BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Mudhen op 06 December 2013, 00:14:08
-
Hi,
Dit is min of meer de eerste keer dat ik een 'oude' decoder ga installeren in een loc. Het betreft een Mehano Erie (SP) 2-8-2. De motor is mooi geïsoleerd van het frame en heeft voldoende stroomopname (zelfs de mogelijkheid om de tender incl. Verlichting achter door te schakelen). Nu staat er in het Lenz boekje een mooi schema, maar ben ik te onwetend op het electronica vlak om te bepalen wat ik precies moet doen;
Schijnbaar moet ik een desbetreffende kleur draad vd decoder aansluiten aan de ene kant van de motor en een andere aan de andere kant . Dat snap ik tot zover, al vraag ik me wel af waarom de twee motoraansluitingen zijn verbonden met een lichtbruine 'teek'?! Wat is dat en moet deze blijven zitten. Dan hebben ze het over 1 draad aansluiten op het voorlicht, maar daar gaan twee kabeltjes heen, vanuit iedere zijde stroomafname 1 zeg maar. Ze zijn dus blijkbaar niet gepolariseerrd aan het frAme oid. In dat geval dien ik de blauwe draad vd decoder aan de anode of cathode van de lampjes te solderen, maar hoe weet ik welke kant welke is? En klopt het dat de draden op de decoder van de lampjes dan (indirect) zijn verbonden met die van de motor? Ik snap hier weinig van eerlijk gezegd...
De achterlamp gaat dmv stroomopname in de tender en is vooralsnog niet verbonden met de lok. Kan ik dat gewoon doortrekken naar de decoder/motor/voorlamp?
Misschien is het nog wat onduidelijk, maar dat komt dan waarschijnljk omdat ik er te weinig van snap of omdat een foto of illustratie nog ontbreekt. Maar iedere hulp tot zover is erg welkom, bij voorbaat dank!
-
Dit is alles voor zover ik weet:
1. Hou twee draden (wel eerst de stekker indouwen natuurlijk) en je krijgt een schok
2. Een van de drie draden is neutraal en is alleen van belang bij het niet krijgen van een schok
3. Geheugensteuntje KNAP (Kathode Negatief Anode Positief)
4. Aangezien je werkt met een verouderd systeem, dien je wel op te passen met de kleuren van de draden. Ergens vanaf 1990 zijn er op internationaal niveau afspraken over het gebruik van de kleurcodes voor de draden. Zoals je hierboven hebt beschreven, kunnen bij de hobbyisten enige verwarring over ontstaan. Voor de "ouwe lullen" is het waarschijnlijk geen probleem; voor de jonkies vrees ik het ergste.......:-)
Succes ermee!
-
al vraag ik me wel af waarom de twee motoraansluitingen zijn verbonden met een lichtbruine 'teek'
Ontstorings condensator, deze zorgt voor ontstoring op bijvoorbeeld radio apparatuur bij analoog gebruik.
In de handleiding van de decoder staat of je deze mag verwijderen of niet.
Je dient echt alles te isoleren van elkaar, denk aan frame, motor, verlichting. Dus nergens mag een verbinding tussen zitten. Dit kan je met een eenvoudige multimeter al zelf meten.
mvg,
Sander
-
Tip: kijk eens op http://www.hp-pfeiffer.de/digiuebe/digiuebe.htm bij verschillende loks. Dan krijg je een goed idee van wat er normaliter nodig is. Ik heb zelf daar de BR23(roco) handleiding gevolgd. En google even op "digitaliseren jouw_loktype" (in meerdere talen), misschien heeft iemand het al online gezet!
Als voorbeeld even voor het idee over het voorlampje. Dat zit zoals je zegt vast aan de twee stroomopnemers. "Vast en dus moet het los" is het motto. Die twee stroomopnemers mogen alleen naar de decoder, verder zitten ze nergens aan vast (uitzondering zou zijn als eentje a/d lokmassa zit en als dat nodig is voor de massa voor de lampjes, dit zul je moeten meten met een multimeter).
Het nu geïsoleerde lampje moet je verbinden met de blauwe draad v/d decoder (massa) en met de witte draad (richtingsafhankelijke voorlamp). Idem achterlampje: blauw + geel.
Reinout
-
Dank mensen!
Reinout; misschien beetje suf, maar maakt het nog uit welke draad vd lampjes ik aan de blauwe soldeer?
-
Sebas,
bij gloeilampjes maakt dit niks uit. Bij LED's wel.
mvg,
Sander
-
Thx!
Decoder erop gesoldeerd volgens aanwijzingen. Herkent 'm wel, decoder reset ook, maar wil nog niet rijden...hmmmmm....
-
Iets wat standaard ook vaak fout gaat waardoor 'ie niet rijdt: de decoder stappeninstelling moet kloppen met die van de aansturing. Allebei op 14 stappen, bijvoorbeeld. Of op 28/128.
Reinout
-
Ok, ga ik nu checken. De aansturing stappen stel ik in bij Loc->Bewerken->Loc kiezen-> naam bevestigen, adres bevestigen, STAPPEN instellen. En die van de decoder zitten in een CV waarschijnlijk?
Dank voor je hulp hoor!
-
Stappen gelijk gezet, adres nogmaals bevestigd, maar ondanks dat de loc de kleine stukjes vooruit schiet na programmeren rijdt hij nog steeds niet als ik aan de knop draai. Als ik de stroom wat open zet en de loc over de rails duw in de bedoelde rijrichting lijkt hij wel te 'willen', maar ook volledig te blokkeren. Analoog functioneert de loc perfect, dus aan de rij eigenschappen ligt het niet en zoals gezegd 'rijdt' hij dus wel soepel iedere keer het bevestigingsspurtje na programmeren.
Snap er niks meer van...
-
Die schokjes bij het programmeren bewijzen dat de decoder in ieder geval op de stroomafname is aangesloten. Of de rest goed is aangesloten kunnen we zo niet zien. Fotootje?
Je hebt het over een oude decoder. Hij is al eerder gebruikt? Probeer eens een reset.
-
Condensator tussen de motor aansluitingen al verwijderd? Zitten er ook geen spoeltjes in serie met de motor aansluitingen? Deze anders ook verwijderen. Als je al problemen hebt, sluit dan eerst alleen rood, zwart (stroomafname naar de wielen) en grijs, oranje (motor) aan en test of je lok rijdt. Begin daarna pas aan de verlichting ;).
-
Kan even niet zo vlug een foto maken en opladen (iPhone zonder Tapatalk), maar het was niet echt moeilijk; stroomafname; rood op rechts, zwart op links en motoraansluiting oranje op rechts, grijs op links. En dat zit prima al zeg ik het zelf. Rest van functies nog even gelaten tot na testfase...decoder is al meerdere malen gereset (zoals ook hierboven vermeld ;-), dis dat zal het ook niet meer zijn...
-
Condensator tussen de motor aansluitingen al verwijderd? Zitten er ook geen spoeltjes in serie met de motor aansluitingen? Deze anders ook verwijderen. Als je al problemen hebt, sluit dan eerst alleen rood, zwart (stroomafname naar de wielen) en grijs, oranje (motor) aan en test of je lok rijdt. Begin daarna pas aan de verlichting ;).
Geen condensatoren meer, die 'teek' ook al verwijderd, maar geen verschil. Geen spoeltjes te zien, alleen motor, vliegwiel, wormwiel in een plastic frame. Heb inderdaad alleen stroomafname en motor aangesloten voordat ik ging testen, zo slim was ik nog net haha
-
Kan even niet zo vlug een foto maken en opladen (iPhone zonder Tapatalk), maar het was niet echt moeilijk; stroomafname; rood op rechts, zwart op links en motoraansluiting oranje op rechts, grijs op links. En dat zit prima al zeg ik het zelf.
Nou, dan moet hij het doen. ;D :P
Heb je een multimeter? Dan even meten of de decoder stroom levert aan de motor.
-
Zou je zeggen ja, maar tot nu toe geen beweging. Als ik zachtjes op het vliegwiel duw begint de motor lichtjes te zoemen, maar dat is het dan ook wel. Echt vreemd vind ik, want het testspurtje verloopt nog steeds soepel iedere keer als ik programmeer.
Geef het bijna op, denk dat de decoder gewoon niet goed meer is. Zal nog foto maken en later opladen...
-
Wat is eventueel een goede 'basis' decoder voor 'weinig'? En wat is weinig dan? 8^)
-
ESU lokpilot basic is een aardige suggestie. Naam zegt het al, basic. Standaard spul kan 'ie en hij is ook (in mijn beperkte ervaring) robuust.
Reinout
-
Locpilot Basic is een goedkope decoder inderdaad
Verder zijn de Locpilot V3 en V4 ook prima decoders voor niet veel geld.
mvg,
Sander
-
Dank Reinout en Sander! Heb de decoders even bekeken, maar een beetje afhankelijk van de aanbiedingen in Houten volgende week zal het inderdaad zoiets worden.
Hierbij nog wat foto's van de operatie;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5855.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5855.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5851_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5851_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5854.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_5854.jpg)
-
Heb je die decoder zelf zo ingepakt? Kan me niet herinneren dat Lenz dat ooit heeft gedaan.
En verder weet je zeker dat er geen elektrische verbinding meer is tussen motoraansluitingen en chassis? De motoraansluitingen zijn niet goed te zien. Wat is dat dunne zilverkleurige draadje achter de motor?
-
Heb je die decoder zelf zo ingepakt? Kan me niet herinneren dat Lenz dat ooit heeft gedaan.
En verder weet je zeker dat er geen elektrische verbinding meer is tussen motoraansluitingen en chassis? De motoraansluitingen zijn niet goed te zien. Wat is dat dunne zilverkleurige draadje achter de motor?
Heb die decoder even voorzien van een isolatie tape idd. Niet goed? En dat draadje is van de 'teek'condensator, maar deze is inmiddels verwijderd, hetgeen echter geen verschil maakte. Het chassis is verder volledig van plastic (Mehano hè ;-) en het gewicht zit hem in de ketel. Motoraansluitingen zijn twee kleine (redelijk standaard) puntjes achterop dit vrij goedkope en gangbare motortje. Niks bijzonders en geen connecties verder met wat dan ook. Dank voor je hulp in ieder geval!
-
Sebas,
Weet je zeker dat er geen sluiting gemaakt wordt op de decoder zelf, dus dat er wat soldeer tussen de eilandjes ofzo zit?
-
Sebas,
Weet je zeker dat er geen sluiting gemaakt wordt op de decoder zelf, dus dat er wat soldeer tussen de eilandjes ofzo zit?
Bijna zeker wel, maar heb even geen multimeter. Maar anders zou hij toch een STOP signaal oproepen op de MM en niet te programmeren zijn?
Heb precies hetzelfde gedaan als hier (http://www.tcsdcc.com/Customer_Content/Installation_Pictures/HO_Scale/Mehano/2-10-2/2-10-2.html) zeg maar. Lijkt goed gesoldeerd al zeg ik het zelf...B^)
-
Bijna zeker wel, maar heb even geen multimeter.
Hoe heb je de rest dan gemeten of is het allemaal een aanname? ::)
Je decoder inpakken is niet slim, als dat wel slim was had de fabrikant dat wel voor je gedaan. Op deze manier kan je decoder de warmte niet kwijt, gevolg: oververhitting met kans op overlijden van dedecoder.
Als je op deze manier met dingen omgaat die hier gevraagd/verteld worden denk ik dat je snel klaar bent met de hobby. Ik zou iets meer met de adviezen gaan doen.....gratis tip zeg maar....
mvg,
Sander
-
Nee, inpakken met tape is op den duur niet handig. Het ding moet zijn warmte kwijt kunnen.
Alleen gaat een decoder er niet onmiddelijk van stuk.
Bouw hem weer eens uit. Rood en zwart direct op de centrale. Een lampje op de motoraansluitingen en kijk of het werrkt. Zo niet, dan zal de decoder wel stuk zijn.
Zelf decoders inbouwen is heel goed te doen, maar je hebt er wat basisgereedschap voor nodig, waaronder een multimeter. Dat kan een eenvoudig dingetje van de bouwmarkt zijn. Is sowieso handig voor de hobby.
-
Hoe heb je de rest dan gemeten of is het allemaal een aanname? ::)
Je decoder inpakken is niet slim, als dat wel slim was had de fabrikant dat wel voor je gedaan. Op deze manier kan je decoder de warmte niet kwijt, gevolg: oververhitting met kans op overlijden van dedecoder.
Als je op deze manier met dingen omgaat die hier gevraagd/verteld worden denk ik dat je snel klaar bent met de hobby. Ik zou iets meer met de adviezen gaan doen.....gratis tip zeg maar....
mvg,
Sander
Dank. Welke 'rest' gemeten? Er voel nog weinig te meten. Multimeter heb ik wel, maar lag in kamer van slapende kleine vent dus kon ik gisteren niet bij. Zal 'm zo opsnorren ;-)
Dacht overigens dat die decoder ooit ook zo ingepakt was, maar nogmaals; dit is de eerste keer zelf inbouwen.
En wat bedoel je precies met je laatste opmerking? Ik vind je bezorgdheid erg lief, maar begrijp je denk ik niet helemaal. Ik heb de adviezen, voor zover mogelijk allemaal gebruikt...?! Decoder pak ik straks ook weer uit 8^)
Thanks!
-
Nee, inpakken met tape is op den duur niet handig. Het ding moet zijn warmte kwijt kunnen.
Alleen gaat een decoder er niet onmiddelijk van stuk.
Bouw hem weer eens uit. Rood en zwart direct op de centrale. Een lampje op de motoraansluitingen en kijk of het werrkt. Zo niet, dan zal de decoder wel stuk zijn.
Zelf decoders inbouwen is heel goed te doen, maar je hebt er wat basisgereedschap voor nodig, waaronder een multimeter. Dat kan een eenvoudig dingetje van de bouwmarkt zijn. Is sowieso handig voor de hobby.
Dank Henk, decoder ga ik uitpakken en lamptest ook nog even doen. Maar misschien dat ik de multimeter eerder heb (zie ook reactie hierboven).
-
Het probleem van een ingepakte decoder is idd een probleem ivm warmte.
Het extra probleem wat dat kan geven is dat op den duur de plaklaag loslaat/smelt van de tape,en dat kan zorgen voor ofwel een binnenbrandje(en kapotte decoder) of een overleden decoder door dat het vloeibare spul je decoder te lijf gaat.
En zoals we allemaal weten vocht/vloeibaar spul en electrische dingen bijten elkaar ;)
-
Sebas,
Op zijn Twents gezegd: ie bunt an 't klot'n! (je doet maar wat) ;D
Ik doelde op het feit dat in de eerste berichten al is aangegeven dat je even moet meten of motorpolen, stroomafname en dergelijke allemaal geïsoleerd zijn. Tevens is er aangegeven dat je de decoder niet moet inpakken, Ik ga er vanuit dat je die inmiddels hebt uitgepakt.
Met mijn laatste zin doelde ik meer dat je op deze manier je probleem niet gaat oplossen en dat dat kan leiden tot frustratie, hetgeen tot gevolg heeft dat je de hobby niet leuk meer zal vinden "omdat het toch niet werkt" ;)
Wat ik wel waardeer is je enthousiasme om het werkend te krijgen!
Maar doe nou eens stap voor stap wat er verteld wordt, dat wordt verteld op basis van ervaring/kennis en niet om je onnodig aan het rennen te krijgen ;)
Schrijf vervolgens je bevindingen eens hier. Als je op die manier stappen door loopt en de boel oplost weet je de volgende keer precies op welke stap je vastloopt en is gericht advies beter te geven.
mvg,
Sander
-
Hi Sander,
Ik hou van Twents, dat is duidelijk en doeltreffend! Ik doe inderdaad maar wat, maar maak je vooral niet druk want juist daar heb ik heel veel lol in! Trial and error will learn you the most.
Ik ga zeker aan de slag met de tips, maar wijzig de volgorde nog wel eens haha. Ben met je eens dat dit niet altijd even handig is, maar ik doe liever wat ik kan dan wachten op wat ik moet ;-)
Will keep you posted...
-
Ok, update...
Multimeter erbij gezocht, is al heel lang niet gebruikt en lijkt stuk. Heb dus maar de lamptest gedaan; eerst lamp aangesloten op programmeerspoor gewoon om te checken of daar stroom op staat als ik MM opendraai. Dat was het geval. Decoder losgehaald en gekeken met lamp of stroomopname nog goed is. Ook dat was prima. Decoder met zwart en rood aangesloten op stroomopname en lamp op oranje en grijs; kortsluiting!
Als ik de decoder goed bekijk lijkt het ook alsof ik misschien ooit een aansluiting (oranje of rood) heb voorzien van een nieuw draadje. Rood lijkt iets dikker:.?! Het is lang geleden en de decoder heeft misschien in een oude loc gezeten, maar dat kan ik me niet meer goed herinneren. Heb vroeger ook al een hoop lopen kloat'n! ;D
Thanks voor jullie hulp, ik ga op zoek naar een nieuwe decoder. En nieuwe multimeter en goed soldeerapparaat. (y)