BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Henk Veenstra op 07 December 2013, 10:43:25
-
Ik heb een aantal Liliput Eanossen, deze hebben geen kortkoppelings
mechanisme.Ik dacht daar bouw ik deze dan wel even in.
Maar na gekeken te hebben, zou ik niet weten hoe.
Nu is mijn vraag : is er iemand die dit al eens bij deze eagons heeft gedaan?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputNSEanos_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputNSEanos_1.jpg)
mvg Henk
-
Henk,
Even foto van de onderkant hier plaatsen. Dan is er wellicht een idee te bedenken dat het wel kan mocht iemand dit nog nooit gedaan hebben.
mvg,
Sander
-
Heb ooit eens getracht dit met de kortkoppelbomen van oude roco vamwagons te doen. 2 nokjes plaatsen waar de boom tegenaan komt en veertje om de schacht van het draaistel.
Nadelen: blijven soms haken, bak komt iets hoger te staan, kortkoppelbomen zijn niet meer verkrijgbaar of alleen nog op beurzen.
Ronald
-
Sander zal er een foto van de onderkant maken.
mvg Henk
-
Foto's onderkant Eanos.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistel_2.jpg)
Tips welkom.
mvg Henk
-
Kan je die beugelkoppeling er niet uittrekken?
mvg,
Sander
-
Deze is lastig, omdat de draaistellen zo dicht bij de bufferbalken staan. Mijn suggestie is om een deel van de draaistellen te verwijderen (zie foto) en dan een kleine Symoba plaatsen, desnoods de schacht wat inkorten en een koppeling erin lijmen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistelkk.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosDraaistelkk.jpg)
Als voorbeeld een kleine Symoba onder een Lima plan E. De draaistellen staan dan verder naar achteren. Bij de Liliput Eanos moet er wat meer van het draaistel worden verwijderd en dan nog zoveel mogelijk naar voren plaatsen. Dan zal het met gekoppelde wagens zeker wel gaan. Bij de ongekoppelde kant van een wagen kan het zijn dat het draaistel in de boog tegen de schacht gaat schuren, omdat die schacht dan immers niet mee draait, maar dat is een kwestie van proberen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/fiets3.jpg)
-
Ik zou de beugelkoppeling eruit trekken wanneer dat kan.
Dan de schacht inkorten.
Mocht dit misgaan kan je altijd nog voor jou oplossing gaan.
mvg,
Sander
-
Henk en Sander,
Bedankt voor het meedenken.
Moet de Symoba op de bodem gelijmd worden of op de plek van het afgehaalde
gedeelte van het draaistel?
Ik denk dat het niet aan de bodem kan omdat anders de wielen er aan komen,
vermoed ik.
mvg Henk
-
Henk,
Mocht je de wagon willen beladen, kan een symoba-tje aan de binnenzijde van de bak vastgelijmd worden.
Je moet dan wel een gaatje in de bodem boren voor het bewegen van de schacht.
Je kunt dan ook waarschijnlijk iets meer van het draaistel laten zitten.
Tinus.
-
@ Sander
Jouw oplossing gaat denk ik niet werken, want dan heb je een starre verbinding van de kortkoppeling met je draaistel. Dat gaat nooit goed in bochten.
@ Henk, ik zal morgen een foto plaatsen van mijn oplossing, misschien brengt jou en andere techneuten hier dat nog op andere werkbare oplossingen. In de tijd dat ik ze ombouwde waren er nog geen kleine symoba's.
Ronald
-
Je hebt helemaal gelijk, dat wil wel met beugel of oude haakkoppelingen maar niet met andere. Daar je op de haak en beugelkoppelingen wel wat speling hebt.
Mijn optie valt dus al af.
mvg,
Sander
-
Hoi Henk,
als ze beladen zijn, kun je een symoba o.i.d. in de bak monteren en een opening in je bodem maken waar de stift door heen gaat. Dan heb je aan de onderzijde alleen de stift met koppelingshouder en lopen je wielen vrij.
mvg, Erich
-
Henk en Sander,
Bedankt voor het meedenken.
Moet de Symoba op de bodem gelijmd worden of op de plek van het afgehaalde
gedeelte van het draaistel?
Ik denk dat het niet aan de bodem kan omdat anders de wielen er aan komen,
vermoed ik.
mvg Henk
Dat zou zomaar kunnen. Het is bijna altijd mogelijk een kleine Symoba te plaatsen, maar het is vaak even zoeken hoe. Tinus en Erich noemen al de mogelijkheid om het mechaniek in de bak te plaatsen. Dan steekt alleen het staafje waarop je de nem schacht schuift onder de bodem uit.
De regel is dat de voorkant van de schacht ongeveer 7,5 mm achter de bufferkop hoort te staan. Je kunt de schacht een paar mm inkorten en dan kan het mechaniek dus evenredig naar voren worden geplaatst. Bij een ingekorte schacht, lijm je de koppeling in de schacht.
-
Ronald , ik ben benieuwd naar jou oplossing en de foto's.
Het zal een lastige klus worden.
Kheb er 9 stuks van.Dus tel uit je winst.
mvg Henk
-
Henk,
Bij het maken van de foto's blijk ik gejokt te hebben. Ik heb ze naderhand al wwer een keer omgebouwd, dit keer met kleine symoba's. stom, was ik vergeten, de oplossing met de roco onderdelen ontspoorde ook met enige regelmaat, omdat ze bleven haken.
Hieronder vind je wel foto's met de huidige symoba's.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0045.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0045.jpg)
Ringetje onder draaistel
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0046.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0046.jpg)
Weggesneden delen in frame wagon, oude lijmresten van nokjes van de oude kortkoppeling nog zichtbaar
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0047.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0047.jpg)
aangepast draaistel
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0048.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0048.jpg)
gemonteerd draaistel,let op schroefje niet helemaal vastdraaien , anders kan je draaistel niet meer bewegen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0050.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/SAM_0050.jpg)
Hoogte tov een andere merk ( staat niets onder welke) Je kan bij de liliput nog net een randje van de verhogingsring zien.
Ik hoop dat dit je op weg helpt.
Ronald
-
Ronald,
Reuze bedankt voor de foto's en uitleg.
Ik zie toch nog een redelijke afstand tussen de wagons.
Heb je ook nog geprobeerd om de symoba wat verder naar achteren te plaatsen
of is dat niet mogelijk.Gezien de uitslag van het draaistel?
mvg Henk.
-
Henk,
De symoba's kunnen nog wat naar achteren, zodat de afstand wat kleiner werd.
Deze ombouw is toen zo gedaan , omdat er rekening gehouden werd met de krapste boogstralen. En ook hier geld, ervaring maakt dat je het steeds beter gaat doen.
Ronald
-
De afstand tussen de wagons is natuurlijk nog veel te groot: ze horen buffer aan buffer te kunnen rijden.
Groet,
Ruud
-
Zijn er ook geen kort-koppel mechaniekjes van Ribu op de markt?
Passen die wellicht beter/makkelijker?
mvg,
Sander
-
Ribu is nog groter. Bij de wagen van Ronald staat de nem-schacht niet ver genoeg naar achteren. Heeft de aangekoppelde wagen ook een mechaniek?
Zoals gezegd, als je denkt dat er onvoldoende ruimte is, probeer dan eens de schacht in te korten. Ter inspiratie een ernstig ingekorte schacht op een Lima 1300. Koppelt strak buffer aan buffer en geen problemen in de bogen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/KK3_1.jpg)
-
Zo te zien ga ik eerst op 1 van de wagons uit proberen met een kleine
Symoba.Deze moet ik eerst aanschaffen en laat dan het resultaat zien.
Nog een vraagje aan Ronald, hoe heb je het tussenschotje weggehaald.
Gefreesd?Alsik dat bij 9 wagons moet dan is dat een flinke klus.
Of heb je een snellere manier.
Bedankt allen zover.
mvg Henk
-
Henk,
Volgens mij heb ik het draaistel gewoon weggesneden.
Van de bak heb ik dacht ik het frame los gemaakt van de bak en toen het frame aangepast.
En de eerste kost de meeste tijd, daarna wordt het bijna serieproductie (ik heb er maar 8 ;D )
De aangekoppelde rode eaos heeft wel een kortkoppelmechaniek, maar rijdt ook niet buffer aan buffer met ander kortgekoppeld matrieel.
Ten opzichte van mijn ombouw is zeker nog winst te halen, maar zelf houdt ik nog altijd iets ruimte om niet in de problemen te komen met loc's die geen (ruimte voor) kortkoppelingsmechaniek hebben (b.v. piko br 189 's).
Ronald
-
Nog een vraagje dan Ronald.
Je hebt het over frame losgehaald, ik heb even naar de wagon zitten kijken, maar hoe
heb je die los gemaakt dan?
Of kun je de bodem er op 1 of andere manier uitwippen.
mvg Henk
-
Henk,
De bodem kan er voorzichtig uitwippen. Hij zit gelijmd, maar volgens mij niet super vast. Tussen de bak en de bodem zit volgens mij ook nog een metalen gewichtsplaatje. Als je in het midden van de bak begint en er voorzichtig sateprikkers tussen zet en steeds een beetje wrikt, moet hij los komen. Tegenwoordig kan ik de bodems er niet meer uithalen, ik denk teveel lijm gebruikt bij het terugzetten.
Overigens wel grappig, deze wagons staan in eens ook weer op mijn to do list , koppelingen nog wat verkorten, licht vervuilen en lading maken. Wat een medemodelbouwer al niet veroorzaakt met een simpele vraag ;)
Ronald
-
Ronald.
Bedankt voor de tip.
Ik ga aan de slag.
mvg Henk
-
Ben dus aan de slag gegaan.
Even wachten op Symoba KK's.
Heb op de plek waar de 2 KK's komen een gaatje gemaakt in de bodem v/d Eanos.
De wielen raakten anders de KK.slechts aan 1 kant de KK boom nog wat moeten inkorten.
Ongeveer 2 mm.Niet aan de kant v/h bordes.Daar past het gelijk.
Heb nu ongeveer 1 mm over tussen de buffers.Vind ik prima zo.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/LiliputEanosKK_2.jpg)
Nog 8 te gaan.
mvg Henk
-
Goed gelukt. (y)
-
Henk,
Heel netjes.
Nu weet ik ook weer waarom ik ooit gekozen heb voor een vulringetje: ik wilde ook de mogelijkheid houden om de bakken leeg te laten rijden en dus niet in de bakbodem zagen.
Maar jouw oplossing is zeker goed gelukt. Ze staan bij mij ondertussen op het lijstje : ooit nog eens aanpassen. ;D
Ronald
-
Je zou de bak-bodem kunnen herstellen door er een Slaters houtmotief in te leggen.
-
Dank.
Bodem van Slaters hout?
Ben ik niet zo bekend mee.Waar is dat verkrijgbaar?
Vooralsnog ga ik de 2 KK's in dezelfde blauwe kleur verven.
mvg Henk
-
Dag allen,
Ik heb toendertijd 4 lichtblauwe Liliput eanos bij mijn Liliput 6403 gekocht. De grap is: deze hebben wel een KK mechaniek. Maar ik vind het behoorlijk beroerd werken. Ook lijken de draaistellen van een verkeerd type, waarschijnlijk heeft Liliput gewoon draaistellen gebruikt van een andere wagen die al KK had zodat het goedkoper was.
Heeft iemand ervaring met het betrouwbaarder maken van dit kk mechaniek? Trekken gaat nog redelijk zonder ontsporingen, maar duwen is onmogelijk. De buffers overbufferen of de mechanieken lopen vast.
Nu ik eindelijk mijn 6480 met sound heb ziet dit er best geinig uit met deze vier wagens er achter. Maar rijden is dus wat lastig. Symoba's inbouwen kan altijd nog maar wellicht heeft iemand het wiel al eens uitgevonden om deze kk werkende te krijgen?
Mvg,
Robert