BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: anton_79 op 10 November 2013, 20:44:28

Titel: Baanplan Rijnland (440x210 - Marklin C-Rails)
Bericht door: anton_79 op 10 November 2013, 20:44:28
Goede avond allemaal,

Na het oorspronkelijke baan plan (Rijnhaven) over boord gezet te hebben, wegens het te complex worden van de wisselstraten en rijhoogtes, nu een maand lang gepuzzeld op een herziene variant. Het haven gebied is ondertussen afgeschreven en er is gekozen voor 2 duidelijke stations waartussen veel personen vervoer plaats zal vinden (oa. ICE, EuroCity, etc.) daarnaast natuurlijk ook wat kleiner goederen vervoer waaronder een brouwerij ten behoeve van de Feldschlösschen set 84785 (oude collectie van pa).

Reacties zijn welkom. Een 3-tal wissels liggen nog open, geen idee of deze nog vervangen worden door bochten of dat ik hier nog iets mee ga doen. Een leuk berg station aan het einde van een keerlus rechts-bovenin is nog een mogelijkheid.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Rijnland.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Rijnland.jpg)
Titel: Re: Baanplan Rijnland (440x210 - Marklin C-Rails)
Bericht door: anton_79 op 16 November 2013, 11:02:52
Toch nog maar verder puzzelen

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Alpenrand.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Alpenrand.jpg)

Valt toch tegen om een leuk gevarieerd, maar ook passend en niet te ingewikkeld plan te maken.
Titel: Re: Baanplan Rijnland (440x210 - Marklin C-Rails)
Bericht door: rvooyen op 29 March 2014, 21:10:41
Hoi, mijn baan heet Rhineland!  Origineel toch LOL. Zoek op Rhineland2, misschien krijg wat ideeen ervan. Ik ben wel een uitzondering, ik bouw speciaal voor operationele bedrijf. Dwz de treinen rijden met een reden, bijv kolen van een mijn naar een fabriek enz.

Succes verder. Robert

Verstuurd vanaf mijn GT-P5110 met Tapatalk

Titel: Re: Baanplan Rijnland (440x210 - Marklin C-Rails)
Bericht door: Ronaldk op 30 March 2014, 08:33:35
Hoi!

Even gekeken naar het plan. Het is wel een beetje "vol". Dat kan een keuze zijn :) Doordat het vol is kan je waarschijnlijk moeilijk in de hoeken komen.  Je armen gaan niet zover reiken. Totaan de sporen is de afstand meer dan 80cm. Neem eens een kijkje in de Encyclopedie:  Beschikbare ruimte (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Beschikbare_ruimte). Daar vind je wel wat informatie over waar je rekening mee moet houden. Tenzij je om de baan heen kan lopen dan zou je al minder problemen moeten hebben. Het blijft een moeilijke.

Ik had daar ook moeite mee. Moest overal onderdoor kruipen om ergens bij te komen. Dat gaat vervelen. Daarom ben ik een stuk kleiner gaan bouwen. Ik heb een draadje met de bouw  Bouw van mijn baan (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22356.0.htm) van mijn eerste baan en tweede baan.

Succes met plannen!

Groet Ronald.