BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Al het andere! => Topic gestart door: Tjacko op 03 November 2013, 21:21:55
-
Als nieuweling op dit forum bezig met de bouw van station Krakow van Auhagen in schaal H0. Ik kies ervoor al mijn plasticmodellen te schilderen. Het is nog best even uitproberen om tot een realistische baksteenkleur te komen. De standaard baksteenkleur (ziegelrot) vind ik niet passen in dit geval. Uiteindelijk is er denk ik een aardig realistische kleur uitgekomen door met wat verschillende kleuren rood/oranje voorzichtig aan te stippen.
De kozijnen heb ik niet spierwit maar een ivoorwit gemaakt. Lijkt op de foto nog weer iets geler dan live.
Hoe lijkt het?
groet, Tjacko
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krakow.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krakow.jpg)
-
Ik zeg : Uitstekend ! (y)
-
Dat ziet er prima uit zo. Heb je het eerst 1 nieuwe basiskleur gegeven en daarna aan gaan stippen? Of gelijk begonnen met aanstippen?
Groet,
Chris
-
Ik zeg : Uitstekend ! (y)
Ik ook :D (y)
-
Ik heb alle muren eerst ziegelrot gespoten. Daarna met lichtgrijs gevoegd. Door het grijs van het voegen/wegvegen wordt de (te) donkere basiskleur ziegelrot al wat afgezwakt. En daarna met diverse kleurtjes oranje/bruin en een breed plat penseeltje wat verspreid aangestipt en hier en daar weer wat weggeveegd.
Ook met zwart op strategische plekken nog licht vervuild.
Ook geleerd dat de kleuren behoorlijk verschillen onder TL-buizen met een verschillende kleurtemperatuur. Het is dus aan te raden het schilderen onder hetzelfde licht te doen als het licht op de uiteindelijke standplaats...
-
(y)
Groet van Thonis
-
Wow !
mooi, ga zo verder (y)
Groet,
Tjalling
-
Ziet er prima uit (y) (y)
Ik weet nu zeker dat ik mijn Krakow (in N) ook nog een keer ga nabewerken ::)
Groeten,
Bert
-
Mooi hoor......de muren zij prachtig zo! (y)
Ziegelrot....merk en kleurnummer?
-
Ziegelrot: van Revell Aqua Color 36137. Maar dat was dus de basiskleur.
Dank overigens voor alle reacties :) !
Ik ben inmiddels wat verder met de bouw. Hier nog een detail van het halletje voor het station.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Detail_krakow_halletje.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Detail_krakow_halletje.jpg)
Verder nog twee wandlantaarns gekocht voor aan de muur van het station. Hoewel het station in schaal H0 is, heb ik gekozen voor twee schaal N wandlantaarns van Viessmann. Vergeleken met het preisermannetje zijn die mijns inziens groot genoeg en misschien zelfs nog steeds wel aan de redelijk forse kant...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wandlantaarn.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wandlantaarn.jpg)
-
Very nice painting! Kan zo in het Rijksmuseum. (y)
Je hebt gelijk, zelfs de N-schaal lamp lijkt groot. Maar valt waarschijnlijk helemaal niet meer op als je ze hebt geplaatst.
-
Nu er toch over schaal N gesproken wordt (station is ook in N verkrijgbaar)... station zou het ook leuk doen op een baan naar Nederlands voorbeeld?
-
Kijk maar naar de baan van Karst :)
-
Nu er toch over schaal N gesproken wordt (station is ook in N verkrijgbaar)... station zou het ook leuk doen op een baan naar Nederlands voorbeeld?
Yep, mijn vrouw heeft het gebouwd.
-
...heb het gezien ;) uitermate geschikt, zie ik!
-
De standaardmaskers die bij de bouwdoos zitten vind ik geen mooi effect geven, dus heb ik besloten deze niet te gebruiken. Consequentie is dan wel dat er iets van een interieurtje moet komen. Dus vandaag begonnen van dik papier een eenvoudig interieur te maken. Ik zorg dat de plastic roodbruine wanden van binnen niet meer te zien zijn en een klein loketje gemaakt. Een vloertje van dun balsahout (ingekleurd met kleurpotlood) en een plafonnetje van iets dikker balsahout, waar straks de verlichting aan bevestigd kan worden.
Nog wat bankjes er en een paar figuurtjes, en van een afstandje gaat dat er goed uitzien denk ik.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Station_interieur.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Station_interieur.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Interieur.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Interieur.jpg)
-
Hallo Tjacko,
Dat ziet er erg goed uit. De muren op de foto's zien er als echt uit. (y)
Groeten Ronald.
-
vind het er van dichtbij ook al prima uitzien!
fred
-
hoe staat het met dit project? ;)
zag een nieuwe aanschaf van jou ;D ik heb ongeveer dezelfde loc en deze bevalt ook prima :)
maar wou je nog even wijzen op de lantaarn die je eerder liet zien.. deze mag geloof ik nog best..
in Leeuwarden hangen ook enorme lantaarns:
(http://www.halloleeuwarden.nl/site/images/cache/486/260/Newsitems-7352-attachment1_huizum_dorp_historische_lantaarnpalen.jpg) (http://www.halloleeuwarden.nl/site/images/cache/486/260/Newsitems-7352-attachment1_huizum_dorp_historische_lantaarnpalen.jpg)
-
Alweer zo'n fraai interieur. Ligt het aan de Donkere Dagen dat er zoveel moois IN de huizen wordt gemaakt, momenteel?
Hendrik Jan
-
Over de lantaarns: omdat die dingen over het algemeen nogal hoog hangen vergis je je al snel in de afmeting ervan. Op m'n (voormalige) werk hadden we die dingen regelmatig in de werkplaats. Dan waren zaken die normaal op een paaltje op 4 of 6 meter hoogte geplaatst werden, toch wel ineens fors bemeten...
(ik heb uiteraard meerdere keren een maatschets gemaakt gewapend met de rolmaat... Dergelijke meet-kansen krijg je niet zoveel)
-
Zo, hier weer even een update. Het heeft even geduurd, maar ondertussen ook wat andere modelbouwtaken uitgevoerd: wisselaandrijvingen onderbouwen, ringleiding aanleggen en een stukje landschap gedaan: zie http://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=56419.0
Bij ons in de oude binnenstad hangen ook vergelijkbare lampen. Het was me inderdaad al wel opgevallen dat ze best fors zijn.
Onlangs een paar warm-witte led's voor het station gekocht.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Led.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Led.jpg)
Zoals ik had verwacht is het licht nog best hard en fel in vergelijking met de gloeilampjes. Ik daar het volgende aan gedaan:
- Ledjes met gele Tamiya verf aangestipt
- Van dik papier en vliegerpapier een soort lichtbakjes gemaakt
Hierdoor wordt het licht wat geler, afgezwakt en wat meer diffuus. Je vermijdt hiermee ook harde slagschaduwen van de raamspijlen op het perron. Voor elke ruimte op de begande grond heb ik van balsahout plafonnetjes gemaakt en de lichtbakjes daar aangelijmt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Lichtbakje.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Lichtbakje.jpg)
Verder het interieur nog wat verder ingericht met wat bankjes en mensen. Tevens nog een stationskantoor gemaakt met een archiefkast en bureautje van balsa.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Stationskantoor.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Stationskantoor.jpg)
Als laatste gaatjes voor de wandlantaarns geboord en deze gemonteerd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wandlantaarn_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wandlantaarn_1.jpg)
Zo, dat was het weer even.
-
Die kast gaat wel ff mee denk' ;)
-
Die kast gaat wel ff mee denk' ;)
Ja, zware middeleeuwse kwaliteit (y ;D
-
Hier nog een plaatje van de inrichting van de wachtruimte. Bankjes met wat mensen geplaatst en reclame-affiches aan de muur geplakt.
Detaillering is niet super maar het is ook maar om een beetje een inrichting aan te duiden. Als e.e.a. op de baan zou een superdetaillering binnen toch niet meer goed zichtbaar zijn en dan onevenredig veel tijd kosten. Hoewel het heel leuk is om te doen, besteed ik die tijd beter aan de opbouw van de rest van de Baan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wachtruimte.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Wachtruimte.jpg)
-
Weer wat stappen gemaakt:
Gordijnen van vliegerpapier voor de 1e verdieping:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnen.jpg)
Latjes balsa om wat afstand tussen raam en gordijn te houden. Hier worden de gordijnen dan weer opgeplakt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnrails.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnrails.jpg)
En het resultaat van de voorkant:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnen2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gordijnen2.jpg)
Nog een totaalplaatje:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Station_13.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Station_13.jpg)
Had net alle plafonnetjes dichtgeplakt, nog een keer de verlichting getest en alles leek goed te werken. Helaas valt na ca. 20 seconden 1 ledje uit. Dus 1 ruimte zonder licht...grrr. Helaas geen los draadje ofzo. Blijkt het ledje het later toch weer te doen, maar valt dan steeds weer uit na 20 seconden... Dus zit er niets anders op dan het plafonnetje los te breken en het ledje te vervangen. Gelukkig bleek dat nog redelijk goed te doen zonder zichtbare schade.
En het resultaat van de binnenverlichting en buitenlantaarns. Het interieur komt erg mooi uit met de binnenverlichting. Dit is wel lastig om op de foto te vangen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gevel_in_donker.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Gevel_in_donker.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1070767_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1070767_1.jpg)
-
Ziet er prachtig uit, Tjacko
De deuren lijken een beetje kort, maar dat word nog opgelost zeker.
-
Ziet er prachtig uit, Tjacko
De deuren lijken een beetje kort, maar dat word nog opgelost zeker.
Klopt, daar komen nog trappen onder.
-
Ziet er heel erg fraai uit! (y)
Zou je op deze manier veel vaker moeten zien op diverse modelbanen.
-
(y) (y) en mooi verweerd
-
super gelukt (y)
ook zeer leuk, die gordijntjes ;D
dat perron ziet er ook al zo heerlijk verweerd uit ;)
-
super gelukt (y)
ook zeer leuk, die gordijntjes ;D
dat perron ziet er ook al zo heerlijk verweerd uit ;)
Het perron is nog een proefstukje maar komt wel ik de buurt van wat het moet worden :) Ik wil ook nog wat proberen met houten perronranden.
-
hoe heb je dat perron zo gemaakt dan ? ;D als dit nog maar proef is.. ;)
-
Tot zover ziet het geheel er in elk geval fraai uit (y)
Petje af als ik er 1 op had gehad ;)
-
hoe heb je dat perron zo gemaakt dan ? ;D als dit nog maar proef is.. ;)
Plaatje triplex van 6 mm. Rondom gegoten gips perronranden uit Sporle mallen gelijmd. Deze perronranden zijn 9 mm hoog. Dus het perron zelf heb ik daarna volgegoten met gips tot 9 mm. Dat ging niet helemaal vlekkeloos omdat de gipsen perronranden (die al door en door droog waren) veel te snel het water uit het vers gegoten gips zogen. Dus de randen vloeiden niet mooi uit omdat dat veel te snel uithardde. Geleerde les: Voortaan eerst de reeds uitgeharde en droge gipsdelen goed bevochtigen ;)
Daarna het gegoten perron wat glad geschuurd zodat deze goed vlak was met de perronranden.
Vervolgens de bovenkant van het perron nat gemaakt en daarop met een theezeefje een dun laagje droge gips 'gepoederd'. Daarna even met de plantenspuit erover en hier en daar een beetje pletten met je vinger. Na uitharding heb je dan een wat ruw grind/asfaltachtig oppervlak. Dit kun je dan met sterk verdunde acrylverf (overwegend lichtgrijs, beetje lichtbruin, beetje zwart) nat in nat prima en vrij eenvoudig verweren.