BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: prutser op 06 November 2013, 20:00:40
-
Deze vraag dus omdat ik dacht een wél kloppend rijtuigje te hebben aangeschaft maar die bleek bij nadere bestudering ook niet te kloppen.
Het gaat om deze van Roco, de NS C 252695.
(http://www.modeltreinexpress.nl/fotos/Roco/R64455.jpg)
foto MTE.
Dit rijtuig staat dus met een duidelijk plaatje op blz. 57 van "De Erfenis" maar het model blijkt een deur te veel te hebben ter plaatse van een raampje dat alleen op het model wit is (wc?).
Ook lijkt de lichtkap op het model te zijn ingekort.
Is er een model welke wél klopt?
Stephan.
-
Bij mijn weten niet. Elk Duitse couperijtuig dat je gebruikt, moet op deze of gene wijze nog aangepast worden.
-
Nou dan zijn we d'r weer klaar mee. ;D
-
Draadje mag dicht ;D ;D
-
In hoeverre is/was het bekend welke rijtuigen hier precies hebben gereden.
Neem aan dat er ook zat zijn geweest die het NS nummer nooit gehad/gezien hebben.
-
Nou dan zijn we d'r weer klaar mee. ;D
Hahaha ;D
-
Roco en Fleischmann hebben zins kort een aantal rijtuigen uitgegeven die tot in de jaren 50 met Nederlandse nummers hebben rondgekachelt.
Ik kan ze niet allemaal op foto terugvinden, van bovenstaand model, één Fleischmann 4 asser en van de 3-assige bagagewagen dus wel, en misschien zijn van de andere modellen foto's te vinden waar dan te zien is dat het model wel klopt.
Stephan.
-
Even dit draadje heropend omdat ik 2 van deze rijtuigen(Roco) heb gekocht, een 2e klasse en 3e klasse.
Mijn vraag is, welke nummers moet ik deze geven om ze een beetje kloppend te maken?
Het gaat ook over het bagage rijtuig van Fleischmann.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0429_7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0429_7.jpg)
Grt, Ronald.
-
Hoi hoi!
De bagagewagen reed wel degelijk hier, de Staatsspoorwegen schaften dit Duitse model aan. Er bestond ook nog een 4-deurs versie. MK heeft een ombouwset om bij het Duitse model de puntjes op de Nederlandse i te zetten.
Groet van Thonis
-
Wat die bagagewagen betreft ligt mij iets bij dat ik in een bespreking gelezen heb dat het nummer ook niet helemaal klopt (en dan natuurlijk de missende kopdeur wat ik dan weer veel storender vind).
Normaal gesproken zijn de rijtuignummers een van de dingen die wel kloppen.
Zal het vanavond eens nakijken.
Stephan.
-
Ronald,
Het bagagerijtuig is uit de serie NS4101-4145. Van de rijtuigen kan je de nummers gewoon laten zoals ze zijn.
Grtz,
Ton
-
:D ik zit het ook net te bekijken, ze hebben het een nummer van de 4-deurs variant gegeven.
Maar dan kun je net zo goed een ombouwsetje van MK ertegenaan gooien, is het gelijk helemaal goed.
Ronald; Ik zie net je foto's in het nieuwe aanwinsten draadje maar deze samenstelling kan voor een naoorlogs treintje prima en de nummers van de Roco's en de dubbele klasseaanduidingen zijn ook goed.
Bij mij zitten er bij het rijtuigje zonder remmershuis rare platte dakkapjes bij i.p.v. de drie hoge hoedjes die op de eerste foto (bovenaan) midden op het dak staan.
Heb jij dat ook?
Stephan.
-
Ronald,
Het bagagerijtuig is uit de serie NS4101-4145. Van de rijtuigen kan je de nummers gewoon laten zoals ze zijn.
Grtz,
Ton
Hallo Ton,
Dat betekend dus dat ik mijn rijtuig moet vernummeren want deze heeft nummer 4170.
Stephan,
Ik heb het onderdelen zakje nog niet losgehaald, gaat pas morgen gebeuren.
Grt, Ronald.
-
Hallo Stephan,
Hier mijn rijtuig, met hoedjes:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0443_6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0443_6.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0444_8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0444_8.jpg)
Platte dakkapjes
Bij mij zaten er hoedjes en platte dakkapjes in het zakje. Vreemd dus.
Vraagje, waar dient deze te zitten?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0445_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0445_4.jpg)
Het 2e klasse rijtuig heeft alleen de platte dakkapjes in het zakje zitten en geen hoedjes, ook vreemd.
Grt, Ronald.
-
ff wat dingen ter verduidelijking: de pruissische drieassers hadden oorspronkelijk een buitendeur in het toilet. In de DRG-tijd is men begonnen die deuren dicht te zetten en te verwijderen. Geen idee of dat ook bij allemaal gebeurd is voor de oorlog... Het roco-model heeft die deur, vandaar dat de NS-dingen die nu ook hebben al zullen ze dat dus in t eggie zeker niet allemaal gehad hebben. voor latere rijtuigen dus een concessie.
Dan de dakkapjes, de hoedjes zijn gasverlichtingsschoorsteentjes voor wagens met gasverlichting (dus met gastank onder de bak en zonder dynamo), de platte kapjes voor wagens waarbij de gasverlichting is vervangen door elektrische verlichting. (dus zonder gastank onder de bak maar met dynamo en accubak)
Het apparaat op ronalds derde foto is de dynamo, die dient dus onder t rijtuig geprikt te worden bij een van de eindassen.
-
Van die deur was ik al vrij snel achter (openingsbericht), maar nu heeft Roco bij het 2de klasserijtuig ook nog verkeerde kapjes geleverd want er zit een gastank onder, wat een sukkels.
Het 2e klasse rijtuig heeft alleen de platte dakkapjes in het zakje zitten en geen hoedjes, ook vreemd.
Grt, Ronald.
Misschien ga ik Roco eens mailen voor die kapjes.
Stephan.