BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: eddy van loo op 10 November 2013, 20:02:49

Titel: Peco wisselaandrijving PL11 (bovengronds). Ervaringen?
Bericht door: eddy van loo op 10 November 2013, 20:02:49
Hallo,

Heeft er al iemand ervaring met de bovengrondse wisselbediening van Peco  (productnummer PL 11 ) , kan deze toegepast worden op wissels van het type "electrofrog" ?

Vriendelijke groeten
Titel: Re: bediening Peco wissels
Bericht door: Andre64 op 10 November 2013, 21:23:14
Hallo Eddy,

Ik heb die wissel-aandrijvingen ook gebruikt en ze bevallen mij prima.
Zie mijn bouwdraadje op pagina 5 (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,40590.0.html).
Ze geven wel een hoorbare "klak" tijdens het schakelen maar dat vind ik geen bezwaar.
Ze lusten ook wel aardig wat stroom maar dat is met een hele simpele schakeling (2 elko's en 1 weerstandje) te ondervangen.
Voeg hier ook nog een klein relais aan toe en je kan het puntstuk van de electrofrog ook nog omschakelen.


Gr,

André


Titel: Re: Peco wisselaandrijving PL11 (bovengronds). Ervaringen?
Bericht door: eddy van loo op 12 November 2013, 21:34:47
Hoi Andre,

Alvast bedankt voor de reactie. Ik heb al  naar jouw draadje gekeken en sta versteld van het knappe werk dat je levert met je baan. Ik ga het draadje zo vlug mogelijk doorlezen en de nuttige tips in verband met de wissels ( en vele andere) om te zetten in de praktijk. Blijkbaar heb je ook een goed adres om peco materiaal te bestellen.

Groetjes
Eddy : :D