BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: gijss op 01 August 2007, 21:20:41
-
Beste allemaal,
om wat treinen nieuwe front- en sluitverlichting te geven ben ik op zoek naar geschikte duoleds. Ik ben al een half uurtje aan het googelen maar heb nog geen goede leds gevonden. Het gaat om oude marklin-locs.
Iemand een suggestie?
Bedankt,
Gijs
-
conrad? (http://www.conrad.nl)
Zo niet, wat is er niet goed aan de duoleds?
-
TAMS heeft ze ook (zie site)
Nico
-
www.ledsbuy.nl (http://www.ledsbuy.nl)
Veel verschillende soorten led's tegen scherpe prijzen.
En voor een paar leds zit je niet meteen met een toeslag en vrij hoge verzendkosten te kijken. Je kunt ze gewoon in een envelop met van die nopjes-bescherming aan de binnenkant laten opsturen.
Groetjes,
Dave
-
Bedankt voor de antwoorden.
Bij Conrad vond ik alleen een ombouwset en die vind ik eigenlijk wat te duur. Losse duoleds kon ik niet vinden. Ledsbuy is interessant, maar ik zag geen geel/rood duoleds.
1.95 per stuk vind ik eerlijk gezegd wat aan de prijs ook bij TAMS.
Bij ledshoppe.com vond ik wel 5 mm leds, misschien dat ik die wat kan vijlen.
Of heeft iemand nog een ander idee?
Dank,
Gijs
-
Hallo Gijs,
Bij Conrad dual led 3 mm rood/geel.
Artikel nr. 187470 en kost 0,52 euro.
Groet,
Rob
-
1.95 per stuk vind ik eerlijk gezegd wat aan de prijs ook bij TAMS.
Gijs,
Wel goed lezen. Bij Tams krijg je er 5 voor de prijs van 1,95.
Groet,
Rob
-
Jullie weten dat je een duo-LED niet zomaar kan aansluiten?
bijgaande een printje
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/duo_led_schaltung.gif)
Nico
-
Ook dit printje is verkrijgbaar bij Conrad en Tams als je deze niet zelf wilt maken.
Groet,
Rob
-
Rob,
bedankt daarvoor, inderdaad gemist. Klinkt als een goede optie.
Gijs
-
Ik heb de ledjes van TAMS binnen (lekker snel trouwens).
Nu ga ik bezig met de aansluiting. Is het schema dat Nico daar tekent voldoende, of moet ik een ingewikkelder schakeling maken (Bijvoorbeeld die van Wim Ros op
http://www.modelspoor.nl/phpbb/viewtopic.php?t=186&sid=... (http://www.modelspoor.nl/phpbb/viewtopic.php?t=186&sid=226f1cf74fe547c2535b1c5c362c9089)
Als ik het schema van Nico zo zie dan lijkt het alsof beide ledjes gaan branden, maar electronica heb ik al een tijd niet meer gehad en ik heb het gevoel alsof ik iets mis. Wanneer de massa via geel is aangeschakeld, dan brandt de rode led?
Ik vraag het, want ik ga er zondag mee aan de slag en moet dus de onderdelen daarvoor even in huis halen...
Bedankt voor de input,
Gijs
-
Geel en wit zijn de functie uitgangen van de gebruikte decoder.
Deze worden dus, afhankelijk van de rijrichting, door deze decoder geschakeld, denk in gedachten maar dat er schakelaars aan hangen naar min.
Groet Gerrit
P.S. geel is ook voor het sturen van de sluitlichten.
-
Als je de gele draad aan massa hangt dan loopt de stroom door de linker weerstand, de rode led en de rechterdiode. De diode zorgt er dan tevens voor dat de gele niet kan branden.
Er zit funktioneel geen verschil tussen de schakeling van Wim en die van Nico. Het schema van Wim pas je toe als de uitgang van de decoder de stroom die je nodig hebt niet kan leveren.
Groetjes, Erik
-
ok, bedankt voor de uitleg!
Gijs