BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Lazer1 op 26 December 2013, 20:25:23

Titel: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Lazer1 op 26 December 2013, 20:25:23
Na enkele jaren ben ik terug begonnen aan de treinhobby. Nu lijkt het mij dat er wel een en ander veranderd is, niet enkel op 'digitaal' vlak, maar het lijkt mij dat er ook een heleboel merken zijn bijgekomen. Ik spreek dan vooral over het rollend materieel.
In 'mijn tijd' had je Marklin, Fleischmann, Roco en Lima, waarvan de laatste echt 'minderwaardig' materiaal was. Slecht gedetailleerd, slecht rijden, etc. ik heb indertijd vooral Fleischmann gekocht, daar ik steeds gelijkstroom gereden heb.

Nu zie ik veel verschillende merken en ook heel veel verschillende prijzen voor dezelfde locomotief en wagons. ik vraag me dan ook af of er nog steeds een groot verschil is in kwaliteit tussen bijvoorbeeld Piko, Roco, Fleischmann, etc ?
Voor mij zijn de rij eigenschappen en het niveau van detail belangrijk. Maar dezelfde loc driemaal goedkoper vinden bij een ander merk is geen zeldzaamheid, vandaar mijn vraag.

Wat zijn jullie bevindingen hierover ? Is de prijs nog steeds recht evenredig met het verschil in kwaliteit ? Of kan ik gerust (digitale) locs van Piko en andere goedkopere merken aanschaffen ?

mvg
Rudy
Titel: Re: prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Ronaldk op 26 December 2013, 20:49:21
Ja, je kan rustig alle merken loks van andere merken aanschaffen en op je baan laten rijden.

De ene persoon vindt het model wel mooi en van niveau. Iemand anders vind het krom, niet mooi gespoten  en zou het nooit aanschaffen. Je moet gewoon zelf gaan kijken of je het model mooi vindt. Laten proefrijden of het mooi rijdt. Bij twijfel: Niet aanschaffen.  Kijk goed hier op het forum of internet of er iets over een bepaald model op het internet staat. Doe dus iets van onderzoek voordat je het aanschaft. Dan kom je niet voor verrassingen te staan.

Groet Ronald.
Titel: Re: prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Noordpool op 26 December 2013, 20:49:55
Zoals je zelf al aangeeft is er een hoop verandert in modelspoorwereld. De laatste jaren zijn de wat grotere merken onder één paraplu gekomen. Zoals zijn nu Roco en Fleischmann onderdeel van Modeleisenbahn. De merken Lima, Jouef, Electrotren, Hornby, Arnold vallen onder de Bachmann Groep. Märklin is eigendom van een Duitse speelgoed fabrikant. Zelfstandige bedrijven zijn nog Piko, Gützold. Daarnaast zijn er nog vele kleine fabrikanten.
Veel wordt in Oost-Europa of China geproduceerd. En dat maakt het mogelijker treinen relatief goedkoper aan te bieden dan enkele decenia terug.

Van echte slechte kwaliteit kan je niet meer spreken. In principe kan je stellen dat de rijeigenschappen over het algemeen van elk merk goed zijn. De details kunnen wat verschillen. Maar dat zie je ook terug in de prijs en kwaliteitverhouding.
Zelf ben ik zeer te spreken over de prijs en kwaliteit verhouding van de wat goedkopere merken. De rijeigenschappen zijn uitstekend en voor mij gaat er toch even een kwast/verfspuit overheen om het te verouderen.
Wat mindere ervaring heb ik met het kopen van tweede hands materieel, met uitzondering van rijtuigen en goederenwagens. Maar met de loks/treinstellen was altijd wel wat. Daar ben ik dan ook maar van af gestapt.

Ga eens kijken op de grotere modelspoorbeurzen als Houten e.d. daar zie je wat verschillen en kan je het zelf allemaal nog eens beoordelen.

Ik hoop je hiermee een beetje opweg geholpen te hebben.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Hemmo op 26 December 2013, 23:07:37
- eerst bij jezelf afvragen wat je wilt
- welke eisen stel je daarbij
- wat is het budget
- hoe perfectionistisch ben je op schaal van 1 tot 10
- moet het product per se tiptop zijn of wil je nog aan sleutelen
- deze website afstruinen om na te gaan welke reputatie de fabrikanten hebben
- maar.......de belangrijkste is: serviceverlening

Ook is het belangrijk om effe vooruit te kijken; uitbreiding, aanpassing, combinatiemogelijkheden, etc......

Inderdaad, er is een hoop veranderd in de modelbouwwereld, maar laat je niet inpakken!
Gewoon rustig hier en daar kijken.
Ga naar de beurzen, maak contact met de fabrikanten, kijk goed nar de showmodellen.

Als je alle bovenstaande hebt gelezen, bekeken en geproefd, maak je dan je eigen mening.
Nog effe goed erover nadenken en dan pas tot actie overgaan.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Jeronimos op 26 December 2013, 23:07:49
De merken Lima, Jouef, Electrotren, Hornby, Arnold vallen onder de Bachmann Groep.

Das nieuw voor mij. Dacht dat het simpelweg Hornby was.  Je vergeet Rivarossi nog trouwens.

Maar maakt voor de rest van je verhaal niet zoveel uit.

Aan Rudy. Zoek hier op het forum eens naar de materieeltesten van bijvoorbeeld de Roco BR 189 en de Piko BR 189. Vergelijk en kijk zelf wat je mooi/goed vindt. Ook de site van Chris (Groterdamproject) kan je helpen. Hij heeft veel producttesten op zijn site staan.

Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: St00mboy op 26 December 2013, 23:28:05
Lima, Jouef, Electrotren, Rivarossi en Arnold vormen samen Hornby International. Hornby zetelt in Margate (UK) en voert verder ook o.a. Hornby, Scalextric, Humbrol, Airfix en Corgi.
Bachmann, Liliput, Woodland Scenics en nog een paar andere merken vallen onder Kader, een Chinees bedrijf.

Leen.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ZwolsBas op 26 December 2013, 23:29:49
Rivarossi (Lima) is tegenwoordig amper goedkoper dan Roco, maar de kwaliteit ligt nog steeds zoals begin jaren 90.
Als ik de prijs van een Plan V 1:87(Roco) naast een mat 46 1:87(Rivarossi) zet en de kwaliteit met elkaar vergelijk...

Maar goedkopere merken zoals Piko kunnen tegenwoordig heel mooi spul voor een bijzondere prijs verkopen zie de Hondekop in de schaal N en HO bijvoorbeeld, wat je ervoor krijgt. Soms heb ik het idee dat Fleischmann en Marklin de prijzen zo hoog maken dat ze het alleen voor de rijkere modelspoorder bedoeld zijn, zie strandbalsprinter ver boven de 300,- en de kwaliteit is nog steeds hetzelfde als de sprinter uit 1981... :-X
De Hondekop heeft wat (bekende) foutjes zoals een naad maar de prijs is vaak ook de helft lager dan bij een concurrent met hetzelfde formaat treinstel.

Tegenwoordig kijken we meer naar afwerking en de schaal, is het model 1:100 dan wordt het tegenwoordig *prut* genoemd en volledig afgekraakt, alles moet 1:87 zijn en op de millimeter na. Matige rijeigenschappen zoals Lima had zien we bij 2 rail niet meer tegenwoordig midden motoren met cardan as, nu stapt Marklin ook langzaam over, hoewel ze nog steeds antieke jaren 60 motoren in modellen stoppen (1200 bijv)
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ivanzon op 27 December 2013, 09:43:09
Bij Piko is de 'hobby' reeks voor een deel oude DDR mallen waar ze NEM koppelingen onder hebben gezet. Die tank wagons zijn exact dezelfde vorm als in de jaren negentig.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: E.r.i.k. op 27 December 2013, 10:06:14

Bij Piko is de 'hobby' reeks voor een deel oude DDR mallen waar ze NEM koppelingen onder hebben gezet. Die tank wagons zijn exact dezelfde vorm als in de jaren negentig.

Bij Piko is het inderdaad een beetje opletten: de Hondekop is prachtig (voor z'n prijs) als nieuwe ontwikkeling, maar bijvoorbeeld de bietenwagons (type E) vielen mij vies tegen.  Ik heb die E-tjes via marktplaats gekocht voor een vriendelijke prijs, maar de winkelprijs is vrijwel gelijk aan de Roco's en dat is niet terecht.

Groeten,
Erik
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: henk op 27 December 2013, 10:16:02
Ja, maar dat is toch uitzondering geworden. Piko maakt vooral spullen met een prima prijs-kwaliteitverhouding. Alleen kan het zijn dat de kwaliteit net lager is dan je wilt. Het blijft vaak wat grover dan bijvoorbeeld Roco. Ik heb liever één Roco BR189 dan drie stuks van Piko. En die Hondekop ziet er niet uit vind ik. Maar er zit ontwikkeling in. De recent ontwikkelde producten vind ik erg goed.
Kortom, het is persoonlijk en je moet tegenwoordig bij ieder merk kijken wat het precies wordt. Vooruit bestellen doe ik alleen nig bij hoge uitzondering.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Daafs128 op 27 December 2013, 10:29:32
Alle merken zijn goed want het ene merk maakt een 1200 beter dan de andere


Groetjes David
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Hollandspoor op 27 December 2013, 10:34:42
In alle bovenstaande berichten spreekt men uiteraard over nieuw, in de winkel, aan te schaffen materieel. Voordeel is dat beroep kan doen op garantie en service. Bij de ene winkel soms wat meer als bij de andere winkel. Het kan ook nog wel eens verschillen per merk. Vervangende onderdelen zij bij het ene merk ook makkelijker te verkrijgen als bij een ander merk.

Maar ook zie je in de tweede hands markt dat de vraagprijzen wel erg aan het doorschieten zijn en vraagt men voor een regelmatig aangeboden model vaak een prijs die de oorspronkelijke nieuwprijs  heel erg dicht benaderen.
Veel materieel is al jaren oud en heeft als je geluk hebt enige lichte speelschade, maar vaak is de schade vele malen groter en is van alles afgebroken en of onderdelen ontbreken en dat heb ik het nog niet eens over de rijeigenschapen en elektronica. Ik heb nauwelijks budget voor mijn hobby en heb dus simpelweg niet veel te besteden en moet dus erg op de centjes letten en kijk dus erg veel op veilingsites maar als ik sommige aanbiedingen zie dan denk ik vaak " Als je dit bedrag wilt ontvangen voor je aangeboden materiaal en in die staat, houd het dan maar lekker zelf "
Ook hier speelt Prijs/kwaliteit dus een rol. Steeds vaker kom je op veilingsites dezelfde  "particuliere " tegen die hun broodwinning halen uit de verkoop van 2e hands matrerieel" . En daar geldt maar 1 ding en dat is de verkoop(hoofd)prijs
Dit verhaal heeft misschien een iets andere als de insteek die bedoeld is door starter van dit topic, maar ik voelde de behoefte om het toch ook maar even op te merken.

Ik kan best leven met iets minder materiaal dat kun he vaak door te pimpen ook behoorlijk verbeteren. Is dan trouwens een extraatje van de hobby.
 
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Chris80 op 27 December 2013, 12:02:22
Ik heb juist hele positieve ervaringen met 2de hands kopen (zowel hier als via MP). Veel artikelen die pas 1 a 2 jaar oud zijn (zowel locs, wagons als rijtuigen) tegen 50 - 70% van de nieuwprijs gekocht. En alles ziet er als nieuw uit.

Wel is het zo dat je soms wat meer geduld moet hebben voor je het artikel tegenkomt dat je wil hebben. En als die dan te duur is gewoon laten lopen en verder wachten..

Groet,
Chris
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: T.Spat op 27 December 2013, 13:32:38
Het grootste gedeelte van mijn collectie heb
ik ook op die manier opgebouwd :)

Pas sinds de laatste jaren koop ik wel eens nieuwe modellen,
en dat zijn dan meestal Piko-modellen (y)

Mvg,

Tis
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Jopie op 27 December 2013, 14:35:41
En de hele modeltrein wereld is in Europa fors aan het inkrimpen en vergrijzen. De omzetten van nu zijn tientallen procenten minder dan 10 jaar geleden. Ook het aantal modeltreinwinkels is gehalveerd en zal nog verder afnemen.
Dit zijn allemaal harde feiten.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: WWestley op 27 December 2013, 15:09:02
Ik heb zelf een mengsel van PIKO en ROCO. Ben het met vele andere eens dat rij eigenschappen vrijwel allemaal het zelfde zijn. Bij PIKO is het een "nadeel" dat de Hobby locs geen wisselende lichten werking hebben. Je bent op een iets beter detail en dan die lichten aangewezen op de EXPERT uitvoering.

Over mijn Roco locs ben ik meer dan tevreden en dat is dan ook puur persoonlijk. Er zijn zat andere merken die al genoemd zijn en sommige zijn heel mooi maar ontzettend in de prijzen het is maar wat je wilt en wat voor budget heb je voor de hobby. 

Ben na 42jr weer begonnen met een PIKO een start set. Na een poosje was ik de rails helemaal beu en ben overgestapt op een digitaal start set van Roco. Heb toen meteen de PIKO rails etc verkocht en helemaal op de geoline overgestapt en ben daar heel gelukkig mee. Enkele zeggen dat had je niet moeten doen maar nogmaals ook in dit geval puur persoonlijk. 

Er is keuze in overvloed en voor iedere beurs ga op je gemak je zelf oriënteren. Vragen stellen op dit forum kost niks maar geef je een hoop informatie

Wim
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ivanzon op 27 December 2013, 17:02:16
Bij mij is het meeste spul tweedehands. Dan zit er nog een scheiding in tussen absolute koopjes en het serieuzere werk. De koopjes zijn om mee te experimenteren, als iets stuk gaat op een wagon van 5 euro rommelmarkt prijs is dat minder ernstig dan mijn tijdperk 1 materieel dat niet meer in de verkoop is.

En bij de meeste wagons zijn de koppelingen (en evt wielen) op een of andere manier te vervangen, dus kan je eigenlijk alles combineren waarvan jij vindt dat het aan je kwaliteit dan wel financiële eisen voldoet

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Ruud K op 27 December 2013, 17:36:49
Van oudsher bestaat de kern van m'n rollend materieel uit Fleischmannspullen. Daar heb ik me eigenlijk nooit aan bekocht gevoeld en ik vind het van A1-kwaliteit.
Ook het meeste spul van Roco bevalt me kwalitatief heel goed, al komt het daar wel eens voor dat een loc of treinstel niet aan m'n verwachtingen voldoet op het punt van rijeigenschappen. Voor mezelf noem ik dit merk A2-kwaliteit.

Tegenover alle andere merken sta ik een stuk minder positief, ook tegenover een gerenommeerd merk als Trix. Sommige locs rijden geweldig, maar bij andere is het huilen met pet op wat rijeigenschappen en geluidsproductie betreft. Trix is voor mij dus een B-merk.
Dat geldt ook voor alle andere merken zoals Brawa, Piko, Liliput, LS Models en Lima/Rivarossi (dat ik nog steeds een C-merk vind). Je kunt het ermee treffen, je kunt er ook enorm veel pech mee hebben.

Tegenwoordig wacht ik vaak tests op internet of in de bladen af voordat ik een loc of treinstel koop en zelfs bij een positieve test pakt het niet altijd gunstig uit. De rijeigenschappen bleken dan op mijn baan toch een stuk minder goed.

Rijeigenschappen vind ik het belangrijkst, van locs en treinstellen, maar ook van wagons (want niets is beroerder dan een wagon die af en toe ontspoort - uiteraard op een moeilijk toegankelijke plek). Uiterlijk is ook wel een punt van aandacht, maar dat is meestal niet problematisch. Je kunt zien of iets in jouw ogen mooi of voldoende gedetailleerd is. Rijeigenschappen zijn nu eenmaal helaas niet zichtbaar.

Groet,
Ruud
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Tomasso op 27 December 2013, 19:24:45
Ik heb al jaren Roco en als er iets fijn rijdt en fluisterstil is, dan is het vaak Roco. ook is de detaillering van Roco al jaren op een hoog niveau, zelfs soms grenzend aan finescale. Inmiddels heeft ook fleischmann dat niveau, maar die liepen een aantal jaren geleden toch wel achter. Brawa is een klasse apart en ook een duurdere klasse, als je daar iets van koopt mag je de portemonnee trekken, want dat zijn ontzettend mooi gedetailleerde modellen. Trix en marklin beginnen met hun reguliere spul nu pas een beetje bij te komen (alhoewel Trix een speciale klasse heeft met mooie professionele spullen en zelfs een lijn in messing modellen, ook hier hangt een prijskaartje aan), maar motorisch is er vaak nog wel het 1 en ander op aan te merken, terwijl ze wel beter kunnen. Blijft die rare schaal van 1:93...

Lima van nu is niet meer te vergelijken met toen. Lima is gedeeltelijk opgegaan in Vitrains (ex Lima medewerkers) en staat op een hoog niveau.

Blijven er nog een paar over. Piko heeft waanzinnig mooie en goede modellen, maar ook lekker goedkope modellen waar je veel waar voor je geld krijgt. Bij piko heb ik me nog nooit bekocht gevoeld of getild, gewoon waar voor je geld. Dan lilliput, maakt ook mooie modellen, maar er is vaak wat (had een BR95 waar de wielen uiteindelijk los op de assen kwamen te zitten, nooit meer goed gekomen), desalniettemin maken zij wel speciale modellen die niemand anders heeft, dus een heel apart segment.

Zijn er dan nog slechte merken mijns inziens? Ja en nee, Roco laat regelmatig steken vallen voor wat betreft details, lilliput laat nog wel eens steken vallen met betrekking tot de bedrijfszekerheid, Philotrain is vooral mooi maar nogal bewerkelijk als je iets goed wil laten rijden en artitec heeft hele reeksen van fouten en problemen, maar presteert het wel iets unieks te brengen wat over het algemeen voldoet aan hoge detailleringsstandaarden. Maar, alles bij elkaar zijn het vaak geen onoverkomelijke problemen en zijn het allemaal mooie en goede merken. Marklin blijft wat mij betreft achter lopen met dat lelijke railsysteem van ze en ook die rare slepers onder de locs en sommige rijtuigen, werkelijk waar, het ziet er gewoon niet uit. Voor mij dus geen (nooit!) marklin, maar er zijn mensen (vooral de oudere generatie denk ik wel eens, want die zijn er mee opgegroeid) die er bij zweren. Als je moet beginnen en je wil realistisch bouwen, laat dan die rare marklin met die pukkels in de rails en die rare slepers achterwege, volledig achterhaald en gelijkstroom is net zo bedrijfszeker (veel gehoord maar slap excuus om nog marklin te gaan rijden).

Nou ja, wat je ook koopt, het is meer een kwestie van smaak en tsja, er is nog geen enkele fabrikant perfect...

Succes!
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Jeronimos op 27 December 2013, 19:50:59
Van oudsher bestaat de kern van m'n rollend materieel uit Fleischmannspullen. Daar heb ik me eigenlijk nooit aan bekocht gevoeld en ik vind het van A1-kwaliteit.

Inmiddels heeft ook fleischmann dat niveau, ...

Hier zie dat mensen verschillende meningen hebben. Daarom ook moet je echt voor jezelf gaan uitzoeken wat je wilt.

Persoonlijk zijn voor mij Fl. & Roco 2 goede merken. Dat waren ze en nu ook onder Modelleisenbahn Munchen vlag blijven ze dat ook. Ook al maakt Roco wel eens een misser in Nederlands materiaal en lees je hier weinig over missers in buitenlands materiaal van Roco. (Das een andere discussie).

Vooral de stoomloks van Fleischman (H0) hadden en hebben een hoge kwaliteit detaillering.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Lazer1 op 27 December 2013, 20:10:00
Dank allemaal voor jullie reacties. ik vind rij eigenschappen voor mij ook prioritair.

Ik heb de proef op de som genomen en vandaag voor het eerst een splinternieuwe PIKO loc aangeschaft (NMBS BR186-2901) en er meteen een ESU sound decoder (LokSound V4.0) laten in plaatsen. De loc kostte amper 89 euro, de sound decoder was zelfs duurder (99 euro).
Samen dus minder dan 200 euro en net op de baan getest en 'oh my god' ! Wat een prachtige rij eigenschappen. Super traag en razendsnel, perfect te regelen met mijn Z21, momenteel gewoonweg de beste loc op mijn baan! Enkel mijn beide Gutzold locs komen wat in de buurt (die + 5 jaar oud zijn).
Dit is ook mijn eerste sound decoder. Ik was eerst wat sceptisch hiertegenover, maar wat een nieuwe dimensie aan het rijplezier !
Meteen ook 4 NMBS wagons gekocht en hier heb ik gekozen voor Heris (35eu/st) ipv Roco (49eu/st). Hier zal na verloop van tijd moeten blijken of dit een goeie zet was, momenteel rijden deze wagons (uiteraard) perfect, ook aan volle snelheid. Ik ga nu beginnen aan het inbouwen van verlichting.
Voorlopige stand tussen de 'goedkoop merk' en 'duurder merk' : 1-0.

Ook een nieuwigheid na vele jaren afwezigheid zijn de stroomgeleidende koppelingen en vooral die automatische koppelingen die je kan besturen via je decoder (weg met die ontkoppelrails!), maar dat moet ik nog uitproberen en is voor voor een latere topic.

MVG
Rudy

(http://www.fleischmann.be/FOTOS/PIKO%20BR186-2901b.jpg)
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: SimonH op 27 December 2013, 20:45:27
Het is net welke eisen je eraan stelt.  Modelspoor betekent bijna per definitie concessies doen. De vraag is eigenlijk niet; wil je realistisch bouwen, maar "in hoeverre wil je de realiteit proberen te benaderen". Artitec is voor mij het enige merk dat de realiteit bijna perfect heeft benaderd.  Alle andere fabrikanten doen concessies aan de modellen. In hoeverre je die concessies wel of niet acceptabel vindt, is een persoonlijke keuze.

En zeg nu zelf:
maakt het veel uit, Roco of Märklin?
(http://www.marklinstoredenhaag.nl/MyImages/Marklin%2039410%20loc%20van%20de%20maand%20augustus.jpg)
(https://az95169.vo.msecnd.net/images/roco/62627.jpg)
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Fred Peters op 27 December 2013, 20:53:21
Ja! Het maakt veel uit... In dit geval bekt de R*141 gewoon het lekkerst!
Met dat uitgebleekte kleurtje groen.
Nu Fl* de 141 met de mal/onderdelen van R* 141 opnieuw op de markt heeft gebracht gaan waarschijnlijk de Tr* 141 de deur uit. Het zijn vaak maar kleine vorm en kleurverschillen, maar die doen het hem toch...

Fred
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ZwolsBas op 27 December 2013, 21:35:59
Tegenwoordig rijden treinstellen/rijtuigen alleen door R3 bogen of groter, omdat ze tegenwoordig echt 1:87 zijn.
Veel her beginners vergeten dit en balen achteraf.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ivanzon op 27 December 2013, 21:43:39
Dat is voor mij een van de redenen dat ik op stoomtrein tijdperk ben overgegaan. Het is niet meer haalbaar om op een zolder formaat baan een moderne trein van aannemelijke lengte te rijden.

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Fred Peters op 27 December 2013, 22:31:42
Inhakend op het bovenstaande bericht voor mij nog steeds de te hoge drempel om een thuisbaan te bouwen...
Ik wil de 1:87 wagens en de scenery echt tot hun recht laten komen.
Ook al zijn het maar trein samenstellingen van 3 a 4 rijtuigen voornamelijk naar regionaal voorbeeld.
En idd dat komt niet geheel tot zijn recht op een baan bijvoorbeeld op zolder of in een studeerkamer.
Je wil eigenlijk paradesporen van een meter of 7- 8.
En dat is niet voor iedereen weggelegd.
En de stap naar een vereniging zie ik mezelf nog niet maken.. Ach keuzes...
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ivanzon op 27 December 2013, 23:38:01
Stel ik had ongelimiteerde financiële middelen... Dan zou ik een stolpboerderij kopen, alles gelijkvloers maken en dan de hele zolder als hobby ruimte inrichten. Dan heb je iets dat genoeg baan lengte kan bieden voor modern materieel (voor stoom ook trouwens, dan)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: WWestley op 28 December 2013, 13:37:03
Ja die 2901 rijdt ontzettend goed. Deze is dan ook van de expert collectie van PIKO. Ik heb dus dan de gewone standaard decoder van ESU er in zitten en dat doet het ook perfect.

Maar de reeks 29 zijn van NMBS Logistic en hebben in het goederen verkeer gereden. De reeks 28 die ik ook dolgraag had gehad heeft zowel in het personen als goederen verkeer gereden. De reeks 29 kon alleen maar in Belgie rijden omdat deze niet voorzien was van enkele veiligheids systemen die oa op het NL spoor vereist zijn.
De reeks 28 kwam heel vaak in beide hoedanigheden in NL

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NMBS__overige_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/NMBS__overige_1.jpg)

Wim

Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: Lazer1 op 28 December 2013, 14:55:34
Ik heb zonet UREN bezig geweest om verlichting in te bouwen in die nieuwe Heris NMBS wagons.
Sorry, maar wat een belabberde kwaliteit ! Dat is dus allemaal in plastiek (ook de gehele onderbouw op een klein metalen plaatje na) en inbouwen is een behoorlijke klus geweest.
Als je namelijk de wagons opendoet, dan heb je bv kans dat je het interieur er mee uitklikt : miserie !
Niet enkel is dit heel licht materiaal, het buigt ook gewoon door (zie foto's onderaan).
Ik heb het helemaal terug moeten verlijmen, met klemmen een nachtje laten drogen, etc.

Je krijgt constant problemen met de KK koppeling die er de hele tijd uitklikt als je de wagon terug in elkaar moet zetten. Na veel 'trial en error' toestanden heb ik alle vier de wagons verlicht gekregen, maar bij een wagon was het veertje van de KK koppeling helemaal uitgerokken en dus onbruikbaar. Van deze wagon heb ik dus de koppeling eruit gelaten en er noodgedwongen een sluitwagon van gemaakt.

Die PIKO lok = prachtig
Die Heris wagons = speelgoed. Ik had voor 15 euro meer beter de versie van Roco genomen, heeft iemand hier ervaring mee ?
Weet iemand of die Heris Classix reeks (NMBS wagons) beter van kwaliteit is ?

Tussenstand 'goedkope merken' vs 'duurdere merken' = 1-1.

(http://www.fleischmann.be/FOTOS/Heris-inbouw-verlichting-2.jpg)
(http://www.fleischmann.be/FOTOS/Heris-inbouw-verlichting.jpg)
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: WWestley op 28 December 2013, 15:37:31
Dat is inderdaad een der meest waardeloze systemen die men kan bedenken. Heb een goederen wagon met dezelfde koppeling en het bekende veertje. Een brok ellende en ik pas er voor NOOIT EN NOOIT WEER

Wim
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: AlfaArjen op 28 December 2013, 15:47:39
Prijs/kwaliteit dekt vaak een persoonlijke mening...

Ik denk ook niet in merken, ik ga naar de winkel en bekijk wat ik de beste prijs/kwaliteit vind. Soms is dat ACME, soms Rivarossi. Soms is dat Roco, maar het kan ook zomaar Fleischmann zijn. Ieder merk laat zijn steken vallen, en ieder merk maakt topmodellen. Door er bij voorbaat van uit te gaan dat een merk mindere kwaliteit zou produceren diskwalificeer je veel, misschien ook onterecht. Beoordeel gewoon bij je winkelier of het model voor jezelf een acceptabele verhouding heeft. En nogmaals, dat is voor iedereen heel anders.
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: WWestley op 28 December 2013, 16:43:14


Ben ik helemaal met je eens en ik kijk tegenwoordig heel vaak aan de onderkant of er niet dat bekende veertje zit. Aan wagons heb ik een mengsel van Klein, LS Models, B Models, Roco, Piko en Fleischmann deze bevallen mij allen zeer goed. Het is wat wil je, wat zoek je, wat is je budget en als je dat kan combineren met iets heb je een aanvulling voor je verzameling.

Wim
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: jan k op 28 December 2013, 18:35:16
Dat is inderdaad een der meest waardeloze systemen die men kan bedenken. Heb een goederen wagon met dezelfde koppeling en het bekende veertje. Een brok ellende en ik pas er voor NOOIT EN NOOIT WEER

Wim

Dan kan je al je Roco , Piko  en Trix wagons weg doen ;D , want dat systeem gebruiken ze nog steeds  ;)

Mvg Jan .
Titel: Re: Prijs/kwaliteit verschillende merken
Bericht door: ZwolsBas op 29 December 2013, 23:17:52
Het veertje kan je gerust eruit halen  (y)