BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: g van boven op 01 December 2013, 16:54:52
-
Hallo allen.
Ik ben al een poosje aan het zoeken voor het interieur van mijn seinhuis in HO.
Er is vroeger een firma geweest die ze had.
Er is wel een van faller,maar die is mij te modern.
Maar weten jullie misschien welke firma deze hendels voor wissels en seinen en het blokkast nog leveren ?
Mvg.Gerbrand.
-
Hallo Gerbrand.
Nou ik denk je lang kan zoeken. Maar naar Nederlands voorbeeld is er niets. Zelf bouwen is de enige optie. Hier een twee tal foto's. Alleen is de schaal 1:32. Dus dat is wat makkelijker bouwen.
Gr. Bert Senden.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Toestel_Meerssen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Toestel_Meerssen.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/interieur_seinhius_D.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/interieur_seinhius_D.jpg)
-
firma MBZ levert nagenoeg dezelfde als op de foto.Helaas niet meer verkrijgbaar bij conrad.
Vermoedelijk wel via volgende website : ???????????????
Juist gezien dat ik geen commerciele links mag plaatsen.Dus een PM gezonden.
-
Mooi interieurtje Bert! (y)
-
Kijk eens op www.mbz-modellbahnzubehoer.de.
Daar vind je onder nr 80101 het artikel dat Conrad niet meer levert, maar de fabrikant mogelijk nog wel.
Ze noemen het daar: Hebelbank mit 2 Blockwerkschränken. Je kunt er altijd een mailtje aan wagen, toch?
Succes,
Gerard
-
Juist gezien dat ik geen commerciele links mag plaatsen.Dus een PM gezonden.
Jawel hoor, als je maar geen reclame gaat maken voor je eigen bedrijf. Dus een winkelier/fabrikant die zijn eigen spullen aanbiedt, daar willen we graag even mee praten.. ;)
-
Ik heb mijn seinhuis interieur ongeveer 20 jaar geleden in Engeland gekocht. Het is van het merk Wills finescale . Het is een witmetaal kit en ziet er zo uit , als het klaar is. ;)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/interieur_seinhuis_001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/interieur_seinhuis_001.jpg)
Op het figuur na , zit alles wat je ziet er bij.
Juust
-
Het bloktoestel van MBZ is niet echt naar nederlands model . Het bloktoestel lijkt er in de verte wel iets op .
( iets voor een nederlandse kleinserieproducent om dit na te maken . Dat zou wel een hele uitdaging zijn )
Ik zoek ook al een poosje naar het nederlandse model bloktoestel .
Het andere getoonde witmetalen model is denk ik naar engels voorbeeld .
gr Jos
-
Bovenstaand witmtalen setje heb ik ook liggen.
Maar ook nog ergens eentje uit lasercut karton.
-
Ook in Zwitserland en Duitsland werden (0f worden ) deze bloktoestellen van Siemens en Halske nog steeds gebruikt ,n.l. bij de Nebenbahnen van de DB.
Dat betekent ,dat er meer bekendheid over is , dan als ze alleen in Ned . zouden voorkomen. Mss is er daarom ergens nog een firma . ???
Het model van het bloktoesten in 1 : 32 ziet er anders prima uit. (y)
Vr Gr,
Peter (Oud Monteur SW NS )
-
Hoi Gerbrand,
Juist vanuit die Fallerkit heb ik een kast gemaakt voor een NL station:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1560_1.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1560_1.jpeg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1561_1.jpeg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1561_1.jpeg)
(Helaas niet meer plaatjes, dit station is verkocht)
Groet,
Michel
-
Als je wat goede maten en foto's heb kan ik wel iets voor je laten 3D printen !?
-
als het er eentje zou zijn zoals die op 1/32 dan denk ik dat er veel interesse zal zijn voor een 3D print in Ho.
-
Heeft iemand daar maten van? (y)
-
Zoiets als dit is toch ook wel te gebruiken, moet je alleen wel trekdraden op je baan willen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/569_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/570_1.jpg)
Gr,
Robbert Jan.
-
Zijn naam weet ik niet meer zo snel, maar iemand bij de ZLSM heeft bijzonder mooie en gedetailleerde tekeningen van het klassieke seinstelsel. Zij zijn ooit eens gebruikt in de Railhobby (seinen special)
-
In de buurt van Basel zit een treinenwinkel (die ook postordert) en die heeft wel dit soort artikelen, alleen waanzinnig duur. Geen idee wie de producent is, maar wellicht dat een forumlid dit meteen herkent. http://www.hr-modellbau.ch/default2.htm (http://www.hr-modellbau.ch/default2.htm)
Succes met speuren.
Peter
-
Mehbu Lasertechnik heeft enkele inrichtingen. Zie de volgende link:
http://www.mehbu-lasertechnik.de/onlineshop/index.php?cat=c14_Stellwerkstechnik.html&page=1
Wellicht kan je hier iets mee? Het is dan niet NL, maar eventueel zou het ervan gemaakt kunnen worden.
Met vriendelijke groet,
Dennis
-
Hallo allemaal.
Er is toch meer dan ik dacht,en van merken waar ik nog nooit van gehoord heb.
Ik zoek dus het duitse systeem.
Alleen jammer dat de verzend kosten vanuit duitsland zo hoog zijn,maakt het gelijk minder leuk.
Mochten er nog meer merken boven komen lees ik dat graag.
In ieder geval,allemaal bedankt tot nu toe. TOP !!!!! (y)
Mvg,Gerbrand.
-
Is dit een beetje nederlands?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/sein_5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/sein_5.jpg)
-
Ja hoor , daar weet ik wel een paar plekjes voor (y)
-
Print je die euro erbij? ;D
Mooi, heb ik ook wel interesse naar.
-
bestel er voor mij ook maar een mee
Zijn er ook versies met kruk,blok ,sleutel en lineaal kasten ?
-
Print je die euro erbij? ;D
Mooi, heb ik ook wel interesse naar.
Voor een euro extra, tuurlijk!
@Roadster, ik heb geen flauw idee wat die dingen betekenen :P heb je een foto?
-
http://www.seinarm.nl/Armsein/Blokstelsels/blokkasten.aspx
Mitchell, bij bovenstaande link zie je een blokkast met krukken (met dank aan Seinarm)
-
priecies, ff googelen op blokkast seinhuis afbeeldingen ;D
-
ik zit tv te kijken :P
Zal zo'n kastje maken, moet die op aparte poten staan of aan die schakeldingen.
Let op: die dingen werden gebruikt verrrrr voordat ik geboren werd, 8)
-
maak zoiets.
dan kan iedereen er gewoon een paar naast elkaar zetten als het een groot seinhuis is.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Klassieke_beveiliging
-
Ik heb op dit moment geen tijd om het model af te maken.
Daarom heb ik hem in de huidige staat (zie paar berichten hierboven) besteld ;)
Volgende week heb ik de foto's voor jullie
-
Alles is welkom!
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN2257.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN2257.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN2255.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN2255.jpg)
-
Mooi! (y) Echt leuk! Misschien nog wat variatie aanbrengen; paar van die handels die naar beneden wijzen, maar verder prima.
-
Geen probleem!
In hoeverre wil je ze naar beneden hebben? 45 graden? 90 graden?
-
Iets meer Mitchell, de twee uiterste standen zijn ofwel recht omhoog, ofwel schuin naar beneden, grofweg parallel aan de schuine poten van het toestel. Zie;
https://www.nationalebeeldbank.nl/shop/products/90282-seinhuis (https://www.nationalebeeldbank.nl/shop/products/90282-seinhuis)
(Bron; nationale beeldbank)
Let daarbij op de handvatten; de ontgrendelingsdinges zit aan één kant, de bovenste foto laat de voorzijde zien. Kun je er ook een soort koppelbaarheid in maken? Ik bedoel een toesten met 5 handels , maar zonder bv de linkse poot? Dan kun je nl meerdere versies maken met verschillende handels omhoog of naar beneden en naar believen schakelen. Als je dan 2 seinhuizen-met-inkijk hebt dan staan al die handels niet in ezelfde volgorde omhoog of naar beneden.
Die minuscule bordjes op de handels zelf, is dat mogelijk? Ik bedoel ze zijn ca 5 x 5 cm in werkelijkheid, dat is 1 pixel in 1/87 denk ik...
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/img118_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/img118_3.jpg)
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN2257.jpg)
Ziet er écht heel fraai uit
(http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-84ND4H6Y-D.jpg)
Handeltoestel op Station Goor.
En heel realistisch!
Die wil ik wel. ;)
-
Ziet er moot uit! (y)
Het handeltoestel wat Mitchell heeft getekend is het HSM-handeltoestel (Hollandsche Spoorweg Maatschappij). De foto van Sobat is een S&H-toestel (Siemens & Halske) en de foto van Wim is een Alkmaarse handelinrichting.
Genoeg variatie dus ;D
-
Ik heb foto's gebruikt die in de link staan van Gert. (seinhuis in Hoorn volgens mij)
Geen idee van welke maatschappij die was :)
Wat bedoel je met het stukje over "zonder de linkerpoot".
Je wilt een setje hebben met losse onderdelen die je dan zelf op de juiste plek kan lijmen?
Die bordjes, ik zal vanaaf eens kijken ;)
-
Ziet er heel mooi uit (y)
Is dat in H0?! Super! Gemaakt met een mal, cnc, of...?
Gr. Mark
-
Ow, wat een verschillen!
Losse onderdelen worden dek ik de klein Mitchell, maar als je alleen de linkerpoot weg zou laten zou je dat deel weer tegen de rechterpoot van een 'gewone' aan kunnen lijmen. Dan krijg je een opstelling van een aantal handels die je zelf kunt samenstellen. BV ; Minimum van een standaard toestel = 2 x 5 handels ( zoals afgebeeld) en dan kun je er steeds bv 1 x 5 als uitbreiding tegenaan lijmen.
Op de foto waarvan ik een link postte zie je minstens 5 x 5 handels geschakeld naast elkaar.
-
ugh dat klinkt als veel werk Gert.
zal ik gewoon meerdere setjes maken ;)
@RocoKolkie, gemaakt met een 3D printer 8)
-
Ziet er al erg mooi uit!
Ik zal zeker een setje bestellen (y)
-
Wat voor mij geweldig zou zijn: Is het ook mogelijk om van een S&H-handeltoestel 1 los handel te maken? Dan kun je zelf de hoeveelheid handels bepalen en ze ook zelf plaatsen. Het frame kun je dan gewoon uit styreen bijvoorbeeld maken (en de blokkast ook).
Tekeningen van de handels (helaas zonder maten :( ):
http://www.irse.nl/kennis/cususta/binnenapp/files/23-overwegboomhandel-blad34.jpg
http://www.irse.nl/kennis/cususta/binnenapp/files/21-Wisselhandel-blad31.pdf
@ Gert, HSM-handelinrichtingen zijn altijd setjes van 4 handels, geen 5 ;)
-
Graag verwijs ik jullie allemaal hierheen:
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,56949.msg3221429103.html#msg3221429103 (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,56949.msg3221429103.html#msg3221429103)
Tips + vragen zijn welkom ;)
-
Hallo
Gisteren , op ONTRAXS 2014 , een handeltoestel gekocht in 1:87 van een poolse producent voor €4,50 . Is het ook nog niet helemaal .
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN6205.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN6205.jpg)
gr Jos
-
Dat ziet er écht heel fraai uit! Ik denk dat het behoorlijk dicht bij de werkelijkheid komt.
Gefeliciteerd met je aankoop.
-
Kijk eens op het draadje depot.