen zal bekijken op bruikbaarheid.

Onderstaand vast maar twee foto's van de Carl Weyer bijwagens in de opbouwfase.
Indertijd is een prototype vervaardigd en deze set komt dus uit mijn eigen ( SKIPtram) bouwsets.
De kap en het onderstel zijn bewerkt en gespoten. Het tonnendak/ interieur staat  nog in de primer en de transfers voor de zo kenmerkende motieven op de wagen nog in de print. Opvallend was dat de Nijmeegsche wagens een andere kleuropbouw hadden als de Haagsche wagens ( met dank aan de opmerkzame ogen van Rob Boeser). Het dak is bij de GTN creme en alleen het tonnendak grijs in tegenstelling tot de HTM waarbij de verticale delen ( dus ook in het tonnendak) creme waren en het hele dak grijs.
Vaak zie je ombouwers gespoten met een geheel grijs dak en dat is dus wel makkelijk maar niet correct.
Dit knutselwerk dient ook als voorbeeld voor een hele set GTN  MW en BW ( 20 st.) voor de Maasbuurtspoormodelbouwclub die alhier gespoten worden. U begrijpt het al het gaat hier om een test voor het opnieuw geinvesteerde kleuren schema.
(http://img59.imageshack.us/img59/623/yqkd.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/59/yqkd.jpg/)


(http://img826.imageshack.us/img826/111/fk6s.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/826/fk6s.jpg/)



We gaan verder,
Prettige jaarwisseling,
Paul Sassen